Alien: Isolation | PC

عنوان جدیدی از سری Alien در راه است و این بار این وظیفه به عهده استدیوی موفق The Creative Assembly است که پیش از این روی عناوین Total War کار می کرده است. اطلاعات زیادی از بازی تا کنون در دسترس نیست اما به نظر می رسد داستان این بازی حول حور شخصیت آماندا ریپلی، دختر الن ریپلی در فیلم Alien میچرخد. نکته جالب توجه این است که در بیشتر قسمت های بازی به جای درگیری با تعداد زیادی Alien تنها با یک نمونه از آن درگیر هستیم.
Alien: Isolation با الهام گیری از عناوین موفق Dishonored و BioShock قصد دارد ترکیبی از شوتر اول شخص با ترس و مخفی کاری را ارائه دهد.

ناشرSega
توسعه دهندهThe Creative Assembly
پلتفرمPC,XONE,PS4,X360,PS3
تصاویر بیشترتصاویر Alien: Isolation
تاریخ انتشار2014
تاپیک امتیازات----------
پیش‌نمایش بازی----------
نقد بازی----------

آخرین ویرایش:

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
443
سلام
دوستان اشاره به فریم کردند که من هم دقت کردم
واقعا عالیه من هیچ جا افت فریم ندیدم همیشه ثابت 59.8 نمیدونم اون دو دهم رو نمیده دی
نکته ای که اشاره نشده و من قبلا متوجه شدم اما باید میگفتم!دی
برام جالبه که صدای ویندوز 8 رو که از مدیای کیبرد کم و،زیاد میکنم اینترفیس مدیای ویندوز روی صفحه بازی به نمایش در میآد برام جالب بود و این یعنی واقعا بازی بصورت خیلی زیاااد برا ویندوز مچ و بهینه شده طوری که موارد ذکر شده رو من اولین باره میدیدم!
و اینقدر بازی سبکه که با یک الت و تب مینیمایز میشه انگار که عکس رو دستکتاپ اجرا بوده!!!
نمیدونم (البته میدونم اونم برا سود و فروش قطعات)چرا کمپانی های دیگه اینجوری بازی نمیسازن!
اگه اینطوری بازی بسازن تا ده سال دیگه هم نیاز به خرید قطعه نداریم!و با کیفیت خوب میتونیم بازی کنیم.

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
سلام
دوستان اشاره به فریم کردند که من هم دقت کردم
واقعا عالیه من هیچ جا افت فریم ندیدم همیشه ثابت 59.8 نمیدونم اون دو دهم رو نمیده دی
نکته ای که اشاره نشده و من قبلا متوجه شدم اما باید میگفتم!دی
برام جالبه که صدای ویندوز 8 رو که از مدیای کیبرد کم و،زیاد میکنم اینترفیس مدیای ویندوز روی صفحه بازی به نمایش در میآد برام جالب بود و این یعنی واقعا بازی بصورت خیلی زیاااد برا ویندوز مچ و بهینه شده طوری که موارد ذکر شده رو من اولین باره میدیدم!
و اینقدر بازی سبکه که با یک الت و تب مینیمایز میشه انگار که عکس رو دستکتاپ اجرا بوده!!!
نمیدونم (البته میدونم اونم برا سود و فروش قطعات)چرا کمپانی های دیگه اینجوری بازی نمیسازن!
اگه اینطوری بازی بسازن تا ده سال دیگه هم نیاز به خرید قطعه نداریم!و با کیفیت خوب میتونیم بازی کنیم.

اتفاقا توی Neogaf هم ملت اشاره میکردن که بازی به لحاظ بهینه شدن روی PC رسما جادویی هستش واسه خودش.بازی با این گرافیک تاپیک مشکلات نداشته باشه خودش گواه همه چیز هستش

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
سلام.
من اصولا زیاد سبک ترسناک و استرسی بازی نمیکنم ولی این عنوان رو چون فیلمش رو دوست داشتم و سبک stealth هم خیلی دوست دارم ، گفتم بازی کنم حالا یه سوال دارم ، کل قسمت های ترسناک و استرسی بازی رو میشه کامل به صورت stealth رد کرد ؟ یا اینکه حتما درگیری و فرار کردن و ... هم داره ؟ ( چون طاقت اینجور کارا رو ندارم D: )
-------------------------------------------------
جواب سوالم رو پیدا کردم :
نقد فارسی یکی از بچه هارو خوندم + پست های بچه هارو دیدم که فهمیدم همون چیزیه که میخوام ، با مخفی کاری میشه همه مراحل رو رد کرد.

آخرین ویرایش:

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
443
چرا اینقدر این بازی سخته :d مکان سیو هاش هم خیلی سخت پیدا میشه :d خدا رو شکر بازی خوبی هست :d

یکی از علت های اینکه بازی هر جا سیو نداره اینه که هم استرس زیاد شه هم وقتی مردی برات تجربه شه :d
چپتر سه .یا شش همونجا که،لوله کنده میشه اتیش میگیره راهرو من تا اونجا رفتم که رمز رو در رو بر میدارم!بعد سیو کلی رفتم جلو سه چهار بار الن جلوم سبز شد منم از ترس مجبور شدم کنج در سیخ و بیحرکت مثل ادمای سکته ای همونجا بمونم الن رد شه بار اول حسابی ترسیدم نگاهشم نکردم .بار دوم نگاهش کردم دی بار چهارم گفتم رده منو نمیبینه.بعد جیغ زد گفتم میخواد منو گمراه کنه بترسم(کلا دو دل بودم)یکدفعه دویید رفت پشت سرم !بعد دیدم دمشو کرد تو شمکم دی پنجه های مبارکش هم اومد رو صورتم!
این مال یک هفته پیشه تقریبا!
هالویین دوباره لود کردم رفت تو کنال رمز در رو زدم جلو در رفتم در باز شد جلوم تو راهرو پشتش بهم بود ترسیدم کلوز کردم.میترسم d:

Khashayar91

کاربر سایت
Sep 21, 2012
312
مکان سیوها در اون حد سخت یا پرت نبود، بالاخره از جاهایی که واسه ماموریت رد میشدی سیوها بودن. به نظرم سختیش توی این بود که نمیشد پشت سر هم سیو کرد! مثلا من خودم اولین کاری که بعد از دیدنشون بود طبعا سیو کردن بود و توی اون منطقه گشت نمیزدم.بعد میرفتم کار مارها رو میکردم و فلان چیزو باز میکردم فلان چیزو برمیداشتم، برمیگشتم که دوباره سیو کنم ولی هنوز اجازه سیو نداشتم! این خاصیتش خیلی جاها کار رو سخت میکرد، مخصوصا اگه alien هم بود اونورها :D
ولی همین سختیش، کیفش رو بیشتر میکرد. خدایی توی این چندساله کدوم بازی به چالش برانگیزی این بود؟ دمشون گرم

Miniature Rose

A Poor Man's Rose
کاربر سایت
Jun 25, 2009
2,658
دقیقا :d من خودم الان در وضعیت بحرانی شدید م :d گلوله ندارم , امپولام تموم شده جونم کم شده 3-4 تا هم ادم چشم قرمزی دنبالمن :d خودم هم در مرحله برگشتم :d

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
وقتی به فضای بازی و گیم پلی عادت میکنید واقعا حال میده بازی. اوایل یکم سردرگم شاید باشید ولی بعدش خیلی جذاب میشه.
این بخش موش و گربه با alien ها رو چقدر خوب ساختن. انصافا تا اینجا که خیلی عالی بوده.هوش مصنوعی alien ها عالیه.ولی human و android ها ضعیف تره.

این alien ها رو چه جوری گم و گور کنیم ؟ از این چیزایی که میسازه باید استفاده کرد ؟ (هنوز جرات نکردم تست کنم ، زیادم ساختم ولی سعی میکنم همش قایم بشم از دستشون ... )
یه بار یکیش منو دید ، سریع دویدم سمت کمد تا در کمد باز شد ، دیدم سوراخ شدم. (از استرس alt+f4 زدم اومدم بیرون دیگه :crying:
)

آخه چرا alien های طبقه های دیگه هم تو دستگاه نشون میده :cry: انصافا ایده جالبیه !! بعد یهو از سوراخ های تو سقف میان پایین ... سکته میزنی. نصف استرس بازی رو این دستگاه با اون بوق بوقش میده !

چقدر صدا گذاری محیط و اتمسفر عالیه. من همش در حالت نشسته حرکت میکنم :-ss :d آخ آخ با occulus چه حالی بده این بازی : ))

قبل شروع یا اگه هنوز مشغول بازی هستید، بشینید فیلمش alien سال 1979 رو ببینید (جلوه ها ویژه اش اسکار گرفته و انصافا هم خوب ساختن). من دیشب دیدم ، خیلی سعی کردن شبیهش در بیارن و واقعا هم خوب تونستن، حال کردم.

بازی هم که ماشالله خیلی طولانیه.این همه من اومدم تازه mission 6-7 رسیدم.... فکر کنم به خاطر این ign بهش امتیاز کم داده که این موش و گربه بازیش خیلی زیاد بوده و زمان بر ، از اونورم اینقدر بازی طولانی و سیستم سیو هم که یه مقدار un-balance که باعث میشه هی تکرار کنی یه چیز تکراری رو ..... اونوقت boring میشه و فقط دوست داری بازی تموم بشه زودتر. ( البته اونا که عاشق سبک stealth هستن خسته نمیشن :d )
ولی منم قبول دارم بعضی جا ها دستگاه سیو ها کمی با فاصله هستن ولی بعضی قسمت هام خوب جاهایی هست.

برم بقیه بازی :-ss

آخرین ویرایش:

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
میشن شماره چند ؟ کجاش ؟ ارور سیو میده یعنی اینکه از بازی میپره بیرون و ارور میده ؟
شاید یکبار میشن رو از اول لود کنید و برید درست بشه.
ولی اطلاعات دقیق تر بدید میشه تو نت گشت ببینیم مشکل از کجاست.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
اینو منم داشتم.بیا بیرون کلا از بازی بعد وقتی خواستی اجرا کنی، به صورت Run As Administrator بزن. درست میشه اینجاش و سیو میشه.

خیلی ممنون با این روش حل شد مشکلم. الان یه مشکل دیگه که از اول داشتم اینه که هر جا بازی بمیرم بعدش روی گزینه اولی که لود سیو هست کلیک میکنم اما بازی کلا هنگ میکنه و باید ببندمش:d

Khashayar91

کاربر سایت
Sep 21, 2012
312
خیلی ممنون با این روش حل شد مشکلم. الان یه مشکل دیگه که از اول داشتم اینه که هر جا بازی بمیرم بعدش روی گزینه اولی که لود سیو هست کلیک میکنم اما بازی کلا هنگ میکنه و باید ببندمش:d

نه دیگه ، اینو دیگه نمیدونم چرا اینجوری میشه :D شاید تنظیمات خیلی بالا میذاری به نسبت سیستمی که داری...

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
خیلی ممنون با این روش حل شد مشکلم. الان یه مشکل دیگه که از اول داشتم اینه که هر جا بازی بمیرم بعدش روی گزینه اولی که لود سیو هست کلیک میکنم اما بازی کلا هنگ میکنه و باید ببندمش
:d

یه سرچ زدم ، تو یکی از فروم های استیم ، چند نفری مشکل شمارو داشتنن و گویا اینطور حل شده :
وقتی بازی رو اجرا میکنید ، به جای Continiue کردن ، برید تو قسمت Load و Current Save رو انتخاب کنید.

اگه مردید و دوباره حل نشد.فکر کنم برگردید تو main menu و از اونجا load کنید مشکل حل بشه. ( بهتر از crash کردن و دوباره بازی رو شروع کردنه D: )

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
بازی تموم شد.

در یک نظر بازی زیبا و خوش ساختی بود. اگر از سبک stealth لذت می برید، واقعا از دستش ندید.
و همینطور اگر به فیلم alien 1979 علاقه دارید که 100% بازی کنید.

به نظرم امتیازات ign و gamespot خیلی سلیقه ای بوده و امتیاز 9 میتونست برازنده ی بازی باشه :|

نقاط قوت :
اتمسفر فوق العاده که واقعا حس ترس و اضطراب رو تا انتهای بازی در وجودتون نگه میداره که مدیون موزیک و صداگذاری خیلی خوب بازی و همینطور نور پردازی و فضا سازی ها بود. در کل یک تجربه ی خیلی خوب در سبک stealth با چاشنی ترس رو به همراه داره و یک پلات داستانی خوب که شما رو تا انتها نگه میداره.

نقاط ضعف :
هوش مصنوعی human ها و تا حدودی android ها
کاراکتر پردازی خاصی نداشت ( به جز خود Amanda )

پایان بازی خوب بود فقط پرداخت خوبی نشده بود و گنگ بود. با توجه به اینکه بازی اینقدر طولانی بود که دلیلش هم به خاطر اتفاقات پی در پی و میشن های تقریبا تکراری (هر کاری میخواستیم بکنیم هی یک مشکلی پیش میومد که راه حل هاشون تکراری بود ) و بعد از این همه زحمت و کشمکش با alien ها ، به طبع انتظار یک پایان بهتری رو داشتم.
و به جریان گم شدن مادر amanda خیلی بها داده نشده بود که حیف بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر