Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,979
نام
sami

حقیقتا تصور اینکه انیمه رو با زبونی غیر از جاپونی ببینم غیر ممکنه. انیمه باز نیستم ولی این موضوع خیلی ضایع و بدیهی هستش :D یکی ۲بار تست کردم واقعا نمیشه تحمل کرد. البته به طور کلی معتقدم هر اثر هنری رو به همون زبان اصلیش باید دید و به هیچ وجه سراغ دوبله نرفت
البته من پیشنهاد میکنم اگر میخواید زبون اصلی ببینید هدفون رو فراموش نکنید
لامصب این زبون ژاپنی مخصوصا واسه بانوان اینقدر آه و ناله توش هست هر کی ندونه فکر میکنه داری فیلم پو...ن نگاه میکنی :D

من داشتم تو اتاقم نگاه میکردم پدرم 5-6 باری پرید تو اتاق که به حسابش مچم رو بگیره بعد که دید دارم کارتون نگاه میکنم خیلی شیک طبیعیش میکرد و میرفت :D

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,074
نام
محمد علی
نه دیگه
اون وسط کیشی داشت سری خودشو مینوشت که با سر رفت تو چاه :-":-"
از همون اول معلوم بود که داره اشتباه میزنه خو:-"
خداوند هر دوی شما رو به راه راست هدایت کنه (بعید می‌دونم. به قائده فلسفی تناسب ظرف و مظروف، چنین امری رو شدنی نمی‌دونم، اما بگذریم)

اتفاقاً واقعاً حیف شد که قطعش کردن. خیلی مانگای متوسط و تکراری و دارای آرت نامتناسب و تباهی بود. اما کاملا قابل خوندن بود و همه لوس بازی‌های مسخره کیشیموتو هم توش بود که خوندنش رو خاطره‌انگیز می‌کرد.
خلاف این مانگای متوسط و تکراری و دارای آرت نامتناسب و تباه بروتو که اصلاً کیشیموتو-متریال نیست.

BROXIGAR

کاربر سایت
Sep 7, 2009
1,889
نام
سهیل
چرا انقدر Sweet Home خوبه! :D تو ژانر Horror اولین مانهوایی هست که خوندم و باید بگم از هر نظر کامل بود. تعجب میکنم چرا اینجا کسی حرفی از نمیزنه با اینکه تازه دو سه ماهی میشه که تموم شده.:D حتی اگر به این ژانر هیچ علاقه ای ندارین ( مثل خودم:D ) مطمین باشین که جذبتون میکنه.

با اینکه تعداد کاراکترای فرعی بنسبت زیادن ولی حتی وقتی منفورترین کاراکتر (Hyein :D) هم تو چپترای آخر میمیره دلت به رحم میاد. فلش بک ها هم هم اونقد بلند نیستن که حوصلوتونو سر ببره بصورت خلاصه پیش زمینه هر کاراکترو توضیح میده. طراحی ماسنترها هم خیلی متنوع هست و هرکدومشون خیلی خاص و متفاوتن. پایانشم که دیگه حرف نداشت. اونجاییکه تو اوج ناامیدی همدیگرو میبینن.:x پیشنهاد میکنم چپتر اخرو با موزیکش از وبتون بخونین خیلی تاثیرش بیشتره.:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
180859

این فصل دو تا کار هست که خیلی کم ازش میشنوم و جالبه
یکیش که Majo no Tabitabi ـه. لازم نیست من چیزی بگم @Witch of Ashes زحمتش رو می کشه :D

ولی Monuo na Nana قضیش فرق می کنه...
بعید میدونم لازم باشه واسه قسمت اول انیمه هم اسپویلر بذاریم، ولی محض رضای خدا هم که شده وارد محوطه اسپویلر شیم، میذارم تو تگ اسپویلر
پیشنهاد میشه حتما وا کنید تگ اسپویلر رو البته :D خارج از قسمت اول و یخورده از اول قسمت 2 چیزی رو اسپویل نمی کنم توش
بالاخره میخوام در مورد یه کاری صحبت کنم که با 3 اپیزود اولش خیلی حال کردم... نمیخوام با یه توضیح سه خطی درب و داغون ردتون کنم برید :D

داستان انیمه ساده است.
بین مردم عادی یه سری افراد هستند که قدرت های ماوراءالطبیعه دارند که دولت به رسمیت شناختتشون. اینا تو سن نوجوونی وارد یه جزیره محافظت شده میشن تا تحت تمرین های مختلف روبروی تهدید مخربی که بشریت رو تهدید می کنه بگیرن. به نوعی این بچه ها که هر کدوم از آتیش درست کردن تا تلپورت و... قابلیت هاشون متفاوته امید بشریت اند و باید تا وقتی قابلیت هاشون شکوفا شه از دست این "تهدید بشریت" در امون باشن که به خاطر همین تو آکادمی قرنطینه شده هستند.
تا این جاش کلا اوکیه و خیلی کلاسیک پیش میره داستان... :D

180877

ناکاجیما نانائو پروتاگونیست انیمه است که یه جورایی با این که تو آکادمیه ولی هیچ قابلیت خاصی نداره و مدام بهش زور میگن... اسم Munou na Nana هم که میشه "نانای بی قابلیت" از همین قضیه میاد. :( تا این که یه روز یه دختری به نام هیراگی نانا به آکادمی ملحق میشه (همین مو صورتیه) که میتونه ذهن مردم رو بخونه. هیراگی میفهمه نانائوی ما ته قلبش مهربونه و میخواد واقعا به این بچه ها کمک کنه، واسه همین بهش کمک می کنه تا به مشکلات درونی اش فائق بیاد و واقعا به جایی برسه که بچه های آکادمی بهش احترام بذارن 8->

Munou na Nana - 01 [720p] [AnimDL.ir].mkv_snapshot_17.13_[2020.11.17_20.01.55].jpg

بالاخره تلاش این دو تا ثمر میده تو همون قسمت اول و نانائو تو یه نقطه حیاتی برای محافظت از رفقاش از قدرتی که نمیخواسته استفاده می کنه. (تو اسپویلر میگم قدرتش چیه) و داستان این بچه ها، نانائوی حالا در حال محبوب شدن و هیراگی سان ذهن خونه که باید جلوی این "تهدید بشریت" رو بگیرن و همین جوری داس&ـتان %یش میره تا|i$....____----_|__

180881

تا این که هیراگی نانا خیلی خوشگل بدون این که کسی بفهمه از پشت خنجر میزنه و نانائوی قصه ما رو به قتل میرسونه. >:)>:)
یه لحظه موقع خوندن متن فکر نکردید که قابلیت داشتن نانائو با تیتر انیمه هم خونی نداره >:/ ... درسته Munou na Nana به جای نانائو ناکاجیما، کامل اشاره اش به هیراگی نانا، دختر ذهن مردم خون داستانه.... چون اصن نانا نمیتونه ذهن مردم رو بخونه... Fuck No... :D فقط اداشه که داره درمیاره>:) هیراگی نانائه که شخصیت اصلی داستانه>:)>:)

180884

قصه اصلی انیمه خیلی خفن تره>:)>:)
در حقیقت "تهدید بشریتی" که داستان هی بهش اشاره می کنه، یه موجود بیگانه یا همچین چیزی نیست. در حقیقت همین آدم هایین که قدرت های ماوراءالطبیعه دارند :D اینا این قدر فاجعه به وجود آوردن و شهر و کشور ویرون کردن که بعد جنگ های پر تلفات و از بین بردن اکثرشون، دولت و بالادستی ها تصمیم میگیرن قبل از این که اینا خرابی ای به بار بیارن و تبدیل به تهدید شن، از شر همشون خلاص شن. روش های مستقیم تر از اون جا که تلفات زیادی داشته، دولت کامل یه سیستمی جایگزین کرده که این بچه ها بدون این که فهمن و تحت تصور این که مقابل یه تهدید بشریت وایسادن، تو بی دفاع ترین حالت ممکن تو یه جزیره قرنطینه شده دونه دونه به قتل برسن و هیراگی نانای مو صورتی قصه ما همون ماموریه که باید این کار رو بدون این که نظر کسی رو جلب کنه انجام بده >:)

در حقیقت داستان انیمه (که اقتباس مانگا به همین اسمه) کامل یه آنتی-دانگانرونپا است که هر آرکش این دختر کوچولوی به قابلیت قصه ما باید دنیا رو از شر یکی از این موجودات زیادی بیش از حد قدرتمند خلاص کنه بدون این که آب از آب تکون بخوره >:) از این لحاظ حتی خیلی از بیت های داستانی شباهت خیلی عجیبی به دث نوت داره که نکته مثبت به حساب میاد به نظرم :D این که آرت استایل انیمه یخورده از مانگاش فاصله گرفته و بیشتر شبیه My Hero Academia شده کمک می کنه اون مرزشکنی کار بیشتر حس شه. میستری داستان، پیچیدگی قتل ها و این که چجوری با علائم محیطی نانا سعی می کنه ذهن بقیه رو بخونه و هویت شو مخفی نگه داره هم تا الان تو سه قسمتی که دیدم خیییلی خوبه :x مخصوصا این که قدرت خیلی از این بچه ها، زیادی OP ـه :D

180889

سر همین قضایا توجه انیمه به جزئیات و شخصیت پردازی خیلی بالاست. خود نانا یه شخصیتیه که اساسا از این افراد با تمام وجود نفرت داره. بک استوری اش خیلی معلوم نیست ولی نفرتش ازشون خیلی خوب به تصویر کشیده شده. تو دو قسمت اول، هر جا با یکی از بچه های آکادمی تو کافه تریا میخواد غذا بخوره (تا ازشون اطلاعات بیرون بکشه به طبع :^o) همیشه چوپ استیک شو نمیتونه از حرص کنترل کنه و از سرش میشکونه. همین مدل رفتارها، تون صدا و خیلی چیزها نشون میده رسما چقدر داره خودشو تو محیط کنترل می کنه. خیلی خوبه از این لحاظ :x شخصیت های فرعی هم به همین میزان جالب و خوبن. هر چند کار فرمت ویژوال ناولی دانگانرونپا رو نداره، سر همین بعیده شخصیت های فرعی اون اندازه عمق بگیرن ولی تو این سبک، تا الان بین انیمه هایی که دیدم خیلی خوب بوده.

آه راستی... اندینگ انیمه هم یکی از بهترین اندینگ های فصله (هم سمعی اش، هم بصری اش)... شدید امیدوارم روند داستان همین جوری خوب پیش بره. من میخواستم بعد قسمت دو بیام اینا رو این جا بنویسم. ولی گفتم 3Eps Rule باید رعایت شه و قسمت 3 رو هم دیدم که حتی جریان داستان رو پیچیده تر و بهتر کرد.
اگه همین روند پیش بره واقعا از Hidden Gem های فصله به نظرم

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
sywi_idk_what_to_name_this.gif

قسمت هفت Majo no Tabitabi به شدت چسبید :D
رفرنس خیلی باحالی هم به دیوار برلین هم داشت :D
تیکه دوم اش هم که رسما کمدی Wholesome خالص بود..."That is what fetishism is" :)):))

با این وضع که 3 تا قسمت Wholesome پشت هم داشتیم، الاناست که از پشت بزنه انیمه یکی از اون اپیزودهای فاکدآپ شو پخش کنه :D معلوم نیست خدایی هر کدوم از سفرهای الینا از کجا میگذره :D
برو Nisemonogatari رو ببین... بعدش Nekomonogatari - Black
بعد اینا میتونی با خیال راحت Kizumonogatari رو ببینی سه تاش

این ترتیب رمانش بود
ترتیب عرضه انیمه که کلا باید قبل Owarimonogatari ببینی... که پیشنهاد نمیشه :D همون بعد Nekomonogatari ببینش

=====

باز یه مانگای خوب پیدا کردم به لطف یکی از رفقا :D
هر از گاهی من به سرم میزنه که باید یه مانگای شوجو بخونم و از خط کارهای کمدی و اکشن بزنم بیرون :D
البته کاری که این زیر بهش رسیدم تا حد زیادی عملا میره تو فاز جوسه و کار بزرگسال محسوب میشه
که خب بیشتر به سلیقه من میخوره

بسه مقدمه، بریم واسه معرفی

View attachment 162011

Kusuriya no Hotorigoto
تعداد چپتر منتشر شده: 36

خیلی بخوام خلاصه بگم: مانگای یانگوم :D
ولی یکم بهتره باز کنیم موضوع رو ببینیم حقیقتا داستان در مورد چیه.

داستان تو ایام کهن چین میره جلو، Mao Mao یه دختر رعیت ساده است که سر و کله اش تو دارو شناسی و گیاه شناسی و اینا میچرخه. یه روز که میره علف درمانی و این چیزا بچینه، می گیرن می دزدنش میفروشن اش به قصر به عنوان خدمتکار! یه همین سادگی :D مائو مائوی قصه ما از اون جا که کلا دختر زیادی کنجکاویه و برخلاف اکثر خادم های رعیت قصر، خوندن نوشتن بلده، خیلی طول نمی کشه که یکی از افسرهای قصر (به نام Jinshi) شصت اش خبردار میشه و دست این دختر رو میگیره میگه:"آخ آخ... تو که حیفه برای ملت بسابی :D... بیا برو تو حلقه خادمای شخصی یکی از همسرای امپراتور و پیش مرگ ایشون شو :D"

از این جاست که داستان جالب میشه. مائو مائو کلا شخصیت سادومازوخیستی داره :D... علاقه اش به داروشناسی در حقیقت از علاقه و کنجکاوی اش به امتحان انواع سم و زهر روی تن خودش دراومده و خلاصه که از تعامل با کوفت و زهرمار خیلی کیف می کنه>:D< طبیعتا هم سر این موضوع با سر قبول می کنه شغل پیش مرگ بودن و داستان اصلی خانم کوچولوی کک مکی ما شروع میشه

اکثر بخش های داستان بیشتر حول محور اتفاقات مرموزیه که تو قصر می افته و جینشی یقه مائو مائو رو میگیره تا راز پشت این اتفاقات رو پیدا کنه و حل شون کنه. به نوعی کار بیشتر کار میستریه که خیلی رو مهارت مائو مائو به عنوان داروشناس و ستینگ دربار حکومت چین تمرکز داره. کنار این ها هم کلی دراما و رومنس و اینا هم هست که خیلی شوری شیرینی کار رو میبره بالا که خوراک خودمه >:)

View attachment 162016
مائو مائو و جینشی تو یه قاب که کامل رابطه شون رو نشون میده :D

حقیقتا اولین بار که این مانگا بهم پیشنهاد شد رفتم تو این مانگاریدر ها و دیدم عکس پوسترش عکس جینشی ـه... که خب لامصب بیشونن بودن و قیافه اش عملا یک از نقطه های حیاتی داستانه (که واقعا تو داستان جالبه اگه بخونید) بعد من اینو دیدم گفتم... ای بابا (:| اینم از این کار شوجو تاریخی هاست که پر بیشونن و داستان های کلیشه ایه لابد کلی اچی هم داره(:|
مسلما اگه میدونستم داستان در اصل در مورد یه دختر کک مکیه که بچگیش محض تفنن زهر مار می ریخته رو دستش مطمئنا سریع تر می رفتم سراغ مانگا :D
البته همه چیزایی که بالا گفتم هنوز هم هستن :D هم بیشونن داریم، هم اچی هم المان های شوجو تاریخی

View attachment 162019

دو تا چیزی که من به غیر از فضای میستری داستان دوست داشتم یکی همون ستینگ دربار ـه. که البته فقط محدود به محیط دربار نیست و جاهای مختلف داستان، مائو مائو پاش به جاهای دیگه هم باز میشه که کلا دنیاپردازی باحالی داره. هر چند گفتم یانگومه دیگه :D آشنایی داشته باشید کارتون برای هضم یه سری چیزها مثل سیاست حرمسراها و نحوه کار Red Light District و... راحت تره.
دومیش هم کلا بک استوری شخصیته است. اساسا شخصیت های عجیب غریب و دوست داشتنی زیاد داره مانگا و اون شیمی و تعامل بین شون خیلی دوست داشتنیه
مخصوصا خود جینشی و مائو مائو.:x بعد هر کدوم بک استوری ها فاکدآپ خودشون رو دارن که البته هیچ کدوم اندازه این بک استوری خود امپراتور که چون پدرش (امپراتور سابق) Lolicon و برده دار حرفه ای بوده کامل از باباش نفرت داشته و هم درجا از شر برده داری خلاص میشه هم فتیش Milf اش تقویت میشه جالب و در عین جال خنده دار نیست :))
همین الانشم تو 36 چپتر یه بخش هایی از بک استوری خود مائو مائو و جینشی که شخصیت های اصلی اند معلوم نیست که کنجکاوم بدونم چیه

View attachment 162018

از اون جا که مانگا خودش اقتباس از لایت ناوله، آرت عجیب خوبی داره
دیزاین شخصیت ها مخصوصا خود مائو مائو محشره. جزئیات تزئینات لباس ها و معماری قصر و اینا هم خیلی خوبن (هر چند در حد کارهای کائوری موری تو Otoyomegatari نیست) پنل بندی و کامپوزیشن اش هم کار درجه بالاییه

البته از شانس گند اینم انتشارش ماهیانه است و می پیونده به دسته مانگاهای محبوبم (HnK - Grand Blue - in/spectre - Witch Atelier - Vinland Saga و...) که داستان این قدر خوب و تودرتوئه که اگه یه ماه از دستم در ره انتشار چپتر، کامل جریان داستان از دستم در میره:(
تا الانم دو تا آرک بزرگ داستان تموم شده که به شدت از جفتش راضی بودم. خلاصه که اگه دنبال رومنس/میستری با تم و ستینگ بزرگسال می گردید شدید پیشنهاد میشه این کار :-bd
مانگا هم ظاهرا کاریه که خیلیا ابراز علاقه کردن که انیمه شه و احتمالا یکی دو سال دیگه خبرهای اقتباس انیمه ایش رو بشنویم و اوضاع امیدوارانه است. فقط شدید امیدوارم درست و حسابی روش کار کنن، چون به نظرم پول در آوردن از یه سری چیزهاش خیلی راحته:-" و سریع میتونه یه فن بیس گنده دور خودش جمع کنه.

این جا ندیدم کسی اشاره کنه
ولی بالاخره انیمه Kusuriya no Hitrigoto هم تایید شد.
اگه میخوایید بدونید در مورد چیه، یه سری در موردش تو پستی که نقل قول کردم، نوشتم
کار خیلی قشنگیه و اگه انیمه اش خوب از آب دربیاد، کار درجه یکی میشه (هر چند بعیده خیلی توجه جلب کنه با چیزی که از کامیونیتی انیمه میشناسم :D که بهتره به نظرم :-")

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,074
نام
محمد علی
چرا انقدر Sweet Home خوبه! :D تو ژانر Horror اولین مانهوایی هست که خوندم و باید بگم از هر نظر کامل بود. تعجب میکنم چرا اینجا کسی حرفی از نمیزنه با اینکه تازه دو سه ماهی میشه که تموم شده.:D حتی اگر به این ژانر هیچ علاقه ای ندارین ( مثل خودم:D ) مطمین باشین که جذبتون میکنه.

با اینکه تعداد کاراکترای فرعی بنسبت زیادن ولی حتی وقتی منفورترین کاراکتر (Hyein :D) هم تو چپترای آخر میمیره دلت به رحم میاد. فلش بک ها هم هم اونقد بلند نیستن که حوصلوتونو سر ببره بصورت خلاصه پیش زمینه هر کاراکترو توضیح میده. طراحی ماسنترها هم خیلی متنوع هست و هرکدومشون خیلی خاص و متفاوتن. پایانشم که دیگه حرف نداشت. اونجاییکه تو اوج ناامیدی همدیگرو میبینن.:x پیشنهاد میکنم چپتر اخرو با موزیکش از وبتون بخونین خیلی تاثیرش بیشتره.:D
اگر حال و حوصله داری از همین گروه نویسنده و طراح داستان دیگه‌ای رو بخونی، Bastard رو بخون. خودم فکر می‌کنم از Sweet Home کار استخون‌دارتریه. داستان حالت رئال داره و چیز ماورالطبیعه‌ای توش نیست
مقدار اسیدیته داستان هم خیلی بیشتر از Sweet Home ـه.:D
همین دو نفر به صورت مجزا هم کارهایی رو نوشتن که توشون City of Dead Sorcerer رو خوندم و جالبه.
سلام
مانگا برزرک از 350 به بعد رو کجا میشه پیدا کرد؟ مانگا ریدر انیم ورلد کار نمیکنه.
سلام
انگلیسی که فراوان در دسترسه.
فارسی هم از تلگرام انیمه‌ورلد قابل دانلوده.
AW Manga (Official) برای قسمت‌های جدید
My Anime List (official) برای آرشیوها
این مانگا وان پانچ من چرا اینقد دیر میاد دیگه فک کنم یک ماه بیشتر شده هیچی ندادن بیرون
مانگاش یه جور پیچیده‌ای میاد.
یه نسخه وب داره که هر دو هفته میاد. یه نسخه چاپی هم داره.
نسخه وب که زودتر میاد، روند انتشار خطی نداره. مثلا هفته قبل قسمت ۱۰۰ اومده. انتظار داریم هفته آینده قسمت ۱۰۱ بیاد. اما طراح یهویی تصمیم می‌گیره از اول قسمت ۹۴ رو طراحی و منتشر کنه
نتیجه این میشه که به نظر میاد چند هفته قسمت جدید نیومده اما در واقع قسمت‌ها با سرعت سابق منتشر شدن. فقط قاطی پاتی!

ما هم سعی کردیم ترجمه فارسی رو منطبق با نسخه وب انجام بدیم اما اونم قاطی پاتیه. از سایت Manga4Life می‌تونید قسمت‌های انگلیسی رو بخونید.
اونایی که جلوش نوشته Mag یعنی نسخه چاپی. اونی که نوشته Revise یا Redraw یعنی قسمت رو از اول طراحی کرده که معمولا یه نیم جلوی شماره قسمت هست.
البته یه وقت‌هایی هم خود نویسنده یه سری قسمت با شماره 0.5 میده بیرون و بعد دوباره هم اونا رو طراحی می‌کنه که فاجعه‌ی قسمت 100 رخ میده که ۴ نسخه وب داره و نسخه چاپی هم داره که با هم فرق دارن.

BROXIGAR

کاربر سایت
Sep 7, 2009
1,889
نام
سهیل
اگر حال و حوصله داری از همین گروه نویسنده و طراح داستان دیگه‌ای رو بخونی، Bastard رو بخون. خودم فکر می‌کنم از Sweet Home کار استخون‌دارتریه. داستان حالت رئال داره و چیز ماورالطبیعه‌ای توش نیست
مقدار اسیدیته داستان هم خیلی بیشتر از Sweet Home ـه.:D
همین دو نفر به صورت مجزا هم کارهایی رو نوشتن که توشون City of Dead Sorcerer رو خوندم و جالبه.

آره Bastard رو زیاد شنیدم. تو کامنتای مربوط به سوییت هوم که میخوندم همه میگفتن کار نویسنده Bastard هست پس خداست.:D ولی احساس میکنم خیلی جوش سنگینتره. من در حالت عادی گروه خونیم به Dungeon Reset میخوره نه این چیزا، این هم یک استثنا بود که واقعا جواب داد.:D چندتا چپتر اولشو میخونم شاید جذبم کرد.:D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
View attachment 180859

این فصل دو تا کار هست که خیلی کم ازش میشنوم و جالبه
یکیش که Majo no Tabitabi ـه. لازم نیست من چیزی بگم @Witch of Ashes زحمتش رو می کشه :D

ولی Monuo na Nana قضیش فرق می کنه...
بعید میدونم لازم باشه واسه قسمت اول انیمه هم اسپویلر بذاریم، ولی محض رضای خدا هم که شده وارد محوطه اسپویلر شیم، میذارم تو تگ اسپویلر
پیشنهاد میشه حتما وا کنید تگ اسپویلر رو البته :D خارج از قسمت اول و یخورده از اول قسمت 2 چیزی رو اسپویل نمی کنم توش
بالاخره میخوام در مورد یه کاری صحبت کنم که با 3 اپیزود اولش خیلی حال کردم... نمیخوام با یه توضیح سه خطی درب و داغون ردتون کنم برید :D

داستان انیمه ساده است.
بین مردم عادی یه سری افراد هستند که قدرت های ماوراءالطبیعه دارند که دولت به رسمیت شناختتشون. اینا تو سن نوجوونی وارد یه جزیره محافظت شده میشن تا تحت تمرین های مختلف روبروی تهدید مخربی که بشریت رو تهدید می کنه بگیرن. به نوعی این بچه ها که هر کدوم از آتیش درست کردن تا تلپورت و... قابلیت هاشون متفاوته امید بشریت اند و باید تا وقتی قابلیت هاشون شکوفا شه از دست این "تهدید بشریت" در امون باشن که به خاطر همین تو آکادمی قرنطینه شده هستند.
تا این جاش کلا اوکیه و خیلی کلاسیک پیش میره داستان... :D

View attachment 180877

ناکاجیما نانائو پروتاگونیست انیمه است که یه جورایی با این که تو آکادمیه ولی هیچ قابلیت خاصی نداره و مدام بهش زور میگن... اسم Munou na Nana هم که میشه "نانای بی قابلیت" از همین قضیه میاد. :( تا این که یه روز یه دختری به نام هیراگی نانا به آکادمی ملحق میشه (همین مو صورتیه) که میتونه ذهن مردم رو بخونه. هیراگی میفهمه نانائوی ما ته قلبش مهربونه و میخواد واقعا به این بچه ها کمک کنه، واسه همین بهش کمک می کنه تا به مشکلات درونی اش فائق بیاد و واقعا به جایی برسه که بچه های آکادمی بهش احترام بذارن 8->

View attachment 180876

بالاخره تلاش این دو تا ثمر میده تو همون قسمت اول و نانائو تو یه نقطه حیاتی برای محافظت از رفقاش از قدرتی که نمیخواسته استفاده می کنه. (تو اسپویلر میگم قدرتش چیه) و داستان این بچه ها، نانائوی حالا در حال محبوب شدن و هیراگی سان ذهن خونه که باید جلوی این "تهدید بشریت" رو بگیرن و همین جوری داس&ـتان %یش میره تا|i$....____----_|__

View attachment 180881

تا این که هیراگی نانا خیلی خوشگل بدون این که کسی بفهمه از پشت خنجر میزنه و نانائوی قصه ما رو به قتل میرسونه. >:)>:)
یه لحظه موقع خوندن متن فکر نکردید که قابلیت داشتن نانائو با تیتر انیمه هم خونی نداره >:/ ... درسته Munou na Nana به جای نانائو ناکاجیما، کامل اشاره اش به هیراگی نانا، دختر ذهن مردم خون داستانه.... چون اصن نانا نمیتونه ذهن مردم رو بخونه... Fuck No... :D فقط اداشه که داره درمیاره>:) هیراگی نانائه که شخصیت اصلی داستانه>:)>:)

View attachment 180884

قصه اصلی انیمه خیلی خفن تره>:)>:)
در حقیقت "تهدید بشریتی" که داستان هی بهش اشاره می کنه، یه موجود بیگانه یا همچین چیزی نیست. در حقیقت همین آدم هایین که قدرت های ماوراءالطبیعه دارند :D اینا این قدر فاجعه به وجود آوردن و شهر و کشور ویرون کردن که بعد جنگ های پر تلفات و از بین بردن اکثرشون، دولت و بالادستی ها تصمیم میگیرن قبل از این که اینا خرابی ای به بار بیارن و تبدیل به تهدید شن، از شر همشون خلاص شن. روش های مستقیم تر از اون جا که تلفات زیادی داشته، دولت کامل یه سیستمی جایگزین کرده که این بچه ها بدون این که فهمن و تحت تصور این که مقابل یه تهدید بشریت وایسادن، تو بی دفاع ترین حالت ممکن تو یه جزیره قرنطینه شده دونه دونه به قتل برسن و هیراگی نانای مو صورتی قصه ما همون ماموریه که باید این کار رو بدون این که نظر کسی رو جلب کنه انجام بده >:)

در حقیقت داستان انیمه (که اقتباس مانگا به همین اسمه) کامل یه آنتی-دانگانرونپا است که هر آرکش این دختر کوچولوی به قابلیت قصه ما باید دنیا رو از شر یکی از این موجودات زیادی بیش از حد قدرتمند خلاص کنه بدون این که آب از آب تکون بخوره >:) از این لحاظ حتی خیلی از بیت های داستانی شباهت خیلی عجیبی به دث نوت داره که نکته مثبت به حساب میاد به نظرم :D این که آرت استایل انیمه یخورده از مانگاش فاصله گرفته و بیشتر شبیه My Hero Academia شده کمک می کنه اون مرزشکنی کار بیشتر حس شه. میستری داستان، پیچیدگی قتل ها و این که چجوری با علائم محیطی نانا سعی می کنه ذهن بقیه رو بخونه و هویت شو مخفی نگه داره هم تا الان تو سه قسمتی که دیدم خیییلی خوبه :x مخصوصا این که قدرت خیلی از این بچه ها، زیادی OP ـه :D

View attachment 180889

سر همین قضایا توجه انیمه به جزئیات و شخصیت پردازی خیلی بالاست. خود نانا یه شخصیتیه که اساسا از این افراد با تمام وجود نفرت داره. بک استوری اش خیلی معلوم نیست ولی نفرتش ازشون خیلی خوب به تصویر کشیده شده. تو دو قسمت اول، هر جا با یکی از بچه های آکادمی تو کافه تریا میخواد غذا بخوره (تا ازشون اطلاعات بیرون بکشه به طبع :^o) همیشه چوپ استیک شو نمیتونه از حرص کنترل کنه و از سرش میشکونه. همین مدل رفتارها، تون صدا و خیلی چیزها نشون میده رسما چقدر داره خودشو تو محیط کنترل می کنه. خیلی خوبه از این لحاظ :x شخصیت های فرعی هم به همین میزان جالب و خوبن. هر چند کار فرمت ویژوال ناولی دانگانرونپا رو نداره، سر همین بعیده شخصیت های فرعی اون اندازه عمق بگیرن ولی تو این سبک، تا الان بین انیمه هایی که دیدم خیلی خوب بوده.

آه راستی... اندینگ انیمه هم یکی از بهترین اندینگ های فصله (هم سمعی اش، هم بصری اش)... شدید امیدوارم روند داستان همین جوری خوب پیش بره. من میخواستم بعد قسمت دو بیام اینا رو این جا بنویسم. ولی گفتم 3Eps Rule باید رعایت شه و قسمت 3 رو هم دیدم که حتی جریان داستان رو پیچیده تر و بهتر کرد.
اگه همین روند پیش بره واقعا از Hidden Gem های فصله به نظرم
همه ی حرف ها صحیح...
ولی طراحی کاراکترهاش خیلی بیخوده:-" دافعه ایست بس عجیب:-"

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
همه ی حرف ها صحیح...
ولی طراحی کاراکترهاش خیلی بیخوده:-" دافعه ایست بس عجیب:-"