Multi Platform Assetto Corsa Competizione

سازنده
KUNOS-Simulazioni Srl
تاریخ انتشار
September 2018
ناشر
505Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
سرانجام بازی خوش ساخت Assetto Corsa Competizione به کنسول‌ها می‌آید

132049
برای کسانی که با AAC آشنايى ندارند، این بازی یک شبیه ساز از مسابقات Blancpain GT Series هستش که توسط کمپانی SRO اداره میشه. استودیوی kunos simulazioni که سال 2016 نسخه اول این سری رو برای کنسول ریلیز کرد موفق شد که 1.4میلیون نسخه کپی بفروشه که برای این استودیو یک موفقیت حساب میشه! حالا این استودیو با مذاکراتی که با SRO داشته تونسته لایسنس‌های زیادی رو از اون‌ها بگیره.
در نسخه اول AC بازی فاقد چرخه شب و روز، آب و هوای پویا یا حتی بعضی مواقع وجود افت فریم و لگ روی کنسول‌ها بود، وقتی که ماشین‌های زیاد در پیست‌هایی در امثال پیست‌هایی مثل brands hatch قرار می‌گرفتند افت فریم و لگ کاملا احساس میشد. حالا اینبار کنوس میخواد که با انجین قدرتمند و بهینه Unreal Engine 4 نه تنها آب و هوای داینامیک، چرخه شب و روز، اندورانس‌های سه،چهار،شش،دوازده،بیست‌وچهار ساعته رو به کنسول‌ها بیاره بلکه قراره قوی‌ترین گرافیک ممکن هم توی بازی‌های شبیه ساز هم واسه کنسول‌های همین نسل ریلیز بشه. نورپردازی، ریفلکشن بسیار قوی، مدلینگ‌های فوق العاده ماشین‌ها و پیست‌ها تو این بازی چیزی نیست که بشه نمونش روی بقیه بازی‌ها پیدا کرد!
توی این بازی تمامی پیست‌ها لیزراسکن شده هستند. با این تکونلوژی تمامی بخش‌های پیست از جمله کرب‌ها با نهایت دقت مدل‌سازی شدند

ترک لیست بازی هم به این صورته:
برای فیزیک بازی، فیزیک انجین استودیو از اول بازنویسی که خود اون در آنریل اجدا شده، تو دوره‌ای هم که بازی توی EA بود (یا حتی بعدش که کامل ریلیز شد) استودیو مداوم با آپدیت داشت تایرمدل، فیزیک بازی، FFB رو دستخوش تغییر میداد که تا الان هرکدومشون تو بالاترین سطح قرار دارن.
سیستم آنلاین هم از safety rating و driver rating ساپورت میکنه که مهم ترین چیز در سیستم آنلاین سیم‌ریسینگ همین دوتا مورده!
بخش سینگل پلیر بازی هم شامل کریری مشابه با سیستم کریر F1 و pcars میشه. در شروع کریر میرکو بورتولوتی راننده تیم GRT Grasser Racing بهتون آموزش بده بعدش هم با ماشین دلخواه تو یک تیم تخیلی میرین و ماسبقه میدین و امتیاز جمع میکنین تا فصل بعدی.
برای اولین بار تو تاریخِ سبک ریسینگ، راننده و pit crew از تکنولوژی موشن کپچر استفاده میکنن به همین خاطر راننده و حرکات دستش و pit crewها انیمیشن خیلی قوی‌ای دارند.

ماشین‌های بازی شامل تمامی ماشین‌های فصل 2018 و 2019 سری مسابقات Blancpain میشه.

car list:

از مزایای پیش خرید بازی بازی دسترسی به The Intercontinental GT Pack DLC هستش که شامل 4 پیست زیر میشه:
  • (Kyalami Grand Prix Circuit (South Africa
  • (Suzuka Circuit (Japan
  • (Weathertech ®️ Raceway Laguna Seca (USA
  • (Mount Panorama Circuit (Australia
قیمت بازی 40دلار هستش و در حال حاضر پیش خرید تنها برای نسخه فیزیکی در دسترسه و بازی روی استورهای PS و XB نیومده!

حالا میرسیم به برنامه DLCها!
کنوس همراه با معرفی نسخه کنسولی از دوتا DLC هم رونمایی کرد! یکی GT4 DLC PACK که شامل 10-12 ماشین GT4 میشه و British GT Pack که شامل سه تا پیسته!
حالا برنامه ریلیز این DLCها به چه صورته؟
اواخر تابستان The Intercontinental GT Pack DLC برای کنسول‌ها و همزمان با اون GT4 pack برای pc ریلیز میشه. توی پاییز 2020 هم GT4 Pack برای کنسول‌ها ریلیز میشه. و در نهایت هم بعد از اون استودیو بلاخره موفق میشه که DLCهارو همزمان رو سه تا پلتفرم ریلیز کنه و استارتش هم با British GT Pack توی زمستون 2021 میخوره!

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
اتفاقا برای مسابقات آنلاین هم وقت زیادی گذاشتم اما یک مشکل اساسی وجود داره و اونم کمبود پلیر برای بخش چند نفرست. عملا در بهترین حالت ۹ نفر شروع کردیم و در نهایت چهار نفر فقط مسابقرو به اتمام رسوندیم. :D
به نظر خودم بهترین پلتفرم برای تجربه بازی همون نسخه PC باید باشه. هم از لحاظ پرفرمنس و هم از لحاظ تعداد پلیر ها
دقیقا بهترین نسخه PC هست.
اینها بازی سال 2018-2019 کاری کردن رو سخت افزار 2013 اجرا بشه.

:)):)):)) مسابقه ای که دادی رسمی نبوده دیگه ، براشون مهم نبود که تموم کنن.
این خوبه من یک مسابقه شرکت کردم، 3-2 تایی توش بودن کارشون این بود سرعت بگیرن سر پیچ صاف برن تو دل بقیه، اینهارو باید تحمل کنی تا پوینت CP بره بالا و سرورهای سطح بالاتر برات در دسترس باشه.

مسابقات GT3 هم طرفدارهای اصلیش تو اروپا هستن، احتمالا فکر کنم آمریکا باشی، در این صورت به علت اختلاف ساعتی که با اروپا داری، زمانی که بازی کردی سرورها خالی بوده.
این مورد برای خیلی از ریسینگها حتی rF2 و AC روی PC هم هست.
بازی تازه منتشر شده، به احتمال زیاد پلیرها به مرور بیشتر میشن .

===============================
یک توضیحی در مورد سرورهای Competiotion بدم، احتمالا به کار بقیه دوستان هم میاد، حتی اونهائی که رو PC بازی میکنن:

مولتی پلیر بخش اصلی بازی هست (100 بار گفتم :)))، اصلا اسمش روی بازی هست( Competizione=Competition= رقابت ).
بازی علاوه بر لابی های معمولی که من و شما میسازیم، سرورهای Ranked داره مه خود Kunos میزبانی میکنه ، هر شب یک پیست میزبان مسابقات هست.(مثل مسابقات روزانه GT Sport)
که برای شرکت در اونها باید حداقل پوینت داشته باشید که بهش میگن SA که بجای کلمه Safety Rating به کار میره (فکر کنم 75 یا 80 بود)، برای جمع کردن این پوینت ها باید تو مسابقات مولتی پلیرِ سطحِ پایین شرکت کنیم ( مسابقه با AI هم میشه اما درصد کمتری پوینت میده و بیشتر طول میکشه).

فرمول محاسبه SA هم بر این اساس هست:
  • تمیز و بدون خطا رانندگی کردن.
  • از پیست خارج نشدن.
  • اینکه بتونیم ثبقت های درست بگیریم و بدون تصادف تو فاصله 0.5 ثانیه ای از راننده جلوتر رانندگی کنیم (رقابتی باشیم).
هرکدوم اینها خودش امتیاز داره، اگر همرو باهم و بدون نقص انجام بدیم ماکزیمم امتیاز هر مسابقه رو میگیریم، فکر کنم 6-5 پوینتی بشه.
طی این مراحل بازی شمارو مجبور میکنه همه پیستهارو یاد بگیری، باید 4 دور بدون خطا تو پیست رانندگی کنی تا بتونی بعدا تو مسابقه ازش پوینت CP بِکَنی :D

این بخش پوینت گرفتن و رده بندی آشناست، چیزی مثل GT Sport ولی با عمق خیلی بیشتر و موارد دخیل در اون زیادترن، حتی از iRacing که ابداع کننده سیستم رده بندی به این شکل هست هم عمق بیشتری داره.

خالی نمیبندم ،این مراحل جمع کردن پوینتها برای من مثل فارم کردن تو "دارک سولز" بود :))

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
سلام دوستان
بچه ها درجه سختی پلاتینیوم تروفی بازی چطور هست؟
مثل نسخه اول بازی خیلی سخته؟
این لیست تروفی بازی هست.
ASSETTO CORSA COMPETIZIONE

مرور که کردم گزینه خیلی سختی ندیدم، اما حتما خیلی وقت گیر هست.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
واقعا شرمنده مون کردن رو 30 فریم قفل فرمودن
قبل از خبر انتشار هرکی ازم میپرسید میگفتم امکان نداره برای این نسل بیاد.
اما امان از ناشر که 505 Games هست.
با این حال روی PS4 به تنظیمات Low-Mid روی PC تونستن برسن.
اینارو بزاریم کنار فیزیک خیلی پیشرفته بازی، میشه بهشون حق داد که چرا روی 30 باید قفل میشد.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
قبل از خبر انتشار هرکی ازم میپرسید میگفتم امکان نداره برای این نسل بیاد.
اما امان از ناشر که 505 Games هست.
با این حال روی PS4 به تنظیمات Low-Mid روی PC تونستن برسن.
اینارو بزاریم کنار فیزیک خیلی پیشرفته بازی، میشه بهشون حق داد که چرا روی 30 باید قفل میشد.
مسئله اینه همون ۳۰ فریم هم اصلا و ابدا ثابت نیست و بازی تو عادی‌ترین( روز و هوای آفتابی) مسابقات هم افت فریم داره اونم نه در حد ۳ الی ۴ فریم، خیلی سنگین‌تر.
بعد بازی رو One X و Pro هم ۳۰ هست و جالبه که رو اونا هم بازم افت فریم هست.
کلا مشخصه بازی یه پورت خیلی بد بوده و زیاد وقت و هزینه‌ای پاش نرفته.

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
والا ما تو نسخه قبل ش هم فیزیک خاصی ندیدیم در مقابل چیزی مثل پرجکت کارز 2 . از نظر محتوا و کریر هم که کمتر از یک هفته تکراری . حتی تغییر آب و هوایی هم وجود نداشت . دمیج که کلا تعطیل. پلیر باید تا عمر داره با 4تا پیست و انواع اقسام فراری سر و کله بزنه

یکی از بی دغدغه ترین ریس ها حتی با کنترلر هیچ چالش خاصی به وجود نمیاره .فیزیک باید اونقدر ب چالش بکشه که نتونی با دسته 400متر هم بدون استرس بری چیزی که اینجا رویت نکردم حداقل بر خلاف پرجکت کارز. والا کسی که ریسینگ باز هم نیست بگی بهش با دسته پرجکت کارز بازی کن بعدش استو کورسا متوجه میشه فیزیک یعنی چی

حتی پرجکت کارز 3 هم 30فریم نخواهد بود !چیزی که از 2018 ست در دست ساخته برای کنسول های 2013

والا ملت حق دارن که حاضر نیستن 10دلار بیشتر براش هزینه کنن . باز پرچکت کارز حداقل اونقدر که هزینه میکنی بهت محتوا و چالش میده این واقعا . پرجکت کارزی که داره از فیزیک لاستیک حرف میزنه مدعی ـه فیزیک پیشرفته نیست حداقل

تنبلی و توجیه های برای پورت اسم ش فیزیک پیشرفته نیست!

آخرین ویرایش:

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
با وجود مشکل تو پی سی حتی . فکر کنم برای آزار و اذیت این عنوان برای کنسول پورت شده . اصلا قابل بازی کردن نیست موندم چجوری عرضه کردن تو مارکت:/ یه تستی میکردید حداقل:/

تو پی سی مید رنج که دارن عناوین رو 60 تحویل میدن هم افت فریم و.... داره . کلا عادت دارن به چیزی ناقص ارائه دادن به بازار و تازه بعد چندماه کارکردن روش برای آپدیت! بعید میدونم با آپدیت چیزی حل بشه اصلا واکنشی بهش نشون ندادن. یعنی در بهترین حالت هوای آفتابی و فاصله گرفتن از ماشین های دیگه 30فریم داری. 3تا ماشین کنار هم باشید میری رو 15. موقع استارت که فاجعه

کامیونیتی های استیم رو نگاه میکنی هزارجور تاپیک باگ صدا مشکل فریم گلیچ و... فراوانه. حتی با t300 و g29 و ... هم مشکل داره

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
والا ما تو نسخه قبل ش هم فیزیک خاصی ندیدیم در مقابل چیزی مثل پرجکت کارز 2 . از نظر محتوا و کریر هم که کمتر از یک هفته تکراری . حتی تغییر آب و هوایی هم وجود نداشت . دمیج که کلا تعطیل. پلیر باید تا عمر داره با 4تا پیست و انواع اقسام فراری سر و کله بزنه

یکی از بی دغدغه ترین ریس ها حتی با کنترلر هیچ چالش خاصی به وجود نمیاره .فیزیک باید اونقدر ب چالش بکشه که نتونی با دسته 400متر هم بدون استرس بری چیزی که اینجا رویت نکردم حداقل بر خلاف پرجکت کارز. والا کسی که ریسینگ باز هم نیست بگی بهش با دسته پرجکت کارز بازی کن بعدش استو کورسا متوجه میشه فیزیک یعنی چی

حتی پرجکت کارز 3 هم 30فریم نخواهد بود !چیزی که از 2018 ست در دست ساخته برای کنسول های 2013

والا ملت حق دارن که حاضر نیستن 10دلار بیشتر براش هزینه کنن . باز پرچکت کارز حداقل اونقدر که هزینه میکنی بهت محتوا و چالش میده این واقعا . پرجکت کارزی که داره از فیزیک لاستیک حرف میزنه مدعی ـه فیزیک پیشرفته نیست حداقل

تنبلی و توجیه های برای پورت اسم ش فیزیک پیشرفته نیست!
من از پورت بد دفاع نکردم، برای 30فریم قفل بودنش دلیل آوردم که این بازی نمیتونه روی تنظیمات بالا روی CPU این کنسولها اجرا بشه، چون روی PCهم برای سیستم های قدیمی بازی سنگینی هست.
البته این افت فریم احتمالا با آپدیت رفع میشه ولی من جائی از این دفاع نکردم.

در ضمن بازی کاملا دمیج داره، ماشین خیلی زود دغون میشه، اگه منظورت دمیج ظاهریه، اونهم تا حدی داره (کدوم بازی دمیج ظاهری خفنی داره که بخوایم باهاش مقایسه کنیم؟)
سخت بودن کنترل یک بازی نشون میده فیزیک اون پیشرفته تر هست؟
یعنی الان کونوس اشتباه کرده که کنترل بازی جوری درآورده که بشه با گیم پد هم به خوبی لذت برد؟

فیزیک PCars2 جلوی ACC پشم هم حساب نمیشه.
Pcars3 کلا آرکید شده، محاسبات فیزیکی آنچنانی نداره که بخواد انتشار اون روی این نسل کار سختی باشه.
بهتر نیست کمی با دلیل حرف بزنیم، رو هوا حرف زدن که کاری نداره.
از رو ویدئو و 4تا کامنت اظهار نظر کردن جدیدا مد شده؟

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
میشه ببینیم فیزیک نسخه قبل رو در مقابل pc2 ؟

والا در مورد 30 فریم هم رویت نشده جایی کسی جز شما به 505 حق داده باشه!

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
بنظرم باید این بازیو باید روی کنسول‌های نسل بعد بازیش کرد،مگه کسی pc خوب داشته باشه
من خودم بودم نمیگرفتم، شاید نهایتا برای تست.
30 فریم قفل مخصوصا با فرمون خیلی خودش نشون میده.
میشه ببینیم فیزیک نسخه قبل رو در مقابل pc2 ؟

والا در مورد 30 فریم هم رویت نشده جایی کسی جز شما به 505 حق داده باشه!
شما اول فیزیک یک بازی ریسینگ تعریف کن، بعد در مورد مقایسه من حتما توضیح میدم.
در مورد 30فریم من حق میدم چون روی PC دارم خروجی بازیوم میبینم، 2سال دارم مسابقه میدم.

شما همونی نیستی که تو تاپیک PCars2 همش داشتی ایراد غیر منطقی میگرفتی!

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
من دارم میگم نسخه قبلش تو فیزیک و مسائل دیگه مقابل چیزی مثل پرجکت کارز2 عنوان ناجور تری بود شما از پشم حرف میزنی :D

چیزی که داری بهش حق میدی حتی 30 فریم هم نیست . کسی هم DF و امثال اعهم رو بیخیال نمیشه بیاد به نظر اشخاص تکیه کنه.

چیزی که از دل آنریل 30فریم در اومده جای تعجب نداره البته

از کجا مطمئنی 30فریم بودن کنسول ب دلیل فیزیک ش هست نه توجیه برای عدم بهینه سازی و پورت مناسب برای کنسول .جایی سازنده گفته به این دلیل که تو بازیسنتر فقط رویت شده نمیتونه 60فریم باشه

یا حداقل 30رو هم ثابت میکردید. رو پرو و ایکس چرا عینا با همین مشکلات طرفیم اونجا حداقل فریم یکم قابل تحمل تر نیست

This is the most honest review I've seen for the console version. I had it pre-ordered on XBox One X, and after finally getting my wheel to work, it was the a completely unplayable experience. I am completely shocked at how bad it is. I think this is a very poor port, and I also think its laziness on the developer's part to not make 60fps the main goal. It seems they just did a straight port without any attempt at optimization at all. And if you just port a PC title without optimizing it for consoles you can only expect a sub-par experience. I know that Forza 7 and GT Sport are not full sims, but what they do VERY well is optimize their games to the point where we have solid 4k 60 on the Pro and OneX. Its seems Kunos didn't even try to optimize ACC at all (for consoles),

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
من دارم میگم نسخه قبلش تو فیزیک و مسائل دیگه مقابل چیزی مثل پرجکت کارز2 عنوان ناجور تری بود شما از پشم حرف میزنی :D
من همچنان منتظرم شما تعریف از فیزیک توضیح بدی، بعد من حتما توضیح میدم که چرا PC2 خیلی از AC فیزیک ضعیفتری داره، با اینکه ربطی به تاپیک نداره.
چیزی که داری بهش حق میدی حتی 30 فریم هم نیست . کسی هم DF و امثال اعهم رو بیخیال نمیشه بیاد به نظر اشخاص تکیه کنه.
حالا 3 فریم باشه و یا کمتر ، ایشالله با آپدیت حلش کنن که اونهایی که خریدن حقشون ضایع نشه.
ولی یا شما حرف منو متوجه نمیشی و یا من.
DF هم اگه نقد کنه، از تایر مدل بازی چیزی نمیدونه بیاد توضیح بده، از محاسبات ایرودینامیک، ترمودینامیک تو بازی چیزی برای گفتن نداره، چون اصلا وارد این بحث ها نمیشه.
نهایتا تکنیکهای گرافیکی بحث میشه، از آنریل انجین صحبت میشه و...

من دارم میگم فیزیک این بازی نیاز به محاسبات CPU داره، این توام با گرافیک خروجی نیاز به یک سخت افزار مناسب داره.
حالا شما بخوای فیزیک در همون حد PC نگه داری، مجبوری از بخش گرافیکی و ویژوال بزنی، فریم لاک کنی و...
الان مثلا infamous روی ps4 PRO 60 فریم هست ولی روی PS4 معمولی 30 فریم وگاها کمتر، مشکل نداشتن فیزیک بازیه؟
نسخه قبلشم آشغال بوده؟
استودیو ضعف داشته و...؟
خب سخت افزار قویتر بوده، فریم آنلاک کردن یا رو 60 لاک، گرافیک و رزولوشن هم پیشرفت داشته.

اون ویدئویی هم که فرستادی من کاملا حرفم همینه، چیز اشتباهی نگفته، از دید سیم ریسر روی PC گفته که منطقی نیست، مخصوصا به علت 30 فریم بودن در ترکیب با فرمون.
این من از روز اول که ویدئوهاش روی PS4 اومد زدم، چیز جدیدی نگفته.
بچه ها هم که ازم در مورد خرید پرسیدن گفتم که وایسن تا آپدیتهاش بیاد و ببینن بازی چطور میشه، هم اینکه خبری درمورد انتشارش روی کنسول های نسل بعد میدن یا نه.
اگه با آپدیت قراره مشکل فریم حل بشه پس یک جای کار میلنگه و چرا از اول بهش فکری نشده . حتی بعیده آپدیتی بتونه حل و فصل ش کنه حتی سازنده هم واکنشی نشون نمیده

بازی رو قرار دادن تو مارکت تازه دوزاری شون قراره بیفته که مشکل داره اونم به لطف کامیونیتی ها که بیان به سازنده بگن کاش یکم قبل عرضه ش بهش فکر میکردی
شما تا حالا ندیدی بازی روی کنسول افت فریم داشته باشه و بعد با آپدیت ها مشکل رفع کنن؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر