Batman: Arkham Asylum | PC

Insomniac-2.gif

شرکت سازنده :Rocksteady Studios
شرکت پخش کننده : Eidos Interactive
تاریخ عرضه : June 9, 2009
ژانر : Action
اسکرین شات | تریلر


در Batman: Arkham Asylum، قهرمان معروف Batman ماموریت انتقال Joker به Arkham Asylum ( زندانی مخوف که تمامی دشمنان Batman در آن نگهداری می شوند ) را دارد. وی بی خبر از اینکه تمامی دشمنان وی در آن جا تله ای کار گذاشتند و در کمین وی نشسته اند وارد Arkham Asylum می شود و ... . با یک داستان منحصر به فرد نوشته شده توسط برنده جایزه Emmy Awards جناب Paul Dini، دوباره قهرمان محبوب DC Comics جان می گیرد.

Joker را در تاریخ 19 خرداد 88 به Arkham Asylum منتقل کنید...
 

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
سلام بر دوستان گرامي.
داستان اصلي بازي اينه:
جوكر بعد از در رفتن از زندان دوباره به چنگ بتمن مي افتد اما بدون هيچ مقاومتي تسليم مي شود كه اين كمي عجيب است
بتمن جوكر را مي برد تا به تيمارستان آرخام(شايد هم آركام!) تحويل دهد
اما در اين تيمارستان درست در جلوي روي بتمن جوكر با حقه اي ساده از دست نگهبان ها فرار ميكند . وقتي نيرو هاي جوكر داخل تيمارستان ارخام ميريزند و جوكر كنترل تيمارستان را به دست ميگيرد,بتمن مي فهمد كه همه اين كار ها با نقشه قبلي بوده و جوكر بيخود انقدر ارام تسليم نشده است!
حال وظيفه شماست تا كنترل تيمارستان رابه دست بگيريد...

يا حق
 

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین
درود...

Insomniac-2.gif


محبوب ترین قهرمان
DC Comics با قدرتی بیشتر دوباره به دنیای بازی ها بر میگردد.
بازی Batman: Arkham Asylum شما را در مقابل بیشتر دشمنان Batman همچون Killer Crock، Zsasz، Harley Quinn و ... قرار می دهد. بازی از جایی شروع می شود که یک ماشین انتقال زندانی ها در حال انتقال Joker ( یکی از دشمنان اصلیBatman ) به تیمارستان Arkham Asylum می باشد. هنگامی که Joker وارد تیمارستان می شود، ناگهان آزاد می شود و تمامی زندانی ها را آزاد می کند و Batman را در یک سلول زندانی می کند.
نسخه Demo این بازی در GDC 09 بیشتر بر روی سیستم مبارزات تا دیگر نکات بازی Batman: Arkham Asylum تمرکز داشت. در بازی شما با بیش از 200 نوع معما که در سراسر تیمارستان پراکنده شده اند، روبرو می شوید که بعد از اتمام آن ها دو حالت FreeFlow Combat و Invisible Pradator را آزاد می کنید.
FreeFlow Combat در اصل همان حالت Survival Mode می باشد که شما باید در یک محدوده زمانی یا تا زمانی که کشته نشده اید، بیشترین تعداد دشمنانی را که می توانید شکست دهید. در مرحله ای از FreeFlow Combat که ما بازی کردیم، با 4 دوره حمله زندانی ها روبرو می شدید. ما ابتدا با گروهی از تبهکاران که لباسی نارنجی به تن داشتند روبرو شدیم و فرصتی پیدا کردیم تا سیستم مبارزه بازی را امتحان کنیم.
حملات Batman شامل 4 نوع ضربه که شامل ضربه معمولی ( Attack )، گیج کردن ( Stun )، گریز ( Evade ) و ضربه مقابله ( Counter Attack ) می باشد که بسیار زیبا طراحی شده اند و به شما این قابلیت را می دهند که بدون هیچ مشکلی یک دسته از دشمنان را شکست دهید. ما ابتدا با مشت به صورت دشمن روبرویی زدیم و سپس سریع جهت را عوض کردیم و دکمه ضربه معمولی را زدیم و بعد شاهد بودیم که Batman بدون قطع کردن حمله خود بعد از مشت زدن به حریف روبرویی با لگد به پای دشمن سمت راستی ما کوبید و آن ها را سرنگون ساخت. هنگامی که سعی کردیم ضربه ای مخصوص را به دشمن خود وارد کنیم، زمان آهسته شد و دوربین به روی Batman تمرکز کرد و Batman ضربه کشنده خود را به طور زیبایی به دشمن وارد کرد. با توجه به اینکه تعداد زیادی از سری بازی های Batman را بازی کرده ام باید به این نکته اشاره کنم که Batman این قسمت شباهت بسیار زیادی به Batman ساخته شده توسط Christopher Nolan داشت. نبرد ها در این بازی به طوری طراحی شده اند که شما تمام مدت در حال مبارزه باشید و از دشمنی به دشمنی دیگر بپرید و به وی حمله کنید.

batman-arkham-asylum-20090326115541532_640w.jpg

وقتی همه ی دشمنان شکست خوردند، Batman مشت های خود را به هم می فشارد و یک صفحه کوچک کنار صفحه ظاهر می شود که امتیاز شما را نشان می دهد. بعد از آن نوبت یه دوره ی بعدی حمله می رسد. همان طور که دوره های حمله و شما پیشرفت می کنید، دشمنان نیز قوی و قوی تر می شوند. در دوره ی دوم، یک جعبه ی تفنگ به روی دیوار ظاهر می شود که دشمنان شما سعی می کنند تا خود را به آن برسانند و شما را با تفنگ نابود سازند. در نوبت های بعدی حمله بعضی از دشمنان لوله هایی را با عنوان سلاح همراه خود می آورند. هنگامی که یکی از آنان با لوله به سر Batman زد، او فریادی کشید و بعد تصویر حالتی تار گرفت و سپس Batman دچار دوبینی شد که خود پس از گذشت زمانی خود به خود درمان شد. خوشباختانه مبارزات برای نسخه Demo آنقدر سخت طراحی نشده بودند و تنها می خواستند سیستم مبارزات را نشان دهند. من سعی کردم چند حرکت جدید را امتحان کنم و موفق شدم بعد از شکستن دست یکی از دشمنان به هوا بپرم و از آن جا دشمنان را مورد هدف تیغه های دستکش Batman قرار دهم. در بیشتر مواقع طریقه انجام حرکات روی صفحه نشان داده می شود و شما با زدن دکمه های آن دشمنان را به هوا پرتاب می کنید یا با حرکتی مخصوص شکست می دهید.

batman-arkham-asylum-20090326115606311_640w.jpg


اگر نبرد های پر هیجان و پر از خشونت برای شما جذابیت نداشت، Invisible Pradator انتخاب شماست. در حالت Invisible Pradatorشما دارای چندین هدف که باید آن ها را به طور مخفیانه انجام دهید، می باشید. در مرحله ای که ما بازی می کردیم 3 هدف داشتیم. ماموریت را از اتاقی که سقفی بلند داشت شروع کردیم. ابتدا قلاب را به سمت یکی از مجسمه های سقف پرتاب کردیم. در آن جا از دوربین مخصوص Batman که به شما قدرت ردیابی دشمنان را می دهد، استفاده کردیم. حالا نوبت نابود ساختن دشمنان بود. بعضی از مواقع شنل را باز می کردیم به سمت یکی از دشمنان پرواز می کردیم و او را قبل از اینکه با یک حرکت زمینی بکشیم، با لگد از هوا می زدیم. از ژل انفجاری Batman نیز استفاده کردیم. ژل را در پشت دیواری که آن طرفش یکی از دشمنان بود، کار گذاشتیم و بعد از افنجار دیوار، وی را با حرکتی بدون صدا کشتیم. صدای انفجار بعضی از نگهبانان را متوجه ساخت. هنگامی که آن ها به دنبال Batman آمدند، به سرعت با قلاب خود را به سقف رساندیم و از مجسمه ای به مجسمه ای دیگر پریدیم تا Batman را گم کردند. سپس به ترتیب آن ها را یکی یکی شکست دادیم.
هر دوحالت Free Flow Combat و Invisible Pradator دارای Leaderboard هایی بودند تا بتوانید امتیاز خود را با دوستانتان در سایر نقاط جهان مقایسه کنید که البته در نسخه Demo معلوم نشد که آیا تنها می توانید امتیاز خود را مقایسه کنید یا باید در مسابقه ای چندنفره شرکت کنید و آن جا استعداد خود را بسنجید.
متاسفانه این آخرین فرصتی بود که من توانستم آخرین بازی شوالیه تاریکی را انجام دهم و باعث شد من بیش ار پیش خواستار این بازی شوم. Batman: Arkham Asylum در تابستان امسال عرضه می شود، پس تا آن زمان منتظر خبر های جدیدتری از سوی ما باشید.

منبع
 

xx

کاربر سایت
Apr 1, 2009
82
نام
Alireza Sh
پیش نمایش بازی Batman: Arkham Asylum
Batman-Arkham-Asylum_PC_US_ESRBboxart_160w.jpg

Batman: Arkham Asylum
Developer:Rocksteady Studios
Gener:Action
ESRB:+17
پیش نمایش بازی بتمن
در کمیک‌های محبوب، شخصیتی به نام Batman وجود دارد که در این اواخر غوغایی به پا کرد. بعد از فیلم بازگشت بتمن و شوالیه تاریکی، بتمن به اوج محبوبیت خود رسید. فیلم‌ها از بهترین تصویر برداری و بازیگرها برخوردار بودند و از آن بهتر جلوه‌های ویژه بودند که به فیلم نوعی ویژگی خاص می‌بخشیدند. با این که فیلم‌های این گونه کمیک‌ها بسیار موفق بودند، اما هیچگاه آن هیجان و داستان دیوانه‌وار گونه کمیک را به بیننده منتقل نمی‌کردند. واقعاً هم همینطور بود و حتی موفق‌ترین کمیک‌ها مثل مرد عنکبوتی يا بتمن نتوانستند این هیجان خاص را به عرصه فیلم وارد کنند. البته کمیک‌های برخی شخصیت‌ها مثل سوپرمن به فیلم آن‌ها خیلی نزدیک بود. شاید دلیل اصلی ضعف بازی‌های این فیلم‌ها هم همین باشد. اما این بازی‌ها جدای نداشتن هیجان حتی به داستان هم وفادار نیستند و سعی دارند که فقط مراحل را طولانی کنند؛ به جای این که یک نوآوری در بازی بوجود بیاورند. حالا پس از آن همه بازی‌های افتضاح کمیکی دیگر کمتر کسی به دنبال آن‌ها می‌رود مگر آنکه بازی حرفی برای گفتن داشته باشد. چیزی که مشخص است این است که اولین بازی که قدم در این راه می‌گذارد باید قوی باشد تا بتواند این نوع بازی‌ها را اثبات کند. اما آیا واقعاً اولین بازی این ظرفیت را خواهد داشت؟

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]بازی Batman: Arkham Asylum یکی از این دسته بازی‌هاست که می‌خواهد بازی‌های کمیکی را به نسل جدیدی منتقل کند. بازی Batman: Arkham Asylum پس از کنسل شدن بازی Dark Knight معرفی شد. این بازی قرار بود از روی فیلم ساخته شود؛ اما به دلایلی کنسل شد و حتی قبل از شروع کار پروژه به اتمام رسید. اما کمپانی فیلم سازی Warner Bros. هم دست روی دست نگذاشت و برای سود بیشتر هم که شده استدیو بازیسازی Rocksteady را مامور ساخت بازی جدید بتمن کرد. ظاهرا این استدیو هم از جان و دل برای بازی کار کرده است و عنوانی درخور بتمن به زودی به بازار خواهد آمد.[/FONT]
952337_20090421_embed003.jpg

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT][FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]برای شرح داستان بازی ابتدا باید کمی از کمیک بتمن بدانید. همانطور که می‌دانید شهر Gotham یکی از خطرناک‌ترین شهرهای جهان است که ظاهراً انواع و اقسام خلافکاران و دیوانگان در آن بسر می‌برند و تنها امید شهر فردی است به نام بتمن. در حوالی شهر یک تیمارستان به نام Arkham(آرخام) وجود دارد و بتمن پس از شکست تمامی دشمنان شهر، همه را به آن تیمارستان می‌فرستد تا تحت مراقبت شدید مورد مداوا یا مراقبت قرار گیرند. از جمله افرادی که در این تیمارستان حضور دارند می‌توان به بزرگترین دشمنان بتمن مثل Joker ،Mr. Freeze ،Two Face ،The Riddler و بسیاری دیگر اشاره کرد. داستان بازی از جایی شروع می‌شود که بتمن در آخرین اقدام جوکر علیه او، جوکر را با اسکورت کامل به تیمارستان آرخام می‌برد و پس از مدتی متوجه می‌شود که جوکر تمام تیمارستان را با تمام خلافکارانش تحت سلطه خود درآورده و قصد جان بتمن را دارد. بتمن هم باید برای نجات به آرخام و جاهای دیگر در شهر Gotham برود تا از این آشوب جلوگیری کند. نویسنده داستان بازی آقای Paul Dini است که کمیک‌های بتمن را می‌نویسد و خود او داستان بازی را طراحی کرده است و می‌توانیم برای اولین بار یک بازی با داستان کمیکی ناب با قدمت هفتاد سال را تجربه کنیم! بازی دارای شخصیت‌های مختلف کمیکی و دشمنان دیرینه بتمن خواهد بود. شخصیت های منفی‌ای که تا به حال تأیید شده‌اند عبارتند از: The Joker ،Killer Croc ،The Riddler ،Harley Quinn ،The Scarecrow ،Mr. Freeze, Bane Mr. Zsasz ،The Penguin ،Poison Iv ،Amygdala Killer ،Moth Ratcatcher ،Two Face ،Mad Hatter. شخصیت های مثبت تأیید شده هم منهای بتمن عبارتند از Oracle و کمسیونر James Gordon. داستان بازی از محتوای خوبی برخوردار است و حداقل مانند اقتباسات فیلمی نیست که ابتدا و انتهای آن معلوم باشد. از این بازی می‌توان یک داستان قدرتمند را انتظار داشت که صد البته در این زمینه قوی خواهد بود.[/FONT]
952337_20090421_embed001.jpg


[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]در بالا بیان شد که این بازی می‌خواهد بازی‌های کمیکی را وارد نسل جدید بکند اما آیا فقط یک داستان خوب کافی است؟ مسلماً جواب منفی است و هسته اصلی هر بازی را گیم پلی آن تشکیل می‌دهد و سازندگان هم این نکته را بخوبی می‌دانسته‌اند. البته سوای اینکه بتمن به همین شکل که هست محبوبیتی بی نظیر دارد و خراب کردن وجهه این شخصیت برای این استدیو و همچنین برادران وارنر گران تمام می‌شود، شرکت بازیساز بخوبی کار خود را انجام داده است. اولین چیزی که در گیم پلی بازی به چشم می‌آید این است که بازی به اصل خود بازگشته و بیش از همیشه در این زمینه عمق دارد. عمق گیم پلی بازی هم زد و خوردهای بتمن و دلاوری‌های او در نبرد، بیشتر یادآور بازی‌هایی نظیر BioShock است. جایی که دلاوری و ریسک از عناصر اول گیم پلی به حساب بیاید، مطمئناً پایه محکم و استواری خواهد داشت.[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]مبارزات همانطور که ذکر شد به دلاوری شخص بستگی دارد که توانایی روبرو شدن با دشمنان را دارد یا خیر. اگر دارد که می‌تواند با کمی تمرین و بدست آوردن مهارت راه خود را باز کند. اما اگر نتواند این کار را بکند، باید به راه دوم یعنی استفاده از رادار برود. مبارزه به این شکل ساده‌تر است که بتوانید با رادار خود از فرصت‌ها بهترین استفاده را ببرید. مبارزه به اینگونه است که بتمن با استفاده از وسایل ویژه خود محل استقرار و وسایل دشمنان را شناسایی می‌کند و برای از بین بردن آن‌ها از سه حرکت کلی استفاده می‌کند: 1-حمله 2-گیج کردن 3-کشتن. بازی دارای حرکات پشت سر هم یا چند ضرب‌های بسیاری خواهد بود که در صورت اتمام آن‌ها یک دسته خفاش دور بتمن می‌چرخند و به Experience Bar یا میزان تجربه او اضافه می‌شوند. این میزان تجربه سیستمی مانند ارتقاهای بازی‌های نقش آفرینی دارد و هرگاه که بخواهید می‌توانید آن را در هر جهت استفاده کنید. اما آن را بیشتر برای شکست دشمنان قوی باید استفاده کنید. لازم به ذکر است که تمامی مبارزات و حرکات از فیزیک خوب و عالی‌ای برخوردار هستند. البته برای از بین بردن دشمنان سیستم مخفی کاری هم وجود دارد که بسیار زیرکانه‌تر است. خود سازندگان بخش مخفی کاری را با نام شکارچی‌گری صدا می‌زنند و بسیار از آن تعریف می‌کنند. مکان‌های بازی مانند بسیاری از بازی‌های با محیط باز قابل گشت خواهند بود اما تیمارستان آرخام به این دلیل انتخاب شده است که در داخل یک جزیره بدور از شهر Gotham واقع شده است و محدودیت‌های بسیاری دارد. با این که جزیره بسیار بزرگ نیست اما گشتن در داخل آن خالی از لطف نخواهد بود. علاوه بر مبارزات، بتمن با معماهای سخت هم مواجه خواهد شد. با توجه به وسایل پیشرفته بتمن این بار بازی فقط زد و خورد بدون محتوا نیست؛ بلکه حل کردن معما هم به آن اضافه خواهد شد. در کل این بازی در زمینه گیم پلی قوی خواهد بود و طبق ادعای سازندگان ما باید شاهد یک بازی بی نقص باشیم![/FONT]
952337_20090421_embed002.jpg


[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]مبحث گرافیک بازی‌های کمیکی همیشه زیر سوال بوده است. زیرا همیشه شخصیت اول از بهترین طراحی ممکن برخوردار بود اما به بقیه توجه نمی‌شد. خوشبختانه در این بازی این مسئله بطور متعادل کار شده است و به مدد موتور گرافیکی Unreal Engine 3 این بازی از جلوه‌های بصری زیبایی برخوردار خواهد بود. بخصوص هیکل و صورت بتمن که از طراحی بی نظیری برخوردار است و بافت‌های داخل بازی به زیباترین شکل ممکن استفاده شده‌اند. جلوه‌های ویژه هم به زیباترین شکل ممکن ساخته شده‌اند. با توجه به تریلرهای نمایش داده شده، افکت های جرقه و آتش و دود و همچنین خون بسیار خوب طراحی شده است. تکسچر های محیط و همچنین فیزیک محیط هم عالی کار شده است. بخصوص محیط داخل تیمارستان که خیلی زیبا از آب درآمده است. درکل بخش گرافیک بازی قوی خواهد بود و عنوانی است که می‌تواند آبروی بتمن را بخرد.[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]واقعاً این یک عقده شده که برای یکبار هم که شده تمام صداگذاران واقعی شخصيت‌های کمیک بر روی بازی هم صداپيشه باشند! البته منظور از کمیک‌ها همان انیمیشن‌ها هستند وگرنه کمیک‌ها که صدا ندارند. صداگذاری این بازی خوشبختانه با صداپيشه‌های حرفه‌ای انجام می‌شود و طبق گفته سازندگان صداپیشه بتمن در این بازی Kevin Conroy خواهد بود. همچنین برای شخصیت‌های Joker و Harley Quinn به ترتیب آقایان Mark Hamill و Arleen Sorkhin صداپيشه خواهند بود. در مورد بقیه صداپیشه‌ها هم اطلاعات دیگری در دست نیست اما صداپيشه‌های انیمیشن Batman: The Animated Series برروی بازی کار خواهند کرد.[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]
همیشه بزرگ‌ترین بازی‌هایی که در بازار عرضه شدند، حرفی برای گفتن داشتند یا اگر حرفی هم نداشتند، کیفیت ساخت خوبی داشتند! حال باید دید بازی جدید با ایفای نقش بتمن که مخلوطی از ویژگی‌های یک بازی بزرگ را به یدک می‌کشد، می‌تواند به یک بازی به یاد ماندنی تبدیل شود یا خیر؟ بتمن همیشه توانسته به خیلی از ناشدنی‌ها جامه عمل بپوشاند؛ اما اینبار کمی متفاوت است! باید دید بتمن در بازی‌های رایانه‌ای هم موفق می‌شود یا خیر؟ برای فهمیدن این موضوع باید تا 02 تير صبر کنید.
[/FONT]
منبع :gamersland
 

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
این بازی تا به حال میانگین امتیازش از وبسایت های مختلف بالای 9 شده. گیم اسپات توی تیتر سر مقاله اش برای نقد این بازی نوشته : حتما لازم نیست تا فن فیلم های بتمن باشد تا از این بازی فوق العاده لذت ببرید.
از محاسنش هم به داستان درگیرکننده و جذاب و فایتنگهای سریع در عین حال ساده اشاره کرده .
به شخصه اصلا از این بازی انتظار نداشتم.
 

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
به شخصه اصلا از این بازی انتظار نداشتم.
:eek: آخه عالم آدم تو بوق کرده بودن این بازی خفنه شما چی جوری انتظار نداشتی:biggrin1:
البته انتظار خودته به من ربطی نداره:biggrin1:
س کی میاد
همیشه تاخیر...من 360 دارم ولی میخوام با گرافیگ بهتر بازیش کنم..عاشقشم
آقا منتظر بمون خیلی بهتره تا اینکه با رزولوشن پایین بازی کنی.همیشه بازی وجود داره برای رفتن خود من الان نزدیک به 03-40 تا بازی تاپ دارم هنوز نرفتم برای همین زیاد مهم نیست 10-20 روز دیرتر.
 

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
شنيدم بازي با شخصيت جوكر فقط تو نسخه Ps3 امكان پذيره ... درسته؟؟؟ ( خوش به حال اونايي كه نسخه ps3 رو مي خرن.... )
 

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
شنيدم بازي با شخصيت جوكر فقط تو نسخه Ps3 امكان پذيره ... درسته؟؟؟ ( خوش به حال اونايي كه نسخه ps3 رو مي خرن.... )
آره...البته نه داستان بازی...واسه مد های دیگه...سه تا قابلیت هم بیشتر نداره...مثل اینکه
.
.
.
.
کپک زدیم...برو بکس رو کنسول خوردنش با ته دیگ ما تو کف بوش موندیم...:(
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر