سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
جیمی که احتمال مرگش در حد 100% هست و همه‌چیزش از رشد شخصیت تا قیافه مظلومش داد میزنه که قراره با شهید شدن به رستگاری برسه، ولی تیریون به نظرم اندک احتمالی وجود داره که نمیره. :D اما همون جیمی هم ممکنه توی قسمت بعدی نمیره و در اثر یه ماجرای دیگه‌ای منهدم بشه.
یه نکته مهم در مورد این دو تا اینه که بران (Bronn) از طرف عجوزه خانوم مأمور شده که اینا رو بکشه. پس بعیده که قبل از رو در رو شدن اینا با همدیگه، بلایی سرشون بیاد چون شخصیت بران به فنا میره و کارش نیمه‌تموم می‌مونه. یعنی به احتمال زیاد یه صحنه مشترک با هم دارن و حالا یا بران تحت تأثیر پول و مقام یه بلایی سر یکی از اینا میاره، یا در لحظه آخر توبه میکنه و بی‌خیال کشتن‌شون میشه. شاید هم بزنه جیمی رو بکشه که عوضی بودن سرسی به اوج خودش برسه، ولی تیریون رو نکشه.
پس تکلیف پیشگویی معروفی که از 16 سالگی تا الان رو مخ سرسیه مبنی بر اینکه "توسط برادر کوچیکترت کشته میشی" چی؟ یعنی بخاطر فن سرویس میان اینم بیخیال میشن تو سریال ؟ :|
من به شخصه انتظار دارم که جیمی سرسی رو بکشه، چون تیریون خب خیلی تابلو هست و کسی انتظارشو نداره اما از اونجایی که سرسی و جیمی دوقلو هستن و جیمی کوچیکتره یه تئوری هست که منظور از Valoqnar همون جیمیه که سرسی کل مدت عاشقش بوده، نه تیریونی که ازش متنفر بوده.

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
پس تکلیف پیشگویی معروفی که از 16 سالگی تا الان رو مخ سرسیه مبنی بر اینکه "توسط برادر کوچیکترت کشته میشی" چی؟ یعنی بخاطر فن سرویس میان اینم بیخیال میشن تو سریال ؟ :|
من به شخصه انتظار دارم که جیمی سرسی رو بکشه، چون تیریون خب خیلی تابلو هست و کسی انتظارشو نداره اما از اونجایی که سرسی و جیمی دوقلو هستن و جیمی کوچیکتره یه تئوری هست که منظور از Valoqnar همون جیمیه که سرسی کل مدت عاشقش بوده، نه تیریونی که ازش متنفر بوده.
مگی قورباغه میگه برادر کوچیکه میکشتت نگفت برادر کوچیکه تو:Dاینکه سرسی فکر میکنه برادر کوچیکه خودشه فکر خودشه ما نباید به اشتباه بیافتیم:Dوالنکار هر برادر کوچیکه ای میتونه باشه:D

• Like
Reactions: TheGodfather

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
مگی قورباغه میگه برادر کوچیکه میکشتت نگفت برادر کوچیکه تو:Dاینکه سرسی فکر میکنه برادر کوچیکه خودشه فکر خودشه ما نباید به اشتباه بیافتیم:Dوالنکار هر برادر کوچیکه ای میتونه باشه:D
خب واسه چی باید بهش بگه یه برادر کوچیکه یه بنده خدای دیگه ای میاد میکشتش :| منطقیش اینه برادر کوچیک خودشو بگه دیگه :D
+ برادر کوچیک کی دیگه مونده اصلا تو سریال؟

• Like

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
برن اصلا امکان نداره که جیمی رو بکشه بهش وفادار هست این رو میشه تو قسمت 4 فصل 7 دید وقتی جیمی با نیزه داشت سمت دنریس حمله میکرد و برن نجاتش داد احتمال مرگ برن هم بود یعنی مرگ رو به جونش خریده بود و این کارو انجام داد تیریون رو هم نمیکشه چون تیریون بهش گفته هر کی بهت پول داد همیشه یادت باشه من دو برابرش رو بهت میدم
آره منم بعید میدونم بکشتش، ولی به نظرم یه اتفاق بزرگی توی اون صحنه می‌افته و این‌طوری نیست که بران تا اونجا بره و بی‌خیال بشه و بعد دور هم جمع بشن. :D شاید اصلاً خود این بنده خدا در اثر یه اتفاقی بمیره. مثلاً یه لحظه اسیر پول و ثروت بشه و یکی از اینا رو هدف بگیره، ولی به خودش بیاد و ول کنه و همون موقع یکی دیگه از شخصیت‌ها بزنه ناکارش کنه.

اون رو یادم نبود! :D
ولی باز هم شک ندارم جیمی تا آخر این فصل میمیره و امکان نداره زنده بمونه، یعنی واقعاً به حال و هوای این بنده خدا نمیخوره که بلایی سرش نیاد.
شاید هم برادر کوچیکه همین تیریون باشه. ولی هر چی که باشه دوست دارم زجر کشیدن سرسی رو ببینم و یه مرگ ساده و سریع در انتظارش نباشه. :|

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
خب واسه چی باید بهش بگه یه برادر کوچیکه یه بنده خدای دیگه ای میاد میکشتش :| منطقیش اینه برادر کوچیک خودشو بگه دیگه :D
یورون برادر کوچیک داداشش بود و وعده داده که سرسی رو میکشه :D

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,757
نام
کیارش
تو سریال اون جادوگر به سرسی نگفت برادرت میکشتت. کتاب رو کار ندارم ولی تو سریال همچین چیزی نگفت :D

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285

خب واسه چی راضی میشن هرچی بهشون دستور داده شد رو انجام بدن؟ اگه خودش راضی نمیشد این قسمت رو بازی کنه کسی نمی تونست مجبورش کنه که حالا کل خانواده اش بخوان صحنه پایین کشیدن شلوارش رو اون باسن مبارک رو مشاهده کنن.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
تو سریال اون جادوگر به سرسی نگفت برادرت میکشتت. کتاب رو کار ندارم ولی تو سریال همچین چیزی نگفت :D
درسته اینو یادم نبود. تنها دلیلی که اون سکانسو تو فصل 5 نشون دادن دلیلی واسه ترس سرسی از مارجری بود که بهش گفته بود یه ملکه خوشگل تر و جوون تر جاتو میگیره :D
(البته با این تفاسیر اگه بگیم پیشگویی هاش درسته، ملکه جوون تر و خوشگل تر دنریسه . نه؟)

خب واسه چی راضی میشن هرچی بهشون دستور داده شد رو انجام بدن؟ اگه خودش راضی نمیشد این قسمت رو بازی کنه کسی نمی تونست مجبورش کنه.
خب لابد واسه رشد کاراکتر لازم بوده. هر چند کار خاصی نکرده که حتی n*dity کامل هم مثل بقیه کاراکترا (سرسی، دنریس، ملیساندرا و..) نشون ندادن.
کلا رو دخترای خاندان استارک تعصب خاصی دارن و یادم نمیاد هیچ کدومشون n*de scene اینطوری داشته باشن :D

• Like

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
آقا اين فن سرويس فن سرويس كي انداخته تو دهن ملت؟! يه عده از همون روزي كه از كتاب افتاد جلو شمشير رو از رو بستن. اتفاقات سريال تا حد خيلي زيادي اگ نگيم كاملا از زبان خود مارتين گفته شده از اول هم قرار بوده به همينجا ختم شه.
يعني اگه همين اتفاق ها تو كتاب در آينده چاپ شه به به و چه چهشون تو هوا ميره
من خودم نزديك هفت سال سريال رو دنبال ميكنم و اتفاقا به نظر من كارگرداني و بازي ها خيلي پيشرفت كرده از طرفي سريال بيشتر به سمت سينمايي شدن پيش رفته كه خوبي بدي خودش رو داره.
از لحاظ ديالوگ ها كاملا قبول دارم پسرفت رو ولي كاملا قابل درك چون خودشون هم بكشن نميتونن مثل نويسنده خود كتاب بنويسن كه! با اين حال احساسات مخصوصا تو اين قسمت به نظرم به خوبي منتقل شدند.
خلاصه اينقدر زهر نكنين اين سريال واسه خودتون از نقاط قوتش لذت ببريد.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
آقا به نظرتون از این موضوع که Lord of Light دشمن اصلی همه تاریکیا هست و خب وایت واکرا هم سمبل تاریکی هستن توی قسمتای بعدی استفاده نمیشه؟ آخه واقعا این Lord of Light به شدت مرموزه. اگه بخوایم فکر کنیم که مثل بقیه خدایان وستروس ساختگی هست و وجود ندارد پس زنده شدن Beric Dondarrion یا حتی خود جان اسنو چیه؟ یا اون Shadow Assasin که ملیساندرا از استنیس درست کرد و رنلی رو کشت. یا جادوی زالو یا حتی همین آتیش گرفتن شمشیر از خون دست. ممکنه همشون جادو باشن ولی خب این احتمال که واقعا Lord of Light وجود داره و این قدرتا رو بهشون داده هم تا به حال رد نشده.
حتی یه تئوری هست که میگه اژدها ها هم در واقع خادمین lord of light هستند!

از اون طرف اگه Lord of Light واقعا وجود داشت پس چرا استنیس اونطوری به فنا رفت؟ :|

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
آقا به نظرتون از این موضوع که Lord of Light دشمن اصلی همه تاریکیا هست و خب وایت واکرا هم سمبل تاریکی هستن توی قسمتای بعدی استفاده نمیشه؟ آخه واقعا این Lord of Light به شدت مرموزه. اگه بخوایم فکر کنیم که مثل بقیه خدایان وستروس ساختگی هست و وجود ندارد پس زنده شدن Beric Dondarrion یا حتی خود جان اسنو چیه؟ یا اون Shadow Assasin که ملیساندرا از استنیس درست کرد و رنلی رو کشت. یا جادوی زالو یا حتی همین آتیش گرفتن شمشیر از خون دست. ممکنه همشون جادو باشن ولی خب این احتمال که واقعا Lord of Light وجود داره و این قدرتا رو بهشون داده هم تا به حال رد نشده.

از اون طرف اگه Lord of Light واقعا وجود داشت پس چرا استنیس اونطوری به فنا رفت؟ :|

کلا بعید میدونم خیلی پرداخته بشه به چنین مباحث مذهبی و فلسفی عمیقی توی سریال
اگر به این مباحث علاقه داری بهتره منتظر کتاب باشی چون اونجا دست نویسنده بازه برای این جور داستانا.
هر چند این بحث برای خودمم خیلی جالبه
اللخصوص در مورد زنده شدن بریک و جان
چون در مورد شمشیر بریک دانداریون و توروس ازمیر که قبلا گفتن که به نوعی یک تردستی با دراگون فایر هستش
در مورد بلک شادو و اون قسمت زالو هم که بیشتر به جادوی سیاه شباهت داشت تا کار خدا. وقتی میشه بیشتر مطمئن شد که به زادگاه ملیساندرا بپردازیم : آشایی یا همون سرزمین سایه ها که خوراکشونه از این کارا
اما خب زنده شدن مرده ها دیگه بحثی دیگست !

یک مورد اینچنینی دیگه هم که وجود داره و من حتی بیشتر از داستان لرد روشنایی بهش علاقه دارم داستان اون مردی بود که لرد واریس رو اخته کرد
یادت باشه واریس میگفت شنیده که اون مرد تو آتیش با یک موجود اهریمنی صحبت کرده ! اون کی میتونسته باشه ؟
یک لحظه تصور کن اون شاه شب بوده و یجا رو کنه که میتونه صحبت کنه
لحظه هیجان انگیزی میشه

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil

بعد از اینکه استنیس اینطوری به فنا رفت، ملیساندرا متوجه شد که استنیس اون کسی که فکر میکرد نبوده، حتی شیرین(دختر استنیس) رو هم با اشتباه سوزوند، ولی مثل اینکه برا کشتن نایت کینگ باید شمشیر LightBringer باشه که این شمشیرو ملیساندرا میتونه درست کنه(منظورم اشاره به نقش ملیساندرا و Lord of Light به داستانه)

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,655
نام
iMAN
بعد از اینکه استنیس اینطوری به فنا رفت، ملیساندرا متوجه شد که استنیس اون کسی که فکر میکرد نبوده، حتی شیرین(دختر استنیس) رو هم با اشتباه سوزوند، ولی مثل اینکه برا کشتن نایت کینگ باید شمشیر LightBringer باشه که این شمشیرو ملیساندرا میتونه درست کنه(منظورم اشاره به نقش ملیساندرا و Lord of Light به داستانه)
زومجی یه مقاله مفصل نوشته بود درباره لایت برینگر که چیه یا کیه( با فکت و دلیل و اشارات مارتین تو کتاب ، ثابت میکنه لایت برینگر همون شخص جان اسنو هست ) و داستان آزوراهای و شاهزاده موعود و این حرفا ... خیلی مفصله . من خوندم قانع شدم و امیدوارم درست باشه . پیشنهاد میکنم بخونیدش . خالی از لطف نیست .

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
زومجی یه مقاله مفصل نوشته بود درباره لایت برینگر که چیه یا کیه( با فکت و دلیل و اشارات مارتین تو کتاب ، ثابت میکنه لایت برینگر همون شخص جان اسنو هست ) و داستان آزوراهای و شاهزاده موعود و این حرفا ... خیلی مفصله . من خوندم قانع شدم و امیدوارم درست باشه . پیشنهاد میکنم بخونیدش . خالی از لطف نیست .

خوندم دیگه که اون حرفارو زدم :D

لایت برینگر شخص جان نیست بلکه شمشیری هست که آزور آهای داشته، حالا گفتن این شمشیر رو باید تو قلب کسی که دوسش داشته فرو کنه تا شمشیر لایت برینگرساخته شه، حالا باز یه عده میگن کالیسی و میکشه یه عده میگن ملیساندرا خودش رو قربانی میکنه برا این شمشیر ولی به احتمال 99 درصد جان اسنو همون آزور آهای داستانه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر