Call of Duty: World at War | PC

logo-505x163.jpg

شركت سازنده : Treyarch
شركت پخش كننده : Activision
ژانر : Shooter
تاريخ عرضه : November 11, 2008
اسكرين شات ها : اينجا
تريلر ها : اينجا

سال پیش Infinity Ward با یک قدرت فراوان گیمرها را متحیر کرد.جلوه های گرافیکی ویژه , و یا یک قسمت مالی پلیر واقعا معتاد کننده.اما اکنون Treyarch شیوه IW را در جنگ مدرن پیش نگرفته و دوباره به جنگ جهانی دوم برگشته است.در واقع این Treyarch هست که بازی رو میسازه نه IW
Mark Lamia رئیس Treyarch میگوید: مردم دوست ندارند که همان WWII بازی کنند که قبلا بازی میکردند.در واقع Treyarch میخواهد تا بهترین شوتری را که مردم آنرا انتظار داند توصیف کنند.
World at War دو حالت campaign خواهد داشت. یکی از آنها Red Army نامیده میشود که نزدیک به اواخر جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد.و دیگری که Pacific campaign است شما در نقش یک سرباز آمریکایی هستید که به مبارزه با ژاپنی ها میروید. Pacific campaigns واقعا در این سبک بسیار کمیاب است ,نسبتا به این خاطر که تکنولوژی به تسخیر گرفتن جنگل های پر آب و باشکوه نبوده است.

Lamia میگوید:این فقط درباره به کار گرفتن Pacific فقط به عنوان یک مکان نیست!...ما میخواستیم که به جنگل بریم و همه چیز را انجام دهیم.اما این در مورد پادشاهی دشمنان ژاپنی است که اساسا با دشمنان اروپایی متفاوت است.

call-of-duty-world-at-war-20080623001245076-000.jpg

روسی ها دوباره به WaW برگشته اند

سازندگان به ما یک ماموریت از بازی را نشان داند که بر اساس حمله به Makin Island در اگوست سال 1942 بود.ماموریت وقتی آغاز میشود که شما در نقش یک زندانی جنگی در زندان ژاپنی ها هستید و شما در مامور ژاپنی را میبینید که در حال شکنجه و اجرای آن بر روی یک شخص دریادار در جلوی شماست.این فقط یک cutscene در خود بازی بود.آیا واقعا این شکنجه در خود تاریخ اتفاق آفتاده؟ Treyarch برای این کار (تحقیق در مورد وقایع جنگ) با سربازان کهنه کار که از جنگ جهانی دوم زنده و باقی مانده بودند صحبت هایی را انجام داد و همچنین به مطالعه بیشمار در این زمینه پرداخت.

call-of-duty-world-at-war-20080622115729935-000.jpg
مرحله Makin Raid level

gameplay بازی این اطمینان این را که بازی بی رحم و خشن است را به شما میدهد.سربازان ژاپنی که مشهور به مبارزان جنگل بودند قادر خواهند بود ناگهان از هرجایی خودشان را ظاهر سازند زمانی که شما کمترین انتظار را از ان داشتید(انتظار اینکه از اونجا پیداشون بشه نداشتید).ژاپنی ها همچنین میتوانند استتار کنند در حالی که تنها چند یارد دور تر از شما هستند.یکی از راه های مقابله کردن با این تاکتیک این است که از شعله افکن (flamethrower)جهت سوزاندن و روشن کردن استفاده کنید و با این کار محیط را تغییر دهید.اگر شما علف های بلند و طویل را بسوزانید و تبدیل به خاکستر کنید ژاپنی ها دیگر هرگز نخواهند توانست که با آن خود را استتار کنند.همچنین تک تیر انداز های ژاپنی خود را با استتار به درختان میبندند و رمدت ها منتظر میمامنند.

call-of-duty-world-at-war-20080622115717827_640w.jpg

از دیگر جنبه های جالب در بازی این است که Treyarch راه های متعدد برای شیوه رزم آرایی به شما ارئه میدهد. برای مثال در Makin level جایی که سر آغاز مبارزه است در بالا دست یک دهکده ماهیگیری در فراز آب اتفاق میفتد , شما میتوانید به پایین دست دهکده رفته و از طریق آب به ساحل برسید و در امتداد ردیف های درختان عبور کنید یا میتوانید در همال بالا دست بر فراز آب بمانید. زمانی که جنگ به اوج رسید همه چیز به شما نزدیک میشود! از انفجار ها و هیاهو ها و نارنجک ها گرفته تا جنگ های خونین و مهلک hand-to-hand

call-of-duty-world-at-war-20080622115714592_640w.jpg
Treyarch همانند Infinity Ward یک شرکت مال Activision است که یقینا بسیار فایده رسان هستند. Activision قبل از این که COD4 شیپ شود بر روی انجین آن کار میکرده است. این چرخش دورهای (یک در میان) باعث شده است که سازنده ها بتوانند ویژگی های زیادی را به گیم پلی بازی بیش از نسخه قبلی بیفزایند. شاید موثر ترین خاصیت اضافه شونده در World At War از Modern Warfare خاصیت co-op چهار نفره باشد که به شما و سه بازیکن دیگر اجازه میدهد تا با هم قسمت single-player campaign بروید.این خاصیت برای اولین بار در سری COD است که اتفاق میفتد و همچنین بازی از قابلیت split screen در یک نمایش منفرد استفاده میکند.بعلاوه, بازی سطح سختی را بر اساس اینکه چند نفر بازی میکنند و سطح بازی آن ها چقدر خوب است می سنجد.

call-of-duty-world-at-war-20080622115727170_640w.jpg

در حالت مالی پلیر World at War از Modern Warfare پیروی میکند و بیشتر ویژگی های آن همان ویژگی های Modern Warfare است.
Lamia علاقه داشت که خاطر نشان کند که Treyarch در گیری زیادی با Call of Duty داشته است.
استدیو که United Offensive را ساخت, یک پک که برای سری اول COD بود(که فقط برای PC بود),بعلاوه Call of Duty: Big Red One که تنها برای کنسول ها بود و البته Call of Duty 3 بازیی که نقد های خوبی را دریافت کرد اما سرانجام توسط Modern Warfare تحت شعاع قرار گرفت. به نظر میرسد که کمپانی تجربه های زیادی را از این مشکلات بدست آورده است و همچنین وقت بیشتری نسبت به ساخت COD3 داشته است.این بازی از همان موتور بازیسازی Modern Warfare استفاده میکند.اگر Treyarch به همان نیرومندی Modern Warfare بازی را ارائه کند و با همان گیم پلی که Modern Warfare داشت میتوان یقین داشت که بهتری بازی شوتر خواهد شد.

ّ
First Look از رضا جان:love:

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

darklord_7

کاربر سایت
Jul 9, 2008
253
نام
shayan
بی انصافیه این همه بد بگیم از بازی خدا وکیلی جو با حالی داره حادقل به داستانش که شما رو در گیر میکنه دقت کنید اینکه بعد 3سال فرماندتونو میبینید!!! بابا بازی نقص داره اما در اون حد نیست که بگیم بازیه خوبی نیست. به هر حال یکم ادم منصف باشه بد نیست

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
جدا از اینکه بازی خوبه یا بو و یا اینکه بهتر شده و یا بد تر من تو انجام سری بازی های COD یه نتیجه ای گرفتم و اونم اینه که ACTIVISION به یه نکته پی برده که دیگران یکم بهش توجه نمیکنن. (البته تو بازی های FPS)و اونم بازی کردن با احساسات کسی هست که داره بازی میکنه. شاید شما مثلا از COD 5 ایراد های مثل باگ های زیاد و AI تعطیل و ..... ایراد های فنی دیگه بگیرید ولی عوامل احساسی (مثل کشته شدن یکی از مافوق هاتون در اوایل بازی و یا پایان های احساسات برانگیز که بزرگترینش رو میشه در COD4 مشاهده کرد . من خودم هیچ وقت پایان COD 4 رو فراموش نمیکنم) باعث میشه که شما این بازی رو دوست داشته باشید و با حتی با ایراد هایی که داره از این بازی به عنوان یه بازی فابل احترام و دوست داشتنی یاد کنید.
میشه گفت اگر این ایراداتی که COD 5 داره هر بازی FPS دیگه های داشت خیلی راحت دودمان بازی رو به باد میدادیم ولی خوب در مورد COD 5 قضیه فرق میکنه و شاید بخاط عوامل ذکر شده باشه.
یا علی مدد

Sha7ab

کاربر سایت
Dec 2, 2006
992
نام
شهاب
جدا از اینکه بازی خوبه یا بو و یا اینکه بهتر شده و یا بد تر من تو انجام سری بازی های COD یه نتیجه ای گرفتم و اونم اینه که ACTIVISION به یه نکته پی برده که دیگران یکم بهش توجه نمیکنن. (البته تو بازی های FPS)و اونم بازی کردن با احساسات کسی هست که داره بازی میکنه. شاید شما مثلا از COD 5 ایراد های مثل باگ های زیاد و AI تعطیل و ..... ایراد های فنی دیگه بگیرید ولی عوامل احساسی (مثل کشته شدن یکی از مافوق هاتون در اوایل بازی و یا پایان های احساسات برانگیز که بزرگترینش رو میشه در COD4 مشاهده کرد . من خودم هیچ وقت پایان COD 4 رو فراموش نمیکنم) باعث میشه که شما این بازی رو دوست داشته باشید و با حتی با ایراد هایی که داره از این بازی به عنوان یه بازی فابل احترام و دوست داشتنی یاد کنید.
میشه گفت اگر این ایراداتی که COD 5 داره هر بازی FPS دیگه های داشت خیلی راحت دودمان بازی رو به باد میدادیم ولی خوب در مورد COD 5 قضیه فرق میکنه و شاید بخاط عوامل ذکر شده باشه.
اگه اینجوره پس باید BIA محبوب تر باشه چون احساساتی تره ! COD کلا جنگ جهانی رو واقعی تر و Real تر نشون میده . کلا مخاطب رو میبره توی جنگ :love:

AliyerEdon

کاربر سایت
Sep 7, 2008
75
نام
علی زنجیران
بازیش محشر بود!! کال به این عظمت ندیده بودم!! بهترین سری کال بود به نظر من. یه مدت بود بازی درست حسابی نزده بودم(فار کرای-گیرز 2-دید اسپیس و ... رو بازی کردم) وقتی اینو زدم زنده شدم!! از treyarch خوشم اومده می خوام کال 3 رو هم بزنم. کارشون محشره. به نظز من کال 4 پیش این هیچه!!!!!

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
من هر شب با اين جمله ميخوابم : YOU CHEATED THE DEAD ALREADY FOR 3 TIMES . YOU WILL BE FINE . I WANT YOU TO BE PROUD OF THIS
واقعا آخرش زيبا بود . حس ميهن پرستي ، حس افتخار ، حس عظمت ، حس شكوه از در دست داشتن پرچم ميهن . واقعا افتخاري بالاتر از اين هست كه پرچم ميهن رو برفراز پايتخت دشمن به اهتزاز درآوريد؟ با پايانش خيلي حال كردم .......

بازیش محشر بود!! کال به این عظمت ندیده بودم!! بهترین سری کال بود به نظر من. یه مدت بود بازی درست حسابی نزده بودم(فار کرای-گیرز 2-دید اسپیس و ... رو بازی کردم) وقتی اینو زدم زنده شدم!! از treyarch خوشم اومده می خوام کال 3 رو هم بزنم. کارشون محشره. به نظز من کال 4 پیش این هیچه!!!!!

فكر كنم شما COD 2 يا COD 1 رو نزدي هان؟ پيشنهاد ميدم دو رو حتما بزني به بدن!

سلام
یا علی مدد

دقيقا . پايان بازيها رو ببينيد . واقعا زيباست ... داستان واقعا قشنگ . تو اين دور زمونه كه بازيها داستان ندارند و فقط به فكر گرافيك اند واقعا يه داستان زيبا ميچسبه . ميشه بقيه ضعفها رو در نظر نگرفت ..._________

Sha7ab

کاربر سایت
Dec 2, 2006
992
نام
شهاب
به نظر من 2 از بقیه قشنگ تر بود و بعد 4 قشنگ بود و بعد این . ...
اگه دوستان حس میکنن گرافیک 5 از 4 پایین تره دلیلش اختلاف رنگهاست چون 5 توی جنگ جهانیه رنگ ها تیره تره و گرافیک کمتر جلوی چشم میاد ولی 4 چون محیط هاش روشن بود گرافیکش قشنگ تره ظاهرا .

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
بعد از ساعت‌ها تلاش رو آخرین درجه سختی الان به مشکل سیو برخوردم، کسی به این مشکل برخورده ؟ جواد دقیق بگو چه کردی :D

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من خودمم نفهمیدم چه کردم :D ولی وقتی منو اصلی اومد اون بالا سمت راست زدم Go online ....یه سری تلاش کرد بعد گفت کانکت نمیشه بعد اومد دیدم سیو هام برگشته....از دفعه بعد هم هر دفعه میام موقع انتخاب پروفایل یه 6-7 تا پروفایل میگذاره جلوم منم کنسل میکنم دوباره پروفایل خودم رو لود میکنه :D
تو هم یه تستی بکن شاید فرجی شد :D

همین الان جاتون خالی از Coop ـه Zombie mod میام :D بسی حال داد ولی واقعا هر چی بیشتر میگذره سخت میشه...ما lvl 9 ترکیدیم :D
ولی اون mod دست ساز که احتمالا بعضی ها بازی کرده باشن بیشتر حال میداد.

SNORK

کاربر سایت
Sep 13, 2008
196
نام
مهدی

تقریبا اکثریت مخالف نظرتون هستند چون یقینا cod 1,2,3 رو بازی نکردی ساف رفتی سروقت چهارش بعدم 5 بایدم اینو بگی.من هر 5 شماره ی cod بازی کردم
حتما cod 2 بازی کن ببین shooter یعنی چی. . .(کال<cod)

آخرین ویرایش:

Omid_anormal

کاربر سایت
Nov 14, 2007
136
نام
امید
منم بازيو ديروز گرفتم ولي Mission 3 كه اسمش Hard Landing نميدونم چرا تصوير بازي داغون ميشه. مثلا پاهاي سربازها كه تو ابه , وقتي راه ميرن زير پاهاشون سفيد ميشه. از همه مهمتر كه نميتونم باش كنار بيام اينه كه دود ها تو بازي چشمك ميزنن:(
درايورم هم175.19_geforce_winxp_32bit_english_whql
8600ْGT
بازيم دوباره نصب كردم بازم نشد.
مشكلم ماله چيه؟

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
منم بازيو ديروز گرفتم ولي Mission 3 كه اسمش Hard Landing نميدونم چرا تصوير بازي داغون ميشه. مثلا پاهاي سربازها كه تو ابه , وقتي راه ميرن زير پاهاشون سفيد ميشه. از همه مهمتر كه نميتونم باش كنار بيام اينه كه دود ها تو بازي چشمك ميزنن
درايورم هم175.19_geforce_winxp_32bit_english_whql
8600ْGT
بازيم دوباره نصب كردم بازم نشد.
مشكلم ماله چيه؟

شما anti aliasing رو تنظيمات گرافيك بازي آف كن ايشالله درست ميشه . رمت چقدره؟

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
آقا تروخدا به صداگذاری گیر ندید دیگه خیلی زشته :biggrin1: Treyarch یکی از بهترین سیستم‌های صداگذاری دنیا رو داره کلی هم Award و جایزه و اینا هاروست کرده برا این صداگذاریش.
امیر همین الان داشتم Cod 2 رو بازی میکردم.صدای یه اسلحه مثله تامپسون توی شماره 2 از 5 خیلی بهتره.یا کلا صدای اون اسلحه ژاپنی ها که خشابش کنارش میخوره در حدِ تیم ملی خسته کار شده:D یه نکته ای هم یادم رفت بگم یه سری اسلحه ها اصلا میشه گفت براشون لگد تعریف نشده:D

Aren

کاربر سایت
Jul 29, 2006
324
آقا من 2 روز بازی رو گرفتم هر کاری کردم مشکلم حل نشده
سیستم من اینه
VGA 8600 gt
RAM 1gig bas 800
cpu amd 4.2
من بازی می کنم بازی راحت با گرافیک و رزولوشن بال اجرا می میشه
وقتی مرحله ی 2 رو تموم می کنم روی لود مرحله ی 3 هنگ می کنه و از بازی پرت می کنه بیرون و دونت سند می ده و.... لطفا راهنمایی کنید ترو خدا کمک (امکان داره بازی مشکل داشته باشه؟؟ من از وست گیم خریدم بازی رو) درضمن درایور کارت کرافیکمم آپدیت کردم آخرین ورژن یعنی 178.24
چی کار کنم ایا دی وی دی بازی ناقص یا...(کسی اینجا از وست گیم خریده ؟؟؟ بدون مشکل بازی رو تموم کرده؟؟)
------------
درضمن بعضی ها شاید بگن این کار رو بکن

ولی برای من گذینه ی Half-Duplex Audio device وجود نداره!!!
20fx4w8.jpg
می بینم که هیچکی اصلا اهیت نمی ده
دمتون گرم بابا
کسی نمی دونه باید چی کار کرد؟؟؟

Omid_anormal

کاربر سایت
Nov 14, 2007
136
نام
امید
شما anti aliasing رو تنظيمات گرافيك بازي آف كن ايشالله درست ميشه . رمت چقدره؟
مال تنظیمات نیست. اینا رو امتحان کردم فایده ای نداشت.
Ram 2GB
الان ویندوز XP Sp3 نصب کردم بازم نشد.:(
فکر کنم دیگه مجبورم برم رو XBOX بازی کنم.

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
بچه های محیط های آب و دریا برای شما یه جوری نیست؟ سیستم من انگار تو این صحنه ها گرافیکش یکم قاطی میکنه. برای شما این طور نیست؟
یا علی مدد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر