50 استودیو بازیسازی برتر تاریخ از دید مجله EDGE

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
izg9iykkin3dfbhap42.jpg

مجله معتبر EDGE در اقدامی 50 استودیو برتر تاریخ (دنیا) را در آخرین شماره از نشریه خود معرفی کرده است .

خُب رتبه 1 سورپرایزتون نمیکنه . اونها ValVe خالق سری بازی های Portal و Half-Life را به عنوان بهترین استدیو بازی سازی تاریخ معرفی کرده اند .

Top 50:
1. Valve
2. Mojang
3. Nintendo EAD
4. Platinum Games
5. Naughty Dog
6. Rockstar North
7. Bungie
8. FromSoftware
9. Arkane Studios
10. Riot Games
11. Epic Games
12. Media molecule
13. Dice
14. Kojima Productions
15. Irrational
16. ArenaNet
17. Blizzard
18. Rocksteady
19. Ubi Montreal
20. Bethesda
21. Double Fine
22. Terry Cavanagh
23. Thatgamecompany
24. Gearbox
25. 343
26. Firaxis
27. EA Canada
28. Bioware
29. Eidos Montreal
30. Playdead
31. Sony online entertainment
32. Crytek
33. Redlynx
34. Vlambeer
35. CCP
36. Telltale
37. Id
38. Ninja theory
39. Quantic Dream
40. Codemasters
41. Criterion
42. Mossmouth
43. Harmonix
44. Sony Santa Monica
45. Capybara
46. Creative assembly
47. Halfbrick
48. Wayforward
49. Jagex
50. Relic

آخرین ویرایش:

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
ببينيد وقتي ميگن بهترين بازي تاريخ ....اون بازي و پيشرفتش رو نسبت به زمانش مي سنجن و با بقيه مقايسه مي كنن. :
براي مثال اگه از يه فن متال گير بپرسي شماره ٣ بهتر بود يا ٤ اكثرا ميگن ٣ در صورتي كه شماره ٤ از خيلي لحاظ(گرافيك و انجين و....)بهتر از شماره قبلي بود ولي شماره ٣ در زمان خودش خيلي عالي تر و كاملتر بود

يا مثلا ميگن بهترين كنسول تاريخ مثلا ps 2 بوده كه معنيش اين نيس از ps3 قويتره بلكه در زمان خودش بسيار جريان سازتر و بهتر بوده نسبت به بقيه:d

حالا هم بايد تاثير وقدرت و كيفيت و مرجع بودن هاف لايف رو در زمان انتشارش نسبت به مثلا فاركراي ٣ در زمان انتشارش مقايسه كني

+

گرافيك هاف لايف در زمان خودش يه پله از رقيباش سرتر بود(همون عنصري كه بعضي ها فقط عاشقشن) و همچنين بقيه المانهاش و همين باعث ميشه بعد سالها بازم خيلي كهنه جلوه نكنه
پورتال هم همينطور هست و اگه شما ٣ سال بعد هم برگردي و اين بازي شاهكار با طراحي مراحل و داستان و شخصيتهاي بي نظير رو بازي كني در حد يه بازي كاملا نو ازش لذت مي بري.....

اگرم همين حالا هاف لايف ٢ با همون گرافيك عرضه بشه متاش زير ٨٨ يا ٩٠ اينا نمياد
بهترین بازی تاریخ = بهترین بازی عرضه شده در کل تاریخ
اون مفهومی که شما داری بهش اشاره میکنی یه چیز دیگس .
مثلا یه بازی زمان عرضش جایزه های زیادی رو میبره و متای بالایی رو میگیره ولی خب اصولا جلوی بازی هایی که 10 سال بعد از خودش میان حرفی برای گفتن نداره و بهترین نیست .
جوایز و نمرات بازی جز افتخاراتش حساب میشه . پس شما میتونی از کلمه ی پر افتخار ترین بازی استفاده کنی .
مفهوم بهترین بودن با مفهوم پر افتخار ترین بودن فرق داره . ( فکت )

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
دوست عزیز، یک مقدار این نگاه offensive خودت رو تغییر بده، یکم متین تر رفتار کن،
والله به خدا ما نه آدم خوار هستیم نه دشمن تو و وَلو و هیلو و اَلن ویک و ریج و نمیدونم هزار تا بازی دیگه :d
ببین شما ضعیف ترین بازی دنیا رو هم نگاه کنی احتمالش هست که شماره بعدی هم ازش ساخته بشه، چه برسه به یکی از گنده ترین ip های وَلو !
شما میگی در حال ساخت بودن اچ ال 3 اثبات نمیخواد، من میگم در حال ساخت نبودنش هم اثبات نمیخواد.
الان شما با حدس و شایعه میخوای ثابت کنی؟
اصلا احتیاجی نیست انقدر پافشاری کنی روی نظراتت که خودتم میدونی روی حدس و گمانه !
همونطوری که ما به تو فشار نمیاریم که نخیر، در حال ساخت نیست !
اون رو که بله، خودشون 100 بار اعلام کردن یک بخش از تیم در زمان ساخت ریج داشته روی دووم 4 کار میکرده، چه پروفی بود الان این؟
حالا اصلا کاری نداریم، هَف لایف 3 بیاد، بسیار هم عالیه، امیدواریم فردا رلیز بشه.
الان سال 2016 هم بگن که به زودی رلیز میشه شما میخوای بگی: بله ما در اولین ماه سال 2013 گفتیم که دارن روی بازی کار میکنن؟؟
نظراتت حالت لانگ شات داره؟ یا واقعا اینطوریه؟؟ ما بدونیم تکلیفمون رو
نمیتونم اثبات کنم ولی شایعات اینو میگه یعنی همه چی را بزاری روی هم میبینی که احتمال ساختش خیلی زیاده و ساخته نشدنش جای تعجب داره ! الان یه سایتی مثل ign با اطمینان میگه حرفامون را بوکمارک کنید و ببینید که پیشبینیهای ما چقدر برای 2013 درست از اب در میاد و میگه سال 2013 تو e3 بازیه hl3 معرفی میشه . خودت هم میدونی که من حق دارم !:D

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
کوروش جان quake 5 که فعلا اصلا خبری نیست ازش. id توی QC2012 گفت حتی پروژه های موبایلشون رو هم کنسل کردن و تمام استودیو متمرکز شدن روی Doom 4 تا یه عنوان Triple A کامل بسازن. البته خوب مطمئنن plan هایی برای ساخت نسخه ی 5 دارن ولی فعلا بعید میدونم اصلا ساختش کلید خورده باشه.
HL 3 هم دیگه اظهر من الشمس هست ساختش کوروش:d. اینقدر توی این مدت آرت وورک و صحبت از انجین جدید و.... اومده برای این بازی که دیگه 1درصد هم شکی باقی نگذاشته:).
قربان نظر برم :x
حالا من در مورد دوستمون اقای گرتال هم همین رو میخوام بگم که چقدر خودخواهانه نظراتشون رو تحمیل میکنن !
بطور مثال وقتی میگی این بازی فلانش ایراد داره، میگه متاش بالاست (استناد به مدرک مستند)
میگی فلان بازی تکسچرای نزدیکش افتضاحه عکس از دورنما میذاره میگه نخیر، تکسچرا عالیه (استناد به یه چیز دیگه اصلا)
میگی این بازی معرفی نشده، میگه نخیر تمام شایعات میگه در حال ساخته (اتّکا به باد هوا)
انقدرم پافشاری میکنه که همه فرار میکنن میرن دیگه، ایشونم در باطن خودش فکر میکنه همه رو به خاک مالیده !
شما خودت رو بذار جای ما ...
نمیشه واسه به کرسی نشوندن نظرت به هر وسیله ای اتکا کنی، ادمیزاد در مقابل رفتارش باید مسئول باشه !
دروغ میگم؟ دوتا فحش بده بگو دروغ میگی !
نمیتونم اثبات کنم ولی شایعات اینو میگه یعنی همه چی را بزاری روی هم میبینی که احتمال ساختش خیلی زیاده و ساخته نشدنش جای تعجب داره ! الان یه سایتی مثل ign با اطمینان میگه حرفامون را بوکمارک کنید و ببینید که پیش بینی های ما چقدر برای 2013 درست از اب در میاد و میگه سال 2013 تو e3 بازیه hl3 معرفی میشه . خودت هم میدونی که من حق دارم !:D
ببین من نمیگم دروغ میگی،
تو هم خودت خوب میدونی که منم دروغ نمیگم (میگم ممکنه در دست ساخت هم نباشه)
بله احتمال ساخته شدنش که اصلا احتمال نیست، قطعی هست !
شاید 2013 ولو اعلام کنه که بازی در 2015 رلیز میشه ! یا شاید اینم نگه و فقط به یک سی جی بسنده کنه !
اونوقت چی؟ در کل متوجه منظورم میشی؟
انقدر با اطمینان نظر نده در مورد یک شایعه :d
شاید هم اصلا اعلام کنه که در انتها کوارتر دوم 2013 رلیز میشه (تاریخ ای3 کِیه؟:d)، کسی چه میدونه، در کل تا الان یک شایعه هست و باید باهاش مثل شایعه برخورد بشه !

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
قربان نظر برم :x
حالا من در مورد دوستمون اقای گرتال هم همین رو میخوام بگم که چقدر خودخواهانه نظراتشون رو تحمیل میکنن !
بطور مثال وقتی میگی این بازی فلانش ایراد داره، میگه متاش بالاست (استناد به مدرک مستند)
میگی فلان بازی تکسچرای نزدیکش افتضاحه عکس از دورنما میذاره میگه نخیر، تکسچرا عالیه (استناد به یه چیز دیگه اصلا)
میگی این بازی معرفی نشده، میگه نخیر تمام شایعات میگه در حال ساخته (اتّکا به باد هوا)
انقدرم پافشاری میکنه که همه فرار میکنن میرن دیگه، ایشونم در باطن خودش فکر میکنه همه رو به خاک مالیده !
شما خودت رو بذار جای ما ...
نمیشه واسه به کرسی نشوندن نظرت به هر وسیله ای اتکا کنی، ادمیزاد در مقابل رفتارش باید مسئول باشه !
دروغ میگم؟ دوتا فحش بده بگو دروغ میگی !

اختیار داری کوروش جان;)، شما آقایی :). والا بحث گرافیک رو نکنیم که خیلی بهتره:d ولی راجع به ساخت بازی هم منظور فرخ هم همین هست که بازی داره روند ساختشو طی میکنه ولی هنوز به مرحله ی رونمایی نرسیده که ایشالا امیدوارم E3 دیگه طلسمش بشکنه:d. فرخ هم منظورش از شایعات پیرامون بازی اخبار ضد و نقیض و آرت وورک ها و.... هستش:).

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
مگه قراره از جواد صحبت کنی ؟! لول . از پستهایی که این مدت دادی و جواد شده استاد شما ! :lol: این حرفها را میگم .

جالب اینجاست که اونقدر تو خواب فرو رفتی نمیدونی که HL3 خیلی وقته داره ساخته میشه و فقط تائید رسمی نشده ! یعنی باید همه چی تائید رسمی بشه تا بدونی ساخته میشه ! به طور مثال الان همه مثلا مثل روز میدونن AW2 ساخته میشه ولی فقط تائید نشده ! اینها برای HL3 فقط منتظر یه زمان مناسب هستند چون بازی به حد کافی حساسه که نخوان با عجله در ساختنش به گند بکشنش . در عوض تمیشون این نسل چندتا بازی زدیف کردند که متاشون را برات نشون دادم .

کدوم روال ؟! مظورت همون روالی هست که باعث شده موفقیت عظیم کسب کنه ؟! بزار همون روال را به هم نزنن و ما همچنان راضی باشیم و اهمیتی نداره که شما راضی باشی یا نباشی !

کسی کله دنیا را به اون چندتا بازی خلاصه نکرده بلکه دارم میگم بازیهایی مثلا HL برای من مقدس تر از بقیه عناوین هست ! نه اینکه بگم بقیه بازیها بازی نیستند ! بلکه خود من از بازی مثل کرایسیس خیلی خوشم میاد ولی امثال این بازیها را پاینتر از HL میدونم !
خوب حالاکه بحث جوات پیش امد بزار بگم البته خودت هم خوب میدونی همین جوات که داری الان براش شکلک و .........می زاری و می گی استاد نیست کسی بود تو سال 2006بازی داد بیرون که دنیای گیم دگرگون کرد تا همین الان هم از همه لحاظ از نظر گرافیکی بالاترین هست یکی از بهترین گیم پلی های بود که تو سبک First-person shooter تجربه کردیم
ادم ها مثل هم نیستد که شما می گی با گیم پلی hl2بیشتر حال کردی ما هم میگم با گیم پلی crysisبیشتر حال کردیم
دوستان اشاره کردند در این باره خودت هم جواب دادی فرضا قبول داره تایید میشه ولی حتی ی عکس هم از باز ی بیرون نیامده چه برسه به داستان و ................
این پافشاری تو واقعا برام عجیب هست .
با حدس گمان که نمیشه چیزی را تایید یا اثبات کرد !
اگه شما گیمر هستی یا نمی دونیم هر چی که بازی را دوست دارید مسلما ما هم به گیم علاقه داریم ولی چیزی که اینجا فرق می کنه سلیقه من شما نسبت به یک بازی هست
در ثانی شک نکن ما هم منتظر هستیم تایید بشه
ی چیز دیگه تنها تفاوت بازی های مشترک ببین کنسول و pcچی هست خود بهتر از من می دونی فقط گرافیکشون هست وگرنه داستان و گیم پلی که ببین همه مشترک هست ولی وقتی من ی 660ti یا Intel Core i7-3770K @ 4.7 GHzمی گیرم تو این گرونی انتظار دارم بهترین چیز ممکن را روی اون بازی ببینم حالا هر گیمی (doom4.HL3.CRYSIS3.)می خواد باشه به نظرت الان این انتظار زیادی هست !

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
بهترین بازی تاریخ = بهترین بازی عرضه شده در کل تاریخ
اون مفهومی که شما داری بهش اشاره میکنی یه چیز دیگس .
مثلا یه بازی زمان عرضش جایزه های زیادی رو میبره و متای بالایی رو میگیره ولی خب اصولا جلوی بازی هایی که 10 سال بعد از خودش میان حرفی برای گفتن نداره و بهترین نیست .
جوایز و نمرات بازی جز افتخاراتش حساب میشه . پس شما میتونی از کلمه ی پر افتخار ترین بازی استفاده کنی .
مفهوم بهترین بودن با مفهوم پر افتخار ترین بودن فرق داره . ( فکت )
داستان این که جلوی یه حرف الکی مینویسن (فکت ) چیه؟:))
The Top 10 Best / Greatest Video Games of All Time
The 100 best games of all time | GamesRadar
IMDb: The 10 best games in history - a list by Ramitachi
IGN's Top 100 Games
ادم ها مثل هم نیستد که شما می گی با گیم پلی hl2بیشتر حال کردی ما هم میگم با گیم پلی crysisبیشتر حال کردیم
مووشکل اینه که ملت و همچنین سایت ها با HL2 بیشتر حال کردند!
Half-Life 2 for PC Reviews, Ratings, Credits, and More - Metacritic
Crysis for PC Reviews, Ratings, Credits, and More - Metacritic
Crysis 2 for PC Reviews, Ratings, Credits, and More - Metacritic

آخرین ویرایش:

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
لیست همون طور که خیلی دوستان گفتن ایراد زیاد داره ... رتبه بندیش به نظر میرسه تحت تاثیر بازی های 2-3 سال آخر و هایپ حوالی استدیو ها باشه.
در مورد کل رتبه بندی چیزی نمیگم ولی در مورد رتبه اول اگر هر معیار قابل اندازه گیری رو در نظر بگیرید باید Nintendo EAD اول بشه ... اگه فروش رو در نظر بگیرید فکر میکنم از 10 بازی پر فروش تاریخ 9 تاش مال اینا باشه ... اگه امتیازات رو در نظر بگیرید که 3 تا بازی اول گیم رنکینگ مال این استدیو هستش ... فقط اگه فرنچایز زلدا رو در نظر بگیرید که میانگین امتیاز 20 نسخه ای که ازش رلیز شده بالای 92 هستش ( گیم رنکینگز رو چک کنید ) ... فرنچایز دیگه مثل سوپر ماریو گالاکسی ، سوپر ماریو بروز و ... هم اضافه کنید ... واقعا اگه ملاک رو مجموعه ای از داده های قابل اندازه گیری قرار بدید این استدیو بالاتر از هر استدیو دیگه ای قرار میگیره.

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
اگه واقعاً بتونیم درک کنیم که آدما متفاوتن و نیازهای مختلفی دارن اونوقت به راحتی به سلیقه های مختلف احترام میذاریم ! این لیستها واقعاً برای من چقدر می تونه ارزش داشته باشه !؟ مهم برای من لیستی هست که خودم تهیه می کنم و ترتیب اون لیست هم بر حسب علاقمندی خودمه ! هیچ زوری هم نمیزنم که بگم لیست من بهتره چون آدما متفاوتن و اونها هم لیستی دارن که برای خودشون بهتره :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر