Bayonetta 2 | Wii U

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
!The Angel Slayer Is Back

!And The Heavens Shall Tremble

Bayonetta 2

Developer: Platinum Games
Publisher: Nintendo
Release Date: TBA 2013

بعد از سه سال صبر کردن، بالاخره Bayonetta 2 معرفی شد.... البته برای Wii U! :D حالا اینکه چرا این اتفاق افتاد یه بحث خفنی رو می طلبه که جاش اینجا نیست. :D اینجا تاپیک رسمی Bayonetta 2 در بازیسنتر ـه!

55689459918241226228.jpg

سبک بازی همچنان Hack ‘n Slash هست. بازی هنوز توسط استودیوی گرانسنگ ـه Platinum Games ساخته میشه اما همونطور که می بینید کارگردان بازی استاد هیدکی کامیا (رضی ا... علیه) نیست و این بار "یوسوکه هاشیموتو" وظیفه ی کارگردانی بازی رو بر عهده داره. البته استاد کامیا کاملا بر ساخت بازی نظارت داره و احتمال اینکه بازی به سرنوشت شوم ـه DMC2 دچار بشه بسیار کمه. تهیه ی کننده ی بازی هم مثل تمام کار های استودیوی Platinum Games استاد "آتسوشی اینابا" ست. بازی در انحصار Wii U هست، نکته ای که نینتندو خیلی روش تاکید داره.

در اولین تریلر بازی (مثل اولین تریلر بازی اول!) چیز زیادی نشون داده نشد، اما نکات مهمی در همین تریلر 50 ثانیه ای مشخصه.

اول از همه اینکه توی بازی وقتی Bayonetta به سمت اون دشمن (که بعدا در موردش توضیح میدیم) شلیک می کنه، روی گلوله ها یه ضربدر می بینیم، توی دنیای واقعی هم این کار رو انجام می دن. چون گلوله هایی که ضربدر داشته باشن منفجر میشن که صدمه ی بیشتری برسونن و دیگه اثری از فشنگ باقی نمی مونه تا نوع اسلحه شناسایی بشه. به همین دلیل امکان داره بازی یه Sequel باشه، چون تسلیحات Bayonetta پیشرفته تر هستن. البته اینا همش حدس و گمانه و هنوز هیچ چیز ثابت نشده.
نکته ی دوم، دشمنی ـه که توی تریلر می بینیم. این فرد (که به احتمال زیاد یک زن هست) یک Luman Sage هست. نکته ی جالب و عجیب همین جاست! Luman Sage هایی که یه مقامی دارن و قدرتمند هستن معمولا مرد هستن (درست بر عکس Umbra Witch ها) و اینکه یک زن Luman Sage اون طوری گلوله های Bayonetta رو از بین ببره خیلی عجیبه. احتمالا این زن آنتاگونست اصلی بازی و Rival اصلی Bayonetta ست. فکر کنم باید منتظر اطلاعات بیشتر باشیم! :D

اسلحه های Bayonetta کاملا عوض شده و اسلحه های جدید مطمئنا دیگه شاهکار های چهار گانه یعنی Scarborough Fair نیستن. اما اسلحه های جدید خیلی زیبا به نظر میان!
(مخصوصا اون مجسمه که به اسلحه وصله! تو حلقم! :D)

همونطور که گفتم باید منتظر اطلاعات بیشتر باشیم، پست اول تاپیک حتما آپدیت میشه، حتما! هر اتفاقی در مورد بازی بیفته و هر خبر مهمی از بازی منتشر بشه تاپیک آپدیت خواهد شد. اگه کامیا توی ژاپن عطسه هم بکنه این تاپیک آپدیت میشه! :D

این هم چند تا اسکرین شات از تنها تریلر بازی:

همشون تو بصل النخاعم! :D

آپدیت:

با اینکه هنوز هیچ حرفی در مورد تاریخ انتشار بازی زده نشده، اما دیروز (02-10-2012) در کنفرانس Nintendo Direct اعلام شد که بازی تا اواسط 2013 منتشر نمیشه.

آپدیت 2:
دومین تریلر بازی منتشر شده که مربوط میشه به پروسه ساخت بازی:
http://www.youtube.com/watch?v=U81RbZmOgAM
نکات مهم:
1- طبق گفته سازنده ها بازی چند برابر بزرگتره، به طوری که غول های آخر بازی قبل رو تو اوایل Bayo2 می بینیم! :D
2- لباس Bayo به طور کلی تغییر کرده. اما نکته مهم اینه که شاید دیگه لباس هاش از موهاش درست نشده باشن و از چرم باشن. احتمالش هست که Bayo2 یه Prequel باشه؟
3-بنا بر گفته های سازندگان، Bayo 2 پتانسیل Wii U رو به نهایت می رسونه! :D

آپدیت 3:

3juaorzjppkkpvx85t07.jpg

آپدیت 4 - E3 2013

خب در نینتندو دایرکت بازی به طور کامل رونمایی شد با یه تن اطلاعات جدید :D
اول از خود Bayo شروع می کنیم. موهای Bayo کوتاه تر شده (اما هنوز به اندازه کافی بلند هست که لباسش رو تشکیل بده :D) لباسش علاوه بر رنگ سیاه قدیمی، یه خرده تم آبی هم پیدا کرده. چهره Bayo هم نسبت به بازی اول یه خرده تغیر کرده :D اسلحه های جدید Bayo اسمشون Love Is Blue هست که مثل Scarborough Fair، اسمش از یه شعر قدیمی گرفته شده :D احتمالا Love is Blue، تم اصلی بازی میشه (مثل آهنگ Fly Me To the Moon که تم اصلی بازی قبلی بود. خوشبختانه بازی این موارد هنری خودش رو حفظ کرده) اینم متن شعر که دقیقا وضعیت منو نسبت به بازی داره بیان می کنه لول :)) :D

Blue, blue, my world is blue
Blue is my world since I’m without you
Gray, gray, my life is gray
Cold is my heart since you went away
Red, red, my eyes are red
Crying for you alone in my bed
Green, green, my jealous heart
I doubted you and now we’re apart
When we met how the bright sun shone
Then love died, now the rainbow is gone
Black, black, the nights I’ve known
Longing for you so lost and alone
Gone, gone, the love we knew
Blue is my world since I’m without you.

الماس های روی اسلحه های جدید بازی هم آبی، خاکستری، سبز و قرمز هستن. درست همون رنگ هایی که تو شعر بهشون اشاره شده :D
خب بریم سر وقت خود بازی :D نمی دونم از کجا شروع کنم :D گیم پلی بازی دقیقا همونطوری هست که باید باشه. حتی بازی سریعتر و دیوانه وار تر از قبل شده. دشمن های جدید، اسلحه های جدید (dem whips on feet…) و Torture Attack های جدید هم به بازی اضافه شدن. همچنین بنده به جز یه مورد اصلا کمبوی قدیمی ندیدم :D تازه اون کمبو هم نسخه به روز شده ی کمبوی قدیمی بود که فکر کنم Bayo یه شمشیر روی پاهاشش داشت :D تریلری سه دقیقه ای و دموی قابل بازی ای که تو E3 بود، به نظر من فصل افتتاحیه بود چون مثل بازی اول همه چیز درهم و برهم بود و اصلا معلوم نبود چه اتفاقی میوفته :)) :D بازی 1080p و 60 فریم خواهد بود (مثل بازی اول و MGRR) در کل گرافیک بازی خوبه. خیلی رنگارنگ شده (مثل THW101 که حدس میزنم به خاطر تغییراتی باشه که توی موتور پایه PG انجام دادن) و خیلی وسیع تره. اون نصف شدن هواپیما و افکتش هم منو شدیدا یاد رایزینگ انداخت :D اما متاسفانه بعضی تکسچر ها شدیدا بی کیفیت بودن که تو ذوق میزد. اما خب کی Bayo رو به خاطر گرافیک بازی می کنه؟! :D آخرین چیزی که اهمیت داره گرافیکه :D یه مورد دیگه هم به گیم پلی اضافه شده که Umbran Climax نام داره. این قابلیت به Bayo این اجازه رو میده که Infernal Demons که تو بازی اول فقط برای باس فایت ها احضار می شدن رو تو مبارزه های معمولی هم احضار کنه. نوع شیاطینی که Bayo احضار می کنه بسته به نوع اسلحه ای که داره عوض میشه. قابلیت خفنیه :D
بریم سر وقت دوتا ویژگی کاملا جدید و خوشبختانه اختیاری! :D بازی حالت دو نفره داره. اما این حالت جدا از حالت داستانیه (تو حالت داستانی Jeanne قابل بازی نیست اما احتمالا تو بعضی از مراحل همراه Bayonetta ـست) هنوز از آنلاین یا آفلاین بودن این قابلیت حرفی زده نشده.
قابلیت بعدی که جزو تاثیرات حضور عمو نینتندو ـه، قابلیت کنترل بازی ازطریق صفحه لمسی و با استایلوس ـه که اینم خوشبختانه اختیاریه و اجباری نسیت. توی تمام Hands On هایی که از سایت های مختلف خونده بودم، فقط به یه مشکل اشاره کردن که اونم حضور این قابلیت بوده! تا جایی که منتقد Destructoid گفته: "I Survived the touch screen control!" وقتی به زور از سازنده بخوان از قابلیت های یه کنسول استفاده کنه، نتیجه میشه این. امیدوارم تا زمان انتشار یه فکری به حالش بکنن.
Bayonetta 2's biggest hurdle is that it's very difficult to play on Nintendo's screen-based gamepad.
یه نکته منفی دیگه از نظر من ندیدن قابلیت های جدید زیاده. حتی بعضی ازدیالوگ های حین مبارزه Bayo هم از بازی اول کپی شده بودن! امیدوارم تغییرش بدن. البته به PG حق میدم! بازی اول انقدر کامل و Perfect بود که جایی برای پیشرفت باقی نمی گذاشت! :D
در مورد داستان هنوز چیز زیادی مشخص نیست. تنها نکته ای که میدونیم اینه که داستان بعد از Bayo 1 اتفاق میوفته (با توجه به تقریبا Immortal بودن Bayonetta، احتمال داره این "چند سال" یک سال باشه یا صد سال! :D) نکته جالب این بود که Bayo داشت با Gomorrah، اژدهایی که تو بازی اول یکی از شیاطینی بود که احضارشون میکرد مبارزه می کرد. و همزمان با فرشته ها، دشمن اصلیش هم مبارزه می کرد.( بدن کامل Gomorrah رو هم اولین باره که نشون دادن :D بسی خفن بود :D) یعنی الان Inferno، Pergeturio و Paradise هر سه دشمن Bayo هستن! :D دوتا شخصیت جدید هم نمایش داده شد ه که یکی شون یه Lumen Sage بسیار قویه. من هنوزم فکر می کنم این شخص یه زن و دشمن اصلی Bayo هست و از اونجایی که پدر Bayo یک Lumen Sage بوده، احتمالا این شخصیت، خواهر Bayonetta ـست! ( یا مرده و برادرشه :D این البته فقط نظریه منه و هیچ جا تایید نشده :D) دومی هم یه بچه بوده که کلا مرموز بود و هیچ چیزی در موردش مشخص نیست :D راستی فروشنده ترسناک سری یعنی Rodin هم برگشته :D منتظرم با اون صدای خشنش به سبک فروشنده ی RE4 بگه: Whaddya buyin’؟! :D نمی دونم هنوز کافه ی قدمیمش یعنی Gates of Hell رو داره یا یه کافه جدید باز کرده :D اما بالاخره Bayo تو سفرش یه سر میزنه به رودان برای خرید آیتم و نوشدنی و گپ و گفت :D و در ضمن به سبک بازی اول که کلی اشاره به بازی های سگا داشت، این بازی هم اولین اشاره ش به بازی های نینتندو رو نمایش داد :D گوشواره های جدید Bayo خیلی شبیه علامت توی لوگوی سری Legend of Zelda هستن :D اون مثلث ها :D

بازی برای عرضه در 2014 در نظر گرفته شده اما هیچ تاریخ دقیقی ارائه داده نشده.
امیدوارم سرک کشدن نینتندو تو پروژه و خوشمزه بازی هاش برای مجبور کردن PG برای استفاده از قابلیت لمسی تو کیفیت نهایی تاثیر نذاره. لوگوی سگا هنوز هم تو تریلر خودنمایی میکرد و IP هنوز هم برای سگاست. انتظار تا 2014 یا حتی یکی دو سال بیشتر برای من خیلی سخته.

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
این بازی خیلی خوبه خیلی خفنه چشه بعضی ها هم از بازی کردن ما با Wii U در بیاد:d
واقعا یک شوک بزرگ برای همه بود
بابت توضیحات ممنون

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
من چشم روشنه که این بازی واسه PS3 و X360 میاد...

برای چشم روشنی منم که شده تو ذوقم نزنید...:D

من خودم بیشتر از هرکسی توی دنیا دوست دارم همچین اتفاقی بیفته، اما تاکید های نینتندو روی این موضوع که خودش ناشر بازی توی سراسر دنیاست یکم از امیدم کم می کنه. البته احتمال داره که انحصار این بازی زمانی باشه، یعنی بعد از یکی-دو سال برای پلتفرم های دیگه هم بیاد اما با توجه به اینکه احتمالا اون موقع دیگه همه کنسول های نسل بعد میان احتمالش کمه برای PS3 و X360 بیاد..... نینتندو هم به این راحتی همچین الماسی رو از دست نمی ده! :D

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,347
نام
محمدرضا
آقا مرتضي اين آواتارها رو از كجا گير مياري:d
آخر تريلر كه داشتن بازي ميكردن ، دوربين رفته بود تو صورتشون همه لبخند ميزدن :| اي بابا گيم پلي و صورت كاراكتر رو كامل نشون بدين ديگه ، بيبنيم چقدر تغيير كرده >:d

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
آقا مرتضي اين آواتارها رو از كجا گير مياري:d

:D یه رازه :D
آخر تريلر كه داشتن بازي ميكردن ، دوربين رفته بود تو صورتشون همه لبخند ميزدن :| اي بابا گيم پلي و صورت كاراكتر رو كامل نشون بدين ديگه ، بيبنيم چقدر تغيير كرده >:d

فکر کنم تغییرات ظاهری Bayo سوپرایزه :D اما موضوع جالب عینک Jeanne رو صورت یکی از کارکنان PG بود :D همون عینک قرمزه :D میگن تو پلاتینوم گیمز Jeanne رو بیشتر از Bayonetta دوست دارن :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر