AMD APU Kaveri دوبرابر Intel i7-4770K در BF4 قدرت دارد!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
KaveriLaunchDetails.jpg

دیروز، AMD در همایش devloper ها از APU جدید خود به نام Kaveri پرده برداشت. در این نمایش کارت گرافیک GT630 به همراه i7-4770K و A10-7850K در مقابل هم قرار داده شدند. بدون GPU اختصاصی و بدون استفاده از تکنولوژی Mantle، در اجرای بازی BF4 در 1080 و تنظیمات medium ، تکنولوژِی AMD توانست قدرتی دو برابر intel را نشان دهد. در هنگام اجرای بازی FPS برای A10-7850K بین 28-40 و برای i7-4770K بین 12-15 بود. Kaveri در ابتدای 2014 به بازار عرضه خواهد شد.

منبع

آخرین ویرایش:

MAX PAYNE 21

کاربر سایت
Nov 2, 2013
11
نام
سعید
ببینیم چیکار میکند آیا واقعا در پردازش هم تغیراتی رخ داده یا بازم amd هنوز تو فاز افزایش قدرت apu ها تو زمینه گرافیکی هست !!!

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
دیروز، AMD در همایش devloper ها از APU جدید خود به نام Kaveri پرده برداشت. در این نمایش کارت گرافیک GT630 به همراه i7-4770K و A10-7850K در مقابل هم قرار داده شدند. بدون GPU اختصاصی و بدون استفاده از تکنولوژی Mantle، در اجرای بازی BF4 در 1080 و تنظیمات medium ، تکنولوژِی AMD توانست قدرتی دو برابر intel را نشان دهد. در هنگام اجرای بازی FPS برای A10-7850K بین 28-40 و برای i7-4770K بین 12-15 بود. Kaveri در ابتدای 2014 به بازار عرضه خواهد شد.

a10-7850k خودش با چه gpu یی تست شده؟
اینطور که من فهمیدم i7 با 630gt بوده و اون apu با gpu خودش کار میکرده.
طبیعیه فریم 2 تا 2.5 برابر بشه چون gpu داخل a10-7850k خیلی قویتر از gt630 هست.

از نظر cpu خیلی بعید میدونم بتونه حتی نزدیک i7 هم بشه .اون اختلاف فریم بر میگرده به قدرت gpu.
apu های سری جدید برای cpu از هسته های جدیدی استفاده میکنن برای میزان سنجش واقعی قدرت هسته های cpu بهتر بود که یه کارت گرافیک قوی می اوردن و بدون دخالت gpu داخلی جفتشون رو ازمایش میکردن.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
a10-7850k خودش با چه gpu یی تست شده؟
اینطور که من فهمیدم i7 با 630gt بوده و اون apu با gpu خودش کار میکرده.
طبیعیه فریم 2 تا 2.5 برابر بشه چون gpu داخل a10-7850k خیلی قویتر از gt630 هست.

از نظر cpu خیلی بعید میدونم بتونه حتی نزدیک i7 هم بشه .اون اختلاف فریم بر میگرده به قدرت gpu.
apu های سری جدید برای cpu از هسته های جدیدی استفاده میکنن برای میزان سنجش واقعی قدرت هسته های cpu بهتر بود که یه کارت گرافیک قوی می اوردن و بدون دخالت gpu داخلی جفتشون رو ازمایش میکردن.

خب مهم اینه که بدون یه GPU جدا تونسته از یه I7+GT630 بهتر کار کنه. حالا میومدن مثلا یه 780 GTX میذاشتن خب معلومه بهتر میشد که!

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
خب مهم اینه که بدون یه GPU جدا تونسته از یه I7+GT630 بهتر کار کنه. حالا میومدن مثلا یه 780 GTX میذاشتن خب معلومه بهتر میشد که!

این apu اگر بشه روی لپتاپ استفادش کرد خوبه بخاطر مصرف کمش و بازده خوبش.ولی روی دسکتاپ کسی از gpu داخلی استفاده نمیکنه برای بازی .اکثرا کارت گرافیک جدا میخرن.
برای دسکتاپ قدرت cpu ملاک هست .اگر این apu بتونه از gpu درونش برای پردازش فیزیک و کارهای ترکیبی استفاده کنه بطوریکه کمک شایانی به cpu کنه و پردازش گرافیک روی یه کارت گرافیک جدا باشه مثل انویدیا این میشه یه حرف حساب.ولی اگه قرار باشه من یه 770gtx داشته باشم و gpu داخلی این فقط بخواد الکی برق مصرف کنه و کاری نکنه پس بدرد نمیخوره برای من که گیمر هستم .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
خوب که چی ؟
کسی میاد کارت گرافیک رو میزاره و بتل رو با APU بازی میکنه ؟

همه نمیخوان حتما بتل بازی کنن، اینکه با یه APU بشه در این حد کارآیی گرفت واسه خیلی ها عالی میشه مخصوصا تو لپ تاپ. من نمیدونم چرا فکر می کنید همه فقط دنبال بازی کردن با بالاترین تنظیمات هستن!

ا
برای دسکتاپ قدرت cpu ملاک هست .اگر این apu بتونه از gpu درونش برای پردازش فیزیک و کارهای ترکیبی استفاده کنه بطوریکه کمک شایانی به cpu کنه و پردازش گرافیک روی یه کارت گرافیک جدا باشه مثل انویدیا این میشه یه حرف حساب.ولی اگه قرار باشه من یه 770gtx داشته باشم و gpu داخلی این فقط بخواد الکی برق مصرف کنه و کاری نکنه پس بدرد نمیخوره برای من که گیمر هستم .

باز هم این واسه من و شما نیست که گرافیک خفن داریم همه چیز رو با خودتون نسنجید. خیلی ها از خداشونه بتونن onboard همچین کار آیی داشته باشن و power زیادی مصرف نکنند. همه چیز فقط High end gaming نیست.

GABRIEL.b

کاربر سایت
May 31, 2011
365
نام
علی
ipc پردازنده های amd نسبت به اینتل چند نسل عقبه.حدود 60 درصد کارایی کمتری داره.پردازنده های fx هشت هسته ای فقط در بازی هایی مثل crysis 3 و bf4 که از همه ی هسته های پردازنده استفاده میکنن در حد i5 چهار هسته ای !! عمل میکنن .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
ipc پردازنده های amd نسبت به اینتل چند نسل عقبه.حدود 60 درصد کارایی کمتری داره.پردازنده های fx هشت هسته ای فقط در بازی هایی مثل crysis 3 و bf4 که از همه ی هسته های پردازنده استفاده میکنن در حد i5 چهار هسته ای !! عمل میکنن .

لطفا قبل از این که رو هوا حرف بزنی یه کم فکر کن اطلاعات جمع کن بعد، Crysis 3 و BF4 حداکثر از 4 هسته استفاده میکنن هنوز هیچ بازی نیومده که از همه 8 هسته استفاده کنه، حالا حالا ها هم نخواهد اومد. خواهشا هم این فن بازی های ضایع رو برو تو تاپیک های کنسولی دربیار کسی به ساحت مقدس اینتل توهین نکرد اینجوری داری حرف می زنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر