خبر رسمی گوگل، استودیوهای بازی سازی استیدیا را تعطیل کرد.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
امروز گوگل اعلام کرد که بخاطر هزینه بالا و زمان بر بودن بازیسازی، استودیوهای فرست پارتی ای که برای ساخت بازی برای استیدیا تاسیس کرده بود را تعطیل کرد.
Name_and_Symbol_1.max-1000x1000.jpg

گوگل دو استودیوی بازیسازی خود را که در مونترال و لوس آنجلس تاسیس کرده بود و حدود 150 کارمند در آنها مشغول بکار بودند را تعطیل کرد و این در حالیست که این دو استودیو، هیچ بازی ای منتشر نکردند.
بنابر اطلاعاتی که به دست کوتاکو رسیده است پروژه های زیادی که قرار بود بعد از 2021 عرضه شوند لغو شده اند ولی بازیهایی که به تاریخ عرضه نزدیک هستند عرضه میشوند.
گوگل معتقد است که بهتر است بجای اینکه خود عناوین انحصاری بسازد باید به ناشران کمک کند تا عناوین را به بهترین شکل ممکن، برای عرضه روی استیدیا آماده کنند.
حال اگر سوال شما این است که چه اتفاقی برای شما که گیمر حال حاضر یا آینده استیدیا می افتد، پاسخ ساده است.
شما می توانید تمام بازی های خود را در Stadia و Stadia Pro ادامه دهید و گوگل همچنان به آوردن عناوین تردپارتی بر روی استیدیا ادامه خواهد داد و در ادامه گوگل میگوید که هدفشان پیشرفت صنعت گیم و ایجاد بهترین پهترین پلتفرم گیمینگ برای بازیبازان میباشد.

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,509
نام
alireza
نتفیلیکس اقای mike verdu رو استخدام کرد و پست vp بخش گیمینگ شدن....ایشون از ea و اوکولوس اومدن که قبلا روی بازی های command and conquer و medal of honor کارکردن.
نتفیلیکس سرویس استریم گیم خودش رو از ۲۰۲۲ به سرویس فیلم اضافه خواهد کرد

اخیرا شایعه شده که در سرویس گیمینگ نتفیلیکس، سونی هم همکاری میکنه....احتمالا از دسته ps5 یعنیds ساپورت میکنه و همینطور عکسی از گوست او سوشیما هم دیده شده...شاید سونی بازیهاشو بیاره تو این سرویس

باید صبر کرد و دید چی میشه😁

اپدیت: ign هم اشاره داره به این موضوع

آخرین ویرایش:

sphac

کاربر سایت
Apr 24, 2021
297
امروز گوگل اعلام کرد که بخاطر هزینه بالا و زمان بر بودن بازیسازی، استودیوهای فرست پارتی ای که برای ساخت بازی برای استیدیا تاسیس کرده بود را تعطیل کرد.
چه بهتر .
نمیتونی وارد صنعت کنسول سازی و بازیسازی بشی مجبورت کردند؟. با اون کنسول همیشه انلاینت به درد خودت میخورد .
#نه-به-کنسول-همیشه-انلاین .

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
خوب بالاخره.... سرویس گیم نتفیلیکس شروع به کار کرد.
۱. بدون پرداخت هزینه اضافی.....بازیها در دسترس مشترکین قرار میگیره (یعنی فیلم+بازی)
۲.فعلا فقط بازیهای موبایل هستند

یه عکسی ، اسکرینی چیزی بزار 😁
بیرونیم نت ضعیفه ، هویج پوست کن کار نمیکنه که ببینیم چی شده چی نوشتن 😁

یکم هم توضیح بده بازی‌اش چیه

• Like
Reactions: mqg1387

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,509
نام
alireza
یه عکسی ، اسکرینی چیزی بزار 😁
بیرونیم نت ضعیفه ، هویج پوست کن کار نمیکنه که ببینیم چی شده چی نوشتن 😁

یکم هم توضیح بده بازی‌اش چیه
سلام والا منم هرچی گشتم تو یوتیوب چیزی ندیدن که شیر کنن از گیم پلی ویا لیست بازی ها (تا این لحظه که دارم متن رو مینویسم)...اما تمام بازی ها بازی های موبایل (اندروید) هستند...و هرکی هرچی نوشته مثلا با اپل ارکید مقایسه کرده

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
سلام والا منم هرچی گشتم تو یوتیوب چیزی ندیدن که شیر کنن از گیم پلی ویا لیست بازی ها (تا این لحظه که دارم متن رو مینویسم)...اما تمام بازی ها بازی های موبایل (اندروید) هستند...و هرکی هرچی نوشته مثلا با اپل ارکید مقایسه کرده

ممنونم 💐
خود توئیت هم عکسشو بزاری بهتره

بازیا اندروید با اپل کلا متفاوت هستن
گذشته مشترکی داشتن
اما همین الانش اپل خیلی بهتر کار کرده
بازیا عادی تو اپ استور

اپل ارکید سرویس که خودم بخاطرش می‌خوام apple tv قدیمی نسل سوم که دارم رد کنم بره
یه apple tv 4k 2021 بگیرم
اشتراک apple arcade فعال کنم

اپل ارکید بازیا کنسولی و انحصاری داره اندروید بهش نمی‌رسه

خودم یه متن کوچیکی از معرفی apple arcade تو بازی سنتر نوشتم
بخونی خوشحال میشم
لینکش
راهنمایی در امر خرید موبایل

• Like
Reactions: Adam and mqg1387

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,509
نام
alireza
ممنونم 💐
خود توئیت هم عکسشو بزاری بهتره

بازیا اندروید با اپل کلا متفاوت هستن
گذشته مشترکی داشتن
اما همین الانش اپل خیلی بهتر کار کرده
بازیا عادی تو اپ استور

اپل ارکید سرویس که خودم بخاطرش می‌خوام apple tv قدیمی نسل سوم که دارم رد کنم بره
یه apple tv 4k 2021 بگیرم
اشتراک apple arcade فعال کنم

اپل ارکید بازیا کنسولی و انحصاری داره اندروید بهش نمی‌رسه

خودم یه متن کوچیکی از معرفی apple arcade تو بازی سنتر نوشتم
بخونی خوشحال میشم
لینکش
راهنمایی در امر خرید موبایل

ممنون...اطلاعات در باره ی اپل ارکید نداشتم...دستت درد نکنه

اینم از عکس:

Attachments

• Screenshot_20210722-013143_Twitter.jpg
    Screenshot_20210722-013143_Twitter.jpg
    222.2 KB · مشاهده: 6

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
ممنون...اطلاعات در باره ی اپل ارکید نداشتم...دستت درد نکنه

اینم از عکس:

ممنون 💐
اگر اشتباه نکنم سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ بود اپل ۵۰۰ میلیون دلار هزینع اپل ارکید کرده
شرکتها بزرگ قرااره بازیا انحصاری حتی براش بزنن
و تعدادی هم زدن

⭐ بقول خودت بازیا اندرویدی خواهد بود
فکر نکنم مقایسه درستی کرده باشن با اپل ارکید

اون متن معرفی اپل ارکید منو که دیدی ، تو همون صفحه و صفحه بعد بازم کلیپ از بازیا و عکس از بازیا اپل ارکید هم گذاشتم

👈 همین کلیپ ببین
بازی اپل ارکید در حد کنسول ها روز و pc ه

⭐ شخصا علاقه به اندروید خیلی بیشتر از اپل هست
و حتی برچسب و فیگور اندروید دارم
اما از نظر گیم اندروید کلا داغونه اصلا به حالت عادی اپل هم نمی‌رسه
اپل ارکید که جا خود داره

👈 یکی از ضعف ها اندروید اینه هسته سیستم اندروید تو هر نسخه کلا عوض میشه
مثلاً تا اندروید ۵ میخواستی بازی دانلود کنی
تو سایت می‌رفتی مثل فارسروید فایل نصبی و دیتا هر پردازنده متفاوت و جدا بود و جدا باید دانلود میکردی
پردازنده مدیاتک و مالی جدا ، تگرا جدا ، کوالکام و ادرنو جدا و ....

بعد هر بازی برا نسخه اندروید میاد رو اندروید جدید تر اجرا نمیشه
اکثر بازی های که تو سایت ها برا دانلود میبینی رو اندروید جدید ۹ و ۱۰ و ۱۱ کار نمیکنن
همین باعث شد بازی سازا اندروید بیخیال شن

• Like
Reactions: Adam

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
ممنون 💐
اگر اشتباه نکنم سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ بود اپل ۵۰۰ میلیون دلار هزینع اپل ارکید کرده
شرکتها بزرگ قرااره بازیا انحصاری حتی براش بزنن
و تعدادی هم زدن

⭐ بقول خودت بازیا اندرویدی خواهد بود
فکر نکنم مقایسه درستی کرده باشن با اپل ارکید

اون متن معرفی اپل ارکید منو که دیدی ، تو همون صفحه و صفحه بعد بازم کلیپ از بازیا و عکس از بازیا اپل ارکید هم گذاشتم

👈 همین کلیپ ببین
بازی اپل ارکید در حد کنسول ها روز و pc ه

⭐ شخصا علاقه به اندروید خیلی بیشتر از اپل هست
و حتی برچسب و فیگور اندروید دارم
اما از نظر گیم اندروید کلا داغونه اصلا به حالت عادی اپل هم نمی‌رسه
اپل ارکید که جا خود داره

👈 یکی از ضعف ها اندروید اینه هسته سیستم اندروید تو هر نسخه کلا عوض میشه
مثلاً تا اندروید ۵ میخواستی بازی دانلود کنی
تو سایت می‌رفتی مثل فارسروید فایل نصبی و دیتا هر پردازنده متفاوت و جدا بود و جدا باید دانلود میکردی
پردازنده مدیاتک و مالی جدا ، تگرا جدا ، کوالکام و ادرنو جدا و ....

بعد هر بازی برا نسخه اندروید میاد رو اندروید جدید تر اجرا نمیشه
اکثر بازی های که تو سایت ها برا دانلود میبینی رو اندروید جدید ۹ و ۱۰ و ۱۱ کار نمیکنن
همین باعث شد بازی سازا اندروید بیخیال شن
هسته‌ی اندروید و فلان رو ول کن
مشکل قدیم بخاطر تفاوت سخت افزاری بود و پوشش داد. الان هم aab اومده که پکیج دانلودی مناسب با سخت افزارت رو دانلود کنی و حجم الکی دانلود نکنی.

کل دنیا هم دارن این همه بازی خفن رو اندروید بازی می‌کنن. مشکلی ندارن. بیش از حد برای ساخت بازی رو اسمارت فون وقت نمی‌ذارن ووتهش همین بازی‌هاست که طرفدار خودش رو داره.

نظر من که کلا بازی رو موبایل مسخره‌س حالا چه واس ios چه Android.

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
هسته‌ی اندروید و فلان رو ول کن
مشکل قدیم بخاطر تفاوت سخت افزاری بود و پوشش داد. الان هم aab اومده که پکیج دانلودی مناسب با سخت افزارت رو دانلود کنی و حجم الکی دانلود نکنی.

کل دنیا هم دارن این همه بازی خفن رو اندروید بازی می‌کنن. مشکلی ندارن. بیش از حد برای ساخت بازی رو اسمارت فون وقت نمی‌ذارن ووتهش همین بازی‌هاست که طرفدار خودش رو داره.

نظر من که کلا بازی رو موبایل مسخره‌س حالا چه واس ios چه Android.

بازیا کنسولی برا اپل ریخته
شما نداشتی احتمالا خبر نداری

آخرین ویرایش:

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,509
نام
alireza
سرویس Cloud Gaming وطنی هم اومد تا بازی های کرکی رو به بدترین شکل ممکن براتون اجرا کنه \m/
پلی پاد | کنسول بازی ابری
من مراسم رونمایی رو دیدم...فکر کنم ۲ ۳ سال پیش بود.....سایت های فارسی پوشش دادن....منم ثبت نام کردم ولی نتونستم وارد بشم...تا چندماه که بعدش اپ رو پاک کردم.. اون موقع بازیها رو مثل ps1 اجرا میکرد....الان بازیهای جدید رو اورده...خبر دارید که سیستمشون چیه و یا خودتون تست کردین جدیدا؟؟....ایا مثل سرویس های ابری مستقل دیگه است ؟ (مثل: بوستروید، شدو، ماکسبموم ستینگ، لود پلی و غیره)

کسی تاحالا پلی پاد رو تست کرده؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Thonkeyes

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
من مراسم رونمایی رو دیدم...فکر کنم ۲ ۳ سال پیش بود.....سایت های فارسی پوشش دادن....منم ثبت نام کردم ولی نتونستم وارد بشم...تا چندماه که بعدش اپ رو پاک کردم.. اون موقع بازیها رو مثل ps1 اجرا میکرد....الان بازیهای جدید رو اورده...خبر دارید که سیستمشون چیه و یا خودتون تست کردین جدیدا؟؟....ایا مثل سرویس های ابری مستقل دیگه است ؟ (مثل: بوستروید، شدو، ماکسبموم ستینگ، لود پلی و غیره)

کسی تاحالا پلی پاد رو تست کرده؟
من تست نکردم. متاسفانه هم نمی تونم توی وب سایتشون ثبت نام کنم چون شماره موبایل می خواد.
ولی....
من به جرات می گم Cloud Gaming وسیع ترین مبحث Cloud و پیچیپده ترینش هست.
دنیا رو که می بینید. فقط یه مایکروسافت اه که سرویس قابل قبول داره ارائه می ده بقیه کلا تعطیل ان. وای با حال اینا دیگه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Adam

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,509
نام
alireza
من تست نکردم. متاسفانه هم نمی تونم توی وب سایتشون ثبت نام کنم چون شماره ثابت می خواد.
ولی....
من به جرات می گم Cloud Gaming وسیع ترین مبحث Cloud و پیچیپده ترینش هست.
دنیا رو که می بینید. فقط یه مایکروسافت اه که سرویس قابل قبول داره ارائه می ده بقیه کلا تعطیل ان. وای با حال اینا دیگه.
این سرویس ابری گیم که به قول شما سخترین نوع هست...مایکروسافت و امازون و گوگل زاییدن زیرش....تازه اونا اینهمه سرور و تکنولوژی دارن

حالا تو ایران به نظرم نمیشه...جدا از نداشتن تکنولوژی و سرور...باید محتوا داشته باشن...مثلا سرویسهای فیلم مثل فیلیمو...محتوا دارن یعنی سریالهای ایران و برنامه ایرانی پسند...حتی من اگر نرم تو فیلیمو واس دیدم فیلمهای خارجی حداقل اونقدر‌محتوای ایرانی هست که منو جذب کنه....ولی تو گیم کلا محتوای ایرانی نداریم و فقط خارجی داریم + از این به بعد کلا به سمت سرویس محور بودن میرن و انلاین بودن پس کلا من نیاز به محتوای خارجی دارم و انلاین شدن که هیچ گدومو پلی پاد نداره (حالا اضافه کنید اونایی که xboxو ps و استیم دارن و کتابخانه این ها رو میخوان)....کلا ایران به این سمت نره بهتره ...به جاش مثلا میتونن سرویسهای نرمافزارهای دیگه مثل فوتو شاپ و اتوکد و غیره رو بدن (نظر شخصی)

• Like
Reactions: Thonkeyes

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,509
نام
alireza
اینجا شده تاپیک اخبار سرویسهای ابری 😁😁

۲تا خبر

خبر۱: تنسنت سرویس ابری شو داره ازمایش میکنه

خبر۲: گوگل از این به بعد میتونه میزبان سرویسهای ابری شرکتهای دیگه باشه....مثلا شرکت ea میخواد واسه خودش جداگونه سرویس ابری داشته باشه، دیگه نمیخواد حتما تو سرویس استدیا عضو باشن. جداگونه میتونن سرویس ابری با اسم و مشخصات و قوانین خودشون رو راه اندازی کنن با استفاده از زیرساختها/سرورهای گوگل.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر