15 سالگی Resident Evil 4

نخستین بار Resident Evil 4 رو روی کدوم پلتفرم بازی کردید؟

• GameCube

• Playstation 2

• PC

• Wii

• PlayStation 3

• Xbox 360

• PlayStation 4

• Xbox One

• Nintendo Switch

Results are only viewable after voting.

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111
126795

15 سال پیش در چنین روزی بازی Resident Evil 4 به کارگردانی و نویسندگی شینجی میکامی برای نخستین بار روی GameCube منتشر شد عنوانی که با نسخه های پیشین سری RE تفاوت های بسیاری داشت و موارد انقلابی رو وارد دنیای گیم کرد از جمله دوربین روی شانه.

به مناسبت پانزدهمین سالگرد انتشارش"این تاپیک رو باز کردیم تا تجربیاتمون رو به اشتراک بزاریم(مثلا بار اول RE4 رو روی کدوم پلتفرم تجربه کردید/ با دیدن تفاوت هاش نسبت به سری چه احساسی داشتید یا چند بار اون رو به اتمام رسوندید و... موارد دیگه ای که به ذهنتون میرسه)

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
فکر کنم یه ده سالی بازی نکردی یادت رفته :D
یعنی مثلا این ترسناک نبود
View attachment 126831

یا این

View attachment 126832

من همین الانم موقع بازی کردن از این میترسم:D

یا این

View attachment 126833

و کلا اتمسفر بازی از نظر ترس و موجوداتش با TLOU از نظر ترسناک بودن اصلا قابل قیاس نیست
نه ترسناک نبود
البته خیلی فرق دارن :D انصافا هیچ بازی تنوع ترس اویل ۴ رو نداره. اول بازی با اون اپنینگ مرموز شروع میشه، ۱۰‌دقیقه‌بعدش یه گله گانادو همراه با یک عدد اره برقی به استقبال بازیکن میاد. بعد دقت کن همه اینا ۱۵-۲۰ دقیقه اول بازی اتفاق میوفته:D جلوتر هم که ترس رو با استایل جان کارپنتر ترکیب میکنه تو باس مندز. جلوتر هم میری تو قلعه که دیگه واویلاس:D verdugo و regenerador هم بماند:D تلو ولی خیلی بیشتر رو سینماتیک بودن تمرکز داره با ۱-۲ جا ترسناک که بیشتر تعداد دشمن زیاد و کمبود تیر باعث استرس میشه. وگرنه اصلا قابل مقایسه با اویل ۴ نیست. کلا عمق گیم پلی و تنوع اویل ۴ فعلا بازی نیومده که بهش نزدیک بشه. میکامی یه چیزی زده بود سر پروسه ساخت این:D طرف یه چیزی ساخته هنوزم هیچ کدوم از بازیای این نسل نزدیکش نمیشن:D
همه این حرفا قبول ولی بحث در مورد ترسناک بودن بازیه به این معنا که جرات بکنی بازی کنی یا نه. بنظر RE4 ازون جهت بازی ترسناکی نیست. اینجوری نیست که بازی کنی شب تو جات بارون بیاد :D

• Like
Reactions: ken47

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111
خلاصه مطلب... بازی ترسناک بازی نمیکنم:-":))
برا من چپتر20ه MGS V ، همونی که تو راهرو باید میرفتیم و صدای زجه ملت از درمانگاه میومد (+اینکه شنیده بودم این چپتر ایستر اگ از P.T داره) هم ترسناک بود:-"
واقعا انتظار دارید بشینم پای یک بازی ترسناک؟ :p باورم نمیکنم اگر بگید نیست...دروغ میگید:| میخواید گولم بزنیو فقط بازی کنم:|
از یه دیدگاه خوش بحالت که تا حالا نرفتیش چون انگار یه الماس گرانبها رو سالها پیش تو صندوقچه زیر زمین خونتون گذاشتی و فراموش کردی همچین چیزی هم داشتی.جدی میگم با بازی نکردنش یکی از تجربه های ناب گیمریتُ از دست دادی! : |

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Coma BlacK

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,365
نام
علی
از ما نیست آنکس که اویل 4 بازی نکرده باشد! حالا رو هر پلتفرمی!:D فکر کنم تنها بازییه که از زمانه عرضش تا الان برایه همه ی پلتفرما هی چپ و راست میاد! یبارم گفته بودم اگه راه داشت کپکام بازیو برای کنسولایه نسل 6 به قبلم منتشر میکرد!:D و این نشونه ی محبوبت دیوانه واره بازیه!

• Like
Reactions: masoud101

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,331
از ما نیست آنکس که اویل 4 بازی نکرده باشد! حالا رو هر پلتفرمی!:D فکر کنم تنها بازییه که از زمانه عرضش تا الان برایه همه ی پلتفرما هی چپ و راست میاد! یبارم گفته بودم اگه راه داشت کپکام بازیو برای کنسولایه نسل 6 به قبلم منتشر میکرد!:D و این نشونه ی محبوبت دیوانه واره بازیه!
من الان نسخه HD نصب کردم انصافا کنترلش سخته
کارش ریمیک بزنن حالشو ببریم

• Like
Reactions: J. Constantine

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
فکر کنم یه ده سالی بازی نکردی یادت رفته :D
یعنی مثلا این ترسناک نبود
View attachment 126831

یا این

View attachment 126832

من همین الانم موقع بازی کردن از این میترسم:D

یا این

View attachment 126833

و کلا اتمسفر بازی از نظر ترس و موجوداتش با TLOU از نظر ترسناک بودن اصلا قابل قیاس نیست
اینا انصافا ترسناک بودن همشون، بازی با هر استانداردی هم بخوای حساب کنی یه اثر عالی در ژانر وحشت بقا بود. ولی بازم توی المان های وحشتش بهترین نبود ( فقط به لحاط وحشت رو میگم). چون اون سال ها یه سری بازی اومده بودن که واقعا از لحاظ وحشت کیفیت بی نظیری داشتن. نمونه هایی که هنوزم به نظر من بی نظیرن مثل Doom 3 ، Fear، condamned ، call of cthulhu و.... اینا اون سال ها که چه عرض کنم حتی الانم بازیشون کنی ترسناکن. البته اویل 4 توی مقوله وحشت کاملا یه عنوان صاحب سبک و فوق العاده عالی و جذابه.
ولی به لحاظ کلی جداااا یکی از بزرگترین بازی های تاریخه و مکانیسم های گیم پلیش هنوزم از سطح استاندارد های حال حاضر بالاتره از نظر من. یه شاهکاریه که هر گیمری باید تجربه کنه حتمااا.
کلا این عنوان از اون عناوینیه که حقیقتا هرچقدر ازش میگذره نه تنها قدیمی نمیشه بلکه تازه impact و اثرش بیشتر و بیشتر خودنمایی میکنه. در کل شاهکار بازیسازیه ( فکت)

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
یادمه به عنوان یه فن RE اون زمان شدیدا از اکشن شدن بازی ناراحت بودم و تا یه مدتی RE4 رو بایکوت کرده بودم .سراشیبی سری RE استارتش از این بازی شروع شد هنوزم بعد این همه سال هر وقت که بازیش میکنم حس بد اون زمان رو بهم میده. ولی خب بازی دوست داشتنی هست :D

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
برای بار N بازیو دیشب شروع کردم(شک ندارم سه رقمی شده تعداد دفعاتی که بازیش کردم)
و بازم دارم عین روز اول باهاش حال میکنم تا الان بخش روستا رو تموم کردم
واقعا چی تو این بازی هست که خسته کننده نمیشه نمیدونم (فقط راجب من هم نیست چند نفر دور بر خودم هستن اونام اینطورین:|)
بازی مثل یه سراشیبی که کافی بیفتی توش خودش تا ته هلت میده جلو هی میگی بذار برسم اونجا ول کن برسم اونجا ول کنم میبینی نصف بازیو رفتی :))

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
676
برای بار N بازیو دیشب شروع کردم(شک ندارم سه رقمی شده تعداد دفعاتی که بازیش کردم)
و بازم دارم عین روز اول باهاش حال میکنم تا الان بخش روستا رو تموم کردم
واقعا چی تو این بازی هست که خسته کننده نمیشه نمیدونم (فقط راجب من هم نیست چند نفر دور بر خودم هستن اونام اینطورین:|)
بازی مثل یه سراشیبی که کافی بیفتی توش خودش تا ته هلت میده جلو هی میگی بذار برسم اونجا ول کن برسم اونجا ول کنم میبینی نصف بازیو رفتی :))
یه نسخه محدود هم یادمه برای موبایل وجود داشت اگه مثل من بهش معتادی و زیاد ببرونی اونم بازی کن :Dهمه چیز بازی به کنار فضا سازی و اتمسفر بازی خارق العاده است.فقط اون روستا تو اسپانیا و مه غلیظ و صدای کلاغ ها و موسیقی بازی!!!!آدمو دیوانه میکنه.اونقدر اتمسفر بازی رعب انگیزه که یادمه تو روستا برای اولین بار که اون مرد اسلحه فروش رو دیدم ازش ترسیدم و کشتمش:D تا اخر بازی هم نیومد و هی به خودم لعنت می فرستادم:))ارزش تکرارشم فوق العاده است و وقتی بعد از تموم کردن تو درجه های مختلف بازی رو با اسلحه ی برقی یا تامسون یا ار پی چی با گلوله بی نهایت شروع میکنی حس سوپرمن بهت دست میده و تموم عقده هات رو خالی میکنی:Dتقریبا تمام لوکیشن ها و آیتم ها و کاتسینهای بازی رو حفظم و شبها موقعی که خوابم نمیاد گاهی اوقات اول تا اخر بازی زو توی ذهنم مرور میکنم:D

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
یه نسخه محدود هم یادمه برای موبایل وجود داشت اگه مثل من بهش معتادی و زیاد ببرونی اونم بازی کن :Dهمه چیز بازی به کنار فضا سازی و اتمسفر بازی خارق العاده است.فقط اون روستا تو اسپانیا و مه غلیظ و صدای کلاغ ها و موسیقی بازی!!!!آدمو دیوانه میکنه.اونقدر اتمسفر بازی رعب انگیزه که یادمه تو روستا برای اولین بار که اون مرد اسلحه فروش رو دیدم ازش ترسیدم و کشتمش:D تا اخر بازی هم نیومد و هی به خودم لعنت می فرستادم:))ارزش تکرارشم فوق العاده است و وقتی بعد از تموم کردن تو درجه های مختلف بازی رو با اسلحه ی برقی یا تامسون یا ار پی چی با گلوله بی نهایت شروع میکنی حس سوپرمن بهت دست میده و تموم عقده هات رو خالی میکنی:Dتقریبا تمام لوکیشن ها و آیتم ها و کاتسینهای بازی رو حفظم و شبها موقعی که خوابم نمیاد گاهی اوقات اول تا اخر بازی زو توی ذهنم مرور میکنم:D
نه نسخه موبایل بازی نکردم :D
دقیقا کل بازی یه طرف اتمسفرش یه طرف اصلا یه چیز پشم ریزون و منحصر به فردی نمیدونم واقعا میکامی به قول یکی از دوستان چی زده بوده موقع ساخت این بازی وحشتناک همه چیش یعنی من گاهی تو روستا نیم ساعت وای میسم فقط به اینور اونور نگاه میکنم محیطش پشم ریزون ترین چیزی که تو یه بازی دیدم
انگار خاکستر مرگ پاشیدن رو آسمون
حقیقتا باید یک بار تیم سازنده بازیو جمع کنن بگن اینو چطوری ساختید آخه:D

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,863
از لحاظ ارزش تکرار با وجود اینکه ارزش تکرار RE4 خیلی بالاست، ولی بنظرم RE3 ازش سرتره تو این مورد
البته این که میگم یعنی از لحاظ ارزش تکرار RE3 رتبه اول تو تاریخه، RE4 رتبه دوم.

• Like
Reactions: bayern_vahid

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
خلاصه مطلب... بازی ترسناک بازی نمیکنم:-":))
برا من چپتر20ه MGS V ، همونی که تو راهرو باید میرفتیم و صدای زجه ملت از درمانگاه میومد (+اینکه شنیده بودم این چپتر ایستر اگ از P.T داره) هم ترسناک بود:-"
واقعا انتظار دارید بشینم پای یک بازی ترسناک؟ :p باورم نمیکنم اگر بگید نیست...دروغ میگید:| میخواید گولم بزنیو فقط بازی کنم:|
سلیقۀ شخصی خیلی مهمه ولی بنظرم وقتی یک بازی حالا هر سبکی میخاد باشه... خیلی هنری و دقیق و با درون مایه ساخته بشه و مخاطب رو درگیر کنه...
این بازیها رو باید تجربه کرد
مال هر نسلی باشه یا هر سبکی باشه فرق نمیکنه حتی اگه بازی ترسناک هم بازی نکنی
رزیدنت 4 اونقدر قوی هست که بخای تا آخرش بری!

ی گیمر با هر سبکی از گیم حال کنه نظر شخصیه خودشه... اما مثلا اگه یک بازی مثل "جورنی" رو تجربه نکنه اتفاق مهمی رو از دست داده...
بنظرم رزیدنت اویل 4 هم همینجوریه
هیچوقت این بازی رو یادم نمیره جزو بهترین تجربه‌های گیمریم بوده و حیف که از بعدش سری رزیدنت اونجور که باید نشد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: residen

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
126832

من همین الانم موقع بازی کردن از این میترسم
وقتی میومد واقعا ترسناک بود و زمان کمی داشتی تا کاری بکنی
اونکارم فقط کپسولا بودن که کورش میکرد در غیر اینصورت خط خون به +1 تغییر میکرد :D
این فقط یکی از باس‌های خفن بازیه...

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
یادمه به عنوان یه فن RE اون زمان شدیدا از اکشن شدن بازی ناراحت بودم و تا یه مدتی RE4 رو بایکوت کرده بودم .سراشیبی سری RE استارتش از این بازی شروع شد هنوزم بعد این همه سال هر وقت که بازیش میکنم حس بد اون زمان رو بهم میده. ولی خب بازی دوست داشتنی هست :D
در اینکه سری رزیدنت بعد از نسخۀ چهارم ضعیف شد شکی نیس اما ربطی به نسخۀ چهارم نداره بلکه این موضوع به شینجی میکامی ربط داشت که دیگه تو ساخت بازی نبود
یادمون نره که ی بازی مثل Last of us هم سبکه رزیدنت چهاره و میشه بهترین بازی دهه... پس نمیشه گفت تغییر سبک باعث نابودی سری رزیدنت شد

• Like
Reactions: residen

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر