100 بازی منتخب سال 2015 از دیدگاه بازی سنتر

در سال 2015 بیشتر از همه منتظر کدام بازی هستید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    104

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
sigpic12089_39.gif

سالی دیگر از راه رسید و بازی‌سنتر مفتخر است تا با لیستی از 100 بازی مورد انتظار سال 2015، با خوانندگان همراه باشد. قبل از اینکه شروع به خواندن لیست کنید، باید توضیحاتی در مورد لیست امسال بدهم. بعد از گفت‌وگوهایی که شکل گرفت، قرار بر این شد که تغییراتی در این شماره از مقاله انجام دهیم. اگر به یاد داشته باشید، ما هر سال، برای 100 بازی رتبه بندی داشتیم (بیایید قبول کنیم!) که کاری سخت و تا حدودی بیفایده بود! امسال تصمیم بر این شد که تنها 30 عنوان مورد انتظار را رتبه‌بندی کنیم و باقی بازی‌ها را بر اساس حروف الفبا، برای علاقه‌مندان توضیح دهیم و خوانندگان را با عناوینی که شاید تا‌کنون نشنیده‌اند، آشنا سازیم. مثل هرسال، هماهنگی‌های لازم برای جمع‌آوری و مدیریت این مقاله بر عهده آقای مظفری، دبیر بخش خبر بود که تشکر ویژه‌ای از او داریم.
در کنار مقاله متنی، امسال برای کل 30 بازی و 10 بازی برتر، ویدئویی توسط دوست خوبمان آقای لقمان تهیه شده که دیدن آن‌ها خالی از لطف نخواهند بود. سعی شده این ویدئوها در حجم کم ساخته شود تا تمامی اقشار جامعه با هر سرعتی بتوانند از دیدن آن لذت ببرند. با ما همراه باشید.

Last edited by a moderator:

Loghman

زمان تنها چیزیست که به عدالت بین همه تقسیم شده است
کاربر سایت
Apr 1, 2010
2,596
نام
لقمان
100 بازی مورد انتظار - 10 عنوان برتر 2015 به انتخاب بازی سنتر

u8mvc6obqovdikxfpfyv.jpg

(Most Anticipated Games of 2015 (TOP 10
دانلود

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
ویدیو 10 بازی برتر در آپارات و با حجم کمتر:

[video=aparat;qvrPj]http://www.aparat.com/v/qvrPj[/video]

Last edited by a moderator:

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
به همه اعضای تحریریه خسته نباشید میگم، مثل همیشه کارتون عالی بود.

شماره اول واقعا سورپرایز خیلی خوبی بود :D

پ.ن: نمره های آریا @AsaraymA رو خیلی دوست داشتم :D کلا بالانس خوبی بین بازی های ژاپنی و غربی ایجاد کرده :D

خداییش بعد از دیدنش خندم گرفت :)) حالا باز خوبه حداقل SFV توی لیست نبود :-" :D

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
انتظار نداشتم Batman رو Top ببینم توی لیست....انتخابهای جالبی بود....برای من Witcher اوله، Bloodborne دوم و Metal Gear Solid سوم و Uncharted چهارم.....

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
ممنون از زحمت دوستانی که این لیستو انتخاب کردن.اما حاضرم با هر کدوم از اعضای تحریریه ای که این لیستو انتخاب کردن سر 2 بازی PS4 شرط ببندم که رتبه دوم این لیست(Uncharted 4: A Thief's End)" رتبه اول لیست رو(Batman: Arkham Knight) از نظر تعداد جوایز براحتی شکست میده.کسی جراتشو داره بسملاه(قائدتا از انتخابی که کردین باید مطمئن باشید)>:):d

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
ممنون از زحمت دوستانی که این لیستو انتخاب کردن.اما حاضرم با هر کدوم از اعضای تحریریه ای که این لیستو انتخاب کردن سر 2 بازی PS4 شرط ببندم که رتبه دوم این لیست(Uncharted 4: A Thief's End)" رتبه اول لیست رو(Batman: Arkham Knight) از نظر تعداد جوایز براحتی شکست میده.کسی جراتشو داره بسملاه(قائدتا از انتخابی که کردین باید مطمئن باشید)>:):d

يعنى حتى يه ذره هم سخت نميشه ؟!
پيش بينى متاشونم ميكردين ، مثلا U4 متاش ميشه 100 , Batman هم ميشه 50 به راحتى :|

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
خیلی ممنون به خاطر لیست
انتخاب اول سوپرایزی بود به نظرم ,
ببخشید ولی من متوجه نمیشم دقیق چرا مثلا tomb raider ی که سالهای ساله متای بالای ٩٠ نگرفته باید بالاتر از legend of zelda یی باشه که که تقریبا اکثر عناوینش بالای 90 هست متا هست , این به کنار تازه سری افسانه ی زلدا سابقه اشم بیشتره و اینکه نوسان متاش به مراتب کمتر از tomb raider بوده .

جدای از این قضیه legend of zelda majora's mask 3d به نظرم ارزش رو داشت که در این لیست باشه که نیست ,
یعنی بازی که نسخه اصلیش متاش فکر کنم ٩٧ شد , ریمیک یا ریمسترس برای 3ds نباید جز لیست باشه ؟

یکسری بازیها رو من اصلا نمیشناخت , تشکر بابت مقاله
ممنون

در کل نسبتا خوب بود

=========================================================

files_articles_legend_of_zelda[ffce38c55dd303ceba0f4496bb208fc0].jpg

کیوان کاظمی: هر طور که بشه مطمئنم که ویژگی های بصری بازی در حد اون تک دموی تخیلی که با معرفی Wii U نشون دادن، نمیشه.

فکر کنم اینو میدونید که اون دموی تکنیکال در اصل به نظرم برای نشان دادن قدرد گرافیکی وی یو بوده , اصلا سبگ گرافیکی زلدایی که قراره بیاد برای وی یو cell shade هست و با سبک گرافیکی اون دمو فرق داره .
دفعه اولی هم نیست که برای سری زلدا همچین چیزی شده .
تاجایی که میدونم اوایل معرفی gamecube یه دمویی نشون میدهند که به سری افسانه زلدا مربوطه و حالت واقع گرایانه داشت اما بعدش wind waker میاد که cell shade هست

یعنی کلا میخوام بگم که قرار نیست اصلا به اون برسه , سبک گرافیکی فرق داره . قبل از اولین نمایش از اصلی از این زلدایی که قراره بیاد , فکر کنم تقریبا گفته شده بود که سبک گرافیکیش نه واقعی واقعی هست و نه کارتونی ,

خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
خودتون رو کنترل کنید بچه های گلم ، لیست مورد انتظار ترین هاست نه لیست متا بیار ترین ها ...

خداییش بعد از دیدنش خندم گرفت :)) حالا باز خوبه حداقل SFV توی لیست نبود :-" :biggrin1:

اصن هر سال اگه این XV (ورسوس سابق :D) توی یه لیستی چیزی نباشه اون سال ، سال نمیشه :D از اون گاردین ماردین هم بیشتر مارو سر کار گذاشته :D

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
مقاله خوبی بود و یه لیت خوب و جالب برای تهیه بازی در سال جاری :) و البته بعدش بفهمیم بازی چقدر انتظاراتمون رو برآورده کرده :d
ممنون از همه

- - -ویرایش - - -

ببخشید ولی من متوجه نمیشم دقیق چرا مثلا tomb raider ی که سالهای ساله متای بالای ٩٠ نگرفته باید بالاتر از legend of zelda یی باشه که که تقریبا اکثر عناوینش بالای 90 هست متا هست , این به کنار تازه سری افسانه ی زلدا سابقه اشم بیشتره و اینکه نوسان متاش به مراتب کمتر از tomb raider بوده .

جدای از این قضیه legend of zelda majora's mask 3d به نظرم ارزش رو داشت که در این لیست باشه که نیست ,
یعنی بازی که نسخه اصلیش متاش فکر کنم ٩٧ شد , ریمیک یا ریمسترس برای 3ds نباید جز لیست باشه ؟

صادق جان. به نظر شما اشکالی داره کسی بیشتر از زلدا منتظر Tomb raider باشه؟ من خودم اصلا منتظر زلدا نیستم و این بازی توی مورد انتظارترین های من جایی نداره. حالا میخواد متاش هر چی باشه. مگه شما بر حسب متای یه بازی هایپت میزنه بالا :d؟ مورد انتظارترین اصلا ربطی به متا و ... نداره.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
صادق جان. به نظر شما اشکالی داره کسی بیشتر از زلدا منتظر Tomb raider باشه؟ من خودم اصلا منتظر زلدا نیستم و این بازی توی مورد انتظارترین های من جایی نداره. حالا میخواد متاش هر چی باشه. مگه شما بر حسب متای یه بازی هایپت میزنه بالا :d؟ مورد انتظارترین اصلا ربطی به متا و ... نداره.

در بعضی بازیها بله و در بعضی ها نه (جواب قسمت bold هستش)

من اینو میخوام بدونم بر اساس چی اصلا مورد انتظارتر هست rise of tomb raider ? به نسبت زلدایی که از حدود 2011 خیلی ها در انتظارش هستند ؟ (به خصوص در خارج ایران) نه tomb raider ی که قراره بیاد و هیچ نمایشی از گیم پلیش ندیدم و نیست هم فکر کنمم که من دیده باشم

ببیند اصولا چرا یک بازی ازش انتظار بیشتری به نسبت بازی دیگه میره ؟

بر اساس قول سازنده ها ؟ بر اساس سابقه ی اون سری بازی ؟ بر اساس فن بازی ؟ بر اساس چی ؟ بر اساس هیاپ سازنده ؟ (که حدیدا دیدیم که بعضی بازیا چه چیزی براشون رخ داده در اثر بیش از حد بزرگ شدنش توسط ناشر و یا سازنده ) البته فقط یک دلیل نیست قطعا

شما وقتی که یکی از عناوین مهم این سری رو رفته باشید مثل Ocarina of time یا twilight princess یا ... و سابقه ی نسبتا قوی و میزان فن بیس این سری رو ببینید بهتر متوحه میشید که با جه سری بازی روبرو هستد به نظرم . سری بازی که به نظرم اگر حتی بدون اغراق هم بخوام بگم در اصل یکی از مهمترین سری ها (و بلکه به نظرم مهمترین) در سبک اکشن ادونچر هست .

باتوجه به پیشینه این سری بازی و سازنده و نمایش هایی (دو نمایش کوتاه اما مهم ) که داشته میشه ازش به نظرم انتظار بیشتری داشت تا rise of tomb raider
بیشتر حرفهای این پستم حالت کلی داره و سعی کردم خیلی سلیقه ای نباشه و یا فن بازی و ...
خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

arash_13

کاربر سایت
Sep 28, 2005
250
آقا چه قدر گیر میدید! اکثر اعضای تحریریه شاید اصلا زلدا بازی نکرده باشن، خوب منتظرش نیستن دیگه! من و شما هستیم بسه دیگه!
90 درصد بازیهای لیست رو که نمیشناسم :d ولی عناوین مورد علاقه منم بودن که بیشترش هم کاربر AsaraymA نوشته بود دستش درد نکنه!
یه سری عناوین دیگه هم هستن که برای من مهم اند برای بقیه نه!

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad

من اینو میخوام بدونم بر اساس چی اصلا مورد انتظارتر هست rise of tomb raider ? به نسبت زلدایی که از حدود 2011 خیلی ها در انتظارش هستند ؟ (به خصوص در خارج ایران) نه tomb raider ی که قراره بیاد و هیچ نمایشی از گیم پلیش ندیدم و نیست هم فکر کنمم که من دیده باشم

بر اساس قول سازنده ها ؟ بر اساس سابقه ی اون سری بازی ؟ بر اساس فن بازی ؟ بر اساس چی ؟ بر اساس هیاپ سازنده ؟ (که حدیدا دیدیم که بعضی بازیا چه چیزی براشون رخ داده در اثر بیش از حد بزرگ شدنش توسط ناشر و یا سازنده ) البته فقط یک دلیل نیست قطعا

شما وقتی که یکی از عناوین مهم این سری رو رفته باشید مثل Ocarina of time یا twilight princess یا ... و سابقه ی نسبتا قوی و میزان فن بیس این سری رو ببینید بهتر متوحه میشید که با جه سری بازی روبرو هستد به نظرم . سری بازی که به نظرم اگر حتی بدون اغراق هم بخوام بگم در اصل یکی از مهمترین سری ها (و بلکه به نظرم مهمترین) در سبک اکشن ادونچر هست .

باتوجه به پیشینه این سری بازی و سازنده و نمایش هایی (دو نمایش کوتاه اما مهم ) که داشته میشه ازش به نظرم انتظار بیشتری داشت تا rise of tomb raider
بیشتر حرفهای این پستم حالت کلی داره و سعی کردم خیلی سلیقه ای نباشه و یا فن بازی و ...
خیلی ممنون

آقا صادق بیخیال به این لیستا توجهی نکن :d

من خودم باشم 60 درصد این لیست رو جابه حا میکنم :d

مطمعن باش خیلی از ماها هم بعضی جایگاه هارو قبول نداریم اصلا

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین

خیلی ممنون
gamesradar در این سایت در مورد مورد انتظارترین بازی های 2015 زلدای وییو دوم هست و rise of tomb raider در رتبه ی 5 ام هست
The New Games of 2015 | GamesRadar
در لینک زیر هم میبیند که حدود 3 برابر بیشتر به زلدای وی یو رای داده اند :
GameSpot's Most Anticipated Games of 2015 - Game of the Year 2014 - GameSpot
بر اساس سلیقه. بر اساس اینکه قرار نیست نظر خارجی ها فکت باشه یا بر عکس. بر اساس اینکه سلیقه ها متفاوته. بر اساس اینکه 90 درصد اعضای تحریریه Wii U ندارن و تا همینجا هم خیلی مرام گذاشتن که منتظرش هستن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر