6 سال انتظار پایان یافت و اینک شبیه ساز قرن Pcsx2

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,795
نام
امین
بازی هایی مثل gow و mgs و dmc رو میشه با این برنامه به راحتی و بدون مشکل فریم بازی کردم؟؟؟(اینا جزء قدیمی ها حساب میشن؟)

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
قربون اقا ساکاماتو
ببین امین جان ما میگیم نر شما میگی بدوش اولا کردن نه کرد ثانیا چه ربطی به قدیمی بودن یا جدید بودن داره ثالثا به قدیمی یا جدید ربطی نداره اگر اینجوری بود که همه باید الان می تونستن بازی های متال گیر دو یا دویل مکرای دورو بازی کنن مشکل اصلی بازی سی پی یو دستگاه های پی اس تو هستش که هم 128 بایتی هست و هم خیلی فرق ها داره که باید با برنامه شبیه سازی بشه فکر نمیکنم ربطی به قدیمی یا جدید بودن یک کنسول داشته باشه

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,795
نام
امین
ببین امین جان ما میگیم نر شما میگی بدوش اولا کردن نه کرد
اولا کرد نه کردم این درست بود نه اونی که تو گفتی.

+++++++
تو پست های قبل یه چیزایی درباره ی قدیمی یا جدید بودن بازی ها خوندم.

+++++++

من قدیمی یا جدید بودن کنسول منظورم نبود منظورم قدیمی با جدید بودن بازی ها بود.

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto
امان امان از دست بعضی ها ........

تو پست های قبل یه چیزایی درباره ی قدیمی یا جدید بودن بازی ها خوندم.

+++++++

من قدیمی یا جدید بودن کنسول منظورم نبود منظورم قدیمی با جدید بودن بازی ها بود.
به نظر می رسد اصلا" به حرفهای صفحه قبلی ام توجه نکرده ای ! سه صفحه داستان امیرارسلان می نویسم برای خودم !
اجرای بازی ها ربطی به """"""" جدید یا قدیمی بودن بازی ندارد""""""". حتی مثال هم زدم. حتی ممکن است نسخه ژاپنی یک بازی اجرا شود اما نسخه اروپایی اجرا نشود !
نه تنها در مورد شبیه سازهای پلی استیشن 2 بلکه همه شبیه سازها این جوری هستند. بعضی از بازی ها اجرا می شوند و بعضی دیگر اجرا نمی شوند.
علت اش هم تفاوت ماهیت بازی ها در استفاده از برنامه dev kit (برنامه ای که موجب تبدیل فرمت بازی به پلی استیشن 2 می شود و تنها در دست کمپانی های سازنده است) است. شانس بازی است که اجرا بشود یا نشود. ممکن است بازی از یک قسمتی از برنامه مخصوص خودش استفاده کند که هنوز به درستی شبیه سازی نشده است و در نتیجه بازی اجرا نمی شود مثلا" در نسخه های قبلی شبیه ساز pcsx2 هنوز قسمت IPU(image processing unit) یا واحد پردازش تصویر که برای نشان دادن fmv و Intro ها بود کامل شبیه سازی نشده بود >>>> در نتیجه >>>> بازی هایی که در ابتدای آنها Intro (فیلم پیش نمایشی که در ابتدای بازی ها معمولا" نشان داده می شود) نشان داده می شد اجرا نمی شدند !! البته بعدا" patch گذاشتند تا این مرحله را رد کند و شبیه ساز هنگام برخورد با آن قفل یا هنگ نکند و در نسخه 0.9 قسمت IPU بطور کامل توسط آقای saqib شبیه سازی شد و دیگر مشکلی در این زمینه پیش نیامد. این تنها یک مثال کوچک بود. ممکن است قسمت دیگری هنوز شبیه سازی نشده باشد در نتیجه در یک جایی از بازی ممکن است شبیه ساز قفل کند یا crash شود. این بستگی به نوع ماهیت بازی دارد که از چه چیزهایی استفاده می کند و چقدر پیچیده است. هرچقدر بازی ساده تر باشد راحت تر اجرا شده و مشکل کمتری در اجرای آن دیده می شود.
ضمنا" این +++++ ها من را کشته اند !!
برو بچ با چه بایوسی میشه کشتی کج رو آورد؟
همه بایوس ها برای همه بازی ها مجاز هستند مثل scph-4000r و scph-50000 و غیره. فقط بایوس scph-10000 کمی ایراد دارد که بهتر است استفاده نشود یعنی اینکه قدیمی است و آن به آن علت است که بعضی از فایلهای مورد نیاز را در خودش ندارد.
در ضمن هیچ فرقی در سرعت ندارند. همه بایوس ها در سرعت اجرا تاثیری ندارند.
در مورد کشتی کجججج هم زیاد بازی نکن بدآموزی دارد. تا آنجا که می دانم در نسخه 0.9 smackdown vs raw 2006 و rummble rose را هم می آورد. البته بعید می دانم سن تان به این جور چیزها بخورد !؟ فعلا" با همان winning eleven 9 یا atari collection شروع کن. بزرگ شدی از اون جور بازی ها هم می توانی بازی کنی ! هاه هاه هه هه.....

CRASH

کاربر سایت
Sep 24, 2005
383
نام
مهدی
نوشته شده توسط amin mozy:
بالاخره ورژن 0.9 اون عرضه شد
برید سایتش و دان کنید
ورزن 9 کجا بود بابا این کدهای برنامه هست گزاشتن بینم کسی میتونه کاری کنه که برنامه بهتر بشه .

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
دوستان هنوز نسخه 0.9 این برنامه برای استفاده ریلیز نشده. این نسخه ای که در سایت PCSX2 قرار گرفته در واقع سورس برنامه هست تا کسانی که می تونن در این زمینه همکاری کنن بتونن با استفاده از سورس ورژن 0.9 در تکمیل این برنامه کمک کنند.

در ضمن پسوند 7z به راحتی با ورژن های جدید برنامه WinRAR باز می شود.

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto
نسخه 0.9 انتشار یافته است. از من تشکر کنید !

ای بابا !
LICH KING جان ! از شما بعیده که این حرفها را می زنید !!!!؟؟؟؟
نسخه 0.9 سوم آوریل انتشار یافت و خودم هم آن را دانلود کردم. نسبتا" سریع تر شده است. من که تاحالا بازی ای تست نکردم اما بایوس اش را 5 فریم سریع تر اجرا می کند.
شما می توانید از خود سایت www.ngemu.com دانلود کنید. همچنین می توانید از قسمت download سایت www.pcsx2.net هم دانلود کنید.
http://www.emulator-zone.com/doc.php/ps2/pcsx2.html
لینک بالا از emulator-zone را امتحان کنید.
در ضمن crash جان! با این طرز حرف زدنت برایم مسلم شد که 9 سال بیشتر سن نداری !!
----------------------------------------
در مورد پسوند *.7z دیگر از بعضی از بچه های اینجا انتظار نداشتم که دیگر این را ندانند !!؟؟؟؟
این همه مثلا" شما بازی می کنید و اخبار بازی و پچ و ترینر و غیره می دانید بعد یک چیز به این راحتی را نمی دانید ؟؟
همانطور که جناب Lich گفت می توانید از آخرین نسخه winrar استفاده کنید. اما من راه حل بهتری دارم به گوگل بروید و تایپ کنید 7unzip program download و برنامه مخصوص این فرمت را دانلود کنید خیلی کمتر از winrar اندازهاش است.
---------------------------------------
فعلا" دارم هلپ فارسی اش را می نویسم شاید اگر شما استقبال بکنید همینجا بگذارم !
در ضمن بگویم اینها به ندرت سورس بیرون می دهند. تازه هیچ وقت هم ناامید نشدند. تازه همانطور که قبلا" گفتم در نمایشگاه لاهور ، رتبه اول را کسب کردند و مقداری جایزه نقدی برنده شدند که قراره یکی از انها نمی دانم کابل آداپتور بخرد و مستقیما" debug کنند. عضو جدیدشان هم zerofrog است که یک پلاگین گرافیکی به نام zeroGS نوشته که برای آنهایی است که جیفورس سری 6 و به بالا و کارتهای جدید ATI دارند ، هست.
تازه گزینه های جدید هم در بخش cpu گذاشته شده است که حتی شامل recompiler برای dual core و HT هم است.

این هم چند تا لینک که بهتره توجه کنید

سوالات و پاسخ های معمول در باره نسخه جدید :
http://forums.ngemu.com/pcsx2-official-forum/62230-pcsx2-0-9-faq-frequently-asked-questions.html

گزارش مشکلات شبیه ساز مزبور
http://forums.ngemu.com/pcsx2-official-forum/70415-pcsx2-0-9-feedback-bug-reports-thread.html

بحث درباره پلاگین جدید zeroGS
http://forums.ngemu.com/pcsx2-official-forum/70588-zerogs-new-gs-plugin.html

فعلا" باید مدیون من باشید..........

آخرین ویرایش:

komsoftpc

کاربر سایت
Apr 4, 2006
18
نام
KAMBIZ
Pcsx2 0.9 با مشكلي مواجه شده است !

سلام
آقاي SAKAMOTO من اين نسخه رو با تمامي پلاگهاش دانلود كردم كه ظرفيتشم دقيقا" 4.26 مگابايت بود ولي بعد از Extract كردنش تمامي پلاگها رو به جزء پلاگ صدا نشناخت ووارد برنامه نشد به نظر شما اين مشكل به چي ربط داره ؟
خوشحال ميشم كه من رو درمورد اين مساله راهنمايي كني !!!!!!!:cheesygri
در ضمن اگه بشه بايوس scph50000 ورژن 2004 رو من ندارم اگه شما اين بايوس رو دارين براي دانلود بزارينش متشكرم!:((

آخرین ویرایش:

komsoftpc

کاربر سایت
Apr 4, 2006
18
نام
KAMBIZ
راهنمايي براي كساني مشكل فريم خواهند داشت !

دوستان براي اينكه بتونين در بازيها از فريم بالا تري برخوردار باشين ميتونين كامپيوتر خود را به جاي وصل كردن به مانيتور به تلوزيوون وصلش كنين واجراءكنين البته بايد گزينه ي tv-out را از پلاگين گرافيكي تيك بزنين !!! اين مورد رو من خودم امتحان كردم سرعت دقيقا مطابق خود ps2 ميشه توجه كنين كه حداكثر ريزوليشن بايد در روي 480*640 باشه برين امتحانش كنين بد نيست !!!!!!!!!!:cheesygri

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto
بایوس هم داریم ! خوبش هم داریم !

سلام
آقاي SAKAMOTO من اين نسخه رو با تمامي پلاگهاش دانلود كردم كه ظرفيتشم دقيقا" 4.26 مگابايت بود ولي بعد از Extract كردنش تمامي پلاگها رو به جزء پلاگ صدا نشناخت ووارد برنامه نشد به نظر شما اين مشكل به چي ربط داره ؟
شما احتمالا" نسخه اولیه را که ایراد دارد از ngemu دانلود کردی. بهتر است از همان www.pcsx2.net دانلود کنی.
درسته مشکل اصلی نسخه اولیه (که بعدا" اصلاح شد) این است که فاقد پلاگین صوتی است !!! (البته نویسندگان شبیه ساز سهوا" این کار را انجام دادند و عذرخواهی کردند) حالا شما به www.pcsx2.net برو و در قسمت download پلاگین صوتی spu2null.dll (v0.5) و پلاگین صوتی peops و cdvd را دانلود کنید و در پوشه پلاگین ها قرار دهید و سپس برنامه را دوباره اجرا کنید مشکل حل می شود.
ضمنا" در قسمت cpu در شبیه ساز سه گزینه اول یعنی interpreter - vu0-rec - vu1-rec را تیک بزن. اگر از سی پی یو dual core یا pentium 4 HT استفاده می کنی می توانی بقیه را تیک بزنی.
ضمنا" در نسخه اولیه ورژن VM هم قرار دارد که بهدا" در نسخه اصلاح شده حذف شده است چون پر از مشکل است. اگر برای شما بدون مشکل اجرا می شود خوشحال باش وگرنه باید فقط از همان نسخه pcsxt(non VM) استفاده کنی. البته فرق این دوتا زیاد نیست فقط vm حدود یک فریم سریع تر از غیر vm است.

در ضمن اگه بشه بايوس scph50000 ورژن 2004 رو من ندارم اگه شما اين بايوس رو دارين براي دانلود بزارينش متشكرم!:((
مهم نیست چه بایوسی داشته باشی. هرچی داشته باش فقط غیر از scph-10000بقیه بایوس ها در یک سطح اند. به لینکی که در انتهای پیامم گذاشتم بیا.

دوستان براي اينكه بتونين در بازيها از فريم بالا تري برخوردار باشين ميتونين كامپيوتر خود را به جاي وصل كردن به مانيتور به تلوزيوون وصلش كنين واجراءكنين البته بايد گزينه ي tv-out را از پلاگين گرافيكي تيك بزنين !!! اين مورد رو من خودم امتحان كردم سرعت دقيقا مطابق خود ps2 ميشه توجه كنين كه حداكثر ريزوليشن بايد در روي 480*640 باشه برين امتحانش كنين بد نيست !!!!!!!!!!
بعید می دانم چون شبیه سازی پلی استیشن 2 اصلا" به رزولوشن بستگی نداره ! مطمئن باش. بارها درباره ساختار پلی استیشن 2 و مشکلات شبیه سازی آن در اینجا بحث شده. الان حال ندارم توضیح بدهم ! بیا به لینک زیر که گذاشتم تا برایت توضیح دهم. لینک بایوس دارم ، آکبند تازه از تنور در آمده !!
-----------------------------------
جناب komsoftpc لطفا" به انجمن های Click Here بیا و ثبت نام کن. من آنجا فعالیت دارم. لینک بایوس تا دلت بخواد هست. <<<به قسمت شبیه سازهای آنجا برو.>>>

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر