15 سالگی Resident Evil 4

نخستین بار Resident Evil 4 رو روی کدوم پلتفرم بازی کردید؟

• GameCube

• Playstation 2

• PC

• Wii

• PlayStation 3

• Xbox 360

• PlayStation 4

• Xbox One

• Nintendo Switch

Results are only viewable after voting.

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111
126795

15 سال پیش در چنین روزی بازی Resident Evil 4 به کارگردانی و نویسندگی شینجی میکامی برای نخستین بار روی GameCube منتشر شد عنوانی که با نسخه های پیشین سری RE تفاوت های بسیاری داشت و موارد انقلابی رو وارد دنیای گیم کرد از جمله دوربین روی شانه.

به مناسبت پانزدهمین سالگرد انتشارش"این تاپیک رو باز کردیم تا تجربیاتمون رو به اشتراک بزاریم(مثلا بار اول RE4 رو روی کدوم پلتفرم تجربه کردید/ با دیدن تفاوت هاش نسبت به سری چه احساسی داشتید یا چند بار اون رو به اتمام رسوندید و... موارد دیگه ای که به ذهنتون میرسه)

آخرین ویرایش:

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
676
به نظرم صنعت یا هنر بازیهای ویدئوگیم به قبل و بعد از این بازی تقسیم میشه :Dواقعا فراتر از یه بازیه.من کلا دو تا بازی توی تاریخ زندگیم وجود داره که میتونم روزها و ماه ها و سالها در موردش بنویسم و مطلب کم نیارم یکی این بازیه یکی لست.تقریبا تو هر پلتفرمی که داشتم این بازی جاودانه رو بازی کردم و جالبتر اینکه هیچ وقت حتی یه ذره هم احساس خستگی و تکراری بودن نکردم.من بالای ۵۰ و یل حتی ۶۰ بار بازی رو تموم کردم و با تمامی متعلقاتش جویدم:Dفک میکردم فقط من خوره ی این بازیم ولی مثل اینکه افرادی مثل منم وجود داره.واقعا این بازی کلاس درسی هست برای سایر بازیها و بازیسازان.یادمه اولین باری که بازی رو دیدم تو خونه یکی از رفیقام بود رو پلتفرم ps2.تا حالا چنین بازی ای تا اون موقع ندیده بودم.بعد خودم خریدمش و تا الان هم حتی دارم باهاش بازی(زندگی)میکنم.قبل از اون ترکیب و میکس صحنه های سینماتیک و گیمپلی و مکانیسم qte به بهترین شکل ممکن رو تقریبا تو هیچ بازی ای ندیده بودم.یه نکته جالبی که در مورد این بازی وجود داره مکانیسم های مخفی و جالب این بازیه.مثلا بعد از تموم کردن بازی رو یه یکی از درجه های سختی بازی لباسی برای اشلی وجود داره که تو روند گیمپلی بازی موثره(دشمنان بازی نمیتونن حملش بکنن و زمین می افتند).جالب تر اینکه میشه گفت بازی بعد از تموم کردنش شروع میشه:Dیعنی چهار پنچ مد رکوردی و داستانی داره که خودش یه دنیای دیگه است که اگه شرکتهایی مثل ea و Activision و ... میساختنش هر کدوم رو به قیمت سی چهل دلار میفروختنش:D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
یعنی فقط من کلا بازیش نکردم؟ :-"
این همه بازی معمولی رو پلات کردی بعد شاهکار تاریخ RE4 رو بازی نکردی ؟ خطای انسانی بوده یا از عمد بازی نکردی ؟
اینقدر تعجب کردم که بعد دو سه روز تاسف بار تو این خراب شده تونستم کامنت بذارم !

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
اینکه تو تنها کسی هستی رو خوب نمیدونم:-" ولی اینکه یکی از بهترین تجربه های زندگی هر گیمری رو از دست دادی صد در صد مطمئنم!!!>:):>
بشین RE4 رو بازی کن بلکه از این حالُ هوای نمیدونم چی چی پیس در اومدی:D
گیمر باشی و RE4 بازی نکرده باشی مثل اینه که تو عمرت قرمه سبزی نخورده باشی. زنده ای ولی زندگی نکردی :D
برو این اشتباه بزرگتو جبران کن
همین الانم تجربۀ این بازی چیزی از عناوین حال حاضر کم نداره
حتی خیلی درگیرکننده تر هم هست
این همه بازی معمولی رو پلات کردی بعد شاهکار تاریخ RE4 رو بازی نکردی ؟ خطای انسانی بوده یا از عمد بازی نکردی ؟
اینقدر تعجب کردم که بعد دو سه روز تاسف بار تو این خراب شده تونستم کامنت بذارم !
خلاصه مطلب... بازی ترسناک بازی نمیکنم:-" :))
برا من چپتر20ه MGS V ، همونی که تو راهرو باید میرفتیم و صدای زجه ملت از درمانگاه میومد (+اینکه شنیده بودم این چپتر ایستر اگ از P.T داره) هم ترسناک بود:-"
واقعا انتظار دارید بشینم پای یک بازی ترسناک؟ :p باورم نمیکنم اگر بگید نیست...دروغ میگید:| میخواید گولم بزنیو فقط بازی کنم:|

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
خلاصه مطلب... بازی ترسناک بازی نمیکنم:-":))
برا من چپتر20ه MGS V ، همونی که تو راهرو باید میرفتیم و صدای زجه ملت از درمانگاه میومد (+اینکه شنیده بودم این چپتر ایستر اگ از P.T داره) هم ترسناک بود:-"
واقعا انتظار دارید بشینم پای یک بازی ترسناک؟ :p باورم نمیکنم اگر بگید نیست...دروغ میگید:| میخواید گولم بزنیو فقط بازی کنم:|
لابد تلو هم بازی نکردی؟:-??

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
بدون شک ترسناک (خیلیم ترسناکه) من وقتی اولین بار بازیش کردم تا چندماه ماه جرعت نداشتم وارد اون بخش روستا اول بازی بشم و تا میشدم با یه سوت کشته میشدم(اره برقی هم که میومد درجا کنسول خاموش میکردم) البته قضیه برای 14 سال قبله الان چشم بسته و با چاقو بازیو تموم میکنم =))
کلا بازی جدا از ترسناک بودن اتمسفر مریضی داره که نظیر داره
یه باس هم داره وسطا بازی که همین الان هم ازش میترسم موقع بازی کردن بخصوص وقتی تعقیبت میکنه

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
لابد تلو هم بازی نکردی؟:-??
اینو بازی کردم...ترسناک نبود... جدا از اون پست های قبل(شایعه ش) یا بعد معرفیش بود که میگفتم زاملی و بازی ترسناک دوست ندارم و امیدوارم نباشه:))

تلو...جای ترسناکش(تا حدی...که بیستر ترس از نبود تیر بود... و منم بدون listen mode میرفتم) همون چالش برانگیزترین جاش بود، میفتادیم پایین و دنبال کلید برای آسانسور میگشتیم و ...

Resistamce2 به نظرم از TLOU ترسناک تر بود:-"

• Like
Reactions: benjohn

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,002
نام
Ali
ترسش از نوع روانی و جامپ إسکر نیست
زامبیه ، میشه راحت کشتشون :D
واقعا بازی هست که میشه بارها تمومش کرد ، نمیدونم چرا اینطوریه :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
اینو بازی کردم...ترسناک نبود... جدا از اون پست های قبل(شایعه ش) یا بعد معرفیش بود که میگفتم زاملی و بازی ترسناک دوست ندارم و امیدوارم نباشه:))

تلو...جای ترسناکش(تا حدی...که بیستر ترس از نبود تیر بود... و منم بدون listen mode میرفتم) همون چالش برانگیزترین جاش بود، میفتادیم پایین و دنبال کلید برای آسانسور میگشتیم و ...

Resistamce2 به نظرم از TLOU ترسناک تر بود:-"
RE4 هم از لحاظ سبکی و ترسناک بودن مثل TloU هست اگر باون مشکلی نداشتی با RE4 هم نداری

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
انصافا هیچ شباهتی از نظر ترس بین TLOU و RE4 نیست TLOU اصلا دنبال ترسوندن مخاطب نیست
دشمن ترسناکی هم نداره
خوب RE4 هم نداره بنظرم باز تلو یکم اون کلیکراش استرس زا بودن ولی RE4 فقط اون اره برقیه یکم ترسناک بود. اونم بیشتر میترسیدی تو بازی بکشتت تا اینکه واقعا ترسناک باشه
بازی ترسناک بنظرم P.T و امثالهم هستن

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
خوب RE4 هم نداره بنظرم باز تلو یکم اون کلیکراش استرس زا بودن ولی RE4 فقط اون اره برقیه یکم ترسناک بود. اونم بیشتر میترسیدی تو بازی بکشتت تا اینکه واقعا ترسناک باشه
بازی ترسناک بنظرم P.T و امثالهم هستن
فکر کنم یه ده سالی بازی نکردی یادت رفته :D
یعنی مثلا این ترسناک نبود
126831

یا این

126832

من همین الانم موقع بازی کردن از این میترسم:D

یا این

126833

و کلا اتمسفر بازی از نظر ترس و موجوداتش با TLOU از نظر ترسناک بودن اصلا قابل قیاس نیست

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
RE4 هم از لحاظ سبکی و ترسناک بودن مثل TloU هست اگر باون مشکلی نداشتی با RE4 هم نداری
البته خیلی فرق دارن :D انصافا هیچ بازی تنوع ترس اویل ۴ رو نداره. اول بازی با اون اپنینگ مرموز شروع میشه، ۱۰‌دقیقه‌بعدش یه گله گانادو همراه با یک عدد اره برقی به استقبال بازیکن میاد. بعد دقت کن همه اینا ۱۵-۲۰ دقیقه اول بازی اتفاق میوفته:D جلوتر هم که ترس رو با استایل جان کارپنتر ترکیب میکنه تو باس مندز. جلوتر هم میری تو قلعه که دیگه واویلاس:D verdugo و regenerador هم بماند:D تلو ولی خیلی بیشتر رو سینماتیک بودن تمرکز داره با ۱-۲ جا ترسناک که بیشتر تعداد دشمن زیاد و کمبود تیر باعث استرس میشه. وگرنه اصلا قابل مقایسه با اویل ۴ نیست. کلا عمق گیم پلی و تنوع اویل ۴ فعلا بازی نیومده که بهش نزدیک بشه. میکامی یه چیزی زده بود سر پروسه ساخت این:D طرف یه چیزی ساخته هنوزم هیچ کدوم از بازیای این نسل نزدیکش نمیشن:D

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
کلا صنعت گیم باید به قبل و بعد RE4 تقسیم کرد
به نظر من درست ترین حرفی که میشه راجع به RE4 زد همین. تعداد المنت های موفقی که تو صنعت گیم وارد کرد خیلی زیاد بود. مثلا من یادم enemy که one hit kill کنه تو اون زمان خیلی عجیب غریب و نو بود یا QTE و زاویه دوربین و و... که همه این المنت ها به صورت کاملا دقیق جای خودشون قرار گرفته بودن.
البته به نظر من قسمت های اشلی واقعا تو مخی بود و من جزو نقاط ضعف بازی میدونمش که به نظرم دراکمن و استریلی با هوشمندی از این اشتباه درس گرفتن و کامل تر کردن المنت پارتنر تو گیم پلی رو.

من هر موقع یاد RE4 میفتم یاد زمانی میفتم که داییم زمانی نسخه PS2ش عرضه شده بود با SOTC خریده بودش. من اون موقع ها میرفتم کافی نت تریلر ها و واکترو های نسخه گیم کیوبش رو میدیدم خبر نداشتم نسخه PS2 قرار عرضه شه(یادش بخیر یه سایت بود به اسم gametrailers همچین چیزی هر روز میرفتیم ببینیم چی تریلر جدید اومده). وقتی که بازی رو تو دستای داییم دیدم یکی از لذت بخش ترین لحظات گیمری من بود. هنوزم تمام جزئیات اون لحظه رو کامل یادم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر