Civilization Revolution

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
سلام

چندتا سوال داشتم در مورد این بازی

1- چطور میشه با کشورهای دیگر مذاکره کرد که اگر فلان چیز را ندهی جنگ میکنیم
در این نسخه منابع طبیعی رو نمیشه مبادله کرد؟
(من فقط بلدم علوم رو با پول بخرم اما بلد نیستم تحدید کنم)

2- بعد از پیروز شدن چطور میشه ادامه به بازی داد من شاید قسط داشته باشم همه کشورها رو
بگیرم یا خیلی کار های دیگه انجام بدم یکدفعه وسط بازی تموم میشه
(نسخه قبلی که بازی کرده بودم با PC می شد ادامه داد)

3- نقشه رو نمیشه کوچیک یا بزرگ کرد؟

4- نمیشه آدم ها رو باهم انتخاب کنیم و حرکت بدیم و تک تک منتقل میکنم!!!

5- پچ یا بسته مکمل چیزی براش نیومده؟ ایران که داخلش نیست خیلی حالگیریه!!!

در کل بازی خیلی خوبی هست

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
- چطور میشه با کشورهای دیگر مذاکره کرد که اگر فلان چیز را ندهی جنگ میکنیم
در این نسخه منابع طبیعی رو نمیشه مبادله کرد؟
(من فقط بلدم علوم رو با پول بخرم اما بلد نیستم تحدید کنم)
شاید تنها بخش بازی که زیادی خلاصه شده دیپلوماسی باشه، این هم یکی از ایرادهاشه که شما نمی تونی بقیه رو تهدید کنی. در ضمن توی این بازی کار روی منابع طبیعی اتوماتیکه و کلا کارگر ها به صورت خودکار کار می کنن، منابع رو هم نمی شه معامله کرد.

- بعد از پیروز شدن چطور میشه ادامه به بازی داد من شاید قسط داشته باشم همه کشورها رو
بگیرم یا خیلی کار های دیگه انجام بدم یکدفعه وسط بازی تموم میشه
(نسخه قبلی که بازی کرده بودم با PC می شد ادامه داد)
نمی شه بازی رو ادامه داد. خیلی از امکانات نسخه های PC در این بازی وجود ندارند دلیلش هم اینه که می خواستن بازی رو تا جای ممکن خلاصه کنند تا کنترل و مدیریت با دسته و کنسول راحت تر بشه.

3- نقشه رو نمیشه کوچیک یا بزرگ کرد؟
برای راحتی بازی این کار رو هم نمی تونی بکنی.

- نمیشه آدم ها رو باهم انتخاب کنیم و حرکت بدیم و تک تک منتقل میکنم!!!
نه نمی شه، تنها کاری که می تونی بکنی اینه که هر سه نیرو از یک نوع رو با هم ترکیب کنی و یک سپاه بسازی.

5- پچ یا بسته مکمل چیزی براش نیومده؟ ایران که داخلش نیست خیلی حالگیریه!!!
فعلا چیزی نیومده و خبری هم نیست. البته احتمالا توی EP ها Persia هم اضافه می شه، همون طور که توی Civilization II هم شد.

جدا از تمام این حرف ها درسته که خیلی از امکانات وجود ندارند اما هدف این بازی افزایش امکانات سری نبوده، بلکه فقط می خواستن این سری رو روی کنسول ها بیارن در حالی که به کنترل و گیم پلی جذاب بازی لطمه ای نخوره، و در کل امکانات موجود در تعادل خوبی قرار دارن و این باعث موفقیت بازی بود.

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
من از بازی بشدت راضی هستم و خیلی حال میکنم
روزی 3-4 ساخت رو درگیرش هستم.
اما این نقطه ضعف بزرگی هست که نمیشه کشورها رو تحدید کرد و منابعشون رو گرفت آخه در نقطه مقابل
اون کشورها همچین بلایی رو سرما میارن و منابع یا دانشمندان ما رو می برند که باعث میشه از لحاظ تکنولوژی از ما جلو بزنند.

از راهنمایی شما ممنونم یک سوال جدید ترین ورژن PC این بازی کدوم هست؟
من 4 رو داشتم.

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
من 4 رو داشتم.
آخرین ورژن اصلی این بازی برای PC همون Civilization IV است که سال 2005 اومد، اما بعد از اون دو تا Expansion Pack براش اومد که هر کدوم امکانات خیلی جالبی بهمراه تمدن ها و رهبرهای جدید اضافه می کنند. اولین Expansion Pack اسمش Warlords بود که سال 2006 اومد و بعدی Beyond The Sword که سال 2007 عرضه شد.
پیشنهاد می کنم هر دوی Expansion Pack ها رو بگیری و روی بازی اصلی نصب کنی چون واقعا بازی رو کاملتر می کنن. در ضمن توی Beyond The Sword داریوش اول رو هم به رهبران ایرانی اضافه می کنه. و جدا از اون توی هر کدوم از EP ها یه سری سناریو جالب هم اضافه می شن که هر کدوم ویژگی های خاص خودشونو دارن.

T Elite x

کاربر سایت
Jan 18, 2007
1,338
نام
HaMiD
سلام من بازی رو دارم اما چون اصلا تا حالا سبک strategyرو بازی نکردم هیچی ازش سر در نمیارم فقط بلدم ناپلئون رو وردارم و سراباز هارو حرکت بدم:D اگه میشه راهنماییم کنید

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
من 4 رو داشتم.

من در تكميل فرمايشات خوب SABA 47 بايد عرض كنم كه يك نسخه الحاقي جديد چند روز هست با نامCivilization IV: Colonization عرضه شده است . تا اونجايي كه من ميدونم نيازي به داشتن خود Civilization IV هم نداريد و يك بازي Standalone مثل Crysis Warhead هست . اين پك الحاقي جديد هم نمره عالي 8 از سايت Euro Gamer گرفته است .

saeedrah

کاربر سایت
Feb 9, 2006
227
نام
سعید رهبری
راهنمایی : وقتی بازی شروع می شه به شما چند تا settler یا همون شهروند داده می شه. با این اولیا باید یه شهر واسه خودت بزنی. ببزشون یه جای درست حسابی که به آب و منابع خوب دسترسی داره و شهر رو بزن.

حالا B رو نگه می داری تا نوبتت بگذره. بعد از 5 دور بهت یه سرباز داده می شه (اگه پول داشتی می تونی RB بزنی و با دادن پول ساخت یونیت رو راش بدی). حالا این یونیت رو ببر و باهاش دهات ها رو بگیر و بر بر ها رو نابود کنو امتیازاشونو بگیر. بعد از 5 دور دیگه یه سری سرباز دیگه داده می شن. اگه 3 تا سرباز به دست بیاری می تونی ببری یجا Y رو بزنی تا گردان شن که قدرته بیشتری داره.

بعد از چند دور RB رو بزن و به جای ساختن سرباز چیز دیگه ای بساز. می تونی Unit بسازی که اولش فقط Setler هستو باهاشون می تونی شهر های جدید تاسیس کنی. می تونی Bulding بسازی که فعلا هیچی نداری. wonder ها هم شگفتی هایی هستن که هر کدوم بهت یه قابلیت میدن.. Build road بهت اجازه می ده بینه شهر ها جاده بزنی. Manage workers هم برای اینه که بگی کارگرا بیشتر چی جمع کنن.

هر چیزی که می سازی یه عدد Production داره. تو ام روزانه می تونی یه مقدار production داشته باشی که اگه بخوای می تونی با متمرکز کردن کارگرا روش بیشتر بدست بیاری اما دیگه منابع دیگرو کم بدست میاری. در ضمن نمی شه همزمان طلا و علم جستجو کرد. با زدن Y تو صفحه شهر می شه جاشون رو عوض کرد.

برا فعلا بسه. دیگه بهتره بقیشو خودتون کشف کنید :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر