یه سوال از بچه های قدیمی اهل فن!

Max_Payne

کاربر سایت
Mar 25, 2007
118
سلام.
کسی از اساتید 20 سال به بالا میدونه اون کارتریج هایی که ما برای آتاری نینتندو و سگا استفاده میکردیم واقعا ارجینال بوده یا نه؟
یعنی اون پولی که ما بابتش میدادیم میرفته تو جیب سازنده های بازی یا اونها هم کپی بودن؟ /:)

atari-cartridge-wallet_1.jpg

• Like
Reactions: Sega_genesis

FALCON6

کاربر سایت
Jul 20, 2009
157
نام
amir
اسم کپی نمیشه روش گذاشت ولی نه اورجینال نبودند خود nes ه من داشتم هم اورجینال نبود کلا دستگاه های اونموقع تو ایران!

mohi110

کاربر سایت
Jun 5, 2008
359
نام
محسن حدودی
الکی اشتباه نکنید اون زمان بیشتر بازیها اصلی بودن بدل هم داشت قیمت اصل وبدل هم اونموقع فرق داشت میکرو جنیوس هم بیشترش اصل بود ولی nes که کمتر هم تو بازار ایران بود بدلی کم داشت بودن بازیهای کپی که کاملآ آی سی داشتن حالا اگر خواستید بپرسید دونه دونه فرق اصل و بدل خوب و بل بدو براتون بگم

Eagle_78

کاربر سایت
Mar 13, 2007
39
من هم فکر میکنم اکثرا غیر اصلی بودند همون micro genius خودمون نسخه کلون شده nes بود و کارتریج ها مخصوصا به اصطلاح چند لبه ها هم همینطور منتها همون موقع از قیمت بازیهای ارجینال الان بیشتر بودن ! یادمه میکرو رو حدود سال 72 شد 17 تومن یه کارترج 4 لبه هم شد 7 تومن ! دیگه خودتون حساب کنید اونموقع چقدر پول بود !!!

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
541
نام
فرید
من در مورد میکرو نظرم (؟) رو میگم :

کارتریج :
به طور کلی بازی های چند لبه بدل بودن و هیچ شرکتی بازی خودش رو با بازی شرکت های دیگه (حتی ماله خودش) مخلوط نمیکنه. تمامی بازی های اصل تک لبه هستن.
توی کارتریج های اصل فقط آی سی پایه دار میزنن ولی کارتریج های بدل آی سیشون قیری هست.
توی سایت زیر میتونین کارتریج های اصل 60 پایه (ژاپنی - Famicom) و 72 پایه (آمریکایی - NES) رو مشاهده بکنین :
Code:
http://bootgod.dyndns.org:7777/home.php

کنسول :
از اونجایی که بیش از 99 درصد کارتریج هایی که توی ایران پیدا میشد بدل بودن بنابراین همه کنسول های میکرو هم باید بدل باشن (به اصطلاح کلون) تا بتونن این بازی های بدل رو اجرا بکنن. کنسول های اصل داخلشون یه آی سی به اسم Lockout Chip دارن که از اجرا شدن کارتریج های غیر اورجینال جلوگیری میکنه. بنابراین کنسول اصل توی ایران به درد هیچ کسی نمیخورد!
برای اطلاع از Lockout Chip و نحوه غیر فعال کردن اون به لینک زیر مراجعه بکنین :
Code:
http://nesdev.parodius.com/nlockout.txt

راستی بچه ها من شدیدا به یه نوار اصل میکرو نیاز دارم که توش آی سی پایه دار باشه. لطفا اگه کسی داره به من پیغام خصوصی بفرسته :
Code:
http://microbaz.blogfa.com/post-12.aspx

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
سلام.
کسی از اساتید 20 سال به بالا میدونه اون کارتریج هایی که ما برای آتاری نینتندو و سگا استفاده میکردیم واقعا ارجینال بوده یا نه؟
یعنی اون پولی که ما بابتش میدادیم میرفته تو جیب سازنده های بازی یا اونها هم کپی بودن؟ /:)

atari-cartridge-wallet_1.jpg

به این میگن کارتج اصلی :d

do.php

MAXXX

کاربر سایت
Jul 19, 2006
265
من کنسول میکروم رو فکر میکنم 20 سال پیش خریدم و هنوزم دارمش ... از اون سفید و قرمز هاست
اونموقع که حالیمون نمیشد .... ولی الان بعد از سالها متوجه شدم که کنسولمون کلون بوده !

به طور خلاصه بخام بگم شرکت نینتندو یه کنسول خیلی موفق داشت به اسم nes و با رنگ خاکستری رنگ توی آمریکا و اروپا توضیع میکرده
به دلیلی همین کنسول رو تو بازار های آسیای خیلی کمتر ارائه میکردن و به جاش famicom رو ارائه میکردن که این همون چیزیه که ما بهش میگیم میکرو

با موفقیت این کنسول چند تا کمپانی شروع کردن به کپی کردن این کنسول و بیرون دادن دستگاه خودشون که به اصطلاح به اینا کلون میگم
از معروف ترین هاشون سیستم های میکرو جنیوس
و dandy که شکلش شبیه همون فامیکام بود ولی با رنگ های عجیب (مثلا زرد و سبزش تو ایران زیاد دیده میشدن )

مال من از نظر شکل و ظاهر دقیقا مثل فامیکام هستش ولی خب اونا مشخصا جلوشون نوشته nintendo که ماله من نداره و بجاش نوشته tv game win-468 ... ولی بازم در مقایسه با جنیوس و دندی فوقالعاده با کیفیت تره که نشون میده کلون ها هم خوب و بد داشتن

----------------------

در کل اون موقع چون تکنولوژی و فن آوری به سرعت حرکت میکرده و کنسول ها چندان پیچیده نبودن از این کلون ها زیاد دیده میشد

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
من برای سگام کارتریجها رو 7 تومن میخریدم . فقط یک بار 13 تومن برای فوتبال دادم که اصل بود . اونموقع یه بابایی مرز میرفتو هر موقع میگفت برم برات اوریجینالشو میارم . هر بازی اوریجینال نزدیک 13 تا 18 قیمت میخورد . من سگامو 27 تومن خریدم ! . چه دورانی بود . آتاری دستیو میکروئو (اگه خاطرتون باشه بعدش دسته اومد که مستقیم به تلویزیون وصلش میکردی حافظه داشت بدون استفاده از دستگاه مستقیم بازی میکردی) . برای من خیلی جذاب بود که یه دسته خودش یه پا کنسوله . دریم کست هم که اومد من بجای اینکه با کنسول حال کنم با حافظش حال میکردم دیجیتالی بود (بزرگ بود برا همین جذابش میکرد)‌ 13 تا 15 تومن قیمت حافظش بود که خیلی بود خداییش اون زمان ... :(( یادش بخیر

MAXXX

کاربر سایت
Jul 19, 2006
265
کلون های سگا سخت تره تشخیص دادنشون چون دقیقا همونجوری میزنن و روشم مینویسن سگا
برخلاف محصولات نینتندو که کلون هاش ظاهر متفاوت داشت و چیز دیگه ای روش مینوشتن
و باید بازش کرد داخلش رو دید

یه مورد کلون تابلویی که دیدم اینایی هستن که اون زبونه های جای کاتریجشون بنفشه

bardia841_92506-1032554!1.jpg

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
بچه ها یه دونه سگای اصلی میخوام بخرم ، ( میگم اصلی یعنی بتونه بازی ها رو همرو اجرا کنه بدون هیچ مشکلی ) دسته هاش مخصوصا باید اصلی باشن که تند تند خراب نشن ، آداپتورشم فک میکنم باید اصلی باشه چون این تقلبیه همشه آداپتورش خراب میشه و دسته هاش که دیگه نگو ، نو میخری خرابن ! میشه کمک کنید تا بتونم یه سگای خوب بخرم ، مثلا بردشون چه شکلین ؟ دسته هاش اصلی و فرعی شو چه طوری میشه فهمید و ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر