Chris Roberts: کیفیت 4K بر روی PC سودمند تر است

Celebrimbor

Vae Victus
کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,411
نام
مسعود
Star-Citizen-feature-672x372.jpg

اخیرا زیاد در مورد رزولوشن ها و عدم توانایی گیمر های کنسولی در مورد پی بردن به کیفیت 720p و 1080p می‌شنویم. و با این حال که اکثریت شما خواهید گفت که به راحتی قادر به تشخیص این دو استاندارد های رزولوشن هستید، Chris Roberts از Star Citizen ادعا کرده که موقع بازی بر روی تلویزیون های HD، رزولوشن های بالا، قابل ارزیابی نیست.

آقای Chris Roberts، در جریان AMD’s Developer Summit 2013 اذعان داشته، با این وجود که ارزیابی رزولوشن های 4K موقع بازی بر روی PC کار آسانی است، تشخیص این رزولوشن های واقعا بالا، بر روی تلویزیون های ،HD آن هم زمانی که چندین متر از تلویزیون فاصله دارید، کار واقعا دشواری است.

Chris Roberts: "خیلی از افراد قادر به تشخیص تفاوت بین 720p و 1080p بر روی یک دستگاه یا تلویزیون HD نیستند، چرا که تا یک فاصله معین، شما واقعا قادر به ارزیابی رزولوشن نخواهید بود. حال اگر درست به نزدیک دستگاه یا تلویزیون بروید رزولوشن واقعی را خواهید دید (این یکی از دلایلی بود که چرا حتی روی دستگاه Rift 1080p شما پیکسل ها را خواهید دید. چون دستگاه درست جلوی چشم شماست). این قضیه [ارزیابی رزولوشن] در مورد PC که مانیتور آن تقریبا نزدیک به چشم هاست، نسبت به تلویزیونی که در اتاق نشیمن قرار دارد، بهتر جواب می‌دهد. بنابراین، من تصور می‌کنم کیفیت 4K برای PC، بسیار جالب تر و قابل قبول تر از دستگاه یا تلویزیون درون اتاق نشیمن خواهد بود."

در واقع، نظر آقای Roberts در این مورد درست است. این هم تست کوتاهی است که می‌توانید امتحان کنید: یک ویدئو کم کیفیت را پلی کنید و از مانیتور خود فاصله بگیرید. با انجام این کار، پی خواهید برد که تا یک فاصله مشخص، همان ویدئو کم کیفیت، واقعا خوب به نظر می‌رسد. البته مطمئنا به خوبی کیفیت HD نخواهد بود، اما تا زمانی که به مانیتور نزدیک نشوید، متوجه پیکسل هایی که در نزدیکی مانیتور به راحتی تشخیص می‌دادید، نخواهید شد. مورد مشابه، کم و بیش در مورد aliasing نیز صدق می‌کند.

منبع

lich-king

کاربر سایت
Jan 18, 2013
829
نام
محسن
جدا از فاصله گرفتن از تلویزیون، یه راه حل دیگه هم هست برای کسانی که عینکی هستند، میتونن عینکشون رو وردارن، کلا حالش رو ببرن. اونوقت ویدویهای 240p تو youtube هم فرقی با 1080p نخواهد داشت.

راه حل خوبیه!من خودم گاهی بازی رو بدون عینک شروع میکنم و بعد از مدتی که عینک میزنم انگاری پنج تا ***** جدید رو بازی اضافه شده!:d
کلا بدون عینک فرقی بین کارت گرافیک ها نیست فقط بازی رو بیاره کافیه!کلی هم هزینه ها رو میشه پایین آورد:d

shooshcity

کاربر سایت
Jan 3, 2011
448
جدا از فاصله گرفتن از تلویزیون، یه راه حل دیگه هم هست برای کسانی که عینکی هستند، میتونن عینکشون رو وردارن، کلا حالش رو ببرن. اونوقت ویدویهای 240p تو youtube هم فرقی با 1080p نخواهد داشت.
به لطف این نظرات گهربار سطح اطلاعات دوستان بشدت داره بالا میره چیزی نمونده بزنن سقف رو بترکونن:-b
یه وقت سقف روترکوندید پیکسل هاش نریزه رزولیشنش پایین بیاد;)

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
من نمیدونم چرا همه کف و خون قاطی کردن ولی کاملا حرفش صحیحه! من روی مانیتور نمیتونم 720P رو تحمل کنم حتی واسه ی 1080P بیشترم تشخیصش برام راحته! ولی روی TV از فاصله 2 متر به بعد بسته به سایز TV واقعا کار سخت میشه! تفاوت هست ولی نه اونقدر!!! واسه ی اکثریت واقعا تفاوت نیست! مخصوصا توی گیم که از 10 دقیقه به بعد قفل بازیم تا گرافیکش.مثل قضیه ایفون و گلکسی هست! اپل میاد میگه اقا روی 4 اینچ از این رزولوشن بالاتر رو چشم تشخیص نمیده ماشالا یه عده 4K هم تشخیض میدن روی 4-5 اینچ :))
بیشنر شدن رزولوشن بیشترین دلیلش سایز بزرگتر تلویزیون هست و بس و به هر حال تکنولوژی باید پیشرفت کنه.
جا داره این چارت رو برای بزرگان شیر موز خور و اب هویج خور تیزبینمون بذارم :
720vs1080-625x1000.png

پ ن: من اصلا کاری به قضیه X1 ps4 ندارم و PS4 به نظرم قویتره از نظر سخت افزاری پس منو وارد این مسخره بازی نکنین با تشکر.

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
این اقا انگار تا حالا بازی رو با دو رزولوشن متفاوت" یک جا تجربه نکرده . والا بچه 7 ساله هم فرق بین 1080 رو با 720 به خوبی میتونه بفهمه (چه دور . چه نزدیک)

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
حرفش درسته چند وقت پيش هم يه ويدئو از گيم اسپات ديدم همون برنامه معروف Reality Check تو اون هم كاملا توضيح ميداد كه 4K بيشتر به درد PC Gaming ميخوره چون شما خيلي نزديك به مانيتور ميشينيد. اصولا براي تلويزيون كه با فاصله تصويرش تماشا ميشه تشخيص تفاوت بين 1080p و 4K سخته ولي تفاوت بين 1080 و 720 بيشتر قابل تشخيصه. ولي به هر حال چه قابل تشخيص باشه و يا نباشه براي پردازش 1080 دوبرابر يا دقيقتر بگم 125 درصد قدرت پردازشي بيشتر نيازه

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
مهم نیست که این طرف چی گفته، مهم اینه که هر دوی این کنسول های نسل جدید ضعیف تر از حد انتظار هستند. l-)

اتفاقا هر دوشون به اندازه كافي قوي هستن شما گويا زياد نسل قبل رو بخاطر نداري اكثرا اونموقع هم اين مباحث بود. Oblivion كه رو PS3 اومد من با يه Celeron 3 گيگاهرتز و 512 مگ رم و GPU هم يادم نيست چي بود ولي يادمه اونموقع هم چيز داغوني بود به مراتب از PS3 بهتر گرافيك ميگرفتم الان يه نگاه به TloU بنداز يا بفهمي تفاوت تا كجاست اين قضيه ادامه داشت تا اينكه Gears و killzone 2 كه اومد دهن همه بسته شد اين نسل هم مثل نسلاي ديگه فقط صبر كنيد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
بعضی از دوستان متاسفانه با پاک کردن صورت مسله میخوان به جوابی که خودشون از قبل بهش رسدن دست پیدا کنن =d>

- - -ویرایش - - -

اتفاقا هر دوشون به اندازه كافي قوي هستن شما گويا زياد نسل قبل رو بخاطر نداري اكثرا اونموقع هم اين مباحث بود. Oblivion كه رو PS3 اومد من با يه Celeron 3 گيگاهرتز و 512 مگ رم و GPU هم يادم نيست چي بود ولي يادمه اونموقع هم چيز داغوني بود به مراتب از PS3 بهتر گرافيك ميگرفتم الان يه نگاه به TloU بنداز يا بفهمي تفاوت تا كجاست اين قضيه ادامه داشت تا اينكه Gears و killzone 2 كه اومد دهن همه بسته شد اين نسل هم مثل نسلاي ديگه فقط صبر كنيد
اینجا مسله سخت افزار نیست مهم ساپورتیه که میشه کنسول از طرف سازند ها ساپورت میشه PC هم از طرف تولید کننده های سخت افزاری دیگه همه اینو میدونن . با توجه به اون صحبت های کذایی که قبل از انتشار دو کنسول شکل گرفته من هم بودم چنین حرفی میزدم یه چیزی گفتن باید پای حرفشون هم واستند :|

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
بعضی از دوستان متاسفانه با پاک کردن صورت مسله میخوان به جوابی که خودشون از قبل بهش رسدن دست پیدا کنن =d>

- - -ویرایش - - -

اینجا مسله سخت افزار نیست مهم ساپورتیه که میشه کنسول از طرف سازند ها ساپورت میشه PC هم از طرف تولید کننده های سخت افزاری دیگه همه اینو میدونن . با توجه به اون صحبت های کذایی که قبل از انتشار دو کنسول شکل گرفته من هم بودم چنین حرفی میزدم یه چیزی گفتن باید پای حرفشون هم واستند :|

چه چيزي گفتن كه پاش نايستادن؟ چه صورت مسئله اي پاك شده .قبل از معرفي كنسول هاي نسل جديد صحبت 1080 بود كه PS4 بجز Bf4 همه ي بازياش تا به حال 1080 بوده اگر هم بحث XBO هست كه اونم رزولوشنش كمتر بوده ولي گرافيكهايي كه به نمايش گذاشته از حق نگذريم واقعا خوب بوده

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
هر کسی فرق بین 1080 و 720 رو میفهمه اینم که چیز واضحی هست قابل انکارم نیست
حداقل تقریبا میشه گفت بین 900 و 1080 خیلی زیاد اختلاف نیست

MAX PAYNE 21

کاربر سایت
Nov 2, 2013
11
نام
سعید
با حرفش موافقم تو فاصله دو متتر به بالا خودم واقعا نمیتونم تفاوت 720ذ و 1080 رو به دقت درک کنم سر عهمیین قضیه یادم میاد دوتا فیلم با دو کیفیت متفاوت داشتیم واقعا از دور تفاوت اصلا قابل دید نبود ولی از نزدیک بلی!!!

البته ایشون حرف جالبی زدن کنسول و چه به 4k :d
خودتون هم میدونین کنسول های فعلی حیلی ضعیف تر نسل قبل اومدن جلو کجان اون چارت هایی که تواون سال gpu کنسول ربرابری داشت تو تست ها با جدید ترین گرافیک!
الان دوتاشون با این اوضاع در حد یه کارت گرافیک 200 دلاری هستن!
بحث پرفورمنس و.. همه چیز نیست مثل اپل که بهترین پرچم دار هاش پردازنده همه از دم دو هسته ای ولی اندروید کم مونده به سمت 8 هسته ای هم بره که رفت! ولی در عمل میبینی پرفورمنس مطلوب مورد نظر منو شما ( نمیگم بالاتر یل پایین تر ) رو میشه رو اپل جستجو کرد اونم به خاطر ساپورت خوب و سخت افزار بسته هست
دنیای پی سی با کنسول کاملا جدا هست تلاش برای بهبود اون تو این چند سال شدیدا رفته بالا و قشر خاصی حاضرن خرجج هایی شدیدی با اندازه خرید دوتا کنسول فقط برای کارت گرافیکشون انجام بدن!!!
یکی از خوبی های دنای پی سی هم همینه کاری به کار سطح توقعات مردم ندااره و تلاش میکنه پیشرفت رو ادامه بده در حالی که کنسول نه سعی میکنه بهتذرین سخت افزار رو داخل اون قیمت مورد نظر مردم تحویل بده در حالی که اینور اینطور نیست!!!
البته بماند این وسط هم جدیدا دنیای پی سی داره به سمت و سوی پیشرفت اسمی میره و هر روز دنیای جدید کارت گرافیک و پردازنده با پرفورمنس اندک در برابر نسل قبل داره تولید میشه

splendor

کاربر سایت
Dec 14, 2012
355
نام
منوتو
اتفاقا شاید بیشتر از شما بیاد دارم!! اون موقع همه از کنسول PS3 به عنوان یه ابر کنسول یاد میکردن و تنها دغدغه قیمت بلای PS3 بود حضرت آقا. این دو کنسول جدید اصلا قوی نیستن. فقط مگه با یه سری کارهای غیر اخلاقی از جمله بازی های انحصاری بتونه دو سه سال (اون هم فقط PS4) دوام بیاره

- - -ویرایش - - -

همینه، ایول! ;)

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
اخه مشکل اینجاست که اگر سونی هم بره سراغ 720 بازهم اختلاف نه تنها کم نمیشه بلکه شاید با افکت های بیشتر و فریم ریت بالاتر و با فرض درست بودن این فرضیه اوضاع خیلی بدتر بشه.البته خوب ممکنه ممکنه علما با تبدیل فاصله از 2 متر به 4 متر این رو هم خنثی کنند...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر