Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
این idol of silvanus رو بزنم تو گوشش؟:D به دردم میخوره ؟ روابط خراب نمیشه اگه اینکارو کنم؟
این idol of silvanus مربوط به یه کوئست هست که از Mol میگیری..اگر مراسم دور idol متوقف شده برو بدزدش و به Mol تحویلش بده ..اگر هم Tiefling ها از اونجا رفتن و کوئستش رو هم نداری دیگه میتونی برای خودت بدزدیش.اگر موقعی که مراسم دورش برگزار میشه بدزدیش باعث جنگ بین druidها و tieflingها میشه

• Like
Reactions: prop and Destro

Avada

کاربر سایت
Nov 9, 2022
173
درود دوستان من تازه همین الان استارت زدم بعد الن ویک
برا اولین بار درجه سختی رو هارد بزارم اوکیه؟
از پری اکزیستینگ کارکتر ها بردارم یا کاستم خودم بسازم بهتره؟ چه کلاسی گیم پلیش لذت بخش تره:D

• Like
Reactions: Pedirahimzadeh

Pedirahimzadeh

کاربر سایت
Jun 24, 2015
392
نام
پدرام
درود دوستان من تازه همین الان استارت زدم بعد الن ویک
برا اولین بار درجه سختی رو هارد بزارم اوکیه؟
از پری اکزیستینگ کارکتر ها بردارم یا کاستم خودم بسازم بهتره؟ چه کلاسی گیم پلیش لذت بخش تره:D
درود
به به - مبارکتون باشه . من هم مثل شما برای بار اول درجه ی سختی تاکتیشیان رو انتخاب کردم , اوایل کمی سخت بود ... اما به طور معمول بازی های RPG هرچی جلوتر برید و لول آپ کنید بازی براتون ساده تر میشه

سئوال دومتون هم خیلی بستگی به خودتون و سلیقتون داره . به نظر من هرجوری که علاقه دارید بازی رو شروع کنید و خودتون رو محدود به بالانس کلاس ها و لذت بخش و اینها نکنید ... بازی اینقدر در کلیتش خوب هست که بتونین با هر کلاسی و گذشته ی لذت تمام رو ببرید - حداقل برای بار اول خودتون رو آزاد بزارید - با روند داستان که آشنا بشید در ران های بعد قاعدتا تصمیمتون برای این بخش ساده تر خواهد بود :Lovestruck:

توصیه من به شما فقط اینه که اصلا برای سیو کردن بازی تو هر لحظه ی درنگ نکنید - فقط همین رو رعایت کنید کافیه :D

Avada

کاربر سایت
Nov 9, 2022
173
درود
به به - مبارکتون باشه . من هم مثل شما برای بار اول درجه ی سختی تاکتیشیان رو انتخاب کردم , اوایل کمی سخت بود ... اما به طور معمول بازی های RPG هرچی جلوتر برید و لول آپ کنید بازی براتون ساده تر میشه

سئوال دومتون هم خیلی بستگی به خودتون و سلیقتون داره . به نظر من هرجوری که علاقه دارید بازی رو شروع کنید و خودتون رو محدود به بالانس کلاس ها و لذت بخش و اینها نکنید ... بازی اینقدر در کلیتش خوب هست که بتونین با هر کلاسی و گذشته ی لذت تمام رو ببرید - حداقل برای بار اول خودتون رو آزاد بزارید - با روند داستان که آشنا بشید در ران های بعد قاعدتا تصمیمتون برای این بخش ساده تر خواهد بود :Lovestruck:

توصیه من به شما فقط اینه که اصلا برای سیو کردن بازی تو هر لحظه ی درنگ نکنید - فقط همین رو رعایت کنید کافیه :D
ممنون پس یه half elf thicc میسازیم بازی رو بهم میریزیم:D

• Love
Reactions: Pedirahimzadeh

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
هی مست می کنم مثِ یه بطری شرااااااااااب
که وقتی پاش بیفته یه کوکتل مولوتوفه!
2d388ed184051c6b5a49d500f0c0109d.jpg

شخصیت پردازی کارلاک چقدر خوبه. واکنش ها، صدا پیشه اش و دیالوگ هاش چقدر طبیعی هست. همونجور که یه مبارز درجه ۱ gigachad هست، همونجوری هم تو بیان احساساتش مثل یه بچه است. تو ویدیو گیم تا حالا این مدلی ندیده بودم که شخصیت پردازی یه کاراکتر به این ظرافت باشه.

یه مساله دیگه حداقل برای من این ایتم ها هست. قشنگ ساعت ها وقت میزارم برای این ایتم ها و برای به دست اوردن هر کودومشون چالش ها رو انجام میدم و خیلی جالبه که برای رسیدن به برخی از ایتم های خاص مثلا داستان خاصی وجود داره یا معمای خاصی وجود داره که رسیدن بهش رو جذاب تر میکنه. اون پاداشی که بابت وقت گذاشتن ازش میگیره به خوبی نتیجه میده.

۱۷ گیگ اپدیت امروز
Baldur's Gate 3 - Hotfix #16 Now Live! - Steam News

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
View attachment 324370

شخصیت پردازی کارلاک چقدر خوبه. واکنش ها، صدا پیشه اش و دیالوگ هاش چقدر طبیعی هست. همونجور که یه مبارز درجه ۱ gigachad هست، همونجوری هم تو بیان احساساتش مثل یه بچه است. تو ویدیو گیم تا حالا این مدلی ندیده بودم که شخصیت پردازی یه کاراکتر به این ظرافت باشه.

یه مساله دیگه حداقل برای من این ایتم ها هست. قشنگ ساعت ها وقت میزارم برای این ایتم ها و برای به دست اوردن هر کودومشون چالش ها رو انجام میدم و خیلی جالبه که برای رسیدن به برخی از ایتم های خاص مثلا داستان خاصی وجود داره یا معمای خاصی وجود داره که رسیدن بهش رو جذاب تر میکنه. اون پاداشی که بابت وقت گذاشتن ازش میگیره به خوبی نتیجه میده.

۱۷ گیگ اپدیت امروز
Baldur's Gate 3 - Hotfix #16 Now Live! - Steam News

چقدر این شخصیتو من دوست دارم :x

آخرین ویرایش:

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
View attachment 324370

چقدر این شخصیت جذاب و تو دل برو :x به شدتم خفن بودنش تو تیم یه وزنه هست.

• Love
Reactions: prop

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
شخصیت پردازی کارلاک چقدر خوبه، صدا پیشه اش و دیالوگ هاش چقدر طبیعی هست.
ولی لعنتی رندوم ترین NPC رو میبینی پرفورمنسشون در حد اسکار هست دیگه چه برسه به کامپنین ها :D

مخصوصا پرفورمنس ایشون:
1704971583838.png

یعنی به قدری واقع گرایانه بود که فک میکردی نیم ساعت پیش از مراسم ختم شوهرش برگشته :D

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,587
نام
Alireza
ولی لعنتی رندوم ترین NPC رو میبینی پرفورمنسشون در حد اسکار هست دیگه چه برسه به کامپنین ها :D

مخصوصا پرفورمنس ایشون:
View attachment 324593

یعنی به قدری واقع گرایانه بود که فک میکردی نیم ساعت پیش از مراسم ختم شوهرش برگشته :D
بهترین NPC های بازی با اختلاف :> :D :

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,587
نام
Alireza
steelclaw کجاس
Dark Urge لهش کرد.x_x :(

اینجا کمپنین تایر لیستتونو بسازین ، بذارین ببینیم سلیقه هر کی چطوریه :D
Create a Baldur's Gate 3 All Companions Tier List
منم این سیومو جلوتر ببرم میسازم یکی فردا
حقیقتا به جز هلسین همشون برای من S هستن. :D
اگه بخوام خیلی سخت گیری کنم Wyll, Jaheira, Minsc و Minthara میرن A.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر