سونی: PS VR فقط برای گیمرها نیست / اجرای تمام عناوین روی PS4

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
اگه این vr ها رو به جایی برسونن که نیاز به وسایل جانبی نداشته باشه ... و مستقیم دستورات رو از مغزمون دریافت کنه مثل چیزی که تو sao دیدیم ... اونوقتیه که این تکنولوژی اینده این صنعت میشه ...

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
يادمه موقعى كه كينكت معرفى شد شور و ذوق خيلى خيلى بيشتر از معرفى vr بود. توى مجله ها تكنولوژى اى فراتر از زمان خودش ميدونستند ، اومد به بازار و با اينكه كار ميكرد واقعا(!) و قيمتش هم پايين بود، بازهم بعد از مدتى از دور خارج شد. بخوايم به vr نگاه كنيم استفاده ى طولانى مدت ازش باعث سردرد ميشه، براى افراد زير ١٢ سال ممنوعه، براى تجربه ى بهتر نياز به موو داره و از همه مهمتر قيمتش هم بالاست. من كه فكر نميكنم موفقيت چشم گيرى بدست بياره.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
کینکت کی گفته شکست خورده؟ کینکت راحت یه سری صنعتو دگرگون کرد و کلی رو به جلو برد. دستگاه هایی که تا قبل از اون خدا هزار دلار قیمت داشتن به جاشون یه دستگاه 200 دلاری می شه گرفت که بهترم کار می کنه حتی! مشخصا با توجه به فیزیک میانگین گیمرا توی گیمینگ خیلی به درد نمی خوره(:D) ولی خیلی جاها خیلی خیلی به درد می خوره. الان یه بازی ساز Indie می تونه راحت با 300 دلار موشن کپچر کنه(هر چند به خوبی دستگاه موشن کپچر نیست این یدونه). توی روباتیک هم خیلی کاربردیه.
و اینکه VR تا حدودی دستگاه جدیدی اضافه نمی کنه و لازم نیست بازی ساز کار زیادی کنه، رسما یه جور مانیتوره که کل میدان دید رو فرا می گیره.

• Like
Reactions: Masta_killa

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
من از اولش که vr معرفی شده واسم سوال بوده که افرادی که عینک استفاده میکنن چطوری باید از vr استفاده کنن؟عینک رو در بیارن؟یا با عینک بازی کنن؟

VR ها روی خودشون قسمتی برای تنظیم لنز ها دارن که هر شخصی می تونه اون رو متناسب با چشم هاش تنظیم کنه
در نتیجه افراد عینکی مشکلی با VR ندارن

• Like
Reactions: jhoobin

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
کینکت کی گفته شکست خورده؟ کینکت راحت یه سری صنعتو دگرگون کرد و کلی رو به جلو برد. دستگاه هایی که تا قبل از اون خدا هزار دلار قیمت داشتن به جاشون یه دستگاه 200 دلاری می شه گرفت که بهترم کار می کنه حتی! مشخصا با توجه به فیزیک میانگین گیمرا توی گیمینگ خیلی به درد نمی خوره(:D) ولی خیلی جاها خیلی خیلی به درد می خوره. الان یه بازی ساز Indie می تونه راحت با 300 دلار موشن کپچر کنه(هر چند به خوبی دستگاه موشن کپچر نیست این یدونه). توی روباتیک هم خیلی کاربردیه.
و اینکه VR تا حدودی دستگاه جدیدی اضافه نمی کنه و لازم نیست بازی ساز کار زیادی کنه، رسما یه جور مانیتوره که کل میدان دید رو فرا می گیره.

کینکت که صنعت فکر نمیکنم برده باشه جلو
دستگاه ها قبل از کینکت هم هزار دلار نبودن , یادمه ps2 داشتم حدود 13 سال پیش دوربینی برای ps2 اومد به اسم EyeToy
این دوربین دیگه نیاز به دسته ( گیم پد ) نداشتی کلی بازی باحال براش اومد و غیر اون بازی ها کلی از بازی ها ps2 این دوربین ساپورت میکردن مثل جکی چان , فوتبال و .............
حتی حرکت تو منو ها بدون دسته بود
تو بازی مکس پین عس خودتو میگرفت مینداخت روی لباس کارکتر اصلی و .................
2 مدل داشت مشکی و نقره ای , 4 نفر همزمان ساپورت میکرد

اون زمان آکبندشو با یه بازی اصلی تو پک خریدم 25 هزار تومن

جالبه بدونی سال 2005 برای این دوربین بازی اومد به اسم EyeToy: Kinetic ( بعد ها مایکروسافت روی این دوربین اسکی رفت حتی اسم کینکت شبیه این بازی اینتخاب کرد )

اینم تصویر اسکرین شات از این بازی

eye_toy_kinetic_01-640x512.jpg

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
کینکت که صنعت فکر نمیکنم برده باشه جلو
دستگاه ها قبل از کینکت هم هزار دلار نبودن , یادمه ps2 داشتم حدود 13 سال پیش دوربینی برای ps2 اومد به اسم EyeToy
این دوربین دیگه نیاز به دسته ( گیم پد ) نداشتی کلی بازی باحال براش اومد و غیر اون بازی ها کلی از بازی ها ps2 این دوربین ساپورت میکردن مثل جکی چان , فوتبال و .............
حتی حرکت تو منو ها بدون دسته بود
تو بازی مکس پین عس خودتو میگرفت مینداخت روی لباس کارکتر اصلی و .................
2 مدل داشت مشکی و نقره ای , 4 نفر همزمان ساپورت میکرد

اون زمان آکبندشو با یه بازی اصلی تو پک خریدم 25 هزار تومن

جالبه بدونی سال 2005 برای این دوربین بازی اومد به اسم EyeToy: Kinetic ( بعد ها مایکروسافت روی این دوربین اسکی رفت حتی اسم کینکت شبیه این بازی اینتخاب کرد )

اینم تصویر اسکرین شات از این بازی

eye_toy_kinetic_01-640x512.jpg
واو. اینقدر Misinformation هست تو این پست نمی دونم از کجا شروع کنم. Eye Toy یه وبکم کاملا ساده بود که با الگوریتم های Image Recognition میاد حرکت رو تشخیص می ده. هیچ تعبیری از عمق و ... نداره و دقتش در حد یه جکه. کینکت اصلی دو تا دوربین با قابلیت عمق سنجی و الگوریتم های به شدت بهتر (مایکروسافت نرم افزار ساز بهتریه نسبت به سونی، فکت) و کیفیت دوربینش هم خیلی بهتره. کینکت 2 که یه دوربین با کیفیت داره که با استفاده از مدت زمان حرکت فوتون ها در فضا عمق رو تشخیص می ده و عمق سنجیش کاملا دقیقه، حتی انگشت های دست رو تشخیص می ده و چیز به شدت خفنیه.

کینکت روباتیک رو کلی رو به جلو برد. واسه کاری مشابه کینکت باید چیکار می کردن قبلا؟ 2 تا راه داشتن، یه صف از لیزر که هزینه خیلی زیادی داره و عکس هات 2 بعدی هستن، یا اینکه از چند تا دوربین استفاده کنی که قدرت محاسباتی خیلی زیادی می خواد و عملا به صورت ریل تایم نمی شه استفاده کرد. اطلاعات بیشتر

کینکت می تونه واسه عمل های جراحی استفاده بشه که جراح دور از بیمار عمل رو انجام بده. نسبت به بازو های روباتیک چند تا مزیت داره:
1- جراح مستقیم با دست های خودش کار می کنه.
2- هزینه خیلی کمتر می شه
و اینکه نسبت به جراحی معمولی هم جراح می تونه هر جای دنیا باشه و خطر عفونت هم تهدید نمی کنه دیگه بیمار رو.
Microsoft Kinect-based technology for vascular surgery now being extended to neurosurgery
Kinect in Surgery Room

کینکت می تونه واسه بازی ساز هایی که بودجه خیلی زیادی نداره یه استودیو موشن کپچر ساده و یه اسکنر سه بعدی ساده باشه:
http://3dprintingindustry.com/news/...l-color-3d-scanning-powers-3d-printing-35230/
Best 3D real-time animation software to accelerate the proudction time - iClone

بعد الان داری به من می گی کینکت توی صنعت کاری نکرده و Eye Toy رو مثال می زنی؟ واقعا؟

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,853
نام
پدرام
من oculus رو امتحان کردم و با توجه به اینکه ظاهرا کیفیت خیلی بالاتری از PSVR ارایه میده به نظرم همه ی این محصولات بعد از موج اولیه مثل کینکت فراموش خواهند شد. VR در بهترین حالت 'باحاله' و همین. برای درازمدت همچنان تلویزیون و کنترلر تجربه ی بسیار بهتری هست

Sent from my ASUS MeMO Pad 7 using Tapatalk
اصلا باهاتون موافق نیستم
شما کینکت رو با VR مقایسه میکنید؟
شما یه السیدی 160 اینچ جلوت باشه بهتره یا یه 40؟

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
واو. اینقدر Misinformation هست تو این پست نمی دونم از کجا شروع کنم. Eye Toy یه وبکم کاملا ساده بود که با الگوریتم های Image Recognition میاد حرکت رو تشخیص می ده. هیچ تعبیری از عمق و ... نداره و دقتش در حد یه جکه. کینکت اصلی دو تا دوربین با قابلیت عمق سنجی و الگوریتم های به شدت بهتر (مایکروسافت نرم افزار ساز بهتریه نسبت به سونی، فکت) و کیفیت دوربینش هم خیلی بهتره. کینکت 2 که یه دوربین با کیفیت داره که با استفاده از مدت زمان حرکت فوتون ها در فضا عمق رو تشخیص می ده و عمق سنجیش کاملا دقیقه، حتی انگشت های دست رو تشخیص می ده و چیز به شدت خفنیه.

کینکت روباتیک رو کلی رو به جلو برد. واسه کاری مشابه کینکت باید چیکار می کردن قبلا؟ 2 تا راه داشتن، یه صف از لیزر که هزینه خیلی زیادی داره و عکس هات 2 بعدی هستن، یا اینکه از چند تا دوربین استفاده کنی که قدرت محاسباتی خیلی زیادی می خواد و عملا به صورت ریل تایم نمی شه استفاده کرد. اطلاعات بیشتر

کینکت می تونه واسه عمل های جراحی استفاده بشه که جراح دور از بیمار عمل رو انجام بده. نسبت به بازو های روباتیک چند تا مزیت داره:
1- جراح مستقیم با دست های خودش کار می کنه.
2- هزینه خیلی کمتر می شه
و اینکه نسبت به جراحی معمولی هم جراح می تونه هر جای دنیا باشه و خطر عفونت هم تهدید نمی کنه دیگه بیمار رو.
Microsoft Kinect-based technology for vascular surgery now being extended to neurosurgery
Kinect in Surgery Room

کینکت می تونه واسه بازی ساز هایی که بودجه خیلی زیادی نداره یه استودیو موشن کپچر ساده و یه اسکنر سه بعدی ساده باشه:
http://3dprintingindustry.com/news/...l-color-3d-scanning-powers-3d-printing-35230/
Best 3D real-time animation software to accelerate the proudction time - iClone

بعد الان داری به من می گی کینکت توی صنعت کاری نکرده و Eye Toy رو مثال می زنی؟ واقعا؟

خیلی هم عالی. ولی اینجا بقیه دارن در مورد بازی بحث میکنن ... این مطالب بیشتر به درد انجمن یا تاپیک هایscientic میخوره

• Like
Reactions: bazicon

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
اصلا باهاتون موافق نیستم
شما کینکت رو با VR مقایسه میکنید؟
شما یه السیدی 160 اینچ جلوت باشه بهتره یا یه 40؟

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
من LCD 40 با کیفیت خوب و جزییات گرافیکی بالا رو به VR فعلی که کیفیت تصویر متوسط با جزییات گرافیکی پایین و سردرد ارایه میده ترجیح میدم. فراموش نکنیم که کینکت اول کار بسیار تحول عجیب و بزرگی بود. من اکولوس رو ۲۰ دقیقه تجربه کردم و بهترین توصیفی که براش پیدا کردم باحال ولی گذراست. به نظر من دوام نخواهد داشت

Sent from my ASUS MeMO Pad 7 using Tapatalk

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ortegoli

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
به نظر منم vr یک گجت کاملا زودگذر هست
با اینکه شرکت ها فوق العاده دارن روش مانور میدن اما چیزی که باعث میشه این گجت فنا پذیر بشه معایبشه
سردرد سر گیجه عدم توانایی در استفاده بیش از یک ساعت
به شخصه کمی بیشتر از نیم ساعت از vr استفاده کردم سردرد و سرگیجه شدیدی داشتم
این گجت تا معایبش برطرف نشه اصلا ارزش خرید نداره خود من خیلی دنبال vr بودم وقتی خریدم و استفاده کردم فقط به یک چیز پی بردم اونم اینکه پولمو ریختم دور تمام

• Like
Reactions: bazicon

Dash_javad

کاربر سایت
Feb 22, 2008
375
نام
شیخ جواد
میشه وی آر رو انقد با کینکت مقایسه نکنیم؟ دو تا تکنولوژی متفاوت که هیچ ربطی به هم ندارن
فقط چون توی این صنعت شکست خورده و زیان ده بوده حتما باید جزو شاخصهای اصلی قیاس برای تکنولوژی فِرِش توی این صنعت به حساب بیاد :|

قابل توجه دوستانی که قیمت پایین این گجت رو بخاطر بی کیفیتش میدونن باید عرض کنم که اتفاقا سونی برعکس تصورات شما با کیفیت خوبی این دستگاه رو خواهد فروخت ولی با سود مالی و تراز مالی تقریبا صفر و کمتر (یعنی فروش وی آر بدون سود حتی شاید هم کمتر از نرخ تمام شده ای قطعات) چون مثله اچ تی سی و یا اکولوس ریفت بدنبال منفعت از فروش این دستگاه نیست بلکه با فروش این دستگاه به فکر فروش بیشتر کنسول و درکنارش فروش بیشتر گیمهای پی اس فور هست (که اصل درآمد سونی در اینجاست) سونی قبلا تجربه ای این کارو داشته و سودش رو هم کرده

خودمم موافقم که نمیشه در طولانی مدت ازش استفاده کرد ولی به قدری این تکنولوژی هیجان انگیزه که مطمئنم در طی ساعاتی که در روز برای بازی خرج میکنم چندین بار از وی آر در کنار مانیتورم استفاده کنم, چون قبلا تجربه اش رو داشتم و میدونم که چه لذتی داره این تکنولوژی

مطمئن باشید کسایی که سبک ترس و بقا رو دوست دارن قطعا میرن سراغ وی آر که نهایت لذت رو ببرن, حتی غیر از اون مطمئن باشید برای بازی های ریسینگ مثله گرن توریسمو یا موتور سواری تو درایو کلاب بشدت این گجت کارآمد و لذت بخشه (برای نگاه کردن لحظه ای به اطرافمون در حین مسابقه )

شک نکنید که این گجت برعکس تفکرات منفی بعضی دوستان موندگاره ;)

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
فکر میکردم با گذاشتن این وسیله میریم توی بازی و اونوقت همه چیز رو حس میکنیم مثلا اگر طرف تیر بخوره ما حسش میکنی.ولی انگار یه نمایشگر بزرگه فقط.این طوری که به درد نمیخوره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر