Alan Wake Remastered

آخرین ویرایش:

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
من چند ساعتی بازی کردم. عملا تنها ریمستر متوسطی محسوب میشه. مشکلات تکنیکی خاصی نداره، اما از اون طرف هم پیشرفت ها اصلا چشمگیر نیستند. تنها نکته مثبتی که تو این مدت توجه منو به خودش جلب کرده، صحبت های سم لیک در خصوص نحوه شکل گیری الن ویک و ساخت و توسعه بازی و دیگر پروژه های رمدیه.
در کل اگر بازی نکردید، فرصت مناسبیه تا قبل از معرفی شماره دوم این عنوان رو تجربه کنید.

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
منم امروز بازیو خریدم. دیسکو گذاشتم و... ۱۲.۵ گیگ آپدیت :| با این اوضاع اینترنتی هم که هی قطع و وصلی داریم کِی آپدیت بشه بازی خدا میدونه. شونصدتا DNS عوض کردم تا سرانجام با یکیش شروع کرد به آپدیت شدن. امیدوارم قطع نشه واقعا.

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,006
منم امروز بازیو خریدم. دیسکو گذاشتم و... ۱۲.۵ گیگ آپدیت :| با این اوضاع اینترنتی هم که هی قطع و وصلی داریم کِی آپدیت بشه بازی خدا میدونه. شونصدتا DNS عوض کردم تا سرانجام با یکیش شروع کرد به آپدیت شدن. امیدوارم قطع نشه واقعا.

مبارکت باشه داداش
من البته از سایتی که بازی می‌خرم ندیدم دیسک این بازی رو آورده باشه
هرچند که خودم دنبال خریدش تو تخفیفات psn هستم، ولی به هر حال دیسک هم لذت و احساس خاص خودش رو داره

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
مبارکت باشه داداش
من البته از سایتی که بازی می‌خرم ندیدم دیسک این بازی رو آورده باشه
هرچند که خودم دنبال خریدش تو تخفیفات psn هستم، ولی به هر حال دیسک هم لذت و احساس خاص خودش رو داره

نه، اینجایی که من میخرم دیسکشو داشت. فکر کنم توی فروم نمیشه اسم سایت آورد!!! برایت پیغام خصوصی مینمایم :D

آقا من یه تفاوتی توی بازی دیدم که اینجا ندیدم کسی بهش اشاره ای بکنه. اگر هم اشاره ای بهش شده که فکر کنم من چشمام مشکل پیدا کرده :))

توی بازی یه سری QR Code هستش که اگه اسکنش کنید میبرتتون توی یه صفحه یوتیوب و همون صحنه هایی که توی DLC بازی Control که مربوط به Alan Wake بود و خود Alan پشت Type Writer بود، همون صحنه ها Play میشه ولی راجع به خود بازی Alan Wake صحبت میکنه خود Alan. (با چه نگارشی نوشتم، امیدوارم فهمیده باشید :)) )

من خیلی اتفاقی گفتم بذار این QR Code رو اسکن کنم که دیدم اینجوری شد. همون اول بازی، توی یکی از اون Notice Board های چوبی بود. حالا نمیدونم بازم هست یا نه!

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
چقدر DLC سیگنال بازی آشغاله.:D هر چقدر بازی اصلی خوبه، این بسته الحاقی یه مزخرف به تمام معناست. بازی اصلی رو دیشب تموم کردم امروز صبح رفتم سراغ DLC اول و چیزی جز عذاب برام نداشت. سختی شدید، غیر منطقی و آزار دهنده. تو اینترنت سرچ کردم ظاهرا خیلیا دیگه هم همین نظر رو دارن. تا باس آخرم رفته بودم ولی دیگه گفتم گور باباش و بازی رو پاک کردم. این آشغال مسخره چیه به بازی اضافه کردن.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,536
حداقل یه دستی به انیمیشن حرکتی الن و پرش ها می زدن که حس منسوخ بودن نده، برخی کات سین ها بعضا افت فریم دارن، در بخش نورپردازی بخاطر تگ PS5 انتظار داشتم تغییرات محسوسی در این قسمت مهم داشته باشه ولی ناامیدم کرد. برای تجدید خاطره خوب بودو یک بازی خوش ساخت دیگه از سم لیک به آرشیو بازی های PS اضافه شد

آخرین ویرایش:

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
2 مرحله رو بازی کردم و واقعا منو برد به همون روزهای خوشی که برای اولین بار Alan Wake رو تجربه کردم. به جز سیستم رانندگی بازی که خیلی بده، بقیه عناصر گیم پلی هنوز هم خوبن و در کل به نظرم مهم ترین عاملی که ما رو به اتمام بازی سوق میده داستان عالی در کنار موسیقی متن فوق العاده زیبای بازی هست. (حتما موسیقی متن این بازی رو دانلود کنید، قطعا ازش لذت خواهید برد)

فعلا بازی رو رها کردم (بعد از اتمام دو مرحله) چون مشغول Last of us 2 هستم، قبلش هم لست 1 رو بازی کردم، یکم برام سخته برگردم سمت الن ویک، باید یه یکی دو هفته ای بگذره تا دوباره بتونم ازش لذت ببرم، چون گیم پلیش در کنار جذاب بودن، خیلی سادست و به خصوص اینکه هوش مصنوعی خاصی هم نداره بازی، بعد از تجربه ی بازی های بزرگ خیلی سخته باهاش کنار اومد.

توصیه میکنم قبل تجربه اش، بازی هایی مثل همین لست یا Red Dead رو تجربه نکرده باشید تا توی ذوقتون نخوره، به ویژه که بازی محصول 2010 هم هست و توی بخش انیمیشن ها هم نسبت به استانداردهای بازی های روز خیلی عقبه.

• Like
Reactions: ken47 and VENOMEM

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,006
فعلا بازی رو رها کردم (بعد از اتمام دو مرحله) چون مشغول Last of us 2 هستم، قبلش هم لست 1 رو بازی کردم، یکم برام سخته برگردم سمت الن ویک، باید یه یکی دو هفته ای بگذره تا دوباره بتونم ازش لذت ببرم، چون گیم پلیش در کنار جذاب بودن، خیلی سادست و به خصوص اینکه هوش مصنوعی خاصی هم نداره بازی، بعد از تجربه ی بازی های بزرگ خیلی سخته باهاش کنار اومد.

.

پیشنهاد می‌کنم که این کار رو نکن و پیوسته بازی کن !
چون من الآن کلی بازی دارم (بیشتر هم ریمستر و قدیمی) که همین‌طور یه کم بازی کردم بعد رفتم سراغ بازی های دیگه (معمولن جدیدتر) که بعدن برگردم به اون بازی، ولی همونه که همون ! شاید 2 سال هم بیشتر گذشته و دوباره نرفتم سراغشون

• Like
Reactions: The White Wolf

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
خُب، من یه QR Code دیگه پیدا کردم!

IMG_7912.JPG

پُشت اون گلدونه، سمت راست! و اِسکنش که کردم دوباره رفتم تو یه page یوتیوب و ایندفعه در مورد یه شخصی به اسم Alex Casey توضیحات اضافه میداد که اتفاقا چندتا کتاب توی این اتاق بود که نویسنده ش همین Alex Casey بودش.

بعد یه searchی کردم در مورد این QR Code ها و فهمیدم که اینا اصلا توی نسخه Xbox 360 نبوده ولی گویا توی نسخه PC بازی بوده! اما اگر اون موقع اینا توی بازی بوده، هنوز بازی Control ساخته نشده بوده که... خیلی عجیبه، نه!؟ به هر حال :D

در ضمن، چقدر این بازی reference داره به فیلم های معروف. قبلا که بازی کرده بودم اینو، کودکی بیش نبودم و خیلی نمیفهمیدم دیالوگا رو :D اما الان مثلا اون جایی که Stucky با تبر دنبالمون میکنه قشنگ Alan میگه که: Any moment and Stucky will chop down the door like Jack Nickleson in The Shining :D

یه جایی هم فکر کنم در مورد The Birds جناب Hitchcock یه کامنتی میده وقتی اون کلاغا حمله میکنن.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,536

View attachment 227949

پُشت اون گلدونه، سمت راست! و اِسکنش که کردم دوباره رفتم تو یه page یوتیوب و ایندفعه در مورد یه شخصی به اسم Alex Casey توضیحات اضافه میداد که اتفاقا چندتا کتاب توی این اتاق بود که نویسنده ش همین Alex Casey بودش.

بعد یه searchی کردم در مورد این QR Code ها و فهمیدم که اینا اصلا توی نسخه Xbox 360 نبوده ولی گویا توی نسخه PC بازی بوده! اما اگر اون موقع اینا توی بازی بوده، هنوز بازی Control ساخته نشده بوده که... خیلی عجیبه، نه!؟ به هر حال :D

در ضمن، چقدر این بازی reference داره به فیلم های معروف. قبلا که بازی کرده بودم اینو، کودکی بیش نبودم و خیلی نمیفهمیدم دیالوگا رو :D اما الان مثلا اون جایی که Stucky با تبر دنبالمون میکنه قشنگ Alan میگه که: Any moment and Stucky will chop down the door like Jack Nickleson in The Shining :D

یه جایی هم فکر کنم در مورد The Birds جناب Hitchcock یه کامنتی میده وقتی اون کلاغا حمله میکنن.
تعداد یادداشت هایی که توی بازی پیدا می کنی هم نسبت به نسخه اورجینال بیشتره

_Gam3r_

کاربر سایت
Sep 14, 2021
16
بنظرم الن ویک توی بازیهای سبک خودش بهترین داستان رو داره
خیلی خوب شروع و خیلی عالی تموم میشه البته با کلی سوال بی جواب که همین پایانش رو جذاب تر میکنه...البته هیچ وقت سمت dlc های بازی نرفتم و نمیدونم چیزی از پیچیدگی پایان بازی رو حل میکنه یا خیر..
جالب اینجاست در طول کل بازی نمیدونم چرا یاد کارهای دیوید لیچ عزیز می افتادم...Twin Peaks و مالهالند درایو و...
ای کاش کمی وقت آزاد می داشتم تا مجددا این شاهکار رو اینبار بصورت ریمستر شده تجربه کنم :(

just soccer

کاربر سایت
Sep 18, 2015
114
نام
محمد حسین

View attachment 227949

اون کتابا نویسندشون الکس کیسی نیست نویسندش خود الن ویک که کاراکتر اصلی اون کتابا که 5 جلدن فردیه به نام الکس کیسی که یه پلیس توی نیویورک که یه جورایی الکس کیسی همون مکس پین خودمون درمورد آون QR code ها هم درسته توی نسخه PC هم بودن ولی اونا رو اسکن میکردی میبردت یه جا دیگه اما اینا توی نسخه ریمستر جدیدن و میبرنت به همون ویدیو های کنترل استایل بازی که الن توشون حرف میزنه نکته جالب حالا اینکه ما توی کنترل یه فایل پیدا میکنیم که توش نوشته شده یه فردی به نام الکس کیسی به fbc مراجعه کرده و از fbcهرچی فایل و اطلاعات که مربوط به الن ویک و حوادثی مربوط به آون بوده رو درخواست کرده... :-? :-/ Screenshot_2021-10-13-15-35-46_com.android.chrome_1634126940032.jpg

آخرین ویرایش:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
بازی رو دیروز شروع کردم و الان رسیدم شروع اپیزود دوم، فقط اومدن بگم باز بعد از این همه سال با شنیدن صدای مکس‌پین و اون مونولوگ‌های نابش دسته رو گذاشتم زمین و هرچیزی غیر از مکس‌پین از ذهنم پاک شد، دقیقا اتفاقی که ۱۱ سال پیش هم وقتی آلن‌ویک رو روی پی‌سی زدم واسم اتفاق افتاد، واقعا چی میشه که یه بازی این‌جوری بخشی از وجودمون میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر