PC | Minecraft | [پست اول را حتماً بخوانید]

لینک دانلود از مدیافایر با حجم چهل مگ (ورژن قدیمی - outdate شده)
لینک دانلود نسخه ی 1.1 (ورژن قدیمی- outdate شده)
لینک دانلود نسخه ی 1.2 (ورژن جدید)
بچه ها چه برنامه هایی برای اجرای بازی لازم هست !!؟؟
دانلود مستقیم برای ویندوز 32 بیت
---------------------------

بلاخره ماینکرفت عرضه شد. این بازی یک بازی سندباکس هست، کلا در یک محیط که پر از بلوکه ی مربعی شکل از جنس چوب، شن و ماسه، و سنگ بگیر تا شیشه رها میشید و باید ابزار بسازید و باهاشون سنگ و زغال سنگ و طلا و نقره و ... استخراج کنید. کار اصلی که میشه باهش کرد ساخت ساختمون هست مثل لِگو بازی. شب که میشه دشمنهای مختلف دنبالتون میفتن پس بهتره شب رو به استخراج و روز رو به ساختن اختصاص بدید. این سایت یکی ویکی کامل داره که میتونید ازش استفاده کنید (و بسیار در اوایل کار لازمه). که البته این فقط یکی از گیم مودهای بازیه. گیم مود بعدی بازی Hardcore نام داره که همینه، فقط دیگه بعد از مرگ Respawn نمیشید.

ze2uy8bgiluqdmz99dew.jpg

و بعد گیم مود Creative هست که تمام آیتمها و بلوکه ها بطور بینهایت در دست شماست و میتونید ازشون در ساخت همه چیز استفاده کنید.

6qkww3puzh18fl1laa9.jpg

اما چند راهنمایی اولیه، برای شروع کار در حالت Survival. اول از همه با دست خالی یک درخت رو بشکنید. نکته: موس رو نگه دارید.

sa9mjod33b1f1oy2xiz7.jpg

بعد E رو بزنید تا برید توی اینونتوری. سمت چپ اینونتوی چهارتا خونه میبینید که برای Craftـه سریع استفاده میشه. یک تنه ی درخت رو بذارید در یکی از خونه ها:

fnqqriyigai7wtv3h5ov.jpg

و بلوکه ی چوبی ای که درست شده رو بکشید توی یکی از خونه های اینونتوری.

حالا به حالت زیر میز کار درست کنید، میز کار برای صنع آیتمهای اصلی به کار میره:

afws2y5uflpko3122idd.jpg

حالا هیزم درست کنید:
sbtmaxl03slf2uscnti7.jpg

و حالا طبر:

kg13z2j5rcdnc1oe4efo.jpg

بعد از ساختن طبر، اونقدر درخت بندازید تا جونِ طبرتون در آد. بعدش کلنگ بسازید:

rirm84m7la9mlp2tdgl.jpg

حالا با کلنگ، میتونید سنگ بشکنید.
توجه کنید که کلنگِ چوبی، فقط سنگ میشکنه و برای شکستن زغالسنگ و آهن، به طبر سنگی احتیاج دارید. برای شکستن طلا و فیروزه به آهن و برای اوبسیدیان به الماس احتیاج دارید (فعلا به این چیزها فکر نکنید).

0efr591hinpehlazsl23.jpg

این شروعی هست برای کار در ماینکرفت. برای ادامه به ویکی که لینکش در اول پست داده شده مراجعه کنید. فراموش نکنید، با خوابیدن در تخت خواب در هر مکانی، اون مکان به Spawn Point شما در صورت مردن تبدیل میشه. هروقت اون تخت خواب رو خراب کردید، اون Spawn Point از بین میره.

-----------

لینکهای ویکی:

فرمولهای Crafting:
Crafting - Minecraft Wiki

فرمولهای مخصوص کوره:
Smelting - Minecraft Wiki

فرمول معجون سازی:
Brewing - Minecraft Wiki

فرمولهای جادویی کردن آیتمها:
Enchanting - Minecraft Wiki

عکسی از تمامی بلوکه ه و آیتمهای بازی:

Template1.png

Blocks - Minecraft Wiki
Items - Minecraft Wiki

-------------
HD Textures

برای تکسچر پکهای HD احتیاج به این پچ دارید:
کلیک کنید

بعد از پچ ازینجا میتونید گلچین رو دانلود کنید:
کلیک کنید

---------------
سایتها
سایت yogcast و minecraftforums از بزرگترین مکانهایی هستن که طرفداران ماینکرفت درش متمرکزن.

------------
نکات:
- سیوها در Appdata-> Roaming -> .minecraft هستند. کافیه توی searchـه استارت منو (ویندوز 7 یا ویستا) بنویسید %appdata% تا Roaming باز شه.
- seedـها برای این هستن که هروقت یک دنیای جدید درست شد، برای ایجاد یک دنیا با همون نقشه، ازشون استفاده شه. برای بدست آوردن Seed دکمه ی F3 رو بزنید و در سمت چپ خواهید دیدش.

آخرین ویرایش:

POK3MON

کاربر سایت
May 22, 2013
524
نام
Pasta
خبری از نسخه 1.8 نشده؟
بازی رو اورجینالش رو خریدم و منتظر رسیدن کدش هستم.

از اونور گرفتی؟ چند در اومد واست؟

دیگه کسی بازی نمیکنه؟
چند نفر جمع بشیم باهم بازی کنیم
کسی هست؟

من که با Launcher هـ Minecrack بازی میکنم، عالیه تمام feature های بازی اوریج رو داره حتی میشه با کسایی که اوریج دارن هم بازی کرد! ولی من از وقتی ویندوز عوض کردم (Seven 64-bit) دیگه سیستمم نمیکشه!!! آخرشم نفهمیدم چرا :d
اولش فک میکردم به خاطر ram هـ ولی دیدم وقتی بازی اجرا میشه ram ام %20 اش استفاده نشده میمونه...
بعدشم فک کردم به خاطر کارت گرافیک هـ ولی با این که همه ی چیزاشو یا off کردم، یا Low. ولی بازم مشکل داشتم!
آخرش به این فکر افتادم که شاید به خاطر CPU امه ولی CPU ام واسه این بازی خ هم قوی هـ :d
ممکن هـ به خاطر سرعت اینترنت یا پینگ باشه؟ چون آفلاین نمتونم بازی کنم نتونستم بفهمم مشکل اینه یا نه...

من رفیقم با همین لانچر بازی میکنه همه چیشم ردیفه... :((

یعنی اگه میتونستم حتما باهاتون بازی میکردم، (دو تا از رفیقامم هستن تو بازیش) با هم میترکوندیم :d

ولی خدایی یکی از اعتیاد آور ترین بازی ها واسه من بود!!! (بعد از DotA) چون میشستم پشتش بابام با چوب دستی هم میومد بلند نمیشدم :d

amir9

کاربر سایت
May 28, 2012
1,179
نام
اميرحسين
از اونور گرفتی؟ چند در اومد واست؟

من که با Launcher هـ Minecrack بازی میکنم، عالیه تمام feature های بازی اوریج رو داره حتی میشه با کسایی که اوریج دارن هم بازی کرد! ولی من از وقتی ویندوز عوض کردم (Seven 64-bit) دیگه سیستمم نمیکشه!!! آخرشم نفهمیدم چرا :d
اولش فک میکردم به خاطر ram هـ ولی دیدم وقتی بازی اجرا میشه ram ام %20 اش استفاده نشده میمونه...
بعدشم فک کردم به خاطر کارت گرافیک هـ ولی با این که همه ی چیزاشو یا off کردم، یا Low. ولی بازم مشکل داشتم!
آخرش به این فکر افتادم که شاید به خاطر CPU امه ولی CPU ام واسه این بازی خ هم قوی هـ :d
ممکن هـ به خاطر سرعت اینترنت یا پینگ باشه؟ چون آفلاین نمتونم بازی کنم نتونستم بفهمم مشکل اینه یا نه...

من رفیقم با همین لانچر بازی میکنه همه چیشم ردیفه... :((

یعنی اگه میتونستم حتما باهاتون بازی میکردم، (دو تا از رفیقامم هستن تو بازیش) با هم میترکوندیم :d

ولی خدایی یکی از اعتیاد آور ترین بازی ها واسه من بود!!! (بعد از DotA) چون میشستم پشتش بابام با چوب دستی هم میومد بلند نمیشدم :d

دادش مهگه سرور سراغ داری ؟؟

اگه خارجی با پینگ خوب سراغ داری منم هستم

POK3MON

کاربر سایت
May 22, 2013
524
نام
Pasta
دادش مهگه سرور سراغ داری ؟؟

اگه خارجی با پینگ خوب سراغ داری منم هستم

سراغ داشتم :d الآن چون حدود 3 ماهه بازی نکردم یادم رفته سرورای خوف رو :( (انقدر دلم واسه ماینکرفت تنگ شده :(()

ولی اگه تو نت بگردی سرور های ماینکرفت واسه launcher هـ Minecrack پرهــــ! من رفیقم 256 مخابرات داره، بازی میکنه راحت فقط بعضی مواقع لگ میزنه... یعنی اگه غیر مخابرات داری یا 1Mbps داری حله :d

تابستون ماینکرفتمو ردیف میکنم دوباره... اینجوری نمیشه :d

amir9

کاربر سایت
May 28, 2012
1,179
نام
اميرحسين
قبلا گشتم یا پینگش خوب نبود یا ورزن مطابقت نمیکرد یا بازی ارجینال نبود

الان یک سالی میشه ماینکرافت بازی نکردم

بیشترین سرور ها چه ورزنی رو ساپورت میکنن ؟

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
سرور ایرانی بعد چند روز از هم میپاشه و همه چی به هدر میره
چون تجربش رو زیاد داریم میگم
ماشا الله قبلا خیلی ها سرور خواستن بزنن
من الان در پی سی سرور شخصی راه اندازی کردم
و دارن ساخت و سازم رو انجام میدم
و از بین هم نمیره
ولی اگه چند نفر جمع بشیم میتونیم با هزینه کم سرور بزنیم و باهم ساخت و ساز کنیم.
دلیل اینکه سرور های قبلی از هم پاشیدم اینه که یک نفر سرور زده و هزینش بر روی یک نفر بود
برای تیم اسپیک هم در این آی پی چنل Minecraft
91.99.96.118

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
من قبلا میخواستم از طریق هماچی سرور شخصی بزنم ولی میگن سیستم خدا میخواد و از این حرفا بیخیال شدم

نه سیستم خدا نمیخواد
قبلا با چندتا از دوستان سرور Terraria زده بودیم و خوب بود.
فقط کسی که میخواد هاماچی بزنه نباید سرویس اینترنتش محدود باشه چون حجم زیادی میخوره
اونم به خاطر اینه که آپلود دانلود داره و پلیر ها به پی سی کسی که هاماچی زده جوین میشن و حجم میخورن.
البته اگر 5 نفر جمع بشیم یک سرور که ماهانه 20-30 تومن خرج داره رو میتونیم راه اندازی کنیم و ترافیک زیادی هم نمیخوره چون 5 نفر تعداد کمی هستن

amir9

کاربر سایت
May 28, 2012
1,179
نام
اميرحسين
نه سیستم خدا نمیخواد
قبلا با چندتا از دوستان سرور Terraria زده بودیم و خوب بود.
فقط کسی که میخواد هاماچی بزنه نباید سرویس اینترنتش محدود باشه چون حجم زیادی میخوره
اونم به خاطر اینه که آپلود دانلود داره و پلیر ها به پی سی کسی که هاماچی زده جوین میشن و حجم میخورن.
البته اگر 5 نفر جمع بشیم یک سرور که ماهانه 20-30 تومن خرج داره رو میتونیم راه اندازی کنیم و ترافیک زیادی هم نمیخوره چون 5 نفر تعداد کمی هستن

من پوله سرور این جور چیز ها رو ندارم
خودم هم رسما علام میکنم که ماینکرافت انلاین پایه ام سرور فعال با پینگ خوب سراغ داری بم بگو تا بیام

- - -ویرایش - - -

سرور ایرانی که هست، دنبال چی میگردید دیگه؟

کو ؟؟ !! /:)

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
من پوله سرور این جور چیز ها رو ندارم
خودم هم رسما علام میکنم که ماینکرافت انلاین پایه ام سرور فعال با پینگ خوب سراغ داری بم بگو تا بیام

- - -ویرایش - - -

کو ؟؟ !! /:)

منظور 20-30 تومن کل سرور هست نه برای هر نفر
یک سرور مجازی20-30 تومنه
که اگه 5 نفر باشیم هزینش رو جمع میکنیم
و اگر میخواید سرور خارجی بگیریم که اونم هزینش فوقش 15 تومن برای سرور هست.

amir9

کاربر سایت
May 28, 2012
1,179
نام
اميرحسين
خب من کمک میکنم بیبین اگه سرور خواستی بزنی بعد اینکه پولش جور فقط به تعداد 5 ئفر باشه

خواستی استارت کنی یه پ.م بده که پول اینا رو واریز کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر