Call of Duty :THQ باعث نابودی خاطرات خوب بازی های اول شخص شده است

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
رئیس ارتباطات جهانی شرکت THQ، آقای Huw Beynon در مصاحبه با OXM، علاوه بر صحبت کردن در مورد بازی Metro: Last Liight، از سبک اکشن اول شخص و وضعیتی، که این سبک به عقیده ایشان در حال "دست و پا زن" در آن است نیز سخن گفت.

Call-of-Duty-Logo.jpg

به نظر ایشان فرمول تکراری شوتر نظامی سری بازی های Call of Duty باعث نابودی ایده های خلاقانه در این سبک شده است. وی در این مصاحبه گفت: "به نظر من این که عکس العمل های منفی زیادی نسبت به شوتر های نظامی (که پیشتر فقط جزو کوچکی از سبک اول شخص بوده اند) وجود دارد کاملا به جا و درست است. شوتر های نظامی ناگهان معروف شدند و باعث نابودی خاطرات خوب سبک اول شخص شد. خاطرات بازی هایی همچون Half-Life، System Shock یا Golden Eye که این سبک را با آنها می شناختیم و یا خاطرات زمانی که بازی های سبک اول شخص لزوما یک شوتر نظامی نبوده و دعوتنامه ای بودند به دنیایی دیگر (که به نظر من، هدف اصلی بازی های رایانه ای است.)"

به عقیده Beynon، بازی کنندگان به آرامی در حال ترک کردن شوتر های نظامی و جستجو برای تجربه های جدید و نو هستند، مثل سری بازی های Metro. ایشان همچنین شاره کردند که بازی Dishonored برایشان یک تجربه فوق العاده بوده است: "من از Dishonored لذت بردم. خوشحالم که این بازی موفق عمل کرد و نمرات و نقد هایی که لایق اش بود را دریافت کرد."

شرکت THQ اخیرا ورشکستگی خود را اعلام کرده است اما همچنان به انتشار بازی هایش در موعد مقرر می پردازد. COD: Black Ops 2 هم با وجود فروش عالی، نتوانست مانند Modern Warfare 3 عمل کند.

منبع

آخرین ویرایش:

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
کاری به فروش و اینا ندارم اما از این سواستفاده کردنای اکتی حالم بهم میخوره, اصلا دلیل نمیشه که چون همه گیمرا این سری رو میخرن هرچی دوس داشتن بدن به خورد ملت

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
تا وقتی با کمترین هزینه فروشش رو میکنه چرا باید این "فرمول جادویی" رو تغییر بده ؟!
هر کس جای اکتی ویژن باشه همین روند رو ادامه میده ، هر موقع به مشکل برخورد تغییرات ایجاد میکنه.
در ضمن مشکل اکثر گیمرها با این بازی تغییر نکردن جلوه های بصری بازیه که با اومدن نسل بعد و یه تحول عظیم گرافیکی ، دوباره تا چند سال به سلطنتش ادامه میده.

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
بیخود گفته اصلا دو تا بازی خوبشو بگید:d یدونه HOMEFRONT بود که گند زد!

چرا گند زد؟ اتفاقا به نظر من خیلی هم خوب بود و تنها مشکلش این بود که از تمام پتانسیل موجود نتونست استفاده کنه و تو قسمت دومش می تونه همه مشکلاتش رو حل کنه.

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
بیخود گفته اصلا دو تا بازی خوبشو بگید:d یدونه HOMEFRONT بود که گند زد!

واقعاً جالبه که عنوانی را به اسم Darksiders تجربه نکردی. یا Company of Heroesـو. سری Metro هم اگه تجربی کنی، ضرر نکردی.

POW3R

کاربر سایت
Oct 11, 2007
2,483
نام
کیان
من موندم چرا همتون اینو به Guitar hero نسبت میدین؟؟:|

دلتون از CoD پره چرا میاین خودتونو توی این تاپیک خالی میکنین آخه؟:D
شما اکانت استیم بنده رو چک کنید من کل سری COD رو دارم و خریدم جز BO2 البته MW3 هم یکی بهم کادو داد وگرنه من بعد از BO1 دیگه نخریدم این سری رو من کسی هستم که این سری رو بازی کردم و طرفدار این بازی بودم ولی واقعا دیگه نمیتونم تحمل کنم که یه بازی رو با MAP جدید همون مولتی بدن دستت واقعا به شعور ادم توهین میشه مخصوصا DLC های بازی که 5 تا Map رو میدن 15 دلار!!!! از نگاه یه طرفدار قدیم بازی میگم که دیگه برامم مشکل درک همچین بازی تحویل دادنی به طرفدارا حالا تا صبح بکوبید بگید 20 میلیون این بازی فروخته اره فروخته ولی سن بازیکنها هم داره کم میشه اونهایی هم که طرفدار های بازی بودن بیشتر کندن از بازی به غیر از یه سری که دیگه نمیدونم چرا قبول نمیکنن که این سری تکراری شده!!!!

Easy_GoiiN

کاربر سایت
Aug 4, 2012
1,145
شما اکانت استیم بنده رو چک کنید من کل سری COD رو دارم و خریدم جز BO2 البته MW3 هم یکی بهم کادو داد وگرنه من بعد از BO1 دیگه نخریدم این سری رو من کسی هستم که این سری رو بازی کردم و طرفدار این بازی بودم ولی واقعا دیگه نمیتونم تحمل کنم که یه بازی رو با MAP جدید همون مولتی بدن دستت واقعا به شعور ادم توهین میشه مخصوصا DLC های بازی که 5 تا Map رو میدن 15 دلار!!!! از نگاه یه طرفدار قدیم بازی میگم که دیگه برامم مشکل درک همچین بازی تحویل دادنی به طرفدارا حالا تا صبح بکوبید بگید 20 میلیون این بازی فروخته اره فروخته ولی سن بازیکنها هم داره کم میشه اونهایی هم که طرفدار های بازی بودن بیشتر کندن از بازی به غیر از یه سری که دیگه نمیدونم چرا قبول نمیکنن که این سری تکراری شده!!!!
20 میلیون یا یک میلیارد؟:|

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
من موندم چرا همتون اینو به Guitar hero نسبت میدین؟؟:|

دلتون از CoD پره چرا میاین خودتونو توی این تاپیک خالی میکنین آخه؟:D

چون Guitar Hero به دست Activision نابود شد ، CoD رو تونست به یه ثباتی برسونه همون کار رو اومد با Guitar Hero بکنه نتونست تختش کرد .

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
من خودم THQ رو قبول دارم اما بايد قبول كرد كه Call of Duty كاري كرده كه حتي بزرگ ترين شركتا هم به سوزش افتادن شما مطمئن باشيد اگه اين ip براي خود THQ بود تا حالا تجزيش كرده بود حداقل در حال حاضر با اينكه هر سال يه Call of Duty عرضه ميشه اما انقدر قشنگ و تازه هستش كه آدم رو ميخكوب ميكنه.

ما كه ازش راضي هستيم و قبولش داريم و فقط يه سوال دارم اگه Call of Duty آفت دنياي گيمه پس بازي هايي مثل Homefront ديگه چي هستن؟

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
مشکل اینجاست که سطح انتظارات طرفداران اومده پایین،یعنی حتی اگه یک بازی متوسط هم عرضه بشه طرفداریش رو می کنید.من به خاطر اون خاطره ای که از قسمت اول و دوم و چهارم بازی دارم هیچ وقت نمیتونم این نسخه ها رو به عنوان COD قبول کنم.به نظر من اکتیویژن با این همه طرفدار و فروش موظف هست که هر قسمتی که می سازه در سطح عالی باشه ولی فقط و فقط معلوم هست که به دنبال پول هست.تازه مگه همه شرکت ها باید تمام بازی هاشون شاهکار باشه تا حق نظر دادن رو داشته باشن؟حرف درست،حرف درست هست چه سازنده گرشاسپ بگه چه راکستار بگه چه THQ
وقتی من و تمام فنای این بازی ازش راضییم و هر سال داره اینقدر فروش میکنه و افتم نمیکنه بنظرت Activision به این فکر میوفته که یک تغیر و تحول عظیم توش ایجاد کنه؟!؟! بنظرت این ریسک عقلانیه؟؟
مشکل بیشتر شرکت ها هم همینه دیگه،ریسک پذیری باعث پیشرفت میشه هر چند ممکن در مراحلی شکست بخوره ولی در نهایت باعث پیشرفت هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر