Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
ماله من تا اینجا کار بعد 600 ساعت و نزدیک به سه بار تمام کردن.

از A شروع میشه چونکه هیچ کرکتری توی این بازی زیره A نیست ، نسبت به بقیه بازی ها :D

Avada

کاربر سایت
Nov 9, 2022
173
حقیقتا فکر نمیکردم انقدر درگیر این بازی بشم به خاطر سبکش ولی به طرز دیوانه کننده ای جذابه:D=P~
میگم من هم پالادین ساختم oath هم وارلاک fiend
حالا اگه پالادین رو بعدا دث نایت اش کنم میتونم از Eldritch Blast استفاده کنم یا باید با همین وارلاک بازی رو برم؟:D

• Like
Reactions: Destro

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
حقیقتا فکر نمیکردم انقدر درگیر این بازی بشم به خاطر سبکش ولی به طرز دیوانه کننده ای جذابه:D=P~
میگم من هم پالادین ساختم oath هم وارلاک fiend
حالا اگه پالادین رو بعدا دث نایت اش کنم میتونم از Eldritch Blast استفاده کنم یا باید با همین وارلاک بازی رو برم؟:D
برای eldritch blast ، تا وقتی کلاس وارلاک داشته باشی میتونی ازش استفاده کنی.فقط تعداد beam و damage به تعداد level کلاس وارلاک بستگی داره..منظورت از دث نایت ،oathbreaker هست ؟

• Like
Reactions: Avada

Avada

کاربر سایت
Nov 9, 2022
173
برای eldritch blast ، تا وقتی کلاس وارلاک داشته باشی میتونی ازش استفاده کنی.فقط تعداد beam و damage به تعداد level کلاس وارلاک بستگی داره..منظورت از دث نایت ،oathbreaker هست ؟
:Dفک کنم تو یوتیوب دیدم مثل arthas wow کرده بودن
اره سرچ کردم همین oathbreaker بود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Erebor

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,199
نام
هادی
من از قدیم سبک نوبتی رو دوست داشتم و بازی‌های زیادی هم تو این سبک انجام دادم ولی بیشتر بازیهای ساده رو انجام می‌دادم و سبک crpg رو نه به این خاطر که دوست نداشته باشم بلکه به خاطر پیچیدگی و وسعت و زمان بر بودن یادگیری اون هیچ وقت حوصله نداشتم سراغش برم و نمی‌رفتم.وقتی که نمرات این بازی و تعریف و تمجید عجیب و غریب گیمرها از این بازی رو دیدم تصمیم گرفتم به صورت جدی این سبک رو شروع کنم.چند روزی هست pillars of eternity که روی گیمپس هست رو دانلود کردم و دارم بازی میکنم.حتی این بازی که برای ۱۰ سال پیشه میتونم بگم فوق العاده هست و واقعا آدم رو تو دنیای خودش غرق میکنه و من رو واقعا عاشق این سبک کرده.فعلا با pillars of eternity کلی کار دارم.بعدش میرم سراغ pillars of eternity 2 و یه چند وقت با اون زندگی میکنم.بعدش تازه میام سر اصل مطلب یعنی bg3 😁

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,199
نام
هادی
بچه ها کسی اطلاع داره اگه بازی رو برای ایکس باکس بخرم رو پی سی هم میتونم بازی کنم یا برای پس سی جدا باید خرید؟

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,587
نام
Alireza
دوستان این آیتم summon golem bellرا چطوری باید استفاده کرد؟
فقط داخل Gauntlet of Shar و فقط هنگام کمبت میتونی استفادش کنی.

بچه ها کسی اطلاع داره اگه بازی رو برای ایکس باکس بخرم رو پی سی هم میتونم بازی کنم یا برای پس سی جدا باید خرید؟
باید جدا بخری.

mikael1026

کاربر سایت
May 24, 2014
529
فقط داخل Gauntlet of Shar و فقط هنگام کمبت میتونی استفادش کنی.

باید جدا بخری.
الان همون منطقه ام ،قسمت silnce libreryولی هر چی میزنم روش کار نمیکنه،باید کار خاصی انجام بدیم که کار کنه؟

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
آقا زنده موندن Jaheira تو چپتر دو خیلی مهمه؟ کوئست لاین مهمی داره جلوتر؟
تو نبرد Moonrise tower عین بز با جون کم راش میداد میرفت جلو به فنا میرفت نصف هیلامو هدر دادم روش تا زنده بمونه از آخر فایت تموم شد میبینم حواسم نبوده مرده باز :| اعصاب نذاشت واسم.
بیخیالش شم؟

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,587
نام
Alireza
آقا زنده موندن Jaheira تو چپتر دو خیلی مهمه؟ کوئست لاین مهمی داره جلوتر؟
تو نبرد Moonrise tower عین بز با جون کم راش میداد میرفت جلو به فنا میرفت نصف هیلامو هدر دادم روش تا زنده بمونه از آخر فایت تموم شد میبینم حواسم نبوده مرده باز :| اعصاب نذاشت واسم.
بیخیالش شم؟
توصیه میکنم زنده نگهش داری چون تو اکت ۳ خیلی interaction داره. اگه بمیره یه companion دیگه رو هم تو اکت ۳ از دست میدی.

R.P.G

کاربر سایت
Mar 21, 2009
1,090
نام
Marked One
توصیه میکنم زنده نگهش داری چون تو اکت ۳ خیلی interaction داره. اگه بمیره یه companion دیگه رو هم تو اکت ۳ از دست میدی.
سه تا رو از دست میدین در واقع؛ miniature giant space hamster Boo رو دست کم نگیرید... :D

• Smile
Reactions: Erebor and DedSec88

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
دفعه سومه دارم بازيو شروع ميكنم ولى همچنان شدو هارت پا نميده :D
این سه تا کارو انجام بدی تو ۲ ساعت پا میده : زدن برجک Lae'zel ،تو برخورد با Raphael، دیالوگی که میگه٬ دیوانه ای اگه فکر کنی با devil توافق میکنم٬ رو انتخاب کن و بعد از رفتن رافائل با شدوهارت حرف بزن و دیالوگی که میگه ٬نظرت رو درباره رافائل تغییر نمیدی و بهش اعتماد نمیکنی ٬ رو انتخاب کن . تو غار owlbear هم اون selune chest که دوست نداره بازش کنی،باهاش موافقت کن بعدش باهاش حرف بزن و راضیش کن دلیل مخالفتش رو بگه ( باید یکی دوتا دیالوگ با سختی ۱۸ رو رد کنی که راضی بشه ازگذشته حرف بزنه) ، دیالوگ هایی که shar رو تایید میکنه رو انتخاب کن و بعدش دیالوگ جدیدی ظاهر میشه که به چیزی که میخوای ختم میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر