خبر رسمی گوگل، استودیوهای بازی سازی استیدیا را تعطیل کرد.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
امروز گوگل اعلام کرد که بخاطر هزینه بالا و زمان بر بودن بازیسازی، استودیوهای فرست پارتی ای که برای ساخت بازی برای استیدیا تاسیس کرده بود را تعطیل کرد.
Name_and_Symbol_1.max-1000x1000.jpg

گوگل دو استودیوی بازیسازی خود را که در مونترال و لوس آنجلس تاسیس کرده بود و حدود 150 کارمند در آنها مشغول بکار بودند را تعطیل کرد و این در حالیست که این دو استودیو، هیچ بازی ای منتشر نکردند.
بنابر اطلاعاتی که به دست کوتاکو رسیده است پروژه های زیادی که قرار بود بعد از 2021 عرضه شوند لغو شده اند ولی بازیهایی که به تاریخ عرضه نزدیک هستند عرضه میشوند.
گوگل معتقد است که بهتر است بجای اینکه خود عناوین انحصاری بسازد باید به ناشران کمک کند تا عناوین را به بهترین شکل ممکن، برای عرضه روی استیدیا آماده کنند.
حال اگر سوال شما این است که چه اتفاقی برای شما که گیمر حال حاضر یا آینده استیدیا می افتد، پاسخ ساده است.
شما می توانید تمام بازی های خود را در Stadia و Stadia Pro ادامه دهید و گوگل همچنان به آوردن عناوین تردپارتی بر روی استیدیا ادامه خواهد داد و در ادامه گوگل میگوید که هدفشان پیشرفت صنعت گیم و ایجاد بهترین پهترین پلتفرم گیمینگ برای بازیبازان میباشد.

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,595
نام
alireza
بلومبرگ و ویرد و جیسون شرایر دلایل و نکاتی که باعث شده گوگل استدیا به این وضع دچار بشه رو منتشر کردن:
تعداد بسیار کم کاربرها و هزینه کردن زیاد برای پابیشرها که به این سرویس بیان (مثل بازی رد دد ۲) و اینکه دیر شروع کردن برای ساخت استودیو های داخلی و ....
Two new reports reveal the depths of Stadia’s struggles

تام وارن (منبع نزدیک بع مایکروسافت) هم چند تا از این دلال رو گفته از جمله اینکه استدیا از ویندوز استفاده نکرده بود که باعث میشد توسعه دهنده ها رو به دردسر بندازه (امازون از ویندوز استفاده کرده)

اما نکته ی خیلی مهم از تام وارن این بود که بهطور نامحسوس به این اشاره کرده مابکروسافت و سونی روی یه سرویس ابری مشترک کارمیکنن (قبلا یعنی سال ۲۰۱۹ خبرش اومد که سونی قسمت ابری رو به مایکروسافت سپرده) ولی با این توییت میشه این فرضیه رو ساخت که xbox و ps توی یک سرویس بیان یا بهتر بگم ps now و gamepass رو ادغام کنن (فقط یه فرضیه هست)??

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,770
بلومبرگ و ویرد و جیسون شرایر دلایل و نکاتی که باعث شده گوگل استدیا به این وضع دچار بشه رو منتشر کردن:
تعداد بسیار کم کاربرها و هزینه کردن زیاد برای پابیشرها که به این سرویس بیان (مثل بازی رد دد ۲) و اینکه دیر شروع کردن برای ساخت استودیو های داخلی و ....
Two new reports reveal the depths of Stadia’s struggles

تام وارن (منبع نزدیک بع مایکروسافت) هم چند تا از این دلال رو گفته از جمله اینکه استدیا از ویندوز استفاده نکرده بود که باعث میشد توسعه دهنده ها رو به دردسر بندازه (امازون از ویندوز استفاده کرده)

اما نکته ی خیلی مهم از تام وارن این بود که بهطور نامحسوس به این اشاره کرده مابکروسافت و سونی روی یه سرویس ابری مشترک کارمیکنن (قبلا یعنی سال ۲۰۱۹ خبرش اومد که سونی قسمت ابری رو به مایکروسافت سپرده) ولی با این توییت میشه این فرضیه رو ساخت که xbox و ps توی یک سرویس بیان یا بهتر بگم ps now و gamepass رو ادغام کنن (فقط یه فرضیه هست)??

فرضیه بسیار جالبیه و اگر شرایطش پیش بیاد نزدیک به واقعیت هستش.
بستگی به این داره که در نسل بعدی ، آمازون ( یا حتی انویدا) تا چه حد برای ورود به صنعت جدی هستند و چقدر میخان براش هزینه کنن.
اگر رقبای تازه وارد، قصد به دست آوردن سهم قابل توجهی از بازار گیم رو داشته باشند، یکی شدن ایکس باکس و پلی استیشن دور از ذهن نیست. این اتفاق میتونه در قالب یک سرویس جدید بیوفته یا مثلن در یک پلتفرم مشترک و قابلیت انتخاب سرویس های سونی یا مایکروسافت و یا هردو.
فرض کنید شما وارد xcloud بشید و با تهیه یک اشتراک (یا دو اشتراک جداگانه) به بازیهای انحصاری هر دو کمپانی دسترسی داشته باشید.

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
تا وقتی ایران بودم میگفتم این سرویس ها شوخیه و به درد نمیخوره و اینا...
الان که هم استیدیا رو امتحان کردم هم PS NOW هم xCloud نتیجه گرفتم که آینده که هیچی، بخشی از الانم مال کلاود ه.
با هیچ سخت افزاری و فقط با اینترنت با دو تا کلیک بازی مورد نظرتو بدون دانلود خودشو آپدیتشو به راحتی هر چه تمام تر با کیفیت عالی روی بهترین سخت افزار ممکن بازی میکنی بی هیچ مشکلی. یه جورایی مطمئن شدم نسل آینده نسل Cloud ه.
عملا سخت افزار به شکل موجود خیلی احمقانه به نظر میاد الان دیگه.

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
530
نام
Mehrdad
گوگل کلکسیونی از پروژه های شکست خورده هست
یک بنده خدایی میگفت تنها پروژه درست و کارامد گوگل فقط موتور جوستجوش هست مابقی پروژه ها یا کنسل شدن یا اصلا خبری ازشون نیست

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
یک ریپورتی هست که دلایل شکست این پروژه رو میگه.
گوگل بجای گرفتن پر و بال بازیای کوچیک هزینه های خیلی گنده ای صرف بازی های بزرگ مثل red dead و بازی های یوبیسافت و ... کرده.

خود گوگل هم یک عالمه قرارداد با پابلیشر ها داشته برای بازی های انحصاری که همه کنسل میشن .
من جمله بازی ترسناک جدید هیدئو کوجیما که تابستون خبر کنسلیش اومد قرار بوده انحصاری استدیا باشه (اینکه کوجیما زیر بار رفته بازی بعدیش انحصاری استدیا باشه خیلی بنظرم کارو جالب میکنه :D ) و اینکه بازی قرار بوده یک بازی اپیزودیک باشه :D
تهیه کننده Splinter Cell و AC Syndicate هم یک بازی خیلی گنده مولتی پلیر داشته میساخته با کد Frontier
و همینطور سیکوئل A Journey to Savage Planet هم زیر کار بوده و قرار بوده با موفقیتش گوگل اینارو بخره.

جدای این موارد خرید بتزدا هم میگن نقش بزرگی داشته تو این جریان استادیا. اینکه ماکروسافت یک عالمه استدیو حاضر آماده گرفته و استدیا اقلا 2-3 سال با "شروع" فاصله داره...

در کل این داستان استدیا داستان جالبیه. دوست دارم بدونم استدیوی LA شون چی داشته می ساخته زیر نظر شانون استادستیل :D

پ.ن. پروژه بلند پروازانه EA که Jade Reymond روش کار میکرد هم بعد 6 سال دولوپمنت کنسل شده :| این بدبختم عین امی هنینگ هرجا رفته به در بسته خورده :(

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
یک بنده خدایی میگفت تنها پروژه درست و کارامد گوگل فقط موتور جوستجوش هست مابقی پروژه ها یا کنسل شدن یا اصلا خبری ازشون نیست
اندروید و یوتیوب سلام میرسونن

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
نشنیده باید گرفت این حرفو :))
گوگل به نظرم خفن ترین شرکت نرم افزاریه. استیدیا هم خودش خوب بود منتها مثلا من ترجیح میدم اگه قراره 60 دلار بدم اون بازی تو استیم هم باز باشه واسم.
مثلا بتونن کاری بکنن که آدم کل لایبرری استیم و پلی استیشنش رو بتونه با استیدیا بازی کنه، فوقش یه حق اشتراک ماهیانه بده. نه اینکه من بیام 60 دلار جدا اینجا بدم و هیچ جا جز اینجا هم به کارم نیاد

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
نشنیده باید گرفت این حرفو :))
گوگل به نظرم خفن ترین شرکت نرم افزاریه. استیدیا هم خودش خوب بود منتها مثلا من ترجیح میدم اگه قراره 60 دلار بدم اون بازی تو استیم هم باز باشه واسم.
مثلا بتونن کاری بکنن که آدم کل لایبرری استیم و پلی استیشنش رو بتونه با استیدیا بازی کنه، فوقش یه حق اشتراک ماهیانه بده. نه اینکه من بیام 60 دلار جدا اینجا بدم و هیچ جا جز اینجا هم به کارم نیاد
خب مسئله اینه ناشرها بساز نیستن وگرنه انویدیا تو. GeForce NOW هم دقیقا همین حرکت رو زد ولی خیلی ناشرا اومدن از این تصمیم عصبانی شدن بازی هاشون رو یه سری خارج کردن از این سرویس

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,595
نام
alireza
خب مسئله اینه ناشرها بساز نیستن وگرنه انویدیا تو. GeForce NOW هم دقیقا همین حرکت رو زد ولی خیلی ناشرا اومدن از این تصمیم عصبانی شدن بازی هاشون رو یه سری خارج کردن از این سرویس

منم خیلی تعجب کردم...الان سرویس های دیگه که به اصلاح ویرچوال پی سی هستند مثل shadow که فرانسویه ویا ماکسیموم ستینگ که کاناداییه و یا loudplay که روسیه همگی به کل استیم و بتل نت و غیره دسترسی دارن...حتی shadow تو ios هم هست اونم به صورت رسمی..ولی انویدیا رو اجازه نمیدن و تازه کلا ۸۰۰ تا بازی داره??

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
دارم GeForce Now رو امتحان میکنم. دموی outriders. پسر چقد خفنه همه چی اولترا ۶۰ فریم. چه نیازی هست آدم سخت افزار بخره واقعا؟؟ با لپتاپ ده سال پیش راحت بازی میکنم. تازه فک کنم رو آندروید تی وی هم هست

• Like
Reactions: RONIIN

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
دارم GeForce Now رو امتحان میکنم. دموی outriders. پسر چقد خفنه همه چی اولترا ۶۰ فریم. چه نیازی هست آدم سخت افزار بخره واقعا؟؟ با لپتاپ ده سال پیش راحت بازی میکنم. تازه فک کنم رو آندروید تی وی هم هست
شما دسترسی به اینترنت از ما بهترون داری داداش :D ، ولی واقعا اگر یه روزی دسترسی به اینترنت پر سرعت با کیفیت و استیبل توی دنیا راحت بشه بساط این شرکت های تولید سخت افزار های کامپیوتری یه جورایی جمع میشه برای همین من یکی که چشم آب نمیخوره حالا حالاها این اتفاق عملی بشه

• Like
Reactions: Sega_genesis

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
شما دسترسی به اینترنت از ما بهترون داری داداش :D ، ولی واقعا اگر یه روزی دسترسی به اینترنت پر سرعت با کیفیت و استیبل توی دنیا راحت بشه بساط این شرکت های تولید سخت افزار های کامپیوتری یه جورایی جمع میشه برای همین من یکی که چشم آب نمیخوره حالا حالاها این اتفاق عملی بشه
داداش بساطشون جمع نمیشه فقط از کسب و کاری به کسب و کار دیگه می‌ره.
همین انویدیا نصف بیشتر کارتای بازار دستشه دیگه، ولی سرویس استریم زده.

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,595
نام
alireza
بعد از استدیا حالا نوبت سرویس (شدو) شده....کمپانی فرانسوی هم کم کم داره ورشکسته میشه...دنبال سرمایه گذارهای جدید هستند...که ممکنه اصلا در زمینه گیم فعالیت نکن...فعلا کسانی که قبلا از این سرویس استفاده میکردن میتونن ادامه بدن ولی قرار بود که تو خیلی از جاها سرورها رو اپگرید کنن که دیگه نمیکنن. اطلاعات بیشتر رو این بوتیوبر داده و لینک های مربوطه:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر