6600gtبا pcمن ناسازگار شده...

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
این هم درجه ی دمای کارت :
اين درجه حرارت اگه در حالت idle باشه بشدت بالاست وهمونطور كه دوستان اشاره كردن حتي در حالت Full Loaded هم نبايد بيشتر از نهايت 75 تجاوز كنه!
تا حرارت بالا كار دست گرافيكت نداده كارت رو ببر نمايندگي و مساله رو بهشون بگو بايد تعويض كنن! شك نكن خنك كننده كارتت مشكل تهويه گرمايي داره!
كلا 6600ها مدلهاي AGP چون يه هسته گرافيكي pciE بومي هستن بايد از يك پل ارتباطي مترجم به اسم HSI استفاده كنن بنابراين تا حدودي سيستم خنك كنندگي با طراحي سخت تري روشون بايد سوار بشه چون HSI دقيقا زير هسته گرافيكي قرار گرفته
XENOSدوست عزیز
به احتمال بسیار زیاد مشکل من از قدرت پاور هستش البته پاور رو همراه با خرید کارت گرافیک عوض کردم( 480 اسمی و330واقعی !! )اما اینکه احتمال میدم مشکل ازپاورم باشه به خاطر اینه که وقتی تمام اتصالات سیستم رو قطع میکنم(cd ram- dvd ram و کارت TV) سیستم براحتی روشن میشه(بدون در اوردن رمها) و تقریبابدون مشکل(در این حالت هم گاهی باید دو یا سه بار ریست کنم البته فقط گاهی) بنا بر این با کم شدن مصرف برق ظاهرا پاور میتونه برق کارت رو تامین کنه.
فقط سئوال من اینه که مگه این مدل کارت چقدر برق میخوره ؟!!! تو دفترچه راهنماش چیزی ندیدم
ودر این صورت چه پاوری بگیرم ؟
منتظرم بعد از تعطیلات برم دنبال پاور. امیدوارم مشکل همین باشه...
به احتمال فراوان مشكل از پاورته با توجه به تستي كه خودت هم انجام دادي رو اين مسال صحه ميزاره...
بنظر منارزش داره اندكي پول بيشتري بدي و پاور خوب بگيري
الان مارك acebell تو بازار ما جزو برندهاي خوب پاور هست كه مدلهاي 400وات يا حتي 350 ميتونه سيستم شما رو تغذيه كنه باز اگه مارك مرغوب تر ميخواي thermaltake بهترين چيزيه كه ميتوني تو بازار ما پيدا كني
نه امتحان نکردم. من تو سایت Nvidia خوندم که باید بین 40 -50 باشه !!
تو هر بازی که میرم به 100-110 میرسه و تا بالای 100 که میشه یا سیستم هنگ میکنه یا رنگها قاطی میشه !!!
به جز فن خودش میشه یه فن دیگه نصب کرد ؟

بشدت بالاست سريع ببر نمايندگي

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
من احتمال خیلی زیاد میدم که مال Heatsink هست
Heatsink خوب اتصال نمیکنه به بوردت
به قول دوستمون ببرش نمایندگی

====================
UP

شرمنده من ERROR شما را ندیدم ، احتمالا ربط داره به همون POWER

آخرین ویرایش:

tv47

کاربر سایت
Dec 2, 2005
290
نام
amir
XENOS عزیز
پاور مارك acebell و thermaltake الان توبازار حدود قیمتهاشون چنده؟(400w)
لطفا اگه ادرس یا تلفن نمایندگیهاشون رو داری برام بزار.خصوصا پاور thermaltake.
من تعریف پاورgreen رو زیاد شنیدم خصوصا به لحاظ اینکه حداقل نویز و نوسان ولتاِژ رو داره اگه اون دو مارکی که شما معرفی کردی بهترن برم دنبال اونا.

tv47

کاربر سایت
Dec 2, 2005
290
نام
amir
سلام .
توی یه سایت خوندم که GF 6600 GT در حالتی که با حداکثر توان داره کار میکنه حدود 200 وات برق مصرف میکنه . البته الان یادن نیست تو کدوم تاپیک سایت بود اما تو سایت Guru3d خوندم .

Kain عزیز
200 وات خیلی بالاست با توجه به برق مصرفی سایر قطعات توان نهایی رقم بالایی میشود
(راستی چطوری نقل قولها رو توی یک باکس نشون میدین؟!!)

آخرین ویرایش:

tv47

کاربر سایت
Dec 2, 2005
290
نام
amir
دوستان عزیز
اگه در مورد توان مصرفی قطعات کامپیوتر میدنید لطفا ذکر کنید مثل توان مصرفی
Cd Ram--dvd Ram--min Bord --cart Tv و...

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
نوشته شده توسط tv47:
XENOS عزیز
پاور مارك acebell و thermaltake الان توبازار حدود قیمتهاشون چنده؟(400w)
لطفا اگه ادرس یا تلفن نمایندگیهاشون رو داری برام بزار.خصوصا پاور thermaltake.
من تعریف پاورgreen رو زیاد شنیدم خصوصا به لحاظ اینکه حداقل نویز و نوسان ولتاِژ رو داره اگه اون دو مارکی که شما معرفی کردی بهترن برم دنبال اونا.

ادرس وارد كننده قطعات thermaltake:
×××چهار راه ولی عصر خیابان صبای شمالی بازار کامپیوتر صبا فروشگاه planner×××
البته تا جايي كه من اطلاع داشتم مسه اينكه ميخواستن جاشونو عوض كنن وبرن يه جاي ديگه همون طرفا اگه اينطور بود مطمئنا اطرافيان همونجا بايد بدونن كجا رفتن
ميتوني ادرسشون رو از اونا بگيري
در مورد acebel ادرسشو ندارم اما پايتخت بري مطمئنا ميتوني پيداشون كني
نكته ديگه اينكه پاورهاي اين دو برند ارزون نيستنا(يعني منظورم فاصله قيمتيشون با مثلا پاورهاي گرين كم نيست) اما شما اگه مثلا پاور 400 وات همين مدل thermaltake رو بگيري به صورت real هست نه اينكه مثلا 300 وات باشه بنابراين حتي 350 واتش هم برات بسنده ميكنه ضمنا من هيچ كدوم از قيمتاشو ندارم بنابراين در مورد قيمت دادن معذورم
من به هر كي ميخواد پاور خوب خريداري كنه كه يه قطعه مهم تو سخت افزار pc هست و تمام قطعات از نظر تغذيه برقي وابسته بهش هستن توصيه ميدم با كمي هزينه بيشتر از اين دو مدل بازار تهيه كنن

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط XENOS:
ادرس وارد كننده قطعات thermaltake:
×××چهار راه ولی عصر خیابان صبای شمالی بازار کامپیوتر صبا فروشگاه planner×××
البته تا جايي كه من اطلاع داشتم مسه اينكه ميخواستن جاشونو عوض كنن وبرن يه جاي ديگه همون طرفا اگه اينطور بود مطمئنا اطرافيان همونجا بايد بدونن كجا رفتن
ميتوني ادرسشون رو از اونا بگيري
در مورد acebel ادرسشو ندارم اما پايتخت بري مطمئنا ميتوني پيداشون كني
نكته ديگه اينكه پاورهاي اين دو برند ارزون نيستنا(يعني منظورم فاصله قيمتيشون با مثلا پاورهاي گرين كم نيست) اما شما اگه مثلا پاور 400 وات همين مدل thermaltake رو بگيري به صورت real هست نه اينكه مثلا 300 وات باشه بنابراين حتي 350 واتش هم برات بسنده ميكنه ضمنا من هيچ كدوم از قيمتاشو ندارم بنابراين در مورد قيمت دادن معذورم
من به هر كي ميخواد پاور خوب خريداري كنه كه يه قطعه مهم تو سخت افزار pc هست و تمام قطعات از نظر تغذيه برقي وابسته بهش هستن توصيه ميدم با كمي هزينه بيشتر از اين دو مدل بازار تهيه كنن
پاورACBel رو یکی دو ماه قبل از عید . 400 وات از بازار رضا گرفتیم 47 هزار تومن .
اگه اشتباه نکنم 3 سال هم گارانتی آلبالو داشت .
پاور خیلی عالی بود .
سیستم دوستم یه سیستم خفن :
Athlon 64 3200 Socket 939
2 GB Ram DDR 400
Leadtek Geforce 7800 GTX 256 MB DDR3 ( عجب کارت خفنیه . من باهاش چند تا بازی تست کردم . واقعا عالی بود . )
و یه سری چیز دیگه که مهم نیست با این پاور بدون هیچ مشکلی کار میکرد .
اگه مشکل ایشون از پاور بود بهتره همین پاور رو بگیرن .

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
پاورACBel رو یکی دو ماه قبل از عید . 400 وات از بازار رضا گرفتیم 47 هزار تومن .

شما مطمئني كه acebel بوده چون قيمتايي كه من ازش داشتم مدل زير 70 تومن نداشت
البته قيمتاي من باسه همون اولاي اومدنش بود اگه واقعا انقد افت قيمت پيدا كرده باشه عاليه

tv47

کاربر سایت
Dec 2, 2005
290
نام
amir
ازXENOS عزیز ممنون واسه ادرسها. قیمت هم همونطور که Kain عزیز گفته 47000 تومن خوبه اگه واقعا سیستم من مشکللش همین باشه ارزشش رو داره بخرم البته قبلش حتما با یک پاور قوی سیستم رو چک میکنم.هر چند که تفاوت قیمت بین green و این ACBel خیلیه من پاور 480 green رو گرفتم 23000 تومن.
ضمنا به این دوست خوبم RANGER_NAVAL_USA بگم که بحث کلیشه ای رقابت بینnvidia و ATI تمومی نداره ونمیشه همینطور کلی گفت این خوبه اون بده .من قبلش RADEON6600XT داشتم وفوق العاده ازش راضی بودم اما در حد توانش .الان این 6600 GTهم کارش عالیه اما در حد خودش .مشکل من نوع کارت نیست سیستم باید کل قطعاتش با هم سازگار باشه و درست ست بشن.
ضمنا الان توی این سطح قدرت کارتها بین nvidia و ATI فاصله خیلی کمی به لحاظ توانایی وجود داره. مطمئن باش همونقدر از داشتن یک RADEONX1800 لذت میبری!! که یک Geforce 7800 داشته باشی!

آخرین ویرایش:

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط XENOS:
شما مطمئني كه acebel بوده چون قيمتايي كه من ازش داشتم مدل زير 70 تومن نداشت
البته قيمتاي من باسه همون اولاي اومدنش بود اگه واقعا انقد افت قيمت پيدا كرده باشه عاليه
بله دوست عزیز . مطمئنم .
میخوای یه عکس از خود پاور و یه عکس هم از جعبه اش برات بزارم که خیالت راحت بشه ! :cheesygri

tv47

کاربر سایت
Dec 2, 2005
290
نام
amir
دوستان یک اتفاق عجیب دیگه ....سیستم من دیگه تحت هیچ شرایطی بالا نیومد!!!دیشب وسط بازی کواک4 مونیتور خاموش شد و هر چی ریست کردم روشن نشد البته مثل قبل که بوت میشه ولی مونیتور تصویر نداره هر کاری کردم نشد تمام اتصالات رو قطع کردم حتی رمها رو هم یکیش رو ورداشتم(قبلا اینطوری روشن میشد )هچ فایده نداشت شاید تا حالا 100 دفعه ریست کردم!!! الان هم با کارت قبلی دارم کار میکنم این یعنی مشکل از پاور هم نیست !!؟؟؟؟؟واقعا اعصابم خورد شده احتمالا ببرمش نمایندگی گیگا ببینن چه مشکلی داره خیلی هم باهاش کار دارم این روزا (گرافیک و 3d کار میکنم) بهر حال از همه دوستان که کمک کردن واین مدت زحمت کشیدن خیلی ممنونم بعد یک تعمیر اساسی خدمت میرسم ومیگم مشکل چی بوده ...موفق باشید

tv47

کاربر سایت
Dec 2, 2005
290
نام
amir
دوستان سلام
با عرض معذرت از اینکه دیر اومدم مشکل من اینجوری حل شد:کارت رو بردم گارانتی اواژنگ دو هفته بعد سالم تحویل گرفتم !!! گفتند که یکی از ای سی-های بردش سوخته و عوضش کرده بودند الان هم مدتهاست بخوبی کار میکنه دوباره از راهنمائیهای تمام دوستان ممنونم امیدوارم موفق باشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر