Colin McRae DiRT

بالاخره دموی این بازی فوق العاده هم اومد و Codemasters یه بازگشت رویایی رو داره انجام میده.
اولین نکته این که بازی هنوز روند اصلی خودشو حفظ کرده و همین خیلی امیدوار کنندس که این بازی مثل سری های قبل موفق میشه. گرافیک بازی خیلی خوب کار شده. مخصوصا محیط اطرافش که هیچ جای حرفی نداره. همچنین اضافه شدن اون سبک ماشین های Buggy که لذت بازی رو دو چندان کرده. گیم پلی کمی متفاوت هست با نسخه های قبل ! یه جواریی ضعیفتر شده. البته شاید به خاطر این فرق کرده که جوری درست کردن که بشه با فرمون راحت بازی کرد ( خودم هنوز با فرمون تست نکردم) ولی خوب نکاتی داره که واقعا حس یه اتومبیل واقعی میده به آدم. مثلا وقتی ترمز میخ میکنین ماشین می بینین که داره لیز می خوره و شما نمی تونین فرمون و جم و جور کردن ماشین خیلی سخت میشه (که این خودش خیلی حس میده تو بازی) همچنین کلا بازی سختتر شده بازی و نیاز به تمرین و تجربه ی بالایی میخواد تا بتونین خوب بازی کنین (یعنی کاملا باید روی اصول رانندگی کنین ) ولی در کل می تونم بگم که این ماشین های Buggy حتی لذتش از قسمت Rally بیشتره. خیلی عالی کار کردن این قسمت رو. اون طور که من دیدم توی مناظر باز و وسیع به شدت افت فریم حس میشه. در کل میشه گفت یه کامپیوتر قوی می طلبه برای بازی کردنش راحت. البته توی محیط های کوچیک این مشکل نیست و با راحتی میشه بازی کرد.
کمی در مورد خود اتومبیل هاش صحبت کنم. توی نسخه ی دمو 3 تا ماشین داره :
Subaru Impreza WRX STI Spec-C
Mitsubishi Lancer EVOLUTION IX
lckler Jimco Buggy
دو تای اول که توی یه کلاس هستند. سومی برای Buggy هست. خوب ماشین ها که نقصی در طراحیشون دیده نمیشه (خارقالعاده نیستن ولی خوب مشکلی هم ندارن ) تمام جزییات اتومبیل طراحی شده مثلا قسمت موتور ماشین ها فوق العادس مخصوصا Buggyش که ادم حیران می مونه . همچنین داخل اتومبیل ها که فوق العاده کار شده. از توی ماشین لذت بازی چندین برابر میشه. توی نسخه های قبل لذت چندانی از توی اتومبیل به آدم نمی داد. از لحاظ خرابی ماشین ها هم که شما اینقدر توانایی دارین که وقتی می رسین به خط پایان لاشه ی بدنه ماشین رو اونجا ببینین :) چیزه جالبی که مثلا سپر ماشین از یه قسمت شکسته میشه و می بنینن در حین رانندگی که اون قسمت حتی در اثر باد تکان هم میخوره. یه مثلا در و کاپوت و از جا در میاد و یا چرخ اتومبیل می شکنه. (البته توی این حالت آخر چون دیگه ماشین نمی تونه راه بره اتومبیل چرخش reset میشه و درست میشه) همچنین طراحی جزییات داخل موتور هم خیلی عالی کار شده. (این قسمت هم واقعا عالی کار کردن)
صدای بازی هم خیلی خوب هست مخصوصا ماشین هاش. از بیرون که صداش فرق چندانی با خود ماشین Rally نداره. ولی وقتی شما Camera رو از توی ماشین قرار می دین اون صدای صوت مخصوص ماشین های Rally حاصل از صوتش و یا تق تق مخصوص دنده ها به گوش می رسه. با این قسمت من خیلی حال کردم.
روز اول هم زدیم گفتیم بریم آنلاین ببینیم میشه بازی کرد یا نه ! از شانس خوب ما هیچ مشکلی توی آنلاین نداشتم و به راحتی تونستم بازی کنم. ولی یه مشکل این بود که توی آنلاین با گرافیک بالا دچار افت فریم میشد ولی اگه گرافیک در حالت Low باشه خیلی راحت میشه بازی کرد. جالب تر اینجا بود که وقتی میری توی سرور هاش کلی آدم اون تو هست. ملت افتادن روی آنلاین بازی. حقیقتا هم خیلی حس میده. ( آدم وس وسه میشه بره Original شو حتما بخره.) پیشنهاد می کنم دوستانی که به اینترنت پر سرعت دسترسی دارن حتما Demo رو دانلود کنن و سری هم با آنلاین بزنن که از دستشون رفته.

در آخر هم بگم که Codemasters با همین بازی دوباره غوغا می کنه و بدون شک این بازی امسال به موفقیت می رسه . اونقدر هم شجاعت به خرج داده که بازی رو با Forza2 منتشر می کنه.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
بازي هايي مثل half life كه كه زمان خودشون با گرافيكي داشت
شما اصلا بیخیال این قضیه half life نمیخای بشی :cheesygri هر تاپیکی میری باید اون بازی رو با hl مقایسه کنی :-"

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
چرا نشه ؟ وقتي بازي هايي مثل gears of war با اين گرافيك بتونن در 30 فريم اجرا بشن چرا اين بازي نتونه با اينكه هنوز قدرت اين كنسول جا داره . البته يكم بي ربط حرف زدم البته اينم فكر كنم از مشكل بازي باشه كه نميتونه خيلي روان اجرا بشه .چرا كه به جزء گرافيك يكم هم مربوط به موتور بازي ميشه كه چطور بتونه سخت افزار را مچ كنه .
بازي هايي مثل half life كه كه زمان خودشون با گرافيكي داشت ولي روانتر از خيلي بازي هايي اجرا ميشد كه به مراتب گرافيك كمتري از اين بازي داشتند .بالاخره اين بازي فكر كنم از اين نظر ايراد داره . چرا كه با سيستم هاي خيلي قوي در pc هم كه من شنيدم نميتونن به 30 فريم برسونن كه اين خودش جاي سوال داره .
فرخ خدایش اصلا حس ندارم بحث کنم :biggrin1:
خوب خودت داری درست میگی،من که نمیتونم هر چی مینویسم 6 سطر هم در موردش صحبت کنم و تفصیر کنم حرفمو که.
خیلی از بازیهای دیگه هم هستن که گرافیکشون از Dirt خیلی خیلی پایینتره روی 360، ولی بازم 60 فریم اجرا نشدن! خوب اینا هم همش برمیگرده به سازنده و انجین بازی و آشنایی با سخت افزار و ... بقیه حرفهای تکراری.
اگه منم گفتم 60 فریم اجرا نمیشه دلیلش همین که خودت گفتی بود.;)

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
این قسمت که توی Read Me بازی نوشته یعنی چه؟
Not compatible with all integrated sound/graphics solutions (inc.Laptops)
یعنی اینکه با laptop نمی تونی این بازی رو اجرا کنی.

در ضمن اینو بگم که کسایی که کارت گرافیکشون pixel shader 3 رو پشتیبانی نمی کنه اصلا بازی رو نخرن چون اجرا نمی شه.

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
در ضمن اینو بگم که کسایی که کارت گرافیکشون pixel shader 3 رو پشتیبانی نمی کنه اصلا بازی رو نخرن چون اجرا نمی شه.
خوب شد گفتیا ولی میخرمش چو قراره 8600 gt بگیرم

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
من 360 اين بازي رو گرفتم نهايت گرافيكه اينيكه مي گم واقعا يعني اخرشه تا حالا حتي نزديكش نديده بودم:eek:
خود بازي هم عاليه باحاليش اينجاس كه همه نوع زاويه دوربيني داره
هر كسي اين بازي رو نخره اخر ضرر رو كرده
:biggrin1:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من 360 اين بازي رو گرفتم نهايت گرافيكه اينيكه مي گم واقعا يعني اخرشه تا حالا حتي نزديكش نديده بودم:eek:
آقا کلا مثل اینکه قاطی شده....
شما برای نسخه 360 برو این تاپیک
اینجا انجمن PC هست....( ما pc بازا میریم انجمن 360.... 360 بازا میان انجمن pc ) :cheesygri

کلا بازی خیلی قشنگی هست.... من که خیلی حال کردم...بازی رو روی xp هم اجرا کردم و همون حدود 17 تا 20 فرم میداد.... که playable هست و میشه راحت بازی کرد....
اینم چند تا عکس .... ingame ش کمه چون واقعا تو بازی عکس گرفتن سخته( آدم دلش نمیاد ترمز بزنه)

این لینک مستقیم عکس ها واسه کسایی که نمیبینن

لازم به ذکر این عکس ها با پایین ترین جزییات گرفته شده :cheesygri

=========================================================

راستی یه مشکل دارم....بازی رو که سیو میکنم از بازی میام بیرون ....دوباره میرم تو بازی save رو نمیشناسه و میگه :Save File is Corrupted
مشکل از کجاست ؟ :confused:

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,249
راستی یه مشکل دارم....بازی رو که سیو میکنم از بازی میام بیرون ....دوباره میرم تو بازی save رو نمیشناسه و میگه :Save File is Corrupted
مشکل از کجاست ؟ :confused:

مشکل اینجاست که کامپیوتر شما موقع اجرای بازی به اینترنت وصل نیست! توی فوروم codemaster هم ملت همین مشکل رو دارن:
http://community.codemasters.com/forum/showthread.php?t=193272
فعلا راه حل اینه که قبل از اجرای بازی به اینترنت وصل بشید و بعد از اینکه سیو لود شد, alt+tab بزنید و اینترنت رو قطع کنید و بعد به بازی ادامه بدید.
33.gif

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
با سلام............:):)
میخواستم اون دسته از دوستانی که بازی رو(نسخه پیسی) رو گرفتند لطف کنن یه عکس هم از منو تنظیمات گرافیکی بازی بزارن ممنون میشم...........:):):)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر