BaziCenter's Community GOTY 2023

انتخاب شما - فینال

• مجموع رای دهنده‌ها
    46
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
با تشکر از انتخابهاتون.

امتیازها به این شکل محاسبه شده :

رتبه اول : 30 امتیاز
رتبه دوم : 20 امتیاز
رتبه سوم : 15 امتیاز
رتبه چهارم : 10 امتیاز
رتبه پنجم : 8 امتیاز
رتبه ششم : 5 امتیاز
رتبه هفتم : 4 امتیاز
رتبه هشتم : 3 امتیاز
رتبه نهم : 2 امتیاز
رتبه دهم : 1 امتیاز

بر این اساس با جمع‌بندی امتیازها به این رده بندی رسیدیم که بین 8 بازی مرحله 1/4 نهایی با رای گیری انجام میشه و از همگی میخوام در این رای گیریها شرکت کنن.

• Resident Evil 4 با 581 امتیاز
  • Spider-Man 2 با 568 امتیاز
  • Alan Wake II با 556 امتیاز
  • Baldur's Gate III با 503 امتیاز
  • The Legend of Zelda ToTK با 246 امتیاز
  • Dead Space با 233 امتیاز
  • Cyberpunk Phantom Liberty با 179 امتیاز
  • Final Fantasy XVI با 159 امتیاز
مرحله 1/4 نهایی :
  • Resident Evil 4 با 39 رای - Final Fantasy XVI با 10 رای
  • Spider-Man 2 با 22 رای - Phantom Liberty با 16 رای
  • Alan Wake II با 36 رای - Dead Space با 5 رای
  • Baldur's Gate 3 با 26 رای - Zelda: ToTK با 14 رای
مرحله نیمه نهایی :
  • Resident Evil 4 با 22 رای - Spider-Man 2 با 20 رای
  • Baldur's Gate 3 با 26 رای - Alan Wake II با 16 رای
رقابت فینال بین Baldur's Gate 3 و Resident Evil 4

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,495
نام
عرفان
1-Alan wake 2 ( بهترین)
2-Hi-Fi rush ( سه بار تمامش کردم، دوباره نصبش کردم برم رو حالت super rhythmic تمومش کنم جذاب لعنتی)
3-Super Mario bros wonder ( خداست)
4-Baldurs gate 3 ( رول پلی عت ایتس بست)
5-Resident evil 4 ( شک داری؟ )
6-Starfield( قطعا پرحاشیه ترین بازی امسال که هنوزم از خیلی رسانه ها هیت میشه، برای من نزدیک 200 ساعت بدون متوجه شدن به زمان بود)
7-Spider man 2 ( یکار تمیز)
8-Lies of P
9-Diablo IV

....
متاسفانه sea of stars, totk, AC6 بازی نکردم

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
  1. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  2. Ghost Trick: Phantom Detective (Remastered)
  3. Baldur's Gate 3
  4. Xenoblade Chronicles 3: Future Redeemed
  5. Super Mario Bros. Wonder
  6. Fire Emblem Engage
  7. Lies of P
  8. Pikmin 4
  9. Fate Samurai Remnant
بالدورز گیت براساس بیست ساعت اولیه است
Metroid Prime Remastered هم یخورده رفتم ولی فقط یخورده و باید بیشتر روش وقت بذارم وگرنه اونم میومد تو لیست
دیگه بازی خاصی که خوشم اومده باشه و مال امسال باشه نبود که به ده تا برسه. درگیر یه سری بازی های قدیمی تر بودم بعضا
گوست مگه قبلا بازی نکرده بودی؟ فوق العادس فقط یکم اخرش تخیلی می شه

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,244
نام
Mansour
من امسال خیلی کم بازی کردم ولی به نظرم بازی هایی که سراغشون رفتم لیاقت گوتی شدن رو دارن
بازی های که بازی کردم
Street fighter 6
Spiderman 2
Sea of Stars
Resident Evil 4 RE
به نظرم استریت فایتر 6 یکی از انقلابی ترین بازی های فایتینگه چه از نظر گیم پلی چه از نظر تحول در سیستم آنلاین(که بازی با داغون ترین پینگ هم بدون لگ اجرا میشه)چه از نظر سیستم مچ میکنیگ و اون لابی و...که دیدید Tekken سریعا ازش تقلید کرد و این سیستم چرخیدن تو لابی و... رو روی بازی جدیدش آورد
متای بازی هم گویای همه چی هست ولی مطمئنم در حق این بازی کم لطفی میشه البته تا الان هم شده

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
خب منم لیستمو بگم با ذکر دو نکته اول اینکه هنوز الن ویک 2 را بازی نکردم که حتما بازی میکنم و اگه جزو 10 تای اولم باشه لیستمو تغییر میدم .نکته دوم اینکه بالدر گیت 3 را هم بازی نکردم ولی اینو قطعا بازی نمیکنم چون با احترامی که براش قائلم و به نظرم گوتی میشه سبک مورد علاقم نیست.
1) crew motorfest بی نظیر بود این بازی .من کلا تو سال زیاد بازی میکنم و برام سورپرایز بود که این بازی لذت بخش ترین بازی امسالم بود بازی ای که به نظرم مظلوم ترین بازی امسال بود و منتقد ها در حقش کم لطفی کردن
2) super mario bros wonder خیلی سخته از یه کنسول پرمیوم مثل ps5 بخوای بیای رو یه کنسول عصر حجری مثل سوییچ ولی بازم از بازی کردن لذت ببری و واندر بازی بود که برام این سختی را به لذت تمام تبدیل کرد و هنگام بازی کردنش از ذوق چشام برق میزد
3) remnant 2 اینم یکی دیگه از اون بازی های مظلوم امسال بود .تو همین فروم خودمون انقدر که از لایز اف پی و لرد اف فالن صحبت شد از رمنانت 2 نشد ولی باور کنید از جفتشون بهتره
4)spider man 2 اینم که دیگه تعریف نداره بزرگترین انحصاری سونی تو 2023
5) legend of zelda tears of the kingdom اینم یکی از 2 تا بازی فوق العاده سوییچ تو امسال بود که باعث شد کنسولو از زیر خاک بکشم بیرون
6) blasphemous 2 فوق العاده بود بازی بدون شک بهترین ایندی امسال
7) final fantasy 16 اگه بازی به کیفیت 2 3 ساعت اولش بود بهترین بازی قرن میشد برام ولی حیف که هرچی جلوتر رفت افت کرد
8)cyberpunk 2077 phantom liberty
9) residen evil 4 remake
10) synth riders نمیدونم اندازه انگشتای یه دست تو این سایت vr2 دارن یا نه ولی اگه دارید حتما این بازی را بگیرید .بازی ای که به نظرم beat saber معروف رو قورت میده

یه نکته هم در مورد بازی های مایوس کننده سال بگم نه اینکه بد بودن ولی خب برای من انتظارات را براورده نکردن
1) sea of stars بازی که با اومدن همزمان روی گیم پس و پلاس سر و صدای زیادی کرد و سبک مورد علاقمم بود ولی به زور تمومش کردم
2) mortal kombat 1 به نظرم یه پسرفت اساسی نسبت به نسخه 11 بود
3) wo long از تیم نینجای دوست داشتنی که قشنگ بازی نسبت به nioh پسرفت داشت.

یکسری بازی خوب دیگه هم بود که خب 10 تا بیشتر نمیشه انتخاب کرد وگرنه اونا هم خوب بودن مثل اساسین میراژ استار وارز dead space و octopath traveler 2

آخرین ویرایش:

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
لیست من به ترتیب بر اساس بازی های که انجام دادم تا به الان هست که متاسفانه امسال هم خیلی نتونستم هنوز همه عناوین رو تجربه کنم ، سال درگیری و کار فراوان بود باسه من :D

1. Phantom Liberty که بدون شک بهترین بازی بعلاوه اکسپنشن پک/دی ال سی و هر چیزی که اسمشو بذارین :D امسال بود.کارکتر ها ، داستان ، فضا سازی و از همه مهمتر ست پیس های دقیق و جذاب توی یک بازی اوپن ورلد ار پی جی ... دیگه حرفی باقی نمیذاره.(تایم پلی نزدیک 260 ساعت)

2. Buldars Gate 3 که باعث شد بعد از 4-5 سال دوباره به سبک نقش آفرینی نوبتی علاقه مند بشم.با این بازی کمپانی Larian برای من رفت در حد CDPR و ND و RS و Blizzard و تجربه کردن بازی بعدیشون از همین الان داره ذهنمو درگیر خودش میکنه.امیدوارم مثل CDPR نشن که بعد از ویچر 3 آمدن و CP2077 رو دادن :D مطمینا توقعات از بازی بعدیشون به شدت بالاست. اینم بگم بازی رو هنوز تمام نکردم و هنوز تو اکت یکم ! ولی همین اکت یک کافی بود تا همینجاشم.(تایم پلی تا الان 70 ساعت)

3. Starfield بازی نیازی به توضیح نداره دیگه ، همون فرمول همیشگی بتسدا بعلاوه یک سری تغییرات و نکات دیگه که اکثرا مثبت بودن.اگر که از فالوت 4 و اسکاریم خوشت آمد ، درصدخیلی بالا میشه گفت از این هم خوشت میاد ، اگر اون دوتارو بازی کردی و خوشت نیامد ، پس اصلا سمت بازی نیا :D هرچند بازی بیشتر برای من اوبلیویون فضایی حساب میشه :D (تایم پلی تا الان 250 ساعت)

4. Diablo 4 این رتبه ای که اینجا دارم بازی رو قرار میدم کاملا Bias هست :D پس در نتیجه در مورد بازی هم توضیح خاصی نمیدم.فقط اینکه شاید بیشتر از 10 سال بود که منتظر این بازی بودم و خیلی ها هم مثل من ، بازی از نظر داستان و روایت و کلا بخش سینگل پلیر عالیه ، در حده دیابلو 2 حتی میشه گفت ، اما در بخش آنلاین و به عنوان یک بازی GaaS که قراره چندین سال پلیر رو نگه داره ، نه هنوز جایه کار داره.(تایم پلی بیشتر از 500 ساعت)

الان دارم میبینم امسال کلا شاید تا الان (از اول سال هجری شمسی) فقط همین چندتا بازی رو انجام دادم ! ولی خوب همین چندتا هر کدوم کلی وقتمو گرفتن و کلی توی هر کدوم غرق شدم و میتونم بگم با همشون ارتباط بالایی گرفتم.
بازی های که توی برنامم هست بعد از تمام کردن BG3 و Starfield
Alan Wake , FF 16 , Wo Long , DSR , RE4R و LoP که مطمینم همشون خوب رو به بالا هستن و خوشم خواهد آمد.یک سری دیگه هم مثل هاگوارتز و استاروارز هستن که هنوز نمیدونم بازی کنم خوشم میاد یا نه :D
اگر کنسول های مربوطه رو داشتم ، اسپایدرمن 2 و زلدا هم که جایه خود ، مطمینا میتونستن به این لیست وارد بشن.

به هر حال به قول دوستمون ، امسال قطعا برنده ما گیمرها بودیم ^:)^

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر