Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,799
نام
شیخ صدرا
بعد يه وقفه دو هفته ايي برگشتم سر اخراى بازى و فك كنم ديگه الان باس نهايي باشم.

اين امپراطور مثل ماست ميميره چطور برسونمش به الدربرين؟

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,587
نام
Alireza
همونجا كه اول از مغز ميريم بالا تا بخوام امپراطور كوفتى رو برسونم به crown
مبارزه روی مغزه رو میگی؟ بهترین تاکتیک اینه که هرچی میتونی با شیپوره که این مرحله آخر میگیری NPC سامن کنی. ترجیحا دور و بر Mindflayer ها جوری که تاجه رو احاطه کنن. اون موقع امپراتور رو سریع بفرس سراغ تاج.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,799
نام
شیخ صدرا
مبارزه روی مغزه رو میگی؟ بهترین تاکتیک اینه که هرچی میتونی با شیپوره که این مرحله آخر میگیری NPC سامن کنی. ترجیحا دور و بر Mindflayer ها جوری که تاجه رو احاطه کنن. اون موقع امپراتور رو سریع بفرس سراغ تاج.

بقيه بميرن اوكيه يا بعد به مشكل ميخورم؟ :D

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,587
نام
Alireza
بقيه بميرن اوكيه يا بعد به مشكل ميخورم؟ :D
فکر نکنم مشکلی باشه.
میتونی بعد از سامن کردن NPC ها هر چهارتا کارکتراتو بفرستی همراه امپراتور تو پورتال. اونجا احتمال مردنشون خیلی کمتره (فقط حواست به سکو ها باشه).

Pedirahimzadeh

کاربر سایت
Jun 24, 2015
392
نام
پدرام
سلام اساتید و دوستان
یه سوال داشتم
من divinity original sin 2 رو تموم کردم و عالی بود و فقط یه مشکلی داشتم باهاش
تو divinity منویی یا تبی نداشت برا کوئست ها، البته داشت ها ولی خیلی گنگ بود و مثل بازی های دیگه نبود که مثلا کوئست های اصلی و فرعی مشخص بشه، یا مثلا بدونی باید تو فلان کوئست باید چیکار کنی، کلا سیستم نشون دادن کوئستش خیلی گنگ بود و پلیر گم میشد تو بازی و بعضا نمیفهمیدی باید چیکار کنی و اصلا کدوم کوئست رو بری،
ایا بالدرز گیت هم اینطوره؟

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk
سلام
تا جایی که من از تعریف شما متوجه شدم - سیستم این بازی هم شبیه به تعریف شما هستش .
لوکیشن ها و ماموریت ها مشخص هست - روال ماموریت رو هم به شما در یک صفحه ی نشون میده که چکار کردید و چه کاری رو الان باید انجام بدید - تو نقشه ی بازی هم مارکر هایی برای این اتفاق وجود داره ...
اما! نسبت به تجربه خودم میگم که این بازی یه جورایی اصلا ماموریت اصلی و فرعی نداره . خیلی از اصلی ها فرعی حساب میشن / خیلی از فرعی ها اصلی / این بستگی به شما داره که چه انتخابی داشته باشید :D

خیلی از ماموریت ها که اصلا بیس بازی و روایتش بر اون سوار هستن رو شما میتونی با سیستم انتخاب دیالوگ ها تغییر بدی ... یک نقش آفرینی تمام و کمال
(نه اینجا چیزی برای من گنگ یا نا مشخص نبود - اگر هم بود مربوط به پازلی بود که حل نکرده بودم یا آیتمی بود که هنوز نداشتم و ...)

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,799
نام
شیخ صدرا
فکر نکنم مشکلی باشه.
میتونی بعد از سامن کردن NPC ها هر چهارتا کارکتراتو بفرستی همراه امپراتور تو پورتال. اونجا احتمال مردنشون خیلی کمتره (فقط حواست به سکو ها باشه).

همين سكو ها منطق خاصى دارن؟
بعد اصلا تو زمان داده شده نميشه به اين كوفتى دميج زد
پاره شدم بابا اه :D

آخرین ویرایش:

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
مفت خورو قشنگ آمدی :D

برو تو Blighted Village ، اونجا سه تا Ogre هستن ، بگو از این به بعد باسه من کار می کنین ، اگر پالادین یا بربرین باشی گزینه مخصوص داری اگرم نه عادی به Charsima بالا گزینه Persuasion ـشو بزن ، اگرم مطمین نیستی 500 تا گولد بده :D نهایت تهش بهت یک شیپور میده که وقتی بزنی اینا میان (فقط تو اکت یک کارایی داره) برو توی جایه اون مفت خورا ، فایت شروع شد شیپورو بزن ، اینا میان :D فقط حواست باشه اگر Cub اونجاست اونو خودت Non-Lethal کنی.(جغده)
عالی بود حقیقتا :D دم شما گرم

یه سری کتاب و این چیزا داریم به دردمون میخوره یا بدم بره؟

• Cool
  • Like
Reactions: Erebor and just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
همين سكو ها منطق خاصى دارن؟
بعد اصلا تو زمان داده شده نميشه به اين كوفتى دميج زد
پاره شدم بابا اه :D
روی هر سکو یک نفر بذار ، یک ترنم طول میکشه تا بترکه از اسپانشون.جایی میان که شما ترن قبلی اونجا واستاده بودی ، هرکی ! اگر چندتا بذاری یا نزدیک هم اسپان که میشن بد میشه :D

عالی بود حقیقتا :D دم شما گرم

یه سری کتاب و این چیزا داریم به دردمون میخوره یا بدم بره؟

خوب پس راحت شدی :D
همرو یک بار بخون ، ببند.من فقط روشون کلیک می کنم ، میبندم ، اگر XP بده یا Inspiration همینطوری کافیه.می تونی خیلی هم هاردکور دوست داری بری بدی یکبارم Gale بخونه چون اون Sage داره.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,799
نام
شیخ صدرا
خب تموم شد.
ولى حداقل ٤-٥ بار ديگه فك كنم بايد بازى رو تكرار كرد :D
اين رافائل بى ناموس مگه نكشتيمش چرا اومد تهديد كرد؟

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
خانومی که در موردش حرف میزنین ، میتونه یکی از قوی ترین کمپنین ها باشه ، هم اینکه پالادین ـه هم اینکه جزو سه تا کارکتری هستش که ابیلیتی مخصوص خودشو داره Soul Branding - Baldur's Gate 3 Wiki در نتیجه درست شنیدی :D
من توی آپدیت 5 خودم اینطوری گرفتمش ،
باید یک کاری کنین که توی Stance ی بره که میشه Temporarily Hostile ، می تونین جلوش یک دزدی بکنین یا صرفا فقط بهش یک اتک بزنین ، تا Attitude منفی بخوره و باهاتون شروع کنه به جنگیدن ، فقط اینکه حتما Stance که گفتم زیره اسمش بیاد ، بعد باید برین توی اسپل بوک و Non-Lethal رو بیارین توی اسپل هاتون و فعال کنین ، یعنی اتک هایی که میدین طرف رو نکشه و فقط بیهوش کنه ، توجه کنین که اگر اتکتون رنج باشه یا اسپل باشه ، میمیره ، فقط میلی (اونم بدون دمیج اضافه مثل Fire) که بعدش بیهوش میشه ، توی همون مرحله کله کمپ رو بکشین ، بدون رست (می تونین اول بیرونی هارو بکشین ، بعد Preistess Gut رو بکشین ، لانگ رست بزنین اگر نیاز داشتین ، بعد برین سراغ مینترا و راگلین) و تمام ! حالا لانگ رست بعدی وقتی برگردین میبینین که واستاده جلوتون همونجایی که بیهوشش کردین و کاری هم باهاتون نداره ! وقتی برین اکت 2 توی مون رایز تاور میبیننش.نکته اخر هم اینکه نه قبلش و نه بعدش که بیهوشش کردین ، کلا باهاش حرف نزنین ، یعنی کلا توی اکت یک باهاش حرف نزنین ، چون اگر حواستون نباشه جایه Grove رو بهش بگین ، خودش میره اونجا و حمله می کنه :D
اگر تونستم یک ویدئو پنجشنبه جمعه ازش میگیرم از اینکه چطوری بگیریمش ، چون میدونم خیلیا مشکل دارن.
کل مپ و جمع کردم و فقط مینتارا و یارانش مونده :D اشتباه زدم ؟

• Cool
Reactions: just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
کل مپ و جمع کردم و فقط مینتارا و یارانش مونده :D اشتباه زدم ؟

نه درست رفتی ، الان برو مینترا رو بزن ، بر اساس همون کلیپی که دوستمون گذاشت (نگاه کردم درست بود) ، بعدشم اون یکی باس قرمزه رو بزن و تمام :D میخوای هم مطمین شی نمرده ، ببین زیرش Dead نزده باشه.

• Like
Reactions: Destro

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
نه درست رفتی ، الان برو مینترا رو بزن ، بر اساس همون کلیپی که دوستمون گذاشت (نگاه کردم درست بود) ، بعدشم اون یکی باس قرمزه رو بزن و تمام :D میخوای هم مطمین شی نمرده ، ببین زیرش Dead نزده باشه.
قرمزه رو زدم اخه :D

• Sad
Reactions: just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
قرمزه رو زدم اخه :D
آخ آخ ، معمولا قرمزه رو که میزنی کل کمپ باهات دشمن میشن ، برو ببین اگر اون خانومه هم باهات دشمن شده که خوب آره قضیه خراب شد ، چون دیگه Temporality Hostile نیست :D اگر همون اول ولی باهات نرفت توی فایت تا دیدتت ، اوکیه ! (که فکر کنم بره :D)

• Like
Reactions: Destro and Erebor

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر