commodore 64

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed
Commodore 64

Commodore 64 چیزی ست که هر کسی سنی حدود ۲۵ تا ۳۵ سال داشته باشد به خاطر دارد. صفحه ی آبی Basic و Load کردن برنامه ها و بازی ها از آن. Commodore 64 در August 1982 با قیمت 595 $ به بازار آمد. با 64 کیلوبایت مموری و قدرت گرافیکی و صدایی بهتر از کامپیوتر های IBM زمان خودش. در زمان تولید حدود 17 میلیون Commodore 64 فروخته شد و نام پرفروشترین کامپیوتر از یک مدل را از آن خود کرد. حدود 10000 برنامه و بازی هم برای Commodore 64 ساخته شد. بازی هایی معروفی مثل Skate or Die . Commando . International Karate . Vendetta . Cobra . Last Ninja و ... .

مطالب بیشتر

چند Emulator برای اجرای بازی های کمودور
http://www.ccs64.com/
http://www.zzap64.co.uk/c64/c64emulators.html

آخرین ویرایش:

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
ولی خدا وکیلی بازی The Last Ninja کمودور که 3 قسمت هم بود ، واقعا چیز عجیب و غریبی بود :love: . من خودم اعتقادم اینه که اون بازی تو زمان خودش واقعا نسل بعد زمان خودش بود ;)

zz_letteredpic.gif

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
یادش بخیر من بچه بودم خیلی کوچیک بودم
اون دستگاه نوار خورش رو میبردم رو شماره بازیم تایمی بود دیگه بعد که دقیق نمیشد بادستم اون ساعت رو عقب جلو میبردم ولی هی یک بازی دیگه لود میشد تو بچگیم مخم هنگ میکرد بعدا که یکمی بزرگتر شدم بخودم گفتم مجیدی جان دکمه رو باید بزنی نکه ثانیه رو دستکاری کنی. اونایی که داشتن متوجه شدن من چی گفتم.

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
محسن جان من که هنوز کمودور 128 از نزدیک ملاقات نکردم ااما باباش ( کمودور 4 ) :D بازیهای خوبی داره ... مخصوصا اون نینجاهه .... من که بازی زیاد ازش ندارم اصلا نمیدونم از کجا میشه کاستهای بازیشو گیر آورد ...
راستی مگه هنوز فلاپی های 5.5 اینچی هست که داری باهاشون بازی میکنی ؟؟؟؟ :D:D

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
یادش بخیر - نوار کاست ور میزاشتی و بعدش باید منتظر میشدی و اون نوارهای رنگی توی صفحه تلویزیون رو با چشات دنبال میکردی تا بازی بالاخره لود بشه. ولی چه انتظار شیرینی بود.
یادمه اولش بازی ها رو که میخریدم روی هر کاست فقط یه بازی بود. ولی بعدش که کاست های چند بازی اومد تو بازار, داشتم از خوشحالی بال در می آوردم.
بازی هاش چقدر موسیقی دلنشینی داشتند. هنوزم هم که آهنگهاشو گوش می کنم , لذت می برم.

• Like
Reactions: alisantori

mohi110

کاربر سایت
Jun 5, 2008
359
نام
محسن حدودی
محسن جان من که هنوز کمودور 128 از نزدیک ملاقات نکردم ااما باباش ( کمودور 4 ) :D بازیهای خوبی داره ... مخصوصا اون نینجاهه .... من که بازی زیاد ازش ندارم اصلا نمیدونم از کجا میشه کاستهای بازیشو گیر آورد ...
راستی مگه هنوز فلاپی های 5.5 اینچی هست که داری باهاشون بازی میکنی ؟؟؟؟ :D:D
بله از قدیم دارم بگردی تو بازار پیدا میشه ولی داستان داره
مثل 64 میمونه هم کاست میخوره هم فلاپی درایو 5.5 اینچ کیفت بالاتری داره :-"

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
بله از قدیم دارم بگردی تو بازار پیدا میشه ولی داستان داره
مثل 64 میمونه هم کاست میخوره هم فلاپی درایو 5.5 اینچ کیفت بالاتری داره :-"

محسن جان من خودم خیلی گشتم اما اثری از فلاپی 5.5 اینچی ندیدم .... نمیدونم هست یا نه خیلی دلم میخواد اصلا ببینمش ..... حالا این داستانش چیه ؟؟؟؟ :cheesygri:cheesygri:biggrin1:

من کمودور 64 دارم کاست میخوره دنبال درایو فلاپیش گشتم گیر نیاوردم .... میشه هم فلاپی 5.5 و هم درایو فلاپیشو گیر آورد ؟؟؟؟؟ :(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر