PlayStation Bloodborne

سازنده
From Software
تاریخ انتشار
March 2015
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
Bloodborne

بازی جدید FROM SOFTWARE به کارگردانی خود میازاکی معرفی شد .
بازی به صورت انحصاری برای PS4 عرضه خواهد شد .

======================================

بازی توسط
SCE Japan Studio
From Software
توسعه و ساخته میشود.

سال عرضه ی بازی 2015 اعلام شده است .

=========

توجه:
در این تاپیک بحث:

درمورد داستان و مراحل بازی فقط در تگ اسپویلر!
در مورد ریجن ممنوع!
در مورد قیمت بازی ممنوع!
در مورد کدام فروشگاه بازی رو آورده و کدام فروشگاه معتبره ممنوع!

آخرین ویرایش:
اون چیزی هم که این بازیها به اون مشهور هستن یعنی بخش اعصاب خردکن این بازی برای من forbidden woods بود که رسما گم شدم و نقشه راهنما در اینترنت هم افاقه نکرد :d و مجبور شدم همه جا رو وجب به وجب بگردم تا ببینم کجا هستم :d

اصلا forbidden woods یه جای خیلی قاطی پاتی بود یه هفته فقط دنبال Boss میگشتم الانم که پیداش کردم نمیشه کشتش که ...

بچه‌ها من تازه رسیدم به old yharnam
باس بعدی کجاس؟ می خوام حواسم باشه نرم اونجا یکم لول بالا ببرم
راستی مادر اون دختره که music box رو بهم داد کجاست؟
این منطقه یه Optional Boss داره که باید تا انتهای محدوده بری. آخرای این منطقه وارد یه محیط بزرگ میشی که چندتا گرگینه رو به صلیب کشیدن و دارن توی آتیش میسوزن. قبل اینجا هم از جلوی یه در که رد میشی یه گرگینه در رو میشکنه و میپره جلوت که میانبر خیلی خوبیه به سمت Lantern، به اینجاها که رسیدی بدون که رسیدی به Boss Fightـش ;) یه هانتر هم توی منطقه هستش به اسم Durja که با ماشین گان بهت تیر میزنه. هم میتونی بکشیش و هم میتونی باهاش دوست بشی.
مادر اون دختره هم مُرده! توی همون منطقه ای که با Father Gascouin مبارزه میکنی (Odeon Tomb)، روی سقف یه خونست که میتونی از روش Red Jeweled Brooch رو هم بردای.

این باسه روی دریا که عنکوبوت میندازه بیرون باسه اصلیه چظور باید زدش؟ اون یارو کع رو صندلی نشسته داره دریا رو نگاه میکنه چی اونم باید زد ؟
اگه بکشیش فکر کنم بهت یه Rune میده :d اون عنکبوته هم خیلی آسونه! سری اول اون بچه عنکبوت های دور و برش رو بزن. البته اونا سرشون خیلی مقاومه! ولی از پشت با دو ضربه راحت میمیرن. بعدش برو سراغ خود Rom. خیلی کنده و راحت میتونی بزنیش! توی فاز دوم سومش یه ذره سخت میشه ولی با Dodge کردن همه حمله هاش رو میتونی جاخالی بدی ;)

- - -ویرایش - - -

اصلا forbidden woods یه جای خیلی قاطی پاتی بود یه هفته فقط دنبال Boss میگشتم الانم که پیداش کردم نمیشه کشتش که ...
نمیدونم چرا بیشتر بچه ها با Forbidden Woods مشکل دارن :d فقط یه دور کامل و با دقت کلش رو بگردید کامل میاد دستتون :d همین امروز توی NG+ داشتم توش میچرخیدم و حدود 650 هزار تا Blood Echo جمع کردم :-o فضا و اتمسفرش هم بی نظیره این Forbidden Woods :d

- - -ویرایش - - -

اون یارو بنده خدا یه موقعی استاد همین هانتر بوده ..فک کنم تو یکی از فیلم هاش نشون میده. که طرف داره درباره ی blood حرف میزنه
البته استاد هانتر ها نبوده، استاد دانشگاه Bergynwerth بوده و یه جورایی اولین شخصی بوده که به دنبال متحول کردن انسان ها و برقراری ارتباط با Great Ones بوده...
این تاپیک رو بخون، خیلی کمکت میکنه!

- - -ویرایش - - -

این کله اسکلتا ب چ درد میخورن؟
بهت Insight اضافه میکنه وقتی که use کنی ;)

این منطقه یه Optional Boss داره که باید تا انتهای محدوده بری. آخرای این منطقه وارد یه محیط بزرگ میشی که چندتا گرگینه رو به صلیب کشیدن و دارن توی آتیش میسوزن. قبل اینجا هم از جلوی یه در که رد میشی یه گرگینه در رو میشکنه و میپره جلوت که میانبر خیلی خوبیه به سمت Lantern، به اینجاها که رسیدی بدون که رسیدی به Boss Fightـش ;) یه هانتر هم توی منطقه هستش به اسم Durja که با ماشین گان بهت تیر میزنه. هم میتونی بکشیش و هم میتونی باهاش دوست بشی.
مادر اون دختره هم مُرده! توی همون منطقه ای که با Father Gascouin مبارزه میکنی (Odeon Tomb)، روی سقف یه خونست که میتونی از روش Red Jeweled Brooch رو هم بردای.

اگه بکشیش فکر کنم بهت یه Rune میده :d اون عنکبوته هم خیلی آسونه! سری اول اون بچه عنکبوت های دور و برش رو بزن. البته اونا سرشون خیلی مقاومه! ولی از پشت با دو ضربه راحت میمیرن. بعدش برو سراغ خود Rom. خیلی کنده و راحت میتونی بزنیش! توی فاز دوم سومش یه ذره سخت میشه ولی با Dodge کردن همه حمله هاش رو میتونی جاخالی بدی ;)

- - -ویرایش - - -

نمیدونم چرا بیشتر بچه ها با Forbidden Woods مشکل دارن :d فقط یه دور کامل و با دقت کلش رو بگردید کامل میاد دستتون :d همین امروز توی NG+ داشتم توش میچرخیدم و حدود 650 هزار تا Blood Echo جمع کردم :-o فضا و اتمسفرش هم بی نظیره این Forbidden Woods :d

- - -ویرایش - - -

البته استاد هانتر ها نبوده، استاد دانشگاه Bergynwerth بوده و یه جورایی اولین شخصی بوده که به دنبال متحول کردن انسان ها و برقراری ارتباط با Great Ones بوده...
این تاپیک رو بخون، خیلی کمکت میکنه!

- - -ویرایش - - -

بهت Insight اضافه میکنه وقتی که use کنی ;)

اين durja از پله ها رفتم بالا يه چند تا اتك بهم داديم بعد dodge اشتباهي داد افتاد پايين مرد:ءدي
چجوري ميشه باهاش دوست شد؟ قبله پله هام يكي ديگم بود مثله خودم بود اون كيه؟
اون چيزي كه بر ميدارم رو ببرم پيشه دختره؟

خب من هم بازی رو تموم کردم و نظرم رو میگم.

بازی با حدود یک هفته یا یکی دو روز بیشتر روزی دوساعت دم عصر بازی کردن تموم شده. فکرمیکنم چیزی حدود 17-18 ساعت طول کشید. بازی نسبت به بقیه بازیهای دیگه ای که با اونها مقایسه میشه یعنی دارک سولز یک و دو بشدت اسون تر بود. نمیدونم فقط من اینطور حس کردم یا بقیه هم همین احساس رو داشتن ولی سختی بازی برای من با دارک سولز 2 که رکورد جاودانه بالای 500 بار مردن رو داشتم به هیچ وجه قابل مقایسه نبود :d

ترتیبی که من این 4 بازی رو بازی کردم اول دارک سولز 1 بعد دارک سولز 2 و بعد دیمن سولز و دراخر بلابورن بوده. سر دیمن هم همین احساس اسون بودن بازی رو داشتم و اینجا هم همینطور. نمیدونم تاثیر سختی عجیب دارک سولز 2 هست یا نه ولی کلا برای من دارک سولز 2 عذاب الهی بود:d یه عده هم میگفتن دارک سولز 2 اسون بود :d

خیلی از باسهای این بازی رو همون بار اول یا دیگه حداکثر بار دوم زدم و سخترین باس برای من اخری بود که بار پنجم یا ششم زدمش و حتی باس اخر secret رو هم با باقیمانده جونی که از قبلی باقیمونده بود بار اول زدم درحالی که سر 3 باس از دارک سولز (اسامی دقیقا یادم نیست) موش و عنکبوت و لاست سینر در مجموع بیشتر از کل دفعاتی که در بلادبورن مردم, مرده بودم:d من که فکر میکنم تاثیر دارک سولز 2 هست که کلا هربازی دیگه ای بعدش اسون به نظر میاد.

از نظر گرافیک هنری این بازی رو در کنار دارک سولز 1 و بالاتر از دارک سولز 2 و دیمن سولز قرار میدم. از نظر اتمسفر چندان قابل مقایسه نیستن چون اتمسفر 3 بازی قبلی غمگین و سنگین و مرده بود ولی اینجا اتمسفر بیشتر به طرف ترسناک و کابوس بودن میره ولی بهرحال اگه مقایسه کنیم در اتمسفر خودش در کنار دارک سولز یک در سطح عالی و کمی بالاتر از دیمن سولز قرار میگیره و از اتمسفر مصنوعی دارک سولز 2 هم که خیلی بهتره.

از نظر گیم پلی نسبت به قبلی ها هم بهتر شده بود و هم بدتر. هرقدر من قبلا از سپر زیاد استفاده میکردم اینجا هیچ استفاده ای برای اسلحه دوم که جانشین سپر شده بود نداشتم و کلا با جاخالی دادن و اسلحه اصلی جلو رفتم. در عوض افزایش سرعت بازی شاید بنوعی باعث بهتر شدن گیم پلی شده بود ولی از طرف دیگه اون حالت ترس از کندی عکس العمل که در بازی های قبلی داشتیم رو از بین برده بود.

از نظر داستان و Lore و اینها باید بگم با وجود اینکه چند جا دنبال داستان بازی رفتم و برداشت خودم رو هم بهش اضافه کردم چیز دندون گیری بدست نیاوردم. البته منظورم کیفیه نه کمیت. ممکنه بقول دوستان 90 صفحه داستان پشت این بازی باشه ولی من کلا نمیتونم با داستان بازی ارتباط خاصی برقرار کنم و برام معمولیه مخصوصا وقتی یاد Anastacia of Astora یا Maiden Astraea یا artorias می افتم حس میکنم بازی فرسنگها با کارهای قبلی میازاکی فاصله داره مخصوصا Maiden Astraea که خودش اصلا یک کتاب شکسپری بود. یا مثلا تاثیر حرفهای Maiden in Black کجا و plain doll کجا. از این نظر بازی برای من میره در کنار دارک سولز 2 قرار میگیره خیلی پایین تر از دارک سولز یک و دیمن سولز که برام مساوی هستند.

اون چیزی هم که این بازیها به اون مشهور هستن یعنی بخش اعصاب خردکن این بازی برای من forbidden woods بود که رسما گم شدم و نقشه راهنما در اینترنت هم افاقه نکرد :d و مجبور شدم همه جا رو وجب به وجب بگردم تا ببینم کجا هستم :d

در اخر هم از نظر ارزش کلی دارک سولز یک و دیمن سولز مشترکا اول و بعدش بلابورن قرار میگیره و در اخر هم دارک سولز 2.کلا بازی خیلی خوبیه و ارزش بازی کردن رو داره (کلش نظر شخصی).

موافقم
کلا به نظر منم توی بازی های میازاکی دارک سولز بهترین روایت داستان و گیم پلی رو داشت.

چرا که بازیکن همون اول بازی یه هدف رو دنبال میکنه و اونم به صدا دراوردن دو تا زنگه که که یکیشون در بالاترین برج بازی قرار داره(توی همون ناحیه) و دیگری در یکی از پایین ترین نقاط زیر زمین. بعد از این باید برای رسیدن به anor londo از زندانی عبور کنه که پر از تله و نگهبان و سیاه چاله س. و وقتی به شهر قدیمی میرسه باید برای بدست اوردن لرد واسل اون دوتا شوالیه شاهزاده رو شکست بده تا بتونه با شاهزاده که یه توهمه ملاقات کنه.وقتی این کارو کرد باید بره 4 تا لردو شکشست بده تا لرد واسل رو از روحشون پر کنه و بعد هم که قدم اخر ملاقات با گویین برای تعیین سرنوشت اون دوران.

همه چی طبق قاعده و عالی کنار هم قرار گرفته. ولی ما تو بلادبورن اصلا همچین چیزی نمی بینیم و انگار تا پایان بازی بازیکن سردرگمه که هدفش چیه و قراره در قدم بعدی چه اتفاقی بیفته.

برای تروفی Childhood's Beginning باید 3 تا Cord پیدا کنم یا 4 تا؟!
و اینکه Yharnam, Pthumerian Queen رو از کجا پیدا کنم؟!
3 تاش کافیه. مصرف میکنی قبل از اینکه بری سر و وقته Gehrman . بعدش که کشتی Moon presence میاد. بعده این تروفی میده و میره NG+
dungeon ها رو باید تا اخر بری تا برسی بهش
باسه اخره chalice ها هست

آقا ariana دقيقا کجاست؟ ايزوفکا کجاست؟
Ariana فک کنم اون قسمتی بود که از cathedral ward میرفتی پایینی بعد از اون دوتا که قدم میزنن. یه دری بود وقتی صحبت میکردی راجع به safe heaven میپرسید .... باید میبردیش CAthedral Ward .
اون یکی توی clinic هست. همون قسمت اوله بازی یه در هست که میخوره بالایی پله ها قبل از Lamp که اونجاست. منتهی برای رسیدن به اون لامپه اول باید بری forbidden forest و از غاره عبور کنی ( حواست باشه اصلا نباید تا بعد از کشتن rom باهاش درگیر بشی اگر دنباله Cord هست )

موافقم
کلا به نظر منم توی بازی های میازاکی دارک سولز بهترین روایت داستان و گیم پلی رو داشت.

چرا که بازیکن همون اول بازی یه هدف رو دنبال میکنه و اونم به صدا دراوردن دو تا زنگه که که یکیشون در بالاترین برج بازی قرار داره(توی همون ناحیه) و دیگری در یکی از پایین ترین نقاط زیر زمین. بعد از این باید برای رسیدن به anor londo از زندانی عبور کنه که پر از تله و نگهبان و سیاه چاله س. و وقتی به شهر قدیمی میرسه باید برای بدست اوردن لرد واسل اون دوتا شوالیه شاهزاده رو شکست بده تا بتونه با شاهزاده که یه توهمه ملاقات کنه.وقتی این کارو کرد باید بره 4 تا لردو شکشست بده تا لرد واسل رو از روحشون پر کنه و بعد هم که قدم اخر ملاقات با گویین برای تعیین سرنوشت اون دوران.

همه چی طبق قاعده و عالی کنار هم قرار گرفته. ولی ما تو بلادبورن اصلا همچین چیزی نمی بینیم و انگار تا پایان بازی بازیکن سردرگمه که هدفش چیه و قراره در قدم بعدی چه اتفاقی بیفته.
اتفاقا برعکس ! فک کنم bloodborne روایت داستانش خیلی واضح تره ... به نظرم بهترین داستان رو توی این سری داشت ! بهترین !

3 تاش کافیه. مصرف میکنی قبل از اینکه بری سر و وقته Gehrman . بعدش که کشتی Moon presence میاد. بعده این تروفی میده و میره NG+
dungeon ها رو باید تا اخر بری تا برسی بهش
باسه اخره chalice ها هست

Ariana فک کنم اون قسمتی بود که از cathedral ward میرفتی پایینی بعد از اون دوتا که قدم میزنن. یه دری بود وقتی صحبت میکردی راجع به safe heaven میپرسید .... باید میبردیش CAthedral Ward .
اون یکی توی clinic هست. همون قسمت اوله بازی یه در هست که میخوره بالایی پله ها قبل از Lamp که اونجاست. منتهی برای رسیدن به اون لامپه اول باید بری forbidden forest و از غاره عبور کنی ( حواست باشه اصلا نباید تا بعد از کشتن rom باهاش درگیر بشی اگر دنباله Cord هست )

اتفاقا برعکس ! فک کنم bloodborne روایت داستانش خیلی واضح تره ... به نظرم بهترین داستان رو توی این سری داشت ! بهترین !

rom رو زدم .باهاش درگير بشم برا گرفتن کورد؟ بکشمش؟حرف زدم چيزی نداده.

من تازه بازی رو شروع کردم و دو بار هم با کلریک بیست درگیر شدم که به شهادت رسیدم!
اول بازی من تبر شکارچی رو انتخاب کردم حالا
SAW CLEAVER رو بخوام باید چکار کنم>>>؟؟؟؟؟
ظاهرا با hunter axe نمیشه حریف کلریک بیست شد!
لول من هم 11 هست!

سلام علیک میگم اقا ما بازیو گرفتیم از این ریجن غیر قانونیا بازیرو تا وسطا رفتم اکانت قفل شد بعد رفتم بازیرو دسیکشو خریدم ریجن 2 بود بازیرو شروع کردم موقعی که میخواستم از لود بازی بیام load incompelet حالا من بخوام بازیرو ریجن all بگیرم درست میشه مشکلم یا مشکل از جای دیگه ای است؟اگه راهنمایی کنید ممنون میشم که دیسکو خواستم بخرم نره تو پاچم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or