شایعه Bully 2 تعطیلات 2020 عرضه خواهد شد

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
درود بر همه ای دوستان
یوتیوبر با نام SWEGTA ادعا کرده براساس اطلاعاتی که از منبعی در راکستار ( به خاطر مسائل حقوقی نامش فاش نکرده ) بازی بعدی راکستار در تعطیلات 2020 برای کنسول های نسل حاضر PS5 و کنسول نسل بعدی XBOX عرضه خواهد شد

نکته مهم اینکه در انتهای ویدیو اقای Gerald Raymond صداپیشه Jimmy Hopkins شخصیت اصلی شماره نخست در پیامی به راکستار ملتمسانه درخواست میکنه که Bully 2 بسازه
Annotation 2019-08-07 012550.jpg

حتی اگه این شایعه واقیعت داشته باشه Bully 2 ادامه شماره نخست نخواهد بود

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
یکی از بهترین خبرایی ک میتونستم بشنوم امژدوارم واقعی باش
وااااااای گرافیک و آرت استایل نسل بعدی bully با انجین rdr چیئییی میشه :x

• Like
Reactions: Coma BlacK

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,763
نام
مارشال

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,440
IMG_20230131_122115_563.jpg

اطلاعاتی جدید از پروژه کنسل شده Bully 2 در مصاحبه جدید SWEGTA با یکی از توسعه دهندگان اصلی این عنوان منتشر شد.

• یک نسخه شش تا هشت ساعته قابل بازی موجود بود.

• جیمی بزرگ‌تر بنظر می‌آمد.

• شخصیت ها و حیوانات شمارا به یاد خواهند داشت.

• ویژگی هایی از این بازی به RDR2 منتقل شدند.

به تازگی یکی از اعضای ارشد Mad Doc (راکستار New England) مصاحبه‎ای با یوتیوبر نام آشنای کامیونیتی بولی، Swegta (سوئیگتا) انجام داده که نکات مهم مصاحبه را با هم بررسی میکنیم.

▫️ پرسش یوتیوبر (Swegta)
🔻 پاسخ سرپرست بازی

▫️ توییت Tom Henderson که میگفت Bully قرار بوده در Game Awards 2021 رونمایی بشه...
🔻 بذار بهت بگم، من هیچ ایده ای ندارم که راکستار الان مشغول ساخت Bully 2 هست یا خیر، پس نمیتونم این توییت رو رد یا تایید کنم.

🔻نسخه ای که من بازی کردم، مربوط به نسخه در حال تولید سال 2013 بوده.

🔻دمویی 6-8 ساعته از Vertical Slice بازی تهیه شده بوده (ورتیکال اسلایس در دولوپمنت بازی ها به معنی ساخت یک دموی کانسپت از کلیت بازی قبل از تایید نهایی و اغاز توسعه فعال است)

🔻وقایع دمو، تابستان پس از اتفاقات نسخه اول را روایت میکرد.

🔻همانند نسخه اول، لباس های زیادی وجود داشت. اسلحه هایی هم برای تست عملکرد، مانند تاماهاک و بومرنگ وجود داشتند و به نسخه نهایی راه نیافتند. (بنظر تست برخی اسلحه های RDR 2 بوده)

🔻وقتی در راکستار مشغول به کاری باید بدونی که هیچ قابلیتی به نسخه نهایی راه پیدا نمیکنه جز اینکه Sam و Dan Houser اون رو تایید کنند.

🔻دلیل اینکه من سرپرست پروژه شدم این بود که اعتبار و شهرتی نزد شرکت Mad Doc که بعدا به Rockstar New England تغییر نام داد، داشتم.

🔻راکستار New York همه چیز را اداره می‎کند.
راکستار North توسعه و دولوپ را برعهده دارد ولی تحت فرمان نیویورک است.

🔻هر چیزی که San Diego , Toronto, London, Leeds و North اجرا میکنند، همه به فرمان Sam و Dan است که [مسئول] Rockstar New York هستند.

▫️آیا برنامه ریزی برای چگونگی شروع داستان بازی یا پایانش شده بوده؟

🔻خیر! دموی ساخته شده یک Sandbox خالص بود. همونطور که قبلا گفتم، تماما تصویر سازی شده بود وبخش اعظمی از ایده بازی در دمو قرار داشت.

🔻میتونستی، به مسابقه کارتینگ بری
چمن ها رو کوتاه کنی که به مرور زمان دوباره سبز میشدند. مثل همه‌ی مینی گیم های GTA ولی با استایل فانتزی.

🔻 مثل سپری کردن یک تابستان آمریکایی، باید دنیای بازی رو بسیار پر رنگ تصور کنی، جهان بازی سبز بود، برعکس خاکستری و تیره. بیشتر کانسپت آرت هایی که منتشر شد واقعی بودند که در راکستار New England طراحی شده بودند.

🔻با انجام مراحل نگه داری از کندو و زنبور داری، جیمی به نیش زنبور مقاوم میشد یا میتونست از لانه زنبور به عنوان سلاح استفاده کنه.

🔻تیروکمانی وجود داشت نوک تیرهایش تیز نبود و به عنوان اسلحه غیرکشنده استفاده میشد پس به گمونم برای درجه بندی Teen بازی رو آماده میکردند.

🔻البته راکستار قصد جابجایی مرز بین Teen و Mature را داشت، مثلا برآمدگی در شلوار جیمی وجود داشت. (دقیقا منظورش همونه که فکر میکنید)

🔻میتوانستی از حیوانات اهلی به عنوان دوست و همراه استفاده کنی برای همین حیوانات بازی دارای حافظه بودند و رفتار جیمی را به خاطر میسپردند. (که به RDR 2 منتقل شد.)

▫️آیا گروه های مختلف در بازی وجود داشتند.

🔻منظورت Faction (جناح) هاست؟ بله وجود داشتند ولی اینطور نبود که تو رهبر یک گروه باشی، بلکه به عنوان عضو میتوانستی در گروه های مختلف عضو شوی

🔻رفتار تو بر رابطه تو با گروه خودت و دیگر گروه ها تاثیر گذار بود و حتی امکان اخراج از گروه بخاطر فعالیتت وجود داشت. (چیزی شبیه به گروه های GTA 2 یا برای درک بیشتر گروه های اسکایریم مثل Dark Brotherhood,...)

🔻مثل بازی Mass Effect انتخاب هایی مثل خوب یا شیطانی بازی کردن وجود داشت (چیزی شبیه سیستم شرافت Red Dead)

▫️آیا کرکترهایی از نسخه اول در Bully 2 حضور داشتند؟

🔻بله! برخی از دانش آموزان و دوست دخترهای جیمی، و برخی از معلمین، میتونستی اون ها رو در شهر و سالن ها ببینی و باهاشون اینتراکت داشته باشی.

🔻مثلا یکی معلمین بهت میگه مدرسه تموم شده جیمی، بزن به چاک.

🔻قرار نبود دوباره به Bully 1 بازگردید، قرار بود در تابستان از تعطیلات لذت ببرید، سیستم کلاس درس با work ها جایگزین شده بودند.

🔻من در مقطعی پیشنهاد دادم که برخی سیستم کلاس های درس را بازگردانیم با این ایده که باید برای دریافت بورسیه و قبولی در پذیرش سال بعد مدرسه تلاش کنی.

🔻فعالیت هایی برای 100% کردن بازی در نظر گرفتم، که پس از اتمام داستان بازی، کارهایی که کردی و با تجربیاتی که به دست آوردی، در امتحان ورودی یک مدرسه شرکت کنی و با توجه به مهارتت در آزمون ها نتیجه بگیری و اگر موفق شوی، بازی 100% شود و اچیومنت بگیری.

▫️فصل ها در بازی وجود داشتند؟

🔻اوایل بهار و اوایل پاییز، البته زمستانی در کار نبود، [داستان اصلی بازی از] اواخبر بهار شروع میشد.

🔻آب و هوای بازی مرتبط به زمان بازی بود، برای مثال [ در فصل بهار] میتونستی شبنم را روی چمن ببینی، که بر روی هر تار سبزه به صورت اختصاصی [قطره آب شبنم] وجود دارد.

🔻به طرز شگفت انگیزی از چیزی که در RDR 2 دیدیم بهتر بود.

🔻راکستار سیستم بزرگی از نظام طبیعیت طراحی کرده بود. درختان، گل ها، چمن ها و...

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
البته راکستار قصد جابجایی مرز بین Teen و Mature را داشت،
این کارو فکر کنم تو همون Bully 1 هم انجام دادن :D
جیمی البسه زیرین خواهران مدرسه رو کالکت :D میکرد :D
بله! برخی از دانش آموزان و دوست دخترهای جیمی، و برخی از معلمین، میتونستی اون ها رو در شهر و سالن ها ببینی و باهاشون اینتراکت داشته باشی.
کاش من هم جیمی بودم :D (آن مرحوم :D)

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,440
البته زیاد ناراحت نباشید طبق آخرین شایعات و گفته ها توسط Tez2 کبیر بعد از انتشار GTA 6، راکستار نسخه جدید Bully را منتشر خواهد کرد.
همچنین Max Payne Remake را هم در برنامه های خودش داره.
این نسل احتمالا سه تا بازی ببینیم از راکستار

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
بابا این راکستار واقعا به مشکل مدیریتی و مشکل طمع پول دچار شده مشکل مدیریتش که خب تو که اینقدر درامد داری میخوای gta و rdr بسازی که خوب فروش میکنن برو چند تا استودیو درست حسابی بخر بهشون یه بودجه خوب بده و رو کارشون هم کمی نظارت کن تا ایپی های مردت رو بسازن مثل manhunt و max payne مثلا max payne رو پول بده رمدی بسازه یا MIDNIGHT CLUB این همه استودیو خفن هست بده یه استودیو بسازه ولی نمیکنه همه کارش شده GTA و RDR اونم تازه بیشتر رو قسمت انلاین این بازیا کار میکنه تا سینگلشون نمیدونم این همه پولی که گیرشون میاد رو چکار میکنن رو پلی 3 MIDNIGHT CLUB LA بازی میکنم یعنی به جرات میگم که تا حالا برای من بهترین بازیه سبک ارکید بوده تو نسل هفت یعنی از BURNOUT PARADISE و NFSHP و NFSMW حداقل یه سر و گردن بالاتره چی ساخته این راکستار سن دیگو اون زمان حیف و واقعا حیف که دیگه این جور بازیا تو کاتالوگ راکستار جا ندارن

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,440
بابا این راکستار واقعا به مشکل مدیریتی و مشکل طمع پول دچار شده مشکل مدیریتش که خب تو که اینقدر درامد داری میخوای gta و rdr بسازی که خوب فروش میکنن برو چند تا استودیو درست حسابی بخر بهشون یه بودجه خوب بده و رو کارشون هم کمی نظارت کن تا ایپی های مردت رو بسازن مثل manhunt و max payne مثلا max payne رو پول بده رمدی بسازه یا MIDNIGHT CLUB این همه استودیو خفن هست بده یه استودیو بسازه ولی نمیکنه همه کارش شده GTA و RDR اونم تازه بیشتر رو قسمت انلاین این بازیا کار میکنه تا سینگلشون نمیدونم این همه پولی که گیرشون میاد رو چکار میکنن رو پلی 3 MIDNIGHT CLUB LA بازی میکنم یعنی به جرات میگم که تا حالا برای من بهترین بازیه سبک ارکید بوده تو نسل هفت یعنی از BURNOUT PARADISE و NFSHP و NFSMW حداقل یه سر و گردن بالاتره چی ساخته این راکستار سن دیگو اون زمان حیف و واقعا حیف که دیگه این جور بازیا تو کاتالوگ راکستار جا ندارن
حالا حداقل برای برخی ای پی ها همین رویه را پی گرفتند البته به صورت برون سپاری خارج از استودیوهای خودشون و فعلا در حد ریمستر و ریمیک...
حقیقت امر اینه که راکستار درسته ۱۰ تا شعبه داره ولی در اصل دوتا از اون استودیو ها دولوپنیگ به صورت سنگین انجام میدند یعنی استودیو North و استودیو San Diego و بقیه استودیوها نقش پشتیبانی و تست کیفیت و هماهنگی رو دارند.
استودیوی North ( سازنده سری GTA ) واقع در ادینبورگ اسکاتلند و استودیو سن دیگو (سازنده سری Red Dead ) هم تو کالیفرنیا هست.

IMG_20230201_071714_835.jpg

مثلاً استودیو لینکلن کارش بررسی تضمین کیفیت و استخدام تسترها هست . استودیو تورنتو (البته سال ۲۰۰۶ استودیو ونکوور بودند و بعدا با تورنتو میگریت شدند) که خودش یه روزی سازنده Bully بوده الان کارشون بیشتر تو زمینه هوش مصنوعی و فیزیک برای بازیهای راکستار هست هست. خود شعبه نیویورک هم که مقر سم هاوسر هست و همه فرمانها از اونجا صادر میشه. یعنی کار دولوپ تو نیویورک انجام نمیشه ولی فرماندهی اصلی روی پروژه هایی که برون سپاری نشدند و توسط خود راکستار ساخته میشن اونجا انجام میشه.
حالا راکستار جدیدا اومده یه حرکتایی زده یه سری ای پی هارو برون سپاری کرده . مثلا همین ریمیک مکس پین ۱ و۲ رو داده به رمدی یا GTA Trilogy رو دادند به یه استودیوی گمنام بنام Groovestreet که خب البته روشون نظارت داره استودیو لینکلن
ولی دقت کنید اینها یکجور ریمیک و ریمستر هستند و قطعا ادامه ای پی ها توسط خود راکستار باید انجام بشه. یعنی اگر Bully 2 ساخته شده باشه توسط خود راکستار هست و چون تام هندرسون هم راجبش انقدر شنیده بود که احتمال نمایش رو تو TGA 2021 میداد و چندتا شایعه از سورسهای دیگه پس احتمال زیاد نسخه جدید بولی رو خواهیم دید

آخرین ویرایش:

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
647
البته اواسط سال پیش GameInformer یک مقاله ای نوشت با این تیتر که "نسخه ای از بولی که هیچگاه تجربه نخواهید کرد" تو این مقاله گیم اینفورمر با چندین اعضای قدیمی راکستار (گویا بعضی ها دیگه در راکستار مشغول نبودن و بعضی ها بودن) مصاحبه کرده درباره نسخه کنسل شده بولی که اینطور که پیداست منظور نسخه کنسل شده 2013 بوده. حالا برای دوستانی که نمیدونن Bully 2 تا به امروز سه بار کنسل.

دفعه اول، دو و نیم سال بعد عرضه قسمت اول در سال 2009 که Shawn Lee آهنگساز بازی در این باره حرف زده بود که گویا اواخر همون سال کنسل میشه.
Bully music composer reveals sequel
دفعه دوم سال 2012/13 که احتمالا بخاطر GTA V که مصاحبه و دموی 8 ساعته که مربوط میشه به این نسخه و دفعه سوم سال 2017 چندتا کانسپت آرت لیک شد که گفته میشد بخاطر RDR2 دوباره توسعه Bully 2 متوقف شده. و الان هم انتظار میره بخاطر توسعه GTA VI متوقف شده بعد عرضه توسعه Bully ادامه پیدا کنه.

مقاله Gameinformer که بیشتر مربوط میشه به نسخه های قدیمی (جالب اینجاست نویسنده گیم اینفورمر که با چند نفر مصاحبه کرده و به لحنی مقاله رو نوشته که گویا نسخه جدیدی درکار هست.
The Version Of Bully 2 You'll Never Get To Play

Artwork های لیک شده سال 2017:

تمام این مواردی که این یوتیوبر (SWEGTA) در ویدیوی دیروز گفته در واقع قبلا در مقاله ها اشاره شده یه سری موارد دیگه هم که گفته بیشتر از قوه تخیل اش استفاده کرده. همینطور بخاطر NDA غیر ممکنه کسی که حتی یک زمانی Lead پروژه بوده بره با یه یوتیوبر مصاحبه کنه چون راکستار راحت میتونه از طرف شکایت کنه.
درکل راکستار در طول 14 سال گذشته 3 بار روی این عنوان شروع به کار کرده و مطمئن باشین بعد VI دوباره ادامه میدن.

حتی در RDR2 شما وقتی تمام مراحل اصلی و epilogue بازی رو تموم میکنین بهتون یه تروفی داده میشه به اسم 'Endless Summer" که اسم قسمت پایانی Bully هستش که به احتمال زیاد رفرنس به این معنی هست که Bully 2 در راهه. :D
7it69Q2.jpeg
Screenshot 2023-02-01 181309.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر