Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
Yuri on ice
شاهکار
چجوری روتون میشه اسم اون لولوش )*%&^*#$%!#@$ و انیمه ^%^$%@#$!#!#! ش
full alchemist برای منم اینمه نچسبی هستش و اصلا شاهکار نیست:D
کلا Fullmetal Alchemist در سطح انیمه های مثل Akame ga Kill! میدونم

کنار نظرات گهربار امیر در مورد انیمه ای که ندیده، فکر کنم تو این دو صفحه تاریک ترین و شعین ترین چهره کل این تاپیک داره نمایان میشه :D

حالا که این جوره منم حالم از Ano Hana به هم میخوره :D

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
هر کس سلیقه ای داره و از یک جور کارکتر خوشش میاد خودم کامنت هایی رو خوندم که طرف گفته از کد گیاس و لولوش خوشش نمیاد ولی از طرفی از دث نوت و لایت خیلی خوشش میاد یا خودم به شخصه عاشق الوکاردم چون خیلی اورپاور و خفنه و همه رو جر میده در صورتیکه خیلی ها ممکنه از یک کارکتر اکشن خالی خوششون نیاد شما میگی ادوارد برات جذابیت نداره من میگم لولوش برام جذابیت نداره یکی دیگه میاد میگه لوفی برام جذابیت نداره در کل هر کارکتری طرفدارهای خاص خودشو داره و به نظرم بهترین کارکتر نداریم این حرفت به نظرم اصلا درست نیست که میگی جذابیت فول متال بخاطر گرافیکشه مهم ترین چیزی که بیننده رو جذب می کنه داستان انیمست نه گرافیک و خیلی از انیمه ها بخاطر داستان و دنیایی که دارن معروف شدن نه گرافیک مثل وان پیس و ناروتو از طرف دیگه خیلی از انیمه ها گرافیک خفنی داشتن ولی خیلی ها رو جذب نکردن دلیلش هم بخاطر داستان معمولی بود مثل فیت زیرو اگه فقط به گرافیک بود فیت زیرو باید تو ۳ تای اول مال میبود تو فیلم های امریکایی هم دقیقا همین قضیست جلوه های ویژه فیلم های فانتزی حال حاضر فوق العادست مثل فیلم های مارول ولی هیچکدومشون جذابیت فیلم های فانتزی قدیم که جلوه های ویژه ضعیفتری دارن رو ندارن مثل ارباب حلقه ها که دلیلش هم بخاطر داستانه به انیمه های مدهاوس اشاره کردی و گفتی فقط بخاطر گرافیک معروف شدن در صورتیکه اصلا اینطور نیست الان وان پانچ من فصل اول فقط گرافیکش خوب بود یعنی جدا داستانش جالب و خاص نبود یا هانتر فقط گرافیک و صحنه های اکشن خوبی داشت و داستان خوبی نداشت هلسینگ رو هم مد هاوس ساخته گرافیکش هم فوق العاده بود ولی چرا به اندازه وان پانچ من معروف نشد دلیلش بخاطر داستانه نه گرافیک یعنی واقعا فول متال رو هم سطح اکامه گا کیل و ری زیرو و سول ایتر قرار دادی داستان خاص و عمیق فول متال کجا و داستان این سه تا انیمه و خیلی از انیمه های کلیشه ای امروزی کجا.
بحث سلیقه رو قبول دارم ولی من جذابیتی تو کل FMA ندیدم یعنی برام بدترین داستان داشت که چرا اینا می چرخیدن تو اون دنیا!! دث نوت رو با اینکه سبکه انیمه برخلاف سلیقه ای من بود ولی هنوز هم داستان و تک تک قسمت هاش یادمه!به این میگن شاهکار که در ذهن میونه چی انیمه از نظر سلیقه ات بد باشه چه نه!!یا همین کده گیاس هرکس هرچقدر هم از این انیمه بدش بیاد ولی خود به خود اسم انیمه که بیاد چه خوب چه بد اون پایان عالیش سریع به یادش میاد یا......ولی من FMA دیدم اسم رباته کلا یادم رفته هدف انیمه چی بود در کل:D فقط یه اوپنینگ یادمه یه اینکه که اینا برادرن وسلام!
یا میگید همین فیت زیر گرافیکش عالی بود ولی داستان و... کلا فدای یه ابله شد و باعث شد انیمه بره گوشه قبرستان واسه پیشنهاد انیمه ای! ولی این Akiba هستش که هی داره از قبرش میشکه بیرون میگه فلا شاهکاره که قبول ندارم انیمه ی عالی بود ولی خراب کرد!
یا همین وان پانچ من گرافیکش عالی بود کشید بالا انیمه رو شدیدا ولی داستانش معمولی بود نه بد که این گرافیک یجورایی سرپوشی گذاشت واسه داستان معمولی انیمه که باعث شد نره گوشه قبرستان ولی الا فصل 2 اومده همه دارن بد میگن از انیمه که هممون میدونیم مشکل از کجاست در کل!!
خلاصه چیزی که من می خوام بگم
1-گرافیک + داستان عالی=شاهکاره
2-گرافیک + داستان معمولی=انیمه خوب
که این FMA دومی هست برام!گرافیک یه وزنه سنگینی هست برای همه ای انیمه ها!!برسرک و....دیدم که داستانش عالی بود ولی چی سرشون اومد بخاطر بد بودن گرافیک که الا رسما کسی یادش نیست فصل دومی از برسرک اومده یا نه:D

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,967
نام
احمد
اُف بر هرکس کد گیاس بهترین انیمه عمرش نیست :-"[-(
هر جور فکر می کنم این انیمه از لحظه شروعش تا ثانیه آخرش یه شاهکاره هر کی هم جز این بگه از خودشونه :D
در مورد فیت زیرو هم یه مقدار در حقش کم لطفی داره می شه و به نظرم از همه نظر انیمه قابل توجهی بود.

-----
@humanaga
قصد کامیکازه کردیا :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
کنار نظرات گهربار امیر در مورد انیمه ای که ندیده، فکر کنم تو این دو صفحه تاریک ترین و شعین ترین چهره کل این تاپیک داره نمایان میشه :D

حالا که این جوره منم حالم از Ano Hana به هم میخوره :D
یک فصلش رو دیدم:D وقتی تو یک فصلش شخصیت ها برات ذره ای.... واقعا ذره ای اهمیت نداشته باشن، واقعا انتظار داری تراژدی داستان برات اهمیتی پیدا کنه تا بشینی بقیش رو ببینی:D

در مورد خط آخرت، کنار نظرهای FMA BH که تو تاپیک میشه ... براتون از همون دعاها میکنم:D

----
آقاااااا!!!! گفتن من F/Z رو هی از قبرش دارم میکشم بیرون! نامردا تو این بحثه اصلا من اسم F/Z اوردم اینجا؟ :| اصلا آخرین باری که اسم F/Z اوردم اینجا چند ماه یا سال قبل بوده برا خودتون میبرید و میدوزید و میگید امیر فلان:| توی بحث تنها انیمه ای که من اسمش رو وارد بحث کردم وان پیس بوده فقط:|:|:|

این پست در مورد F/Z رو هم ندیده بودم که گفتن فقط گرافیک داره... یدونه از نفرین ها هم برای شما:D با تمام احترامی که نسبت به فن های وان پیس میدارم:D
و بله سیبر یکی از آشغال ترین کاراکترهای تاریخ انیمه ست( #فکت :D ) و از تحقیر این شخص تو کل F/Z هم لذت کامل رو بردیم! و خیر! داستان F/Z فوق العاده بود و پر از کاراکترهای دوست داشتنی و قسمت های ماندگار! :x نکنید از این کارها:|
خوبه کل بحث های زمان پخش F/Z در مورد داستانش بود حتی همینجا هم:D

راستی تو اون لیسته ندیده بودم اسم باکومن کنار کاری مثل آکامه گا کیل اومده بوده...باکومن هیچ...فول متال هم با این مقایسه شده بود! شت!!!! :| الان رفتم تو هنگ دیگه:))

@parham_safa بیا یه نظرسنجی راجب Gosick بزار، شاید یه چند نفری سوژه برای بن کردن شدن:D پس کی میخوای از قدرت مدیریتت استفاده شخصی کنی:|
اصلا چون دنبال بن من هم هستی...بزن همه اونایی که تو بحث فعلی بودیم رو یه هفته بن کن، متنبه بشیم:))

@m.a.t اون گوشه ها آروم نشستی و بحث رو نگاه میکنی احتمالا(البته یحتمل دو قرنه نیمدی BC ) ولی به عنوان یکی از اونایی که رو اسم FMA قسم میخوری بیا نظرت رو در مورد بحث اخیر بگو:D

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
@parham_safa بیا یه نظرسنجی راجب Gosick بزار، شاید یه چند نفری سوژه برای بن کردن شدن:D پس کی میخوای از قدرت مدیریتت استفاده کنی:|
اصلا چون دنبال بن من هم هستی...بزن همه اونایی که تو بحث فعلی بودیم رو یه هفته بن کن، متنبه بشیم:))
پای GoSick رو الکی نکش وسط/:) :-w
اون خط دومت خیلی وسوسه کننده بود :-bd
:D

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
روزی که انیمه هایی مثل FMA و کلا مقدسات انیمه بین ها در حد ع-نیمه های BL مقایسه شن؛ باید فهمید آخرالزمان نزدیکه و اینم از نشانه هاشه! :-"
خلاصه هرچی اینجا میگید، اون دنیا باید حساب پس بدید.:>

Straw Hat Luffy

کاربر سایت
Jul 15, 2019
394
نام
عارف
بحث سلیقه رو قبول دارم ولی من جذابیتی تو کل FMA ندیدم یعنی برام بدترین داستان داشت که چرا اینا می چرخیدن تو اون دنیا!! دث نوت رو با اینکه سبکه انیمه برخلاف سلیقه ای من بود ولی هنوز هم داستان و تک تک قسمت هاش یادمه!به این میگن شاهکار که در ذهن میونه چی انیمه از نظر سلیقه ات بد باشه چه نه!!یا همین کده گیاس هرکس هرچقدر هم از این انیمه بدش بیاد ولی خود به خود اسم انیمه که بیاد چه خوب چه بد اون پایان عالیش سریع به یادش میاد یا......ولی من FMA دیدم اسم رباته کلا یادم رفته هدف انیمه چی بود در کل:D فقط یه اوپنینگ یادمه یه اینکه که اینا برادرن وسلام!
یا میگید همین فیت زیر گرافیکش عالی بود ولی داستان و... کلا فدای یه ابله شد و باعث شد انیمه بره گوشه قبرستان واسه پیشنهاد انیمه ای! ولی این Akiba هستش که هی داره از قبرش میشکه بیرون میگه فلا شاهکاره که قبول ندارم انیمه ی عالی بود ولی خراب کرد!
یا همین وان پانچ من گرافیکش عالی بود کشید بالا انیمه رو شدیدا ولی داستانش معمولی بود نه بد که این گرافیک یجورایی سرپوشی گذاشت واسه داستان معمولی انیمه که باعث شد نره گوشه قبرستان ولی الا فصل 2 اومده همه دارن بد میگن از انیمه که هممون میدونیم مشکل از کجاست در کل!!
خلاصه چیزی که من می خوام بگم
1-گرافیک + داستان عالی=شاهکاره
2-گرافیک + داستان معمولی=انیمه خوب
که این FMA دومی هست برام!گرافیک یه وزنه سنگینی هست برای همه ای انیمه ها!!برسرک و....دیدم که داستانش عالی بود ولی چی سرشون اومد بخاطر بد بودن گرافیک که الا رسما کسی یادش نیست فصل دومی از برسرک اومده یا نه:D
نظر من دقیقا بر عکس شماست به نظر من کد گیاس رو خیلی گنده کردن کد گیاس یک کارکتر اول خوب داشت با یکم هیجان ولی فول متال از هر لحاظ فوق العاده بود:
۱)داستان:داستان فول متال به نظرم خاص ترین و متفاوت ترین و بهترین داستان تو کل انیمه هاست و خیلی بهتر و قویتر از داستان کد گیاسه کد گیاس یه سری جاهاش واقعا خسته کننده بود بخصوص جاهایی که تو مدرسه بودن و یک سری از اتفاقات اصلا تو داستان لازم نبود در صورتیکه داستان فول متال ساده شروع شد ولی هر چی جلوتر رفت بهتر شد و یک لحظه خسته کننده نشد.
۲)صحنه های اکشن و گرافیک:این که دیگه نیازی به بحث نیست صحنه های اکشن و مبارزات ربات ها در کد گیاس اصلا جذاب نبود و کد گیاس به نظرم اکشن ضعیفی داشت ولی فول متال از لحاظ اکشن و گرافیکی چند سر وگردن بالاتر از کد گیاس بود به طوری که مبارزاتشو چند بار نگاه کردم و همش تو ذهنم هست اما برای کد گیاس همون بار اول و تمام.
۳)کارکترها:اینو که دیگه خود طرفداران کد گیاس هم قبول دارن که کد گیاس پر از کارکتر های رو اعصاب بود نظیر سوزاکو نانالی نینا و... یک سری از کارکترها هم واقعا بی اهمیت بودن و اسم بیشترشونو یادم نمیاد و به طوری که اگر لولوش رو از کارکترها فاکتور بگیریم از لحاظ کارکترها کد گیاس صفر خواهد بود ولی از طرفی فول متال کارکتر رو اعصاب و بی اهمیت نداشت و هر کارکتری اهمیت خودشو داشت و نقش خودشو ایفا کرد و ارتباط کارکترها با هم فوق العاده بود و شخصیت منفی هم عالی بود.
۴)موسیقی متن:نه تنها خیلی بهتر از کد گیاس بلکه بدون ذره ای شک بهترین موسیقی متن تو کل انیمه ها بعد از فول متال هم اتک و ناروتو
۵)واقعا اسم الفونس رو یادت نمیاد یعنی اگه همون سال ۲۰۰۹ با پخش هفتگی دیده بودی بازم اسم الفونس رو فراموش نمی کردی هدف انیمه چی بود یعنی کسی خلاصه داستان فول متال رو هم بخونه هدفشو می فهمه اونوقت شما میگی هدفش چی بود معلوم نیست چجوری نگاه کردی
۶)نگفتم فیت زیرو انیمه بدی بود انیمه خوبی بود و خودم واقعا لذت بردم گفتم گرافیک شاهکار باعث نمی شه انیمه شاهکار بشه(مثل فیت زیرو) بلکه داستان عالی و شاهکار باعث میشه یک انیمه شاهکار بشه مثل وان پانچ من درسته گرافیکش کشیدش بالا ولی بدون شک داستان فصل اول یک چیز جدید و جالب بود که تو هیچ انیمه ای قبلا ندیده بودیم و داستان وان پانچ من تو فصل اول و ایدش اصلا چیز معمولی نبود و فقط گرافیک خالی باعث محبوبیت وان پانچ من نشد اگه فقط گرافیک خالی باعث محبوبیت وان پانچ من بود انیمه های دیگه هم که گرافیک خفنی داشتن باید محبوبیت وان پانچ من رو بدست می اوردن مثل فیت زیرو داستان فصل ۲ وان پانچ من به نظرم خوب نبود در کنار گرافیک ضعیفش
۷)من انیمه ای رو شاهکار می دونم که بعد از یکبار دیدن ادمو وادار کنه دوباره ببینیش که فول متالو بعد از اولین بار دیدن دوبار دیگه کامل نگاش کردم و تنها انیمه ای که ۳ بار کامل نگاش کردم ولی بعد از اینکه کد گیاس رو دیدم هچ میلی برای دوباره دیدنش نداشتم و تا دو سال بعد اصلا سراغش نرفتم و بعد از دوسال بخاطر فیلمش دوباره نگاه کردم و اگه فیلمش ساخته نمیشد هیچ وقت برای بار دوم سراغش نمی رفتم.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
این قدره می نویسید همیشه نوشته تون رو بند بند کنید و سطور از هم معین باشن...
قشنگ یه جوری می نویسید انگار آدم داره سنگ لوحه می خونه. نیگاه می کنه سرگیجه میگیره :D

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
نظر من دقیقا بر عکس شماست به نظر من کد گیاس رو خیلی گنده کردن کد گیاس یک کارکتر اول خوب داشت با یکم هیجان ولی فول متال از هر لحاظ فوق العاده بود:
۱)داستان:داستان فول متال به نظرم خاص ترین و متفاوت ترین و بهترین داستان تو کل انیمه هاست و خیلی بهتر و قویتر از داستان کد گیاسه کد گیاس یه سری جاهاش واقعا خسته کننده بود بخصوص جاهایی که تو مدرسه بودن و یک سری از اتفاقات اصلا تو داستان لازم نبود در صورتیکه داستان فول متال ساده شروع شد ولی هر چی جلوتر رفت بهتر شد و یک لحظه خسته کننده نشد.
۲)صحنه های اکشن و گرافیک:این که دیگه نیازی به بحث نیست صحنه های اکشن و مبارزات ربات ها در کد گیاس اصلا جذاب نبود و کد گیاس به نظرم اکشن ضعیفی داشت ولی فول متال از لحاظ اکشن و گرافیکی چند سر وگردن بالاتر از کد گیاس بود به طوری که مبارزاتشو چند بار نگاه کردم و همش تو ذهنم هست اما برای کد گیاس همون بار اول و تمام.
۳)کارکترها:اینو که دیگه خود طرفداران کد گیاس هم قبول دارن که کد گیاس پر از کارکتر های رو اعصاب بود نظیر سوزاکو نانالی نینا و... یک سری از کارکترها هم واقعا بی اهمیت بودن و اسم بیشترشونو یادم نمیاد و به طوری که اگر لولوش رو از کارکترها فاکتور بگیریم از لحاظ کارکترها کد گیاس صفر خواهد بود ولی از طرفی فول متال کارکتر رو اعصاب و بی اهمیت نداشت و هر کارکتری اهمیت خودشو داشت و نقش خودشو ایفا کرد و ارتباط کارکترها با هم فوق العاده بود و شخصیت منفی هم عالی بود.
۴)موسیقی متن:نه تنها خیلی بهتر از کد گیاس بلکه بدون ذره ای شک بهترین موسیقی متن تو کل انیمه ها بعد از فول متال هم اتک و ناروتو
۵)واقعا اسم الفونس رو یادت نمیاد یعنی اگه همون سال ۲۰۰۹ با پخش هفتگی دیده بودی بازم اسم الفونس رو فراموش نمی کردی هدف انیمه چی بود یعنی کسی خلاصه داستان فول متال رو هم بخونه هدفشو می فهمه اونوقت شما میگی هدفش چی بود معلوم نیست چجوری نگاه کردی
۶)نگفتم فیت زیرو انیمه بدی بود انیمه خوبی بود و خودم واقعا لذت بردم گفتم گرافیک شاهکار باعث نمی شه انیمه شاهکار بشه(مثل فیت زیرو) بلکه داستان عالی و شاهکار باعث میشه یک انیمه شاهکار بشه مثل وان پانچ من درسته گرافیکش کشیدش بالا ولی بدون شک داستان فصل اول یک چیز جدید و جالب بود که تو هیچ انیمه ای قبلا ندیده بودیم و داستان وان پانچ من تو فصل اول و ایدش اصلا چیز معمولی نبود و فقط گرافیک خالی باعث محبوبیت وان پانچ من نشد اگه فقط گرافیک خالی باعث محبوبیت وان پانچ من بود انیمه های دیگه هم که گرافیک خفنی داشتن باید محبوبیت وان پانچ من رو بدست می اوردن مثل فیت زیرو داستان فصل ۲ وان پانچ من به نظرم خوب نبود در کنار گرافیک ضعیفش
۷)من انیمه ای رو شاهکار می دونم که بعد از یکبار دیدن ادمو وادار کنه دوباره ببینیش که فول متالو بعد از اولین بار دیدن دوبار دیگه کامل نگاش کردم و تنها انیمه ای که ۳ بار کامل نگاش کردم ولی بعد از اینکه کد گیاس رو دیدم هچ میلی برای دوباره دیدنش نداشتم و تا دو سال بعد اصلا سراغش نرفتم و بعد از دوسال بخاطر فیلمش دوباره نگاه کردم و اگه فیلمش ساخته نمیشد هیچ وقت برای بار دوم سراغش نمی رفتم.
منم تمام کمال با تمام بند هات مخالفم البته نظراتمون کاملا سلیقه ای و برای من اگه جای گیاس و فول متال عوض کنی میشه!ولی چیزی که کده گیاس تو سال 2006 ارائه داد یعنی 14 سال پیش فوق العاده تر از فول متال هست که تو سال 2009 اومد!رفتم بررسی کردم مابین این سال ها اصلا انیمه درست درمونی نیومده بود خیلی هاشون کارهای متوسطی بودن کهتو این حین بومم فول متال اومد ویه استاندارد جدیدی رو پایه گذاری کرد از نظر گرافیک عالی و داستان متوسط که باعث شد خیلی ها که عطش یه انیمه تاپی رو داشتن به خودش بکشه!خیلی ها چشمشون رو به داستان متوسط انیمه بستن و از اون یه بت ساختن!!چیزی که همین الا تو صنعت گیم شاهدش هستیم منتقد ها سختگیر تر از از گذشته هستن و دیگه از نقطعه ضعفی چشم پوشی نمی کنند به همین سادگی!!!
همین کده گیاس باز هم با این وضع اگه همین الا نقد بشه بازم نمره بالایی می گیره تا فول متال!من نظر سنجی چنتا سایت و نقد های ویدیوی که کدوم بهتر هست تو چنتا سایت و.... دیدم که اکثرا کده گیاس برنده بود با اختلاف یا تو بعضی هاشون هم که فول متال برتر بوده اختلاف خیلی خیلی کم بوده!
منم کاملا با خط اخرت موافقم من یبار به زور فول متال تموم کردم ولی کده گیاس رو نمی دونم 3-4 بار یا بیشتر دیدم و هنوز هم برام تازه گی داره!
سلیقه ها یه طرف ممکنه واسه یه نفر Gosick بهترین انیمه هست که دیده باشه و شاهکاره ویا اسه یکی فول متال!ولی ولی اگه بیایم همین الا انیمه هارو منصفانه نقد کنیم و براساس تاریخ انتشارشون که چه چیزی ارائه دادن اون زمیان بودن چشم پوشی از داستان ضعیف و.... به نظرم فول متال امتیاز 8-8.5 میگیره از10 و گیاس 8.8-9 و دث نوت 9-9.75!انیمه های مثل fate zero و....همیشه 8 یا زیرش بوده برام!حتی انیمه های مورد علاقه ام یا هفتگی ها که دنبال می کنم!تنها انیمه که تو این چند ساله برام معنی جذاب و هیجانی بودن رو زنده کرد attack on titan , My Hero Academia , Hunter X Hunter بوده که انصافا شاهکار هستن اینا!ولی منتظرم تموم بشن تا نظر کاملا رو بگم!

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
این اختلاف نظرا چقدر جالب، بنظر من Fullmetal Alchemist یه انیمه خیلی خیلی خوبه اما از Death Note اصلا خوشم نمیاد، تا قسمت ۶ فوق العاده بود بعدش دیگه خیلی لوس شد، هی قانون های جدید شینگامی های جدید دیگه هیچی سوپرایز کننده نبود چون تبصره های جدید هی رو می شد! چه کاریه آخه :-??

Straw Hat Luffy

کاربر سایت
Jul 15, 2019
394
نام
عارف
منم تمام کمال با تمام بند هات مخالفم البته نظراتمون کاملا سلیقه ای و برای من اگه جای گیاس و فول متال عوض کنی میشه!ولی چیزی که کده گیاس تو سال 2006 ارائه داد یعنی 14 سال پیش فوق العاده تر از فول متال هست که تو سال 2009 اومد!رفتم بررسی کردم مابین این سال ها اصلا انیمه درست درمونی نیومده بود خیلی هاشون کارهای متوسطی بودن کهتو این حین بومم فول متال اومد ویه استاندارد جدیدی رو پایه گذاری کرد از نظر گرافیک عالی و داستان متوسط که باعث شد خیلی ها که عطش یه انیمه تاپی رو داشتن به خودش بکشه!خیلی ها چشمشون رو به داستان متوسط انیمه بستن و از اون یه بت ساختن!!چیزی که همین الا تو صنعت گیم شاهدش هستیم منتقد ها سختگیر تر از از گذشته هستن و دیگه از نقطعه ضعفی چشم پوشی نمی کنند به همین سادگی!!!
همین کده گیاس باز هم با این وضع اگه همین الا نقد بشه بازم نمره بالایی می گیره تا فول متال!من نظر سنجی چنتا سایت و نقد های ویدیوی که کدوم بهتر هست تو چنتا سایت و.... دیدم که اکثرا کده گیاس برنده بود با اختلاف یا تو بعضی هاشون هم که فول متال برتر بوده اختلاف خیلی خیلی کم بوده!
منم کاملا با خط اخرت موافقم من یبار به زور فول متال تموم کردم ولی کده گیاس رو نمی دونم 3-4 بار یا بیشتر دیدم و هنوز هم برام تازه گی داره!
سلیقه ها یه طرف ممکنه واسه یه نفر Gosick بهترین انیمه هست که دیده باشه و شاهکاره ویا اسه یکی فول متال!ولی ولی اگه بیایم همین الا انیمه هارو منصفانه نقد کنیم و براساس تاریخ انتشارشون که چه چیزی ارائه دادن اون زمیان بودن چشم پوشی از داستان ضعیف و.... به نظرم فول متال امتیاز 8-8.5 میگیره از10 و گیاس 8.8-9 و دث نوت 9-9.75!انیمه های مثل fate zero و....همیشه 8 یا زیرش بوده برام!حتی انیمه های مورد علاقه ام یا هفتگی ها که دنبال می کنم!تنها انیمه که تو این چند ساله برام معنی جذاب و هیجانی بودن رو زنده کرد attack on titan , My Hero Academia , Hunter X Hunter بوده که انصافا شاهکار هستن اینا!ولی منتظرم تموم بشن تا نظر کاملا رو بگم!
خودت داری میگی ۳ سال تازه بین فصل ۲ کد گیاس که برای ۲۰۰۸ بود با فول متال که ۲۰۰۹ بود فقط یک سال فاصله هست بنابر این خیلی نمیشه اختلاف زمانی رو مد نظر قرار داد تازه اگه این رو هم مد نظر قرار بدیم سال ۲۰۱۱ هم فیت زیرو اومد با اون گرافیک که اصلا سابقه نداشت بنابر این فصل اولش باید مثل فول متال خیلی می ترکوند ولی چرا خیلی نترکوند و جزو چند تا برتر نیست بخاطر نداشتن داستان خاص و عمیق مثل فول متال این که میگی داستان فول متاله متوسطه رو اصلا نمی تونم درک کنم من که هنوز داستانی مثل فول متال ندیدم که انقدر خاص و کامل باشه میگی نظر سنجی ها رو دیدم که کد گیاس بهتر بود فرضا هم حرف شما درست باشه ولی عامه پسندتر بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست فول متال داستانش خاص تره و همین ممکنه باعث بشه کم تر عامه پسندتر باشه ولی کد گیاس روان تره و سریعتر جا میفته و موضوعش عامه پسندتره با مقایسه ۱۰ قسمت اول هر دو انیمه این موضوع کاملا مشخصه ولی اوجی که به تدریج فول متال می گیره و اونجوری که کارکترها به داستان اضافه میشن و به هم ربط پیدا میکنن و داستان و ارک اخر شکل می گیره فوق العادست و تا حالا تو هیچ انیمه ای ندیدم داستان انقدر قشنگ شکل بگیره با اتک و هانتر باهات موافقم که شاهکار به تمام معنان ولی مای هیرو اکادمیا...

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
چیزی که fullmetal رو از یه انیمه :D معمولی به شاهکار و ... تبدیل میکنه، شخصیت های فرعی و داستان های هر کدومشون هست.
یعنی در ظاهر یه شونن معمولی هست ولی کلا داستان و بقیه شخصیت ها همه درون مایه های پیچیده تری دارن :-"
+
code geass به شخصه یکی از انیمه های محبوب خودم هست، ولی الان که فکرشو میکنم، 65% بخاطر فصل دومش و 35% بخاطر edgy بودن لولوش و .... + سن پایینم موقع دیدنش هست:-"
+
داریم انیمه های شاهکار رو لیست میکنیم؟ :D این لیست تاپ 5 من، انیمه هایی که ارزش 10/10 دارن به نظرم (به جز FMA...:-")

Shigatsu wa kimi no uso تا حد خیلی زیادی بخاطر پایانش
Mushishi چون لعنتی هیچ چیزی شبیهش نیست و کمتر چیزی لذت دیدن این انیمه وسط سرمای زمستون + چای داغ رو به ادم میده :D
Steins Gate توضیح نمیخواد :-"
Monster چون ادمو پارانوید و شکاک میکرد :D
Samurai Champloo بخاطر موزیکش و اشنا کردنمون با nujabes :-"

+
لیست بدید :D

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
این اختلاف نظرا چقدر جالب، بنظر من Fullmetal Alchemist یه انیمه خیلی خیلی خوبه اما از Death Note اصلا خوشم نمیاد، تا قسمت ۶ فوق العاده بود بعدش دیگه خیلی لوس شد، هی قانون های جدید شینگامی های جدید دیگه هیچی سوپرایز کننده نبود چون تبصره های جدید هی رو می شد! چه کاریه آخه :-??
Death Note رو یکم زود دراپ کریدن اتفاقات خوبی تو راه بود :D هرچند نیمه ی دوم انیمه خیلی افت میکنه ولی بازم ارزش دیدم داره

Shigatsu wa kimi no uso تا حد خیلی زیادی بخاطر پایانش
Mushishi چون لعنتی هیچ چیزی شبیهش نیست و کمتر چیزی لذت دیدن این انیمه وسط سرمای زمستون + چای داغ رو به ادم میده :D
Steins Gate توضیح نمیخواد :-"
Monster چون ادمو پارانوید و شکاک میکرد :D
Samurai Champloo بخاطر موزیکش و اشنا کردنمون با nujabes :-"

+
لیست بدید :D
Steins;Gate
Clannad
Mushishi
FMA
Code Geass
ی انیمه که تو لیست نیست ولی خیلی دوسش دارم angel beats واقعا موقع دیدنش بعضی وقتا از خنده دلدرد میگرفتم بعضی وقتا هم کلی گریه میکردم یکی از بهترین انیمه هایی بود ک دیدم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر