Call of Duty: World at War | PC

logo-505x163.jpg

شركت سازنده : Treyarch
شركت پخش كننده : Activision
ژانر : Shooter
تاريخ عرضه : November 11, 2008
اسكرين شات ها : اينجا
تريلر ها : اينجا

سال پیش Infinity Ward با یک قدرت فراوان گیمرها را متحیر کرد.جلوه های گرافیکی ویژه , و یا یک قسمت مالی پلیر واقعا معتاد کننده.اما اکنون Treyarch شیوه IW را در جنگ مدرن پیش نگرفته و دوباره به جنگ جهانی دوم برگشته است.در واقع این Treyarch هست که بازی رو میسازه نه IW
Mark Lamia رئیس Treyarch میگوید: مردم دوست ندارند که همان WWII بازی کنند که قبلا بازی میکردند.در واقع Treyarch میخواهد تا بهترین شوتری را که مردم آنرا انتظار داند توصیف کنند.
World at War دو حالت campaign خواهد داشت. یکی از آنها Red Army نامیده میشود که نزدیک به اواخر جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد.و دیگری که Pacific campaign است شما در نقش یک سرباز آمریکایی هستید که به مبارزه با ژاپنی ها میروید. Pacific campaigns واقعا در این سبک بسیار کمیاب است ,نسبتا به این خاطر که تکنولوژی به تسخیر گرفتن جنگل های پر آب و باشکوه نبوده است.

Lamia میگوید:این فقط درباره به کار گرفتن Pacific فقط به عنوان یک مکان نیست!...ما میخواستیم که به جنگل بریم و همه چیز را انجام دهیم.اما این در مورد پادشاهی دشمنان ژاپنی است که اساسا با دشمنان اروپایی متفاوت است.

call-of-duty-world-at-war-20080623001245076-000.jpg

روسی ها دوباره به WaW برگشته اند

سازندگان به ما یک ماموریت از بازی را نشان داند که بر اساس حمله به Makin Island در اگوست سال 1942 بود.ماموریت وقتی آغاز میشود که شما در نقش یک زندانی جنگی در زندان ژاپنی ها هستید و شما در مامور ژاپنی را میبینید که در حال شکنجه و اجرای آن بر روی یک شخص دریادار در جلوی شماست.این فقط یک cutscene در خود بازی بود.آیا واقعا این شکنجه در خود تاریخ اتفاق آفتاده؟ Treyarch برای این کار (تحقیق در مورد وقایع جنگ) با سربازان کهنه کار که از جنگ جهانی دوم زنده و باقی مانده بودند صحبت هایی را انجام داد و همچنین به مطالعه بیشمار در این زمینه پرداخت.

call-of-duty-world-at-war-20080622115729935-000.jpg
مرحله Makin Raid level

gameplay بازی این اطمینان این را که بازی بی رحم و خشن است را به شما میدهد.سربازان ژاپنی که مشهور به مبارزان جنگل بودند قادر خواهند بود ناگهان از هرجایی خودشان را ظاهر سازند زمانی که شما کمترین انتظار را از ان داشتید(انتظار اینکه از اونجا پیداشون بشه نداشتید).ژاپنی ها همچنین میتوانند استتار کنند در حالی که تنها چند یارد دور تر از شما هستند.یکی از راه های مقابله کردن با این تاکتیک این است که از شعله افکن (flamethrower)جهت سوزاندن و روشن کردن استفاده کنید و با این کار محیط را تغییر دهید.اگر شما علف های بلند و طویل را بسوزانید و تبدیل به خاکستر کنید ژاپنی ها دیگر هرگز نخواهند توانست که با آن خود را استتار کنند.همچنین تک تیر انداز های ژاپنی خود را با استتار به درختان میبندند و رمدت ها منتظر میمامنند.

call-of-duty-world-at-war-20080622115717827_640w.jpg

از دیگر جنبه های جالب در بازی این است که Treyarch راه های متعدد برای شیوه رزم آرایی به شما ارئه میدهد. برای مثال در Makin level جایی که سر آغاز مبارزه است در بالا دست یک دهکده ماهیگیری در فراز آب اتفاق میفتد , شما میتوانید به پایین دست دهکده رفته و از طریق آب به ساحل برسید و در امتداد ردیف های درختان عبور کنید یا میتوانید در همال بالا دست بر فراز آب بمانید. زمانی که جنگ به اوج رسید همه چیز به شما نزدیک میشود! از انفجار ها و هیاهو ها و نارنجک ها گرفته تا جنگ های خونین و مهلک hand-to-hand

call-of-duty-world-at-war-20080622115714592_640w.jpg
Treyarch همانند Infinity Ward یک شرکت مال Activision است که یقینا بسیار فایده رسان هستند. Activision قبل از این که COD4 شیپ شود بر روی انجین آن کار میکرده است. این چرخش دورهای (یک در میان) باعث شده است که سازنده ها بتوانند ویژگی های زیادی را به گیم پلی بازی بیش از نسخه قبلی بیفزایند. شاید موثر ترین خاصیت اضافه شونده در World At War از Modern Warfare خاصیت co-op چهار نفره باشد که به شما و سه بازیکن دیگر اجازه میدهد تا با هم قسمت single-player campaign بروید.این خاصیت برای اولین بار در سری COD است که اتفاق میفتد و همچنین بازی از قابلیت split screen در یک نمایش منفرد استفاده میکند.بعلاوه, بازی سطح سختی را بر اساس اینکه چند نفر بازی میکنند و سطح بازی آن ها چقدر خوب است می سنجد.

call-of-duty-world-at-war-20080622115727170_640w.jpg

در حالت مالی پلیر World at War از Modern Warfare پیروی میکند و بیشتر ویژگی های آن همان ویژگی های Modern Warfare است.
Lamia علاقه داشت که خاطر نشان کند که Treyarch در گیری زیادی با Call of Duty داشته است.
استدیو که United Offensive را ساخت, یک پک که برای سری اول COD بود(که فقط برای PC بود),بعلاوه Call of Duty: Big Red One که تنها برای کنسول ها بود و البته Call of Duty 3 بازیی که نقد های خوبی را دریافت کرد اما سرانجام توسط Modern Warfare تحت شعاع قرار گرفت. به نظر میرسد که کمپانی تجربه های زیادی را از این مشکلات بدست آورده است و همچنین وقت بیشتری نسبت به ساخت COD3 داشته است.این بازی از همان موتور بازیسازی Modern Warfare استفاده میکند.اگر Treyarch به همان نیرومندی Modern Warfare بازی را ارائه کند و با همان گیم پلی که Modern Warfare داشت میتوان یقین داشت که بهتری بازی شوتر خواهد شد.

ّ
First Look از رضا جان:love:

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy
من وقتی بازی رو باز می کنم می آد بالا البته فقط صفحه سیاه می شه ...
اون وقت این تیکه سیاهی کوچیک می شه می ره دست چپ و بالای صفحه بعدش یدونه از اون ارورایی که send و dont send دارند می آد و وقتی Dont send رو می زنم یه صفحه پر از نوشته می آد و یه ارور می ده که هنگام کار خطایی پیش آمده ...
اسم اون صفحه ام یه چیزی تو این مایه ها بود :
COD-WaW R Console
حالا می خوام ببینم ایراد از سیستم منه یا کرک یا ...
سیستمم هم به این بازی می خوره و 2 و 4 هم می یاره ...

با سلام
این نسخه ای از بازی که الان در بازار هست و دو دی وی دی هست ایا سالم هست و مشکل کرک داره یا نه؟
اگر مشکل کرک داره ایا کرکش هست و با اون مشکل حل میشه و بازی کامل میشه یا خیر ؟
و حجم کرک چقدر هست قابل دانلود هست یا حجیم هست ؟
و سوال اخر من در مورد بازی کردن انلاین هست ایا با سرعت 128 کیلو بایت و به عبارتی 15 کیلو بایت در ثانیه میشه بازی انلاین انجام داد و اگر میشه کمی در مورد نحوه انجام بازی انلاین و تنظیمات اون توضیح بدید
ممنون و خدانگهدار همه

در ضمن سیستم من از نظر سرعت و قدرت مشکل نداره و نسخه 4 رو به راحتی اجرا میکنه اما ظاهرا این بازی که زودتر دست ما رسیده مشکلات زیادی داره ایا خرید این بازی ارزش داره یا باز هم یه هفته دیگر صبر کنیم تا نسخه بدون ایراد بازی بیاد ؟

در ضمن سیستم من از نظر سرعت و قدرت مشکل نداره و نسخه 4 رو به راحتی اجرا میکنه اما ظاهرا این بازی که زودتر دست ما رسیده مشکلات زیادی داره ایا خرید این بازی ارزش داره یا باز هم یه هفته دیگر صبر کنیم تا نسخه بدون ایراد بازی بیاد ؟
راستش برای من که هیچ ایرادی نداشت.من بودم که می خریدم.

چاکرتم آقا بهزاد کاری نکردم.منو شرمنده نکن.:blushing:
خوب دوستان من هم بالاخره مشکلم حل شد.:biggrin1:
دوستانی که مشکل داشتن.دوباره بازی رو نصب کردید؟
چون من بازی رو uninstallکردم و دوباره نصب کردم.
بعدش یه فایلی رو از داخل
C:\Documents and Settings\....\Local Settings\Application Data\Activision\CoDWaW
حذف کردم به این نام CoDWaW__ودیدم اون مرحله ای رو که loadنمیکرد loadشد.:eek::eek::eek:
حالا شما هم بگردید ببینید اگر این فایل هست حذفش کنید.شاید مشکل loadدرمراحل برطرف بشه.(البته شاید)
دوست عزیز من وقتی می رم توی Application Data اصلا هیچ فایل به نام Activision وجود نداره:confused:

با سلام
این نسخه ای از بازی که الان در بازار هست و دو دی وی دی هست ایا سالم هست و مشکل کرک داره یا نه؟
اگر مشکل کرک داره ایا کرکش هست و با اون مشکل حل میشه و بازی کامل میشه یا خیر ؟
و حجم کرک چقدر هست قابل دانلود هست یا حجیم هست ؟
و سوال اخر من در مورد بازی کردن انلاین هست ایا با سرعت 128 کیلو بایت و به عبارتی 15 کیلو بایت در ثانیه میشه بازی انلاین انجام داد و اگر میشه کمی در مورد نحوه انجام بازی انلاین و تنظیمات اون توضیح بدید
ممنون و خدانگهدار همه

والا ايراد كه معلوم نيست! يه سري داشته يه سري نداشته . نميدونم والا . هر كي يه ايرادي داشته بازيش . سعي كن از يه شركت معتبر بخري . كركش هم 2 مگ هست ...
اگه ميتوني صبر كني صبر كن!

من وقتی بازی رو باز می کنم می آد بالا البته فقط صفحه سیاه می شه ...
اون وقت این تیکه سیاهی کوچیک می شه می ره دست چپ و بالای صفحه بعدش یدونه از اون ارورایی که send و dont send دارند می آد و وقتی Dont send رو می زنم یه صفحه پر از نوشته می آد و یه ارور می ده که هنگام کار خطایی پیش آمده ...
اسم اون صفحه ام یه چیزی تو این مایه ها بود :
COD-WaW R Console
حالا می خوام ببینم ایراد از سیستم منه یا کرک یا ...
سیستمم هم به این بازی می خوره و 2 و 4 هم می یاره ...

1) right-click my computer and select properties
2) select the hardware tab
3) go on device manager
4) go to Sound, Video, Game Controllers
5)choose on the list with unimodem Half duplex something like that) and click properties and disable it

دوست عزیز من وقتی می رم توی Application Data اصلا هیچ فایل به نام Activision وجود نداره

آدرس دقيق اينه :
C:\Documents and Settings\Reza\Local Settings\Application Data\Activision

كه local setting در حالت hidden هست ... reza هم يوزر خودتون ميشه به جاش!

من رفتم اون فایل CoDWaW__ رو پاک کردم ولی باز توی لود مرحلهی 3 بیرون میندازه
---------------
راستی الان باز رفتم هنونجا باز اون CoDWaW__ درست شده خود به خود

من رفتم اون فایل CoDWaW__ رو پاک کردم ولی باز توی لود مرحلهی 3 بیرون میندازه
---------------
راستی الان باز رفتم هنونجا باز اون CoDWaW__ درست شده خود به خود
ولی من که حذفش کردم دیگه درستش نکرد و اون فایل دیگه نیومده.
نمیدونم دیگه دوست من.از شانس شماست.
من الان مرحله 13 هستم و دیگه هیچ مشکلی پیش نیومده.

اقا نصف ایران بازی تموم کردن شما دنباله اینی که بگیری یا نه؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن این نسخه سیستمه بسیار بالاتری می خواد تا شماره 4 رش مثل مت که 4 خیلی راحت اومد اما اینو کلی رزولوشن اوردم پایین تا خوب اجرا شد

سلام
بچه ها یه نکته ای که تو این نسخه بیشتر بهش توجه شده و از هر 4 نسخه ی قبلی انصافا بهتر شده سیستم خونریزی و قطع شدن اعضا هست.
تو نسخه ای قبلی اگر دقت میکردین حتی اگر با RPG تو سر طرف هم میزدی طرف فقط کشته میشد و خیلی هیج یک از اعضاش قطع نمیشد. ولی تو این نسخه بستگی به سلاحی که شما دارین امکانش هست که بزنه یکی از اعضای بدن دشمن رو هم قطع کنه و خونی هم که از طرف میره خیلی بهتر از نسخه های گذشته هست.
یا علی مدد

سلام
بچه ها یه نکته ای که تو این نسخه بیشتر بهش توجه شده و از هر 4 نسخه ی قبلی انصافا بهتر شده سیستم خونریزی و قطع شدن اعضا هست.
تو نسخه ای قبلی اگر دقت میکردین حتی اگر با RPG تو سر طرف هم میزدی طرف فقط کشته میشد و خیلی هیج یک از اعضاش قطع نمیشد. ولی تو این نسخه بستگی به سلاحی که شما دارین امکانش هست که بزنه یکی از اعضای بدن دشمن رو هم قطع کنه و خونی هم که از طرف میره خیلی بهتر از نسخه های گذشته هست.
یا علی مدد
اصلا ايتمه جديده بازي كه كلي دربارش بحث و جدل شد همين غطع شدن اعضاي بدن دشمن هستش كه با سازمان رده بندي سنين (Pegi) هم كلي بحث شد
اگر با RPG يا وينچستر يا تير بار به دشمن شليك بشه يكي از اعضا بدن قطع ميشه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or