Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
الان که توضیحشو داد ، فهمیدم قضیه چیه ! احتمالا ایشون حواسشون نیست میذارن یکی از گوبلین ها طبل هارو میزنه ، اونارو بزنن ، کل کمپ دشمن میشن :D
سیو رو برگردوندم تقریبا به ۵ ساعت قبل :D
gut رو کشتم و فکر کنم الان بتونم برم سراغ Minthara ٬ قبلش لازمه با halsin صحبت کنم؟

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
تا اینجا اکت اول برای من یه بازی کامل بوده :D یعنی همینو عرضه میکردن بهش 10 از 10 میدادم.
چه جادویی داره این شاهکار واقعا. چرا اینقدر اعتیاد اور هست؟ :D
درباره انتهای اکت اول و شروع اکت دوم:
من الان هم از شمال نقشه میتونم برم mountain pass هم از طریق اون اسانسوری که داخل underdark هست. محتوای هر دوتاش رو هم میخوام انجام بدم. اول مسیر کوهستان رفتم یکی رو دیدم شبهه گاندالف :D فرستادمش کمپ تا بعدا ببینمش. به یک خانم فروشنده ای هم برخورد کردم و با اونم درگیر شدم (اسمها یادم نمیمونه :D) حالا نمیدونم همین مسیر رو میشه ادامه داد و بعد رفت اونطرف پل و برگشت اندر دارک و از اون اسانسور استفاده کرد یا نه؟ میخوام هر دوتا مسیر رو کامل ادامه بدم.
مورد بعدی اینکه تو مسیر کوهستان laez el حتما همراهم نیاز هست باشه یا نه؟

حالت co op بازی به چه شکلیه؟
یکی از دوستهات نقش یکی از همراه ها رو بازی میکنه.

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
مکالمه ها چجوری پیش میره؟ یعنی یکی لیدر هست یا باید تصمیم بگیرن کی بره با کی حرف بزنه؟
اونی که مکالمه رو شروع میکنه با npc حرف میزنه بقیه میتونند گزینه های دیالوگ رو پیشنهاد بدن که مثلا اینو بگو ولی تصمیم نهایی رو کسی میگیره که دیالوگ رو شروع میکنه.

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
تا اینجا اکت اول برای من یه بازی کامل بوده :D یعنی همینو عرضه میکردن بهش 10 از 10 میدادم.
چه جادویی داره این شاهکار واقعا. چرا اینقدر اعتیاد اور هست؟ :D
درباره انتهای اکت اول و شروع اکت دوم:
من الان هم از شمال نقشه میتونم برم mountain pass هم از طریق اون اسانسوری که داخل underdark هست. محتوای هر دوتاش رو هم میخوام انجام بدم. اول مسیر کوهستان رفتم یکی رو دیدم شبهه گاندالف :D فرستادمش کمپ تا بعدا ببینمش. به یک خانم فروشنده ای هم برخورد کردم و با اونم درگیر شدم (اسمها یادم نمیمونه :D) حالا نمیدونم همین مسیر رو میشه ادامه داد و بعد رفت اونطرف پل و برگشت اندر دارک و از اون اسانسور استفاده کرد یا نه؟ میخوام هر دوتا مسیر رو کامل ادامه بدم.
مورد بعدی اینکه تو مسیر کوهستان laez el حتما همراهم نیاز هست باشه یا نه؟

یکی از دوستهات نقش یکی از همراه ها رو بازی میکنه.
هر دو رو میتونی کامل کنی بعدش از یکیشون به اکت۲ بری.اون مسیر که پیرمرد رو پیدا کردی به Shadow Cursed Land میره که Act 2 هست .آسانسور underdark هم به Shadow-Cursed Land و Act 2 میره ولی از یه جای دیگش وارد میشی که امن تره .امن تر بودن هرکدوم به انتخابت بین گابلین ها و هالسین بستگی داره. تو همون مپ برو به Rosymorn Monastery که کوئست Lae'zel هست و با خودت ببرش. اون پیرزن فروشنده رو کشتی ؟ اون یه کوئست داره که بعد از اینکه همون جا کاملش کردی، نتیجه جالبش رو توی Act 3 میبینی.

• Like
Reactions: prop

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
هر دو رو میتونی کامل کنی بعدش از یکیشون به اکت۲ بری.اون مسیر که پیرمرد رو پیدا کردی به Shadow Cursed Land میره که Act 2 هست .آسانسور underdark هم به Shadow-Cursed Land و Act 2 میره ولی از یه جای دیگش وارد میشی که امن تره .امن تر بودن هرکدوم به انتخابت بین گابلین ها و هالسین بستگی داره. تو همون مپ برو به Rosymorn Monastery که کوئست Lae'zel هست و با خودت ببرش. اون پیرزن فروشنده رو کشتی ؟ اون یه کوئست داره که بعد از اینکه همون جا کاملش کردی، نتیجه جالبش رو توی Act 3 میبینی.
دستت درد نکنه.

اره اون پیرزن رو کشتم. اتفاقا الان تو همون مسیر rosymorn هستم و خوب شد گفتی ببرمش. ممنونم ازت مجددا.

دوستان حتما با حیوانات صحبت کنید، خیلی خیلی دیالوگ ها باحالی دارند. از یه کفتر کوئست گرفتم، دیالوگ هاش معرکه است🤣🤣🤣

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
دستت درد نکنه.

اره اون پیرزن رو کشتم. اتفاقا الان تو همون مسیر rosymorn هستم و خوب شد گفتی ببرمش. ممنونم ازت مجددا.

دوستان حتما با حیوانات صحبت کنید، خیلی خیلی دیالوگ ها باحالی دارند. از یه کفتر کوئست گرفتم، دیالوگ هاش معرکه است🤣🤣🤣
اسلحه Blood of Lathander هم حتما پیدا کن. پازل اولش رو اگه کامل کنی یه آیتم بهت میده که میتونی راحت اسلحه رو بدست بیاری، بدون پازل هم میتونی اسلحه رو برداری ولی کارت سخت میشه

• Like
Reactions: prop

DoReMi

کاربر سایت
Feb 24, 2022
300
برای آشتی با این ژانر، در کنار بالدرز گیت، اگر بخواین اسم ۵ تا بازی مهم دیگر همین سبک رو بگید چیا پیشنهاد میدید؟

Pedirahimzadeh

کاربر سایت
Jun 24, 2015
392
نام
پدرام
برای آشتی با این ژانر، در کنار بالدرز گیت، اگر بخواین اسم ۵ تا بازی مهم دیگر همین سبک رو بگید چیا پیشنهاد میدید؟
این بازی خودش میتونه مقدمه و آشتی دهنده ی تمام کاربرها با این سبک بازی باشه :) اما شبیه بهش رو میتونید در Pillars of Eternity ببینید - Dragon Age II ببینید - Disco Elysium ببینید - اگر دنبال بازیی شبیه به حال و هواش هم می گردید - بدون شک مجموعه ی ویچر / مجموعه ی الدر اسکرول یا حتی دیابلو رو میتونید شبیه بهش پیدا کنید

مکالمه ها چجوری پیش میره؟ یعنی یکی لیدر هست یا باید تصمیم بگیرن کی بره با کی حرف بزنه؟
به نظر من اوج نقش افرینی بازی تو بخش کو-آپ شکل میگیره . جایی که هر پلیر میتونه در نقش خودش بازی کنه - دیالوگ بگه و شخصیتش رو در داستان سرایی بازی بسازه .
دوستمون خیلی قشنگ راهنمایی کردن - اگر صرفا دو نفر باشید و هر کدوم یک همراه رو انتخاب کنید - میتونید با دو شخصیت وارد سیستم دیالوگ گویی بازی بشید . باقی پلیرها میتونن به شما پیشنهاد (ساجست) داشته باشن - اما هسته ی بازی در انتخاب دیالوگ ها طبق نظر فرد اصلی که اول وارد سیستم دیالوگ گویی شده جریان پیدا میکنه . اینطوری هم ارزش تکرار بازی بیشتر میشه / چون شما میتونید با توجه به پیش زمینه داستانی و شخصیتی هر کاراکتر یک سری دیالوگ رو داشته باشید - هم در عمق نقش آفرینی بازی بیشتر غرق شید

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
Untitled.png
آقا من این دفعه هم توی این سیو تست کردم ، بازم اوکی بود :D همونطور که توی عکس مشخصه مینترا صحیح و سالم بعد از این که Down ـش کردم با Non-Lethal Attack اونجا واستاده :D البته لوتش کردم باسه همین بدون لباسه :)) (اگر می خوایم ایمرشن از دست نره ، حداقل لباس اصلیشو بذارین تنش من یادم رفت) اول هم رفتم هر چی گوبلین بیرون کمپ بود کشتم با کمک Ogre ها ، بعد رفتم تو اشتباهی اگرو Gut رو گرفتم ، اونم کشتم ، لانگ رست زدم ، آمدم هاسلین رو نجات دادم ، بعد بقیه کمپ به غیره Dror و Minthra رو کشتم ، یک Short Rest زدم ، آمدم Minthara رو با Non-Lethal Attack کشتم (زیرش نزد Dead ، زد Down شده) و بعد از اونم رفتم Dror Razglin رو زدم و وقتی همونجا لانگ رست زدم ، برگشتم ، با همین صحنه بالا رو به رو شدم ! اینطوری خیالتون راحته که توی اکت 2 توی Trial جایه جنرال کتریک میبیننیش.اون ویدئویی هم که دوستمون صفحه های پیش گذاشته بود ، نگاه کردم ، درسته اونم
@Destro

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
وقتی میبینم بازی جزپرفروش ها و بهترین های استیم بوده کیف میکنم. این یه مورد بخاطر خلاقیت بی نظیر این استودیو یه چیز ضروری و مهمی بنظرم هست تا بتونند با این استقبال خیلی خوب و صد البته کسب موفقیت مالی به فکر ساخت پروژه های بعدی باشند.

وقتی رسیدم کمپ گابلین ها:

View attachment 1703853908163.mp4

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
View attachment 323499
آقا من این دفعه هم توی این سیو تست کردم ، بازم اوکی بود :D همونطور که توی عکس مشخصه مینترا صحیح و سالم بعد از این که Down ـش کردم با Non-Lethal Attack اونجا واستاده :D البته لوتش کردم باسه همین بدون لباسه :)) (اگر می خوایم ایمرشن از دست نره ، حداقل لباس اصلیشو بذارین تنش من یادم رفت) اول هم رفتم هر چی گوبلین بیرون کمپ بود کشتم با کمک Ogre ها ، بعد رفتم تو اشتباهی اگرو Gut رو گرفتم ، اونم کشتم ، لانگ رست زدم ، آمدم هاسلین رو نجات دادم ، بعد بقیه کمپ به غیره Dror و Minthra رو کشتم ، یک Short Rest زدم ، آمدم Minthara رو با Non-Lethal Attack کشتم (زیرش نزد Dead ، زد Down شده) و بعد از اونم رفتم Dror Razglin رو زدم و وقتی همونجا لانگ رست زدم ، برگشتم ، با همین صحنه بالا رو به رو شدم ! اینطوری خیالتون راحته که توی اکت 2 توی Trial جایه جنرال کتریک میبیننیش.اون ویدئویی هم که دوستمون صفحه های پیش گذاشته بود ، نگاه کردم ، درسته اونم
@Destro
خب من اول gut رو کشتم رفتم halsin رو ازاد کردم و گفتم بمون همینجا من ترتیب لیدر هارو میدم ٬ بعد اومدم سراغ Minthara بیهوشش کردم ٬ بعد با کمک ogre ها بیرونیارو زدم ٬ تا الان فقط یه short rest زدم ٬ بعدش باید گوبلین های پراکنده مپ و بزنم و آخر سر Ragzlin ؟

• Like
Reactions: just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
خب من اول gut رو کشتم رفتم halsin رو ازاد کردم و گفتم بمون همینجا من ترتیب لیدر هارو میدم ٬ بعد اومدم سراغ Minthara بیهوشش کردم ٬ بعد با کمک ogre ها بیرونیارو زدم ٬ تا الان فقط یه short rest زدم ٬ بعدش باید گوبلین های پراکنده مپ و بزنم و آخر سر Ragzlin ؟

بلی ، از زمانی که مینترا رو بیهوش می کنی دیگه نباید لانگ رست کنی ، تا وقتی کل کمپو بکشی بعدش.دقیقا همینه.اگر نشد ، ولش کن ،شاید یه باگی یا یه چیزی که از قبل نمی دونیم جلوشو میگیره ، چون دقیقا همینه دیگه راهی نیست :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر