50 استودیو بازیسازی برتر تاریخ از دید مجله EDGE

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
izg9iykkin3dfbhap42.jpg

مجله معتبر EDGE در اقدامی 50 استودیو برتر تاریخ (دنیا) را در آخرین شماره از نشریه خود معرفی کرده است .

خُب رتبه 1 سورپرایزتون نمیکنه . اونها ValVe خالق سری بازی های Portal و Half-Life را به عنوان بهترین استدیو بازی سازی تاریخ معرفی کرده اند .

Top 50:
1. Valve
2. Mojang
3. Nintendo EAD
4. Platinum Games
5. Naughty Dog
6. Rockstar North
7. Bungie
8. FromSoftware
9. Arkane Studios
10. Riot Games
11. Epic Games
12. Media molecule
13. Dice
14. Kojima Productions
15. Irrational
16. ArenaNet
17. Blizzard
18. Rocksteady
19. Ubi Montreal
20. Bethesda
21. Double Fine
22. Terry Cavanagh
23. Thatgamecompany
24. Gearbox
25. 343
26. Firaxis
27. EA Canada
28. Bioware
29. Eidos Montreal
30. Playdead
31. Sony online entertainment
32. Crytek
33. Redlynx
34. Vlambeer
35. CCP
36. Telltale
37. Id
38. Ninja theory
39. Quantic Dream
40. Codemasters
41. Criterion
42. Mossmouth
43. Harmonix
44. Sony Santa Monica
45. Capybara
46. Creative assembly
47. Halfbrick
48. Wayforward
49. Jagex
50. Relic

آخرین ویرایش:

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
یعنی اینایی که نام بردی از بازی های blizzard بهتر هستن؟یا از بازی های rocksteady بهتر هستن؟یا از بازی های rockstar بهتر هستن؟
من خودم platinum games رو دوست دارم ولی دیگه اینقدر ها هم خوب نیست که تو رتبه 4 قرار بگیره

داداش مرتضی حرفت متین :D
اما بنظرت PD‏ ‏, نقش هویج رو داره ! :D

بودن جزو 5 تا یا 10 تای اول حق پلاتینوم ـه. اینکه چرا بلیزارد و PD و بقیه تو 10 تا نیستن رو از Edge بپرسین نه من. :D

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
کدوم استدلال؟. اون 2 تا بازی رو ندیدی متوسط‌ها رو میگی؟ من میگم تجربه کارمنداش که سابقه بازی‌سازی داشتند باعث شد 343موفق عمل کنه. مشکلی هست اسم 343 رو بیارم؟

کی گفته ناموفق عمل کرده؟من دارم در مورد لیست صحبت میکنم نه این که 343 چه کرده و نکرده! شما برداشتی توضیح در مورد اعضا میدی!! اینجا داره میگه 50 developers و اسم استودیو رو تو لیست برده نه اعضا!!!

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
علاوه بر عجیب بودن رتبه Platinum رتبه Telltale هم عجیب بود موفق ترین کارشون همین واکینگ دد بود. احساس میکنم جو گیر شدن و اینو تو لیست گذاشتن جای T10 و PD هم خیلی خالیه و عجیبه
رتبه 44 سانتا هم لیست رو کلا از اعتبار انداخت:d

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
وقتی میان یه استودیو رو توی لیست برترین های میزارن، فقط بازی هایی که اون استودیو ساخته رو در نظر نمی گیرن. مطمئنا عواملی مثل تاثیری که اون استودیو روی دنیای بازی ها گذاشته یا سابقه ی اون استودیو رو هم در نظر می گیرن. از نظر من یقینا تاثیر DMC تو دنیای بازی ها (و مخصوصا سبک HnS) بیشتر بوده از GOW. هزاران خط هم می تونم توضیح بدم. از دوربین دستی و قابل کنترل بازی می تونم شروع کنم تا سیستم Rank و اصلا خود ساخت کمبو به جای استفاده از کمبو های از پیش تعیین شده.
مخالفم! :d
اینایی که میگی توی 50 بازی ساز برتر تاریخ باید حساب بشه، نه توی 50 استودیوی بازی سازی!
DMC رو هم Platinum Games نساخته و باید جزو بازی های Capcom (حالا کدوم استودیوش ساخته رو نمیدونم:-" ) حساب کرد! چون اون استودیو بازی رو ساخته نه PG !
---
در کل به نظرم لیست بسیار مسخره ای میباشد! چون این یکی دیگه واقعا هیچ منطقی پشتش نیست! :d

SAEIDX360

کاربر سایت
Jun 17, 2008
392
نام
سعید
اینطوری نمیشه باید به داداش کوچیکم بگم نظرشو در مورد بهترین بازیهای سال وبهترین استدیو های تاریخ بپرسم!!! هر ننه قمری پامیشه یسری اراجیف تحویل مردم میده!:-(
معلوم نیست چه معلوم الحال هایی چطوری به این نتیجه مسخره رسیدن?!!!

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
Platinum Games بایونتا رو ساخته که Edge بهش نمره 10 داد (جزو 12-13 تا بازی تاریخه که از Edge نمره 10 گرفته). یعنی کلا خیلی حال کردن باهاش، پس خیلی هم عجیب نیست قرار گرفتنش تو این رتبه. ولی بانجی رو باید بالاتر میگذاشت:| دو تا بازیش از Edge 10 گرفتن.

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
مخالفم! :d
اینایی که میگی توی 50 بازی ساز برتر تاریخ باید حساب بشه، نه توی 50 استودیوی بازی سازی!
DMC رو هم Platinum Games نساخته و باید جزو بازی های Capcom (حالا کدوم استودیوش ساخته رو نمیدونم:-" ) حساب کرد! چون اون استودیو بازی رو ساخته نه PG !

DMC رو یه جورایی اعضای Clover Studio ساختن.(البته Developer رسمی بازی فکر کنم کپکام بود، اما خب Clover خونه ی اصلی کامیا و Team Little Devil ـش بود :D) بعدا که این استودیو تعطیل شد، اعضاش رفتن یه استودیو تاسیس کردن با عنوان Seed Games (اگه اشتباه نکنم :D) بعدا اسم این استودیو تغییر کرد شد Platinum Games :D در واقع PG همون Clover ـه یه جورایی :D در ضمن Team Little Devil هم به Team Little Angel تغییر نام داد و Bayonetta رو ساخت :D

Jaquar

کاربر سایت
Dec 31, 2012
181
نام
Friend of Jaquars, The Third
کاملا مشخه علاوه بر بازیهای بزرگ، احترام به مخاطب هم رکن اصلی انتخاب بوده.

1. Valve >:d<

36. Telltale >> فقط انتظار داشتم این یکی رو رتبه بالاتری قرار بدن.

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
عجب لیست داغونی اومده arkane گذاشته نهم . اخه این استودیو به جز dishonored چیزی نساخته این بازی هم از نظر فنی هیچی نداشت . بعد اومده dice رو گذاشته 13 و santa monica گذاشته 44 :-o
در حق quantic dream هم خیلی ظلم شده
Eidos Montreal :((

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
DMC رو یه جورایی اعضای Clover Studio ساختن.(البته Developer رسمی بازی فکر کنم کپکام بود، اما خب Clover خونه ی اصلی کامیا و Team Little Devil ـش بود :biggrin1:) بعدا که این استودیو تعطیل شد، اعضاش رفتن یه استودیو تاسیس کردن با عنوان Seed Games (اگه اشتباه نکنم :biggrin1:) بعدا اسم این استودیو تغییر کرد شد Platinum Games :biggrin1: در واقع PG همون Clover ـه یه جورایی :biggrin1: در ضمن Team Little Devil هم به Team Little Angel تغییر نام داد و Bayonetta رو ساخت :biggrin1:
خوب بازم ربطی به PG نداشت این! :d چون DMC جزو افتخارات کپکام حساب میشه نه PG ! :d
شاید توی افتخارات فردی تاثیر داشته باشه،ولی برای یک استودیو که حساب نمیشه! :d

مثل اینکه بگیم مورینیو با اینتر CL رو گرفته، بعد الان که رفته رئال، بگیم اون CL جزو افتخارات رئال حساب میشه! :d میشه؟نمیشه! :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر