PlayStation Bloodborne

سازنده
From Software
تاریخ انتشار
March 2015
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
Bloodborne

بازی جدید FROM SOFTWARE به کارگردانی خود میازاکی معرفی شد .
بازی به صورت انحصاری برای PS4 عرضه خواهد شد .

======================================

بازی توسط
SCE Japan Studio
From Software
توسعه و ساخته میشود.

سال عرضه ی بازی 2015 اعلام شده است .

=========

توجه:
در این تاپیک بحث:

درمورد داستان و مراحل بازی فقط در تگ اسپویلر!
در مورد ریجن ممنوع!
در مورد قیمت بازی ممنوع!
در مورد کدام فروشگاه بازی رو آورده و کدام فروشگاه معتبره ممنوع!

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
بعد از 31 ساعت بالاخره بازی تموم شد و انصافا بهترین تجربه نسل ۸ تا اینجای کار از این بازی گرفتم.

از نظر سختی هم به طور کلی از سری dark souls در لول پایین تری بود اما مبارزاتش فوق العاده زنده و پویا تر از D's بود.

در کل تجربه ی خیلی خوبی برای منی که اصلا اهل RPG نیستم بود.

دوستان من دو تا پایان رو دیدم و پایان سوم که نیاز به کرد داره. الان من فقط ۱ از اون ۳ تا رو دارم . برای بدست اوردن اون ۲ تا. حتما باید + رو برم یا با همون سیو بک اپ میشه بدستش اورد ؟
ببین ممکنه بتونی بگیری ولی در کل :
1. یه دونه cord که خوده mergo دراپ میکنه
2. یه دونه cord توی Abondoned Workshop هست. اگر نرفتیش ..
3. یه دونه Isoka همون مسعوله کلینیک دراپ میکنه در صورتی که بعده از کشتن باسه Rom بری سراغش و بعد بکشیش. اگر قبل از این بکشیش هیچی دراپ نمیکنه
4. Ariana هست که توی طوله بازی بعد از رفتن به Ward میره نزدیک Tomb Of Odean و بچه ای که به دنیا میاره یه cord دراپ میکنه !
اینطوری D:

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
خب دو تا باس upper cathedralward هم به درک واصل شدن!
باس برقی یارغول هم کشته شد!
صدای کلنگ قبر one reborne داره میاد!
[h=1]Eileen the Crow[/h]رو تا حالا یادش نبودم هنوزم میشه ماموریتش رو انجام داد<<<؟؟؟؟
آخرین باس داستانی که زدم Rom the spider بوده!

آخرین ویرایش:

piade

کاربر سایت
Nov 4, 2009
13
سلام دوستان.
من باس سوم رو کشتم همون که تو اون کلیسا هست. یه جام داد. الان کجا باید برم. همه جا رو گشتم هیچ راهی نیست.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

kamranjk

کاربر سایت
Oct 5, 2014
598
سلام دوستان.
من باس سوم رو کشتم همون که تو اون کلیسا هست. یه جام داد. الان کجا باید برم. همه جا رو گشتم هیچ راهی نیست.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
اونجایی که رفتی باس انتخابی بود برو catrel ward یه در که بسته بود باز شده اونجا برات اگه تروفی مهمه باید بری اگه نه برو hunter dreamیه کلید هست بخرش 10000 پولشه بعدا برو که این دشمن بزرگ هستن از پله ها برو بالا درو باز کن

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
دوستان من ۳ تا کرد رو بدست اوردم . الان برای دیدن پایان اصلی باید در حین مبارزه با باس اخر ازشون استفاده کنم یا قبل مبارزه و صحبت باهاش؟

kamranjk

کاربر سایت
Oct 5, 2014
598
بعد اگه من کشته بشم تو مبارزه با باس تکلیف اون cord ها چی میشه ؟
هیچی نمیشه تو اون سه تا رو استفاده کرده باشی بمیری هیچ اتفاقی نمیفته یعنی شانست گفته cord سه تا پایان داخلnew game گرفتی بری داخل +new game واقعا باس اخرش سخت میشه حالا اینا به کنار یکی از chalice واقعا سخت بود من دیگه داشتم به خودم فحش میدادم حالا کاشکی شماها براتون شاید راحت باشه:D ولی قول میدم سخت ترین تروفیش chalice به نظر من

آخرین ویرایش:

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
دوستان بعد از زدن باس اخر و پشت بندش اون موجودی که از ماه پرید پایین نشون میده که اون عروسک یه دونه زالو رو بقل کرده که انگار ما بودیم که تبدیل شدیم به زالو! این پایانش کلا چه معنی میداد ؟ یه توضیح بدید ممنون میشم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,063
نام
آریا
خب ما هم بالاخره بازی رو تموم کردیم. :D
بدون شک یکی از بهترین تجربه های عمرم بود و لذتی که ازش بردم واقعاً بالا بود!
گیم پلی بازی به نظرم از Dark Souls بهتر بود. البته این بحث سلیقه ای هست، ولی من ایرادات کمتری توی Bloodborne دیدم و در مجموع هم بازی رو متعادل تر از Dark Souls میدونم. البته گیم پلی دو بازی تفاوت های مهمی با همدیگه دارن و سرعت BB بالاتر هست. خبری از سپر هم که نیست و همین موضوع باعث میشه استراتژی آدم توی این بازی با DS متفاوت باشه. (اوایل بازی که اون سپر زیبا رو پیدا کردم، گفتم بَه بَه بالاخره سپردار شدیم! :D چون توی DS همیشه با سپر بازی میکنم و کلهم باید سپرم همیشه بالا باشه. ولی بعدش دیدم این سپر چوبی حتی جلوی یه دشمن معمولی هم دوام نداره و انگار بیشتر برای تیکه انداختن به بازیکن توی بازی گذاشته شده! lol)
اتمسفر بازی که دیوانه کننده بود و همین قضیه من رو نابود کرد! :D چون اصولاً از بازی های ترسناک بدجوری میترسم و BB هم هرچند توی دسته بازی های ترسناک طبقه بندی نمیشه، ولی بعضی جاها به شدت مخوف بود! کوچه های تنگ و تاریک، سر و صداهای عجیب، دشمن های غریب! همه چی دست به دست همدیگه میداد تا یه تجربه سنگین و وحشتناک رقم بخوره. در مجموع من اون حال و هوای DS رو به خاطر قرون وسطایی بودنش ترجیح میدم و باهاش راحت تر هستم. یعنی دیدن شوالیه ها و منظره های باستانی و ... رو بیشتر دوست دارم تا راه رفتن وسط یه سیاهچاله که یه دفعه یه چیزی از بالا بیفته روی سرمون و اون طرف هم یه موجود cthulhuمانند بیاد مغزمون رو بمکه و ... :| پناه بر خدا! :D
تعداد اسلحه ها به شدت از DS کمتر بود، ولی از اون طرف هرکدوم از اسلحه ها حال و هوای خودشون رو داشتن و کیفیت اکثرشون عالی بود. یعنی برعکس DS که 70،80% اسلحه ها نقش دکور رو دارن، اینجا اکثراً با بقیه فرق میکردن و هرکدوم هم که دو حالت داشتن. پوشش ها هم باز تنوع کمتری نسبت به DS داشتن، ولی اون ها هم کیفیتشون عالی بود و طراحی هاشون هم فوق العاده.
یکی از بزرگترین نقاط قوت DS یعنی تنوع بسیار بالای دشمن ها توی BB هم به چشم میخورد و بازی از این نظر محشر بود. باس ها هم طراحی های فوق العاده ای داشتن و با موسیقی های واقعاً گوش نواز و به شدت زیبا، تجربه های فراموش نشدنی ای رقم میزدن. تنها مشکلم با باس ها این بود که اکثرشون خیلی آسون تر از DS بودن. برعکس اونجا که کمتر باسی رو توی دست اول میزدم و خیلی هاشون بیچاره ـم میکردن، توی BB (بدون در نظر گرفتن Dungeonها) اکثر باس ها رو توی دست اول یا دوم زدم. 3،4تاشون هم به دست 3 و 4 کشیده شد و معدود باس هایی مثل Logarius بودن که من رو به فنا دادن و خیلی طول کشید تا منهدمشون کنم.
در مورد لوکیشن های بازی هم فقط میشه تحسین کرد و بس! از اوایل بازی که بازیکن رو کم کم وارد این دنیای عجیب میکنه تا Unseen Village با اون اتمسفر داغونش و Forbidden Woods که چیزی ازش نگیم بهتره (:D). از دو تا بخش Nightmare مخصوصاً Nightmare of Mensis تا Hemwick Charnel Lane با اون ورودی جالبش و ... لوکیشن پایانی هم خیلی زیبا بود، ولی برای DS چیز دیگه ای بود.
از نظر داستان و جزییات هم نیاز به خوندن مقالات مرتبط با بازی دارم تا همه چی رو متوجه بشم، ولی در حدی که فهمیدم خیلی جالب بود و در کنار شباهت هایی که به حال و هوای داستانی DS داشت، تفاوت های زیادی هم داشت.
در مورد گرافیک هم که از نظر هنری بنیان فکن بود و یکی از زیباترین های سال های اخیر! از نظر فنی هم خیلی خوب بود، ولی افت فریم بعضی جاها وجود داشت که کاش این طور نبود. ولی در کل اگه زمان عرضه بازی ها رو هم در نظر بگیریم، از نظر تکنیکی از DS جلوتر بود.
Chalice Dungeonها هم چیزهای جالبی بودن و اضافه شدنشون به بازی خوب بود. یعنی به عنوان بخشی که جزو بازی اصلی نیستن، تنوع خوبی بهش میدادن و البته بعضی جاها هم به شدت ترسناک بودن!
در مجموع بازی انقدر فوق العاده و عالی بود که از تک تک لحظاتی که باهاش گذروندم لذت بردم و پلاتش هم کردم رفت! :D من کلاً حال و حوصله گرفتن پلاتینیوم ندارم و مثلاً پیش اومده که یه بازی رو 2،3 بار تموم کردم و 99% تروفی ها رو گرفتم و آسون ترینش مونده، ولی چون نیاز به جنگولک بازی و پیدا کردن فلان چیز توی محیط و ... داشته بی خیالش شدم. ولی تروفی های BB خیلی خوب بود و در کنار به چالش کشیدن بازیکن (مثلاً توی Dungeonها)، یه حالت لذت بخشی هم داشت و مسخره بازی نمیخواست.
در نهایت Bloodborne رو یکی از بهترین بازی های سال های اخیر میدونم که به جز اندک مشکلاتی که توی بخش فنی و فریم ریت داشت، در بقیه زمینه ها به شدت خوش ساخت و البته اعتیادآور بود. پیش به سوی معرفی Dark Souls III در E3! :D

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
هیچی نمیشه تو اون سه تا رو استفاده کرده باشی بمیری هیچ اتفاقی نمیفته یعنی شانست گفته cord سه تا پایان داخلnew game گرفتی بری داخل +new game واقعا باس اخرش سخت میشه حالا اینا به کنار یکی از chalice واقعا سخت بود من دیگه داشتم به خودم فحش میدادم حالا کاشکی شماها براتون شاید راحت باشه:D ولی قول میدم سخت ترین تروفیش chalice به نظر من
دقیقا . من اصلا خودم امیدی نداشتم به پیدا کردن cord ها اونم زمانی که رسیده بودم باس پایانی .

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
دوستان بعد از زدن باس اخر و پشت بندش اون موجودی که از ماه پرید پایین نشون میده که اون عروسک یه دونه زالو رو بقل کرده که انگار ما بودیم که تبدیل شدیم به زالو! این پایانش کلا چه معنی میداد ؟ یه توضیح بدید ممنون میشم
برداشت من این بود :d که تو با استفاده از اون 3 تا Cordـها خودت تبدیل به یه Great One میشی و به همین خاطر هم هست که Moon Presence نمیتونه تو رو ببلعه! در نهایت هم فکر کنم Moon Presenceـه بعدی خودت باشی و The Doll ازت مراقبت میکنه تا رشد کنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر