Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:
من چند روزی هستم این بازی رو شروع کردم و واقعا دارم زندگی می‌کنم. یک سال هی عقبش انداختم به این بهانه که می‌دونم عشق نقش آفرینی‌ام و تا شروع کنم از کار و زندگی و همه چی میفته. پس شروع نمی‌کردم. می‌ترسیدم ازش. از بزرگیش.
تقریبا همینطور هم شده. تموم فکر و ذهنم شده موقعیت‌های مختلف بازی و انتخاب‌هایی که کردم. اینکه چقدر یه چیز کوچک باعث تغییر روند می‌شه. اگه فلان کار رو می‌کردم چی می‌شد. چقدر شخصیت‌های همراه عالی هستن. با اینکه یکی دوتاشون جذاب شروع نشد، بازم دلت می‌خواد باهاشون بری.
فکر کنم همونطور که موریگان عشق همه توی دراگون ایج بود، اینجا هم شادوهارت عشق همه است. کاملا قابل درک. کارلاک خیلی جالب شروع شد، لیزل وحشی و سرد شروع شد، یهو نمی‌دونم چرا یک روز توی کمپ گفت امشب میام سراغت :)) استریون هم که... به به.
هنوز توی مپ اکت اول دارم چرخ می‌زنم اکس‌پی جمع کنم. روی سطح نقشه رو تقریبا تموم کردم و زیرزمین هم چندتا رو رفتم، تقربیا دیگه ببینم کوئستی نمونده، باید آندردارک رو شروع کنم و بعد برگردم برم مانتین پس. بازی شاهکار بوده تا الان و خیلی لذت می‌برم.

پ.ن. یکی از چیزهایی که باعث شد دیگه به زور به خودم بگم بازی رو شروع کنم، انیمه فریرن بود. هرچند اونم تا رسیدم به بخش امتحانات مزخرف جادوگری، پاز دادم.

سلام دوستان رو لپتاپ گیمینگ 11400h 3050ti 4gb 16 gb ram
میتونم رو medium
۶۰ فریم بگیرم؟
من با 1050 نزدیک 30 تا میگرفتم (فقط Act 1 رو رفتم)
با این سیستم و پچ های جدید باید بالاتر از اینا بگیری.

-----

پسر به همین سرعت یک سال شد ؟!!
انگار همین دیروز بود ... عجب شاهکاری بود.
بعیده حالا حالا ها همچین چیزی بیرون بیاد (غیر از GTA) تو این سبک که خیلی بعیده.

من با 1050 نزدیک 30 تا میگرفتم (فقط Act 1 رو رفتم)
با این سیستم و پچ های جدید باید بالاتر از اینا بگیری.

-----

پسر به همین سرعت یک سال شد ؟!!
انگار همین دیروز بود ... عجب شاهکاری بود.
بعیده حالا حالا ها همچین چیزی بیرون بیاد (غیر از GTA) تو این سبک که خیلی بعیده.
از لحاظ بودجه کاملا مشخصه که در سطح BG3 نیست و اصلا نظیرش نداریم.
ولی اگه بازی نکردی حتما Pathfinder Wrath of the Righteous امتحانش کن.
خیلی خوبه.

از لحاظ بودجه کاملا مشخصه که در سطح BG3 نیست و اصلا نظیرش نداریم.
ولی اگه بازی نکردی حتما Pathfinder Wrath of the Righteous امتحانش کن.
خیلی خوبه.
آخ گفتی Pathfinder رو هفته پیش تموم کردم. گیم پلی و کامبت جذاب به کنار عجب داستان نویسی خوب و عجیبی داشت. یعنی یه اتفاق کوچیک که اول بازی میتونی تحویل نگیری دقیقه آخر یه جوری رو پایان تاثیر میذاره خودتم باورت نمیشه یا اون صحنه های خفن که انتظارشو نداری ولی شخصیتت یهو صعود میکنه قشنگ قدرتو احساس میکنی. میتونم 10 خط راجع به بازی تعریف کنم ولی این واسه من رفت کنار Skyrim, Fallout 3 با Witcher 3. فکر کن همچین بازی بزرگی رو توی 3 سال با بودجه کیک استارت که از طریق کمک مردم جور شد ساختن اگه یه بودجه بزرگ داشتن چی در میومد. خلاصه از اون دسته بازی ها هست که هر 10 سال یبار ساخته میشه

متاسفانه به دلیل این از گیم پلی turn base زیاد خوشم نمیاد و از بازی های که combat در آن ها به قول گفتنی tactical هست و نمیتونی مثل (عذر خواهی میکنم 😆 ) مثل گاو سر زیر بندازی و به دشمن حمل کنی از تجربه این بازی منحصر بفرد عاجز هستم🥺

• Like
Reactions: sms12
متاسفانه به دلیل این از گیم پلی turn base زیاد خوشم نمیاد و از بازی های که combat در آن ها به قول گفتنی tactical هست و نمیتونی مثل (عذر خواهی میکنم 😆 ) مثل گاو سر زیر بندازی و به دشمن حمل کنی از تجربه این بازی منحصر بفرد عاجز هستم🥺
شاید باورت نشه من الان این نقش‌آفرینی رو بدون turn based نمی‌تونم تصور کنم. به طرز عجیبی خوب پیاده کردن و یه سری چیزها داره که اگه طرف وسواس باشه، قشنگ تایم بازی کردنش ده برابر می‌شه.
مثلا من هر مبارزه رو اوایل فقط دنبال این بودم که یارهام زنده بمونن. الان که اکت اول رو تموم کردم، جوری شده که هر مبارزه رو ۳-۴ بار می‌رم، هم دنبال اینم که کمترین دمیج رو بخورم هم اینکه از محیط استفاده کنم ببینم چطور می‌شه، اگه از راه دور باشم بهتره یا جلوتره. دنبال روش‌های مختلفم. خیلی جالبه واسم.
بماند که save scumming هم به طرز وحشتناکی دارم انجام می‌دم، اکت اول به ۸۰۰ تا کوئیک سیو رسیدم =))

ولی خب کاملا درک می‌کنم یکی از نوبتی بودن خوشش نیاد. dragon age که پاییز میاد نوبتی نیست، می‌تونی امتحان کنی.

يادش بخير پارسال چه روزاى جالبى داشتم با بازى.
بدون هيچ تجربه ايي از اين سبك با تعريف بچه ها و استقبال منتقدين نتونستم به خودم اجازه بدم كه به بهونه نداشتن تجربه و علاقه سراغش نرم.
اوايل خيلى اذيت ميشدم ولى رفته رفته كه قلق باز دستم اومد حدودا ٣ ماهى منو درگير خودش كرد و بسيار هم به ياد موندنى بود.

هنر بازیسازی یعنی بتونی خیلیارو جذب سبکی بکنی که قبل تر ها طرفدار زیادی نداشتند
وقتی اون اوایل شنیده بودم چه سبکی داره میگفتم کی این سم و بازی میکنه ؟:دی ولی وقتی شروع کردم دیدم با یکی از خفن ترین بازیای نسل طرفیم ٬‌اگه این شاهکار و تجربه نکردید برید سمتش ٬ یکم فرصت بدین به این سبک تا عاشق دنیاش و شخصیت هاش شین.

هنر بازیسازی یعنی بتونی خیلیارو جذب سبکی بکنی که قبل تر ها طرفدار زیادی نداشتند
وقتی اون اوایل شنیده بودم چه سبکی داره میگفتم کی این سم و بازی میکنه ؟:دی ولی وقتی شروع کردم دیدم با یکی از خفن ترین بازیای نسل طرفیم ٬‌اگه این شاهکار و تجربه نکردید برید سمتش ٬ یکم فرصت بدین به این سبک تا عاشق دنیاش و شخصیت هاش شین.
یعنی بدبخت تر از من نیست
منی که عاشق این سبک هستم و خیلی از بازی های این سبک رو تموم کردم ( نفش آفرینی نوبتی با دوربین ایزومتریک)، ولی BG3 رو شروع نکردم هنوز، ( البته معمولا بازی های جدید رو بعد ۶ماه تا یه سال از اومدنش بازی میکنم ، تا هم ابدیت های بیاد و بازی بهینه بشه، هم قیمتش بیاد پایین ) الان استلار باید بازی میکنم و در حال دانلود این بزرگوار هستم تا بعد استلار بلید برم سراغش، divinity original sin 2 رو هم دو سه سال بعد رلیز بازی کردم

یعنی بدبخت تر از من نیست
منی که عاشق این سبک هستم و خیلی از بازی های این سبک رو تموم کردم ( نفش آفرینی نوبتی با دوربین ایزومتریک)، ولی BG3 رو شروع نکردم هنوز، ( البته معمولا بازی های جدید رو بعد ۶ماه تا یه سال از اومدنش بازی میکنم ، تا هم ابدیت های بیاد و بازی بهینه بشه، هم قیمتش بیاد پایین ) الان استلار باید بازی میکنم و در حال دانلود این بزرگوار هستم تا بعد استلار بلید برم سراغش، divinity original sin 2 رو هم دو سه سال بعد رلیز بازی کردم
چرا بدبخت؟ :دی اتفاقا خوشبخت، یه تجربه بی نظیر در انتظارته

• Like
Reactions: DedSec88

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or