Control

پلتفرم: Xbox One, PS4 و PC
سازنده: Remedy
ناشر: 505 Games
تاریخ انتشار: 27 August 2019

بررسی بازی Control

پیش‌نمایش بازی‌سنتر:
معرفی بازی Control - بازی سنتر
نگاهی به دموی بازی کنترل در نمایشگاه E3 2019 - اختصاصی بازی سنتر - بازی سنتر
بازی جدید خالقان «Alan Wake» و «Quantum Break» با عنوان «Control» در طول کنفرانس «E3» شرکت «سونی» معرفی شد. عنوان کنترل شباهت‌های فراوانی به عنوان Quantum Break دارد.

داستان:
بعد از آن که یک آژانس امنیتی در شهر «نیویورک» مورد حمله قرار می‌گیرد، شما تبدیل به مدیر برای کنترل اوضاع می‌شوید. عنوان کنترل داستان «Jesse Fadens» را بازگو می‌کند. پلات اصلی بازی، به دنبال جواب سوال Jesse به عنوان مدیر این گروه است. جهان عنوان کنترل دارای ماموریت‌های فرعی، شخصیت‌های مختلف و راز های گوناگونی است. همچنین در طول بازی شما با بقیه اعضا آژانس امنیتی و آزمایش های علمی گوناگون سر و کار دارید.

گیم‌پلی:
همانند عنوان کوانتوم‌بریک، کنترل یک شوتر سوم شخص بر پایه استفاده از قدرت‌های گوناگون است. البته در این بازی شما قابلیت تغییر و آپگرید این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

ویژگی‌ها:
محیط داینامیک که با توجه نحوه بازی شما دچار تغییر خواهد شد.
یک دنیا تاریک و بی‌رحمانه که توسط یک گروه فاسد کنترل می‌شود.
بازی در یک ساختمان در شهر نیویورک جریان دارد که مدام تغییر می‌کند و شرایط و محیط های غیر قابل پیش‌بینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سم‌لیک در خصوص معرفی بازی گفت:
« کنترل پیوستن رویا به حقیقت است. به رمدی و کارگردان بازی «Mikael Kasurinen» افتخار می‌کنم.»

اسکرین‌شات:

officeoffice-1300x731.jpg takeoverdot-1300x731.jpg Security_team_bodies-1300x731.jpg Ritual_Point_combat_2-1300x731.jpg Jesse_levitating_tunnel-1300x731.jpg FaceOff-1300x731.jpg Drifter_combat-1300x731.jpg Bad_day_at_the_offce-1300x731.jpg bweiss-1300x731.jpg circle-1300x731.jpg different_things-1300x731.jpg haunting-1300x731.jpg
DfdQ25aVMAAhide (1).jpg

Attachments

• photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    51.3 KB · مشاهده: 17,734
Last edited by a moderator:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,536
کشته مرده ی سونیو اعضاشه :D

g16453_.png

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
وضعیت فریم دهی بازی روی PS4 چطوره؟ قابل بازی هست یا افت فریم اذیت میکنه؟
طبق نقد df وضع فریم روی ۴ پایه از همه بدتره تا ۱۰ فریم هم پایین میاد صبر کنین آپدیت میدن

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
وضعیت فریم دهی بازی روی PS4 چطوره؟ قابل بازی هست یا افت فریم اذیت میکنه؟
من بالای 20 ساعته دارم بازیش میکنم روی ps4 pro مشکل خاصی نداره فریم خوبی داره فکر کنم قفل فریم 30 باشه اذیت نمیکنه با آپدیت های بعدی بازی بهتر هم میشه احتمالا

• Like
Reactions: kamyy and Max Blood

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,299
نام
shahab
منم بازی رو تموم کردم. واقعا یه تجربه خاص بود. تشکر از سم لیک عزیز که همیشه خودش و رمدی برام نامبر وان بودن:D
بازی بی ایراد نیست ولی تجربه بازی لذت بخش بود برام و ده برابر از کوانتوم بریک بهتر بود می تونم بگم بهترین گان پلی و لول دیزاین تو بین بازی های رمدی هم داشت. داستان بازی خوب بود ولی همه چیز رو دوش روایت داستان بود.(( همچنان اتمسفر alan wake از بقیه بازی های رمدی یه سر و گردن بالاتره)).
تخریب پذیری محیط هم عالی بود یعنی یه جوری بود که یه اتاق شیک و تمیز رو می تونستی تو یک دقیقه به یه ویرانه تبدیل کنی>:)و مهم تر از همه این که رمدی از اون کوانتوم بریک درس گرفته بود و دیگه فیلم بازی رو به اون شکل اعصاب خورد کن باهم ترکیب نکرده بود و به جاش از شیوه alan wake american nightmare استفاده کرده بود که بهترین شکل هم همون بود.طراحی مراحل و گرافیک بازی هم از نظر من مشکلی نداشت. فکر می کردم محیط بازی تکراری می شه ولی برعکس دشمن های بازی بیشتر برام تکراری شدن تا محیط.
کسایی که بازی می کنند حتما مراحل فرعی بازی رو برن به خصوص اولین مراحل فرعی ( اصلا فرعی نیست اون مراحل).باورم نمی شد رمدی باس فایت طراحی کرده باشه و از همه مهم تر خوب هم این کار رو کرده باشه.
ایراد های بازی هم بنظرم اولیش پایین بودن تنوع اسلحه و دشمن های بازی بود واقعا این بازی تنوع بیشتری تو این دو تا زمینه می خواست و همچنین بعضی وقت ها چک پوینت های بازی اذیت می کرد.
دوم این که مراحل فرعی بازی شامل چند تا قدرت اصلی جسی می شدن حالا نمی دونم چرا جزو مراحل فرعی رفته بودن.بقیه ایراد ها هم اونقدر تو چشم نبودن.

در کل بازی خیلی خوب و البته خاص هست. این بازی بنظرم یه گام بزرگ برای رمدی و اگه با همین فرمون جلو برن قطعا بازی های بعدیشون شاهکار می شه.

siavashgg

کاربر سایت
Dec 20, 2009
194
نام
سهراب
بازی رو تازه تموم کردم و میتونم بگم که این بازی از نظر من شاهکار بود.
گیم پلی فوق العاده هیجان انگیز ، فیزیک نسل بعدی ، گرافیک نسل بعدی ، و از همه مهم تر داستان فوق العاده (برای اینکه داستان بازی رو بفهمید باید زبانتون خیلی خوب باشه و نوشته ها و ویدیو های تو بازی رو رد نکنید و بعد از اینکه بازی رو تموم کردید چند تا توضیح در رابطه با داستانش رو تو سایت های مختلف بخونید ، اینطوری تقریبا داستان بازی براتون روشن میشه چون واقعا پیچیده است)
یه چیزی که من رو واقعا سوپرایز کرد دست نوشته هایی بود که در رابطه با alan wake تو بازی پیدا کردم که مستقیما میگه دنیای بازی با alan wake یکیه. یعنی اصلا فکر این رو میکنم که امکان داره تو بازی بعدیشون تقابل الن ویک و جسی رو ببینیم اصلا دیوونه میشم ...
خیلی جالبه تو بازی چند تا نوت در رابطه با الن ویک پیدا می کنید ... یکیشون میگه که خود الن یکی از کاندید های رئیس شدن تو FCB بوده اگه اون اتفاقات براش نمی افتاد الان میتونستید به جای جسی با الن بازی کنید و الن نقش اصلی باشه .. یکی دیگه از نوت ها هم در رابطه با فرستادن مامور به برایت فالز و بررسی و تحقیق در رابطه با وقایعی که اتفاق افتاده میگه ، معلوم شد که الیس زنده است و حتی باهاش مصاحبه هم کردند ... ضمن اینکه CLICKER رو به عنوان Object of power میدونستند. مطمئنم نیستن که دنیای کوانتوم بریک هم تو این دنیا جریان داره چون فعلا هیچ نوتی در رابطه باهاش پیدا نکردم

siavashgg

کاربر سایت
Dec 20, 2009
194
نام
سهراب
تمام ماموریت های اصلی جانبی رو انجام دادم ولی هنوزم بازی بازم داره سوپرایز میکنه با مکان های مخفی و غیرش ...
دوستانی که عاشق الن ویک هستند ، رسما تایید می کنم که می تونید الن ویک رو تو بازی ببینید ... اصلا یه حس خیلی عجیبی بهم دست داد وای دارم دیوونه میشم اخه این چه بازی هستش که درست کردی سم لیک !
برید تو Panopticon ، طبقه 5 اونجا یه جای مخفی هست که باید با levitate خودتون رو برسونید اونجا ، رسیدید اونجا دنبال Unit 06 بگردید ( قشنگ می تونید دستگاه typewriter الن ویک رو ببینید ) ، روی زمین یه نوشته هست اونو که بردارید الن مثل Director قبلی ظاهر میشه و یه صحبت هایی میکنه اخرش هم یک کوچولو موسیقی الن ویک پخش میشه ...

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
تجربه یه دوروزم بگم :
بازی یک جوریه، کسل کننده است ولی شدیدا اعتیار آور هست. بعد از دو نسخه الن ویک و QB رمدی قشنگ برگشته به اون بازی سازی ای که توی مکس پین داشت، یعنی روایت ها نوع دوربین و اینا برای همینه آدم همش حس آشناپنداری میکنه تو بعضی از صحنه ها.
یک نکته که خیلی برام جذاب بود خیلی، حالا میزارم تو اسپویل ولی خیلی چیز مهمی نیست. صداپیشه ی شخصیت مکس پین هست تو بازی که دیالوگ میگه و قشنگ منو برد به حس و حال مکس پین 1 و 2 در مقابل آشغالی به اسم مکس پین 3!
در کل به نظرم رمدی قشنگ بازی این بازی یک رده رفت بالاتر ولی حیف که بازی تو گیم پلی شدیدا جذاب هست ولی ضعف زیاد داره و فکر میکنم تو نسخه دوم میتون بهتر بشه.
امیدوارم اون روند مسخره ای که سر الن ویک و QB پیش گرفته بود بیخیال بشه و بچسبه به همین سبک خودش و بره جلو

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
من مثل دوستان سوراخ سمبه هارو نمی گردم. فک کنم بازی ها همون روند اصلیش یه تجربه منحصر به فرد به گیمر ارایه میده.میتونم بگم تو نمره هایی که سایت ها دادن لایق ترین نمره رو IGN داده حداقل بعد از اتمام بازی این نتیجه رو میگیرید.گرافیک چهره پردازی نمونه های بهتری تو بازار هست مثل resident remake 2 و یا در جزییات rdr2 که شاهکاری هست تو اپن ورد ها ولی این بازی بالاخره رمدی ساخته فیزیک بازی دیوونتون میکنه. گیم پلی و اکشن بازی نقطه دیوونه کننده بازیا واقعا عالیه.داشتم نقد صفحه اول بازی سنتر رو میخوندم دیدم منتقد عزیز باید به جای نقد نوشتن کمی بیشتر وقت صرف این کنه که نقد رو چجوری بیان کنه که عالی بشه. البته دوس ندارم ایراد ازشون بگیرم. ولی بازی سنتر جایی هست که باس نظرتو بگی. من ۹ سال پیش در سایت همسایه نقد می نوشتم اگه مایل بود پیام خصوصی نقد هام و براش پست میکنم. ایشون اومده کلی از مکس پین تعریف به بارآورده آلن ویک رو کوبیده دوست عزیز الان گیمر ها منتظر نسخه بعدی یا ریمستر مکس پین هستن یا آلن ویک؟ شما ارتباط با آلن ویک برقرار نکردی دلیل نمیشه بهترین ساخته سم لیک نباشه. از یه بازی ترسناک محور انتظار داشتی اکشن هایی در حد مکس پین داشته باشه! عین این می مونه بگی جدید ترین ساخته ناتی داگ با ساخته های قبلییش قابل قیاس نیست و شاهکاره. این دلیل نمیشه ساخته های قبلی بد بودن یا چیز کمتری داشتن فقط سبک شون فرق میکرد اون بازیم که تو نقد ازش تعریف نکردی ایمان داشته باش خیلی ها بهترین بازی این کمپانی میدونن. چه خوب میشد نظرت رو اینجوری تو نقد بیان نمیکردی جوری که داری به زور میقبلونی! در هر صورت نمیخوام این بحث رو کش بدم، والبته اینکه بازی ها قیمتشون بالاس و بعد از اتمام رد شون میکنیم میره و گرنه این بازی باید آرشیو بشه. در تجربه بازی شک نداشته باشید!

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
منم بازی را تموم کردم تقریبا نصف مراحل فرعی را هم رفتم متاسفانه اصلا با بازی حال نکردم به قدری برام کسل کننده بود چند جا میخواستم بیخیالش بشم ولی خب پول داده بودم هر جور بود تمومش کردم .کلا با بازی های سم لیک حال نمیکنم .سبک من نیست الان اکثرا دوستان از بازی راضی بودن ولی برای من تجربه زجر اوری بود متاسفانه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر