100 عنوان برتر تاریخ پلتفرم PC از دید وبسایت PC Gamer

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
kXiNKtm3Rwqm.jpg

درود

وبسایتPC Gamer در جدیدترین رده بندی 100 بازی برتر پلتفرم pc را انتخاب کرده است. در ادامه میتوانید این لیست را مشاهده کنید

100 Tribes II - عرضه در سال 2001
99 Spider and Web - عرضه در سال 1998
98 Sam & Max: Hit The Road - عرضه در سال 1993
97 Mirror’s Edge - عرضه در سال 2008
96 The Stanley Parable - عرضه در سال 2013
95 Left 4 Dead 2 - عرضه در سال 2009
94 Gone Home - عرضه در سال 2013
93 Alpha Centauri - عرضه در سال 1999
92 Hotline Miami - عرضه در سال 2012
91 FreeSpace 2 - عرضه در 1999
90 Plants vs. Zombies - عرضه در سال 2009
89 Command & Conquer: Red Alert 2 - عرضه در سال 2000
88 Terraria - عرضه در سال 2011
87 Sensible Soccer - عرضه در سال 1992
86 Far Cry 4 - عرضه در سال 2014
85 Euro Truck Simulator 2 عرضه در سال 2012
84 Battlefield 3 - عرضه در 2011
83 Psychonauts عرضه در سال 2005
82 Don't Starve - عرضه در سال 2013
81 Saints Row IV - عرضه در سال 2013
80 Cave Story+ - عرضه در سال 2011
79 Diablo III - عرضه در سال 2015
78 Far Cry 2 - عرضه در سال 2008
77 The Sims 3 - عرضه در سال 2009
76 Anachronox - عرضه در سال 2001
75 No One Lives Forever 2 - عرضه در سال 2002
74 Heroes of Might and Magic III - عرضه در سال 1999
73 Doom II - عرضه در سال 1994
72 Elite: Dangerous - عرضه در سال 2014
71 Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge - عرضه در سال 1991
70 Grim Fandango - عرضه در سال 1998
69 Max Payne - عرضه در سال 2001
68 Return to Castle Wolfenstein - عرضه در سال 2001
67 Unreal Tournament 2004 - عرضه در سال 2004
66 The Elder Scrolls IV: Oblivion - عرضه در سال 2006
65 Total War: Shogun 2 - عرضه در سال 2011
64 PlanetSide 2 - عرضه در سال 2012
63 Vampire the Masquerade: Bloodlines - عرضه در سال 2004
62 Bastion - عرضه در سال 2011
61 Thief Gold - عرضه در سال 1998
60 Morrowind - عرضه در سال 2002
59 Ultima Underworld - عرضه در سال 1992
58 Braid - عرضه در سال 2009
57 Dark Souls - عرضه در سال 2012
56 Papers, Please - عرضه در سال 2013
55 Quake III - عرضه در سال 1999
54 Hitman: Blood Money - عرضه در سال 2006
53 Resident Evil 4 HD - عرضه در سال 2014
52 DayZ - عرضه در سال 2013
51 TowerFall: Ascension - عرضه در سال 2014
50 Batman: Arkham Asylum - عرضه در سال 2009
49 Mass Effect - عرضه در سال 2007
48 Pillars of Eternity - عرضه در سال 2015
47 Guild Wars 2 - عرضه در سال 2012
46 Day of the Tentacle - عرضه در سال 1993
45 Arma 3 - عرضه در سال 2013
44 Fallout - عرضه در سال 1997
43 Half-Life - عرضه در سال 1998
42 System Shock 2 - عرضه در سال 1999
41 The Witcher 3: Wild Hunt - عرضه در سال 2015
40 Cities: Skylines - عرضه در سال 2015
39 Fallout 3 - عرضه در سال 2008
38 BioShock Infinite - عرضه در سال 2013
37 Sid Meier’s Civilization V - عرضه در سال 2010
36 EVE Online - عرضه در سال 2003
35 League of Legends - عرضه در سال 2009
34 The Walking Dead: Season 1 - عرضه در سال 2012
33 STALKER: Shadow of Chernobyl - عرضه در سال 2007
32 Deus Ex: Human Revolution - عرضه در سال 2011
31 World of Warcraft - عرضه در سال 2004
30 Baldur’s Gate II: Shadows of Amn - عرضه در سال 2000
29 StarCraft II - عرضه در سال 2010
28 Divinity: Original Sin - عرضه در سال 2014
27 FTL: Faster Than Light - عرضه در سال 2012
26 Dragon Age: Origins - عرضه در سال 2009
25 Hearthstone - عرضه در سال 2014
24 Spelunky - عرضه در سال 2013
23 Doom - عرضه در سال 1993
22 Arma 2 - عرضه در سال 2009
21 Minecraft - عرضه در سال 2009
20 Counter-Strike: Global Offensive - عرضه در سال 2012
19 Alien: Isolation - عرضه در سال 2014
18 Dota 2 - عرضه در سال 2013
17 Kerbal Space Program - عرضه در سال 2015
16 Planescape: Torment - عرضه در سال 1999
15 XCOM: Enemy Unknown - عرضه در سال 2012
14 Portal 2 - عرضه در سال 2011
13 Crusader Kings II - عرضه در سال 2012
12 Mass Effect 3 - عرضه در سال 2013
11 Thief II - عرضه در سال 2000
10 Fallout: New Vegas - عرضه در سال 2010
9 Portal - عرضه در سال 2007
8 Deus Ex - عرضه در سال 2000
7 Grand Theft Auto V - عرضه در سال 2015
6 Dishonored- عرضه در سال 2012
5 The Elder Scrolls V: Skyrim - عرضه در سال 2011
4 Team Fortress 2 - عرضه در سال 2007
3 Bioshock - عرضه در سال 2007
2 Mass Effect 2 - عرضه در سال 2010
1 -HALF LIFE 2 عرضه در سال 2004

منبع

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
نظر بعضی ها از خود لیست هم جالب تره dragon age 2 و bastion و portal و امثال این بازی ها رو میکوبن . اون وقت بازی های ناقص troika رو شاهکار میدونن .
کلا pc gamer با این لیستی که داده خودشو نابود کرد . اگر نظر شخصی یک نفر بود اشکالی نداشت ولی وقتی تعداد زیادی از منقدینشون اومدن لیست 15 تایی دادن و بعد این لیست ها رو ترکیب کردن شده این یعنی هیچ کدوم از منتقد های این سایت که اسمش pc gamer هست به دو تا از اصیل ترین سبک های بازی روی پلتفرم pc یعنی crpg و adventure علاقه ی چندانی ندارن .
حالا اینکه DA 2 & Bastion بازی‌های خوبی‌ هستن یا نه‌ از Reception ای که گرفتن معلوم هست. ولی‌ به نظرم Troika عنوان‌ های شدیدا تاثیرگذاری داشته تو این سبک و حقش هست که حداقل یکی‌ از بازی هاش تو هر لیستی با رتبه خوب باشه. بازی‌های بزرگ تاثیرگذار حتما لازم نیست بی‌ نقص باشن.

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
نظر بعضی ها از خود لیست هم جالب تره dragon age 2 و bastion و portal و امثال این بازی ها رو میکوبن . اون وقت بازی های ناقص troika رو شاهکار میدونن .
کلا pc gamer با این لیستی که داده خودشو نابود کرد . اگر نظر شخصی یک نفر بود اشکالی نداشت ولی وقتی تعداد زیادی از منقدینشون اومدن لیست 15 تایی دادن و بعد این لیست ها رو ترکیب کردن شده این یعنی هیچ کدوم از منتقد های این سایت که اسمش pc gamer هست به دو تا از اصیل ترین سبک های بازی روی پلتفرم pc یعنی crpg و adventure علاقه ی چندانی ندارن .
خب قشنگ Quote کن، چرا طعنه می‌زنی! :d
کسی Portal رو نکوبید. کوبیدن یعنی این‌که بیای بگی فلان بازی آشغاله یا بی‌ارزشه. من می‌گم نه، خیلی هم خوبه، منتها در اون حد عددی نیست که بشه 9ـمین بازی برتر تاریخ PC. من Portal (نسخه‌ی اول) رو توی 1 روز (ظرف 2 ساعت) تمومش کردم. بازی قشنگ و خلاقانه‌ای هم بود ولی آن‌چنان پدیده‌ی شاهکار، میخ‌کوب‌کننده‌ و فراموش‌نشدنی‌ای نبود. آخه نه داستان آن‌چنان خفنی داره، نه وسعت و پیچیدگی آن‌چنانی توی گیم‌پلی داره، نه ... چی بگم والّا. :d
چهار تا معمای جالب که حل‌کردن‌شون سر جمع دو ساعت هم طول نمی‌کشه = 9ـمین بازی برتر تاریخ PC. :-o

Troika هم که نظر شخصیه، ولی چه نقصی؟! :d
Arcanum (User Score) = 9
دلیل این‌که منتقدها آن‌چنان تحویلش نگرفتن = داشتن باگ.
Vampire: The Masquerade - Bloodlines (User Score) = 9
دلیل این‌که منتقدها آن‌چنان تحویلش نگرفتن = داشتن باگ.
Dragon Age 2 (User Score) = 4.4
دلیل این‌که منتقدها تحویلش گرفتن = چون ساخته‌ی Biowareـه.

سعی نکن از Dragon Age 2 دقاع کنی، چون اصولاً چیز قابلِ دفاعی نیست. ;)

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,194
نام
ماکان
اگه میگفتن لیست 100 تا بازی برتر PC اما بدون ترتیب هست من میتونستم باهاش کنار بیام. اما Diablo II پایین تر از DayZ. یا کش شلوار مرلین!

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
hunter387
من نگفتم بازی های تاثیر گذار حتما لازمه بی نقص باشن . بازی های تاثیر گذار میتونن نقص داشته باشن مثل fallout3 یا tes4 . ولی بازی های troika نقص ندارن بلکه خود نقصن ! به طوری که vampire: masquerade-bloodlines زمان عرضش غیر قابل بازی بوده . منی که بازیرو هفت سال بعد از عرضش بازی کردم هم باز با اونهمه patch که طرفداراش برای حل مشکلاتش درست کردن باز هم با طوفان باگ مواجه شدم .
the one
user score ? شوخی میکنید ؟ user score برای من هیچ ارزشی نداره .
باگ داشتن برای یک بازی خیلی ایراد بزرگیه به طوری که تجربه ی بازی رو در بعضی مواقع زجر اور میکنه . پس اگه تنها ایراد بازی های troika باگ داشت باشه که نیست باز هم ایراد کوچیکی نیست .
بازی vampire نکات خیلی جالبی داره مثل این که پروتاگونیست بازی میتونه ذاتا دیوونه باشه یا مثلا تو یکی از quest های بازی باید انتخاب کنیم کدوم شخصیت یک شخص دو شخصیته زنده بمونه و کلا side quest های جالبی داره ولی ان قدر سیستم مبارزات توی بازی بده و ان قدر بازی پر از باگه که تجربه ی بازیرو خراب میکنه .
با این که داستان بازی خیلی جا ها به گیمر حق انتخاب میده اما عملا پروتاگونیست بازی هیچ شخصیتی برای خودش نداره و در طول بازی هم پیدا نمیکنه و همیون حسی که ادم موقع بازی کردن tes در مورد شخصیت اصلی داره توی این بازی داستان محور هم داره . طراحی بعضی از quest های بازی به شدت کسالت باره .
dragon age 2 شاهکار نیست ولی مسلما از بازی های troika بهتره .

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
به نظر من شاید تنها نکته مثبت لیست انتخاب هاف لایف 2 به عنوان بهترین بازی تاریخ pc یا همه ی پلتفرم ها باشه. من به شخص بعد از رزیدنت اول 4 ، بهترین بازی تاریخ را هاف لایف 2 میدانم.

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
این‌ بخش قابل تحمّل‌تره، هرچند جایگاه The Witcher 3: Wild Hunt واقعاً مضحکه، اونم پائین‌تر از Fallout 3. =))
رتبشون بده رو قبول دارم. ولی چون پایین تر از F3 ـه خنده داره؟ اونم برای 2 رتبه؟ چون اگه از متا بسنجی که فالوت سه نمره کمتر داره، ولی از 50 تا نقد، ویچر از 30 تا. از لحاظ goty ـم که Fallout بلامعراض ( اونم تو اون سال با اون همه بازی شاهکار ) goty شده بود.
جدا نمی دونم چرا اینقد عجیبه واست؟
من اصلا کاری به این ندارم که ویچر بهتره یا فالوت ولی اینکه به این قضیه بخندیم دیگه شاهکاره!
سعی نکن از Dragon Age 2 دقاع کنی، چون اصولاً چیز قابلِ دفاعی نیست. ;)
دلیل این‌که منتقدها تحویلش گرفتن = چون ساخته‌ی Biowareـه.
داداش یه استراحتی بده به خودت.
میدونید چی آدمو اذیت میکنه ? اون جایگاه mass effect 2 ! توی 30 تا اول هم نباید باشه.​
بگو این sarcasm بوده خیال ما رو راحت کن :d

a-z101

کاربر سایت
Oct 25, 2014
44
نام
امیر حسین
Grim Fandango رتبش خیلی پایینه ! من موندم چطوری Mass Effect هست ولی KOTOR نیست :|
بازی vampire نکات خیلی جالبی داره مثل این که پروتاگونیست بازی میتونه ذاتا دیوونه باشه یا مثلا تو یکی از quest های بازی باید انتخاب کنیم کدوم شخصیت یک شخص دو شخصیته زنده بمونه و کلا side quest های جالبی داره ولی ان قدر سیستم مبارزات توی بازی بده و ان قدر بازی پر از باگه که تجربه ی بازیرو خراب میکنه .

ومپایر یکی از بهترین تجربه های گیمریه منه قشنگ روی دیالوگ هاش و شخصیت اصلی کار شده بود همینکه Clan های مختلف انتخاب میکردی کل دیالوگ ها و... فرق میکرد ارزش تکرارشو چند برابر میکرد ، طرفدارای خیلی خوبی هم داره که هنوزم برای بازی پچ و ماد درست میکنند که هم باگ ها رو کاهش داد هم گرافیک بازی خیلی خیلی بهتر شده . خودم با سیستم مبارزاتش مشکلی نداشتم ... شخصیت های بازی هم خیلی خوبند مخصوصا همون دو تا خواهر ! جفتشونم میشد نجات داد !
به نظرم حقش بود رتبش خیلی بالاتر از اینا باشه :d

آخرین ویرایش:

ecan

کاربر سایت
Oct 3, 2012
90
مهندس آرمین کجایی می گفتی منتقدا و گیمرا قدیمی همه فالوت قدیمی دوست داشتن
بیاه
10 fall out new vegas
fall out 3 39
fall out 44

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
رتبشون بده رو قبول دارم. ولی چون پایین تر از F3 ـه خنده داره؟ اونم برای 2 رتبه؟ چون اگه از متا بسنجی که فالوت سه نمره کمتر داره، ولی از 50 تا نقد، ویچر از 30 تا. از لحاظ goty ـم که Fallout بلامعراض ( اونم تو اون سال با اون همه بازی شاهکار ) goty شده بود.
من اصلا کاری به این ندارم که ویچر بهتره یا فالوت ولی اینکه به این قضیه بخندیم دیگه شاهکاره!

داداش یه استراحتی بده به خودت.

بگو این sarcasm بوده خیال ما رو راحت کن :d

خیر متاسفانه نظرم همون.Me2 شاهکاره ولی تو PC GAMING شاهکارهای هستن که لایق ترن.

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
hunter387
من نگفتم بازی های تاثیر گذار حتما لازمه بی نقص باشن . بازی های تاثیر گذار میتونن نقص داشته باشن مثل fallout3 یا tes4 . ولی بازی های troika نقص ندارن بلکه خود نقصن ! به طوری که vampire: masquerade-bloodlines زمان عرضش غیر قابل بازی بوده . منی که بازیرو هفت سال بعد از عرضش بازی کردم هم باز با اونهمه patch که طرفداراش برای حل مشکلاتش درست کردن باز هم با طوفان باگ مواجه شدم .
the one
user score ? شوخی میکنید ؟ user score برای من هیچ ارزشی نداره .
باگ داشتن برای یک بازی خیلی ایراد بزرگیه به طوری که تجربه ی بازی رو در بعضی مواقع زجر اور میکنه . پس اگه تنها ایراد بازی های troika باگ داشت باشه که نیست باز هم ایراد کوچیکی نیست .
با این که داستان بازی خیلی جا ها به گیمر حق انتخاب میده اما عملا پروتاگونیست بازی هیچ شخصیتی برای خودش نداره و در طول بازی هم پیدا نمیکنه و همیون حسی که ادم موقع بازی کردن tes در مورد شخصیت اصلی داره توی این بازی داستان محور هم داره . طراحی بعضی از quest های بازی به شدت کسالت باره .
dragon age 2 شاهکار نیست ولی مسلما از بازی های troika بهتره .
شما همه‌ی بازی‌ها رو این‌طوری نقد می‌کنید؟! اگه آره که واقعاً متاسفم که تا این حد ظاهربین هستی. اگه با این رویکرد می‌ری سراغ بازی‌ها که بله VtMB بازی آن‌چنان شاخی نمی‌شه واسه ـت. همون بهتر که اصلاً بازیش نمی‌کردی.
به هر حال نظر شخصیه. ;) البته VtMB سال‌هاست که با پچ‌هایی که براش اومده، به‌راحتی و بدون هیچ باگی می‌شه بازیش کرد و لذت برد. نمی‌دونم شما چه‌طوری با وجود پچ‌ها با طوفان باگ مواجه شدی. نه‌تنها این بازی بلکه Arcanum و ToEE رو هم من بدون باگ بازی کردم.
بین کاراکترها هم فقط قهرمان بازی بود که در حد Geralt of Rivia شخصیت‌پردازی نشده بود. Prince رو فراموش کردی؟ و کاراکترهای دیگه‌ی بازی رو؟ مثلاً توی بازی‌های دیگه قهرمان قصه چه‌جور شخصیت‌پردازی‌ای داره؟ مثلاً Dragon Age: Origins قهرمانش شخصیت‌پردازی داره اصلاً؟ نه. خصیصه‌ی این بازی‌ها که قهرمانت رو خودت می‌سازی در نهایت همینه. سازنده‌ها هرکاریش هم بکنن بازم همین می‌شه و این ربطی به داستان‌محوربودن بازی نداره.
چرا User Score مهم نیست؟! چون گیمرها واقعیت‌های تلخی رو می‌گن که منتقدها سعی می‌کنن روش سرپوش بذارن یا با بی‌اعتنایی از کنارش رد بشن؟
بله Dragon Age 2 خوب بود که از اول تا آخر داشتی ماموریت بی‌ربط انجام می‌دادی و تمام ماموریت‌ها توی 4 تا منطقه‌ی راهرومانند تکراری اتفاق می‌افتاد. ;)
:d
واسه‌ی من به‌طرز مرگ‌باری خنده‌داره. ;)

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
the one
فرق یک بازی مثل دوران اژدها با یک بازی مثل ومپایر اینه که تعامل با npc ها در دوران اژدها به درستی انجام میشه و در ومپایر نه . همین باعث میشه که در دوران اژدها پروتاگونیست در طول بازی شخصیت مربوط به خودشو به دست بیاره و توی ومپایر به چیزی جز minion of everyone تبدیل نشه .
بله شخصیت پردازی npc ها توی ومپایر خوب هست اما تعامل درستی با شخصیت اصلی ندارن .
اتفاقا طرفدارای افراطی بازی ومپایر هم این رو قبول دارن که بازی هنوز هم پر از باگه . احتمالا فقط شمایید که توی این بازی باگی ندیدید .
در کل داستان یکی از بخش های بازیه و بازی های troika توی زمینه های غیر داستان خیلی بد عمل کردن . در حالیکه حتی داستان پردازیشون هم ان چنان خوب نیست .
گیمر ها واقعیت رو میگن و منتقد ها رو واقعیت سر پوش میزارن ؟ واقعا ؟:)
dragon age 2 شاهکار نیست ولی مسلما از بازی های troika بهتره . (2)

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
میدونید چی آدمو اذیت میکنه ? اون جایگاه mass effect 2 ! توی 30 تا اول هم نباید باشه.
عجب.

شما کلا Mass Effect 2 رو بازی کردی که این حرفو میزنی؟ :|

- - -ویرایش - - -

WoW رتبه 31 ؟ شوخی میکنه نه ؟ /:)
این بدبختا همون WoW وانیلا رو بازی کردن کلا آشنایی با TBC و WoTLK ندارن :))

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,606
نام
Mehrdad
از اول که تیتر را دیدم اومدم دنبال رتبه warcraft3 ولی هرچی میگردم پیدا نمیکنم.. این اولین لیست از بهترین های pc نیست که wc3 توش دیده نمیشه. جدا برام قابل درک نیست لیست از بهترین بازی های pc و وارکرفت3 توش نباشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر