Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

YEYDEUTSCH

عضو جدید
Feb 7, 2024
4
دوستان سلام
من تازه بازی رو شروع کردم و الان تازه وارد بالدورز شدم
اینجا شروع اکت 3 هستش؟
اکت یک پایانش کجاست و شروع اکت2 کجا بود؟

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
و یک سوال دیگه
اپرو شدو هارت بالاس و یک جایی بهم گفت یه روزی میریم جایی که فقط ما دو تا باشیم ولی چرا اون روز نمیاد ؟؟؟؟
آره بالدورز شروع اکت۳ هست.. پایان اکت ۱ یجورایی آخرای اکت ۲ هست یعنی قبل از ورود به shadowfell ...شروع اکت۲ هم همون shadow cursed lands هست..درباره شدوهارت بعد از چندتا long rest اون شب میاد

YEYDEUTSCH

عضو جدید
Feb 7, 2024
4
آره بالدورز شروع اکت۳ هست.. پایان اکت ۱ یجورایی آخرای اکت ۲ هست یعنی قبل از ورود به shadowfell ...شروع اکت۲ هم همون shadow cursed lands هست..درباره شدوهارت بعد از چندتا long rest اون شب میاد
آقا دست شما درد نکنه . اجرکم عندالله :)

YEYDEUTSCH

عضو جدید
Feb 7, 2024
4
ببخشید زیاد سوال کردم. الان دیگه نقشه مکان های قبلی نمیاد . کلا دیگه نمیشه به نثشه های قبلی برگشت؟

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
Wolfhearts یک مروری داشته از مراحل اولین پیش تولید بازی تا انتشار اولین تریلر تو سال 2019 تا... الان.
اینکه چطوری از Wizards of the coast لایسنس گرفتن :D
تا انتشار اولین تریلر گیم پلی که مثل بمب ترکید و...

نیم ساعته ولی ارزش دیدن حتما داره.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
آقا یکی بیاد خلاصه داستان Jaheira رو شرح بده گیج شدم :D

کلا خط داستانیشو بعد چپتر 2 از دست دادم نفهمیدم چی به چی شد.
تو Moonrise tower که زنده نگهش داشتم تا آخر فایت و بعد تو چپتر 3 باز جنازش افتاده تو کمپ! کی کشته شد اصلا؟ حالا باز تو فاضلابای بالدرز گیت میبینم داره با گیلد حرف میزنه و از ابسولوت طرفداری میکنه، شیپ شیفتره دیگه؟

کلا چی شد :D

آخرین ویرایش:

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
آقا یکی بیاد خلاصه داستان Jaheira رو شرح بده گیج شدم :D

کلا خط داستانیشو بعد چپتر 2 از دست دادم نفهمیدم چی به چی شد.
تو Moonrise tower که زنده نگهش داشتم تا آخر فایت و بعد تو چپتر 3 باز جنازش افتاده تو کمپ! کی کشته شد اصلا؟ حالا باز تو فاضلابای بالدرز گیت میبینم داره با گیلد حرف میزنه و از ابسولوت طرفداری میکنه، شیپ شیفتره دیگه؟

کلا چی شد :D
اون جاهیرا توی فاضلاب شیپ شیفتره و ربطی به اصلی نداره . این به نظر باگه ، برای منم اتفاق افتاد همون اول اکت۳ موقعی که از astral plane برگشتم جنازش تو کمپ بود .فکر کردم اون گارد اورفیوس که به کمپ حمله کردن و بدون کشتنشون وارد astral plane شدم زدن اینو کشتن ،همون موقع تو ساب ردیت بازی چند مورد مشابه دیدم که میگفتن باگه .بعد از اون چند باری که بازیو تموم کردم دیگه نمرده ، حتی گارد اورفیوس توی کمپ رو زنده نگه داشتم ولی جاهیرا رو نکشته بودن..مرحله اول کوئستش رو انجام داده بودی که مرد؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
اون جاهیرا توی فاضلاب شیپ شیفتره و ربطی به اصلی نداره . این به نظر باگه ، برای منم اتفاق افتاد همون اول اکت۳ موقعی که از astral plane برگشتم جنازش تو کمپ بود .فکر کردم اون گارد اورفیوس که به کمپ حمله کردن و بدون کشتنشون وارد astral plane شدم زدن اینو کشتن ،همون موقع تو ساب ردیت بازی چند مورد مشابه دیدم که میگفتن باگه .بعد از اون چند باری که بازیو تموم کردم دیگه نمرده ، حتی گارد اورفیوس توی کمپ رو زنده نگه داشتم ولی جاهیرا رو نکشته بودن..مرحله اول کوئستش رو انجام داده بودی که مرد؟
اصلا بعد Moonrise Tower ندیدمش که بدونم چی به چی شد :D جنازش برا من بعد Astral Plane نبود (یا هم ندیدم) یک چند شب بعدش اسپاون شد.
سر همین Minsc رو هم نتونستم زنده نگه دارم :( 4 بار تو فاضلاب جنگیدم باهاش همه مدل تست کردم بازم سر جاهیرا اعصابش به فاک بود نمیشد جمعش کرد :|

• Like
Reactions: Erebor

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
اصلا بعد Moonrise Tower ندیدمش که بدونم چی به چی شد :D جنازش برا من بعد Astral Plane نبود (یا هم ندیدم) یک چند شب بعدش اسپاون شد.
سر همین Minsc رو هم نتونستم زنده نگه دارم :( 4 بار تو فاضلاب جنگیدم باهاش همه مدل تست کردم بازم سر جاهیرا اعصابش به فاک بود نمیشد جمعش کرد :|
برای مینسک که حتما باید جاهیرای واقعی باهات باشه که وقتی اون شیپ شیفتر رو میکشی ، به مینسک بگه که واقعیه خودشه ..بعد از فایت مون رایس تاور با جاهیرا حرف زدی اونجا که یه جورایی اجازه میگیره که به کمپ بیاد؟ برای من حدود ۳ ماه پیش همون شب اول اکت۳ تو کمپ مرده بود ، حتی سیو رو از قبل از فایت مون رایس تاور دوباره رفتم و بازم این همونجا مرده بود ولی بعد از اون ، چند باری که بازیو تموم کردم دیگه نمرده.به نظر باگه چون چند نفر دیگه هم که این اتفاق براشون افتاده هیچ دلیل دیگه ای غیر از باگ نگفتن

• Like
Reactions: majidred2011

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان

Swen از پروژه بعدی استودیو میگه که یک RPG خیلی بزرگ یاد میکنه ، مجری میپرسه پس BG3 اونقدر (تو نگاهت) بزرگ نیست؟
میگه نه به هیچ وجه!

اینها میخوان دوباره بترکونن.

ولی میگه قبل اون یک پروژه کوچیکتر دیگه هست.

حالت تیک تاکی داره استراتژیشون ، یک بازی کوچیکتر این وسط میاد و بزرگه هدف نهاییه.
این آخری رو قبلا تو خبرها داشتیم که همچین کاری میخوان بکنن.

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
ظاهرا dlc بازی کنسل شده و برنامه ای هم برای ساخت نسخه ۴ ندارن
بازی بعدیشون قرار یه چیز کاملا جدید باشه و از دیگه از دنیای D&D خبری نیست

• Like
Reactions: just_p30

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟