sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,596
آقا این ویچر Web Dl کیفیت خوب نداره ؟ هر چی تو Mul.ir سرچ میکنم تو تورنت های Ip Torrent و اینا همش Web Rip ـه که .
کلا سریال یا فیلم های Netflix نسخه web dl ندارن چون شبکه استریم هست و قابلیت دانلود نداره. بعضی از سریال ها هم که می بینید دارن یا اشتباه تایپی بوده یا انحصاری Netflix نبوده و در نتیجه از یه پلتفرم دیگه نسخه web dl اش رو گرفتن.

• Like
Reactions: Scαrface

Price_One

کاربر سایت
Feb 28, 2015
519
اگر این کست شرلوک دست به کار می شدن الان داشتیم برای فصل پنجمش لحظه شماری می کردیم :(
چند روز دیگه میشه 3 سال...
مگه قراره ادامه بدن؟ به نظرم فصل چهارم خیلی آبکی بود مخصوصا پایان بندیش

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,376
نام
محمد
اگر این کست شرلوک دست به کار می شدن الان داشتیم برای فصل پنجمش لحظه شماری می کردیم :(
چند روز دیگه میشه 3 سال...
والا هم فصل 4 و هم فصل 3 به قدری افت کرد که دلم نمیاد اصلا ادامه اش بدن.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
خب من 4 قسمت ویچرو دیدم و حرف قبلیمو پس میگیرم. :D
به هیچ وجه به متریال اصلی وفادار نیست و خیلی از جزئیات ریز و درشت رو عوض کردند.
هر چند اقتباس هستش و نیمشه بهش ایراد گرفت که آقا شما چرا اومدی مثلا فلان چیزو عوض کردی. ولی دیگه بیای Foltest رو تا حد یه آدم خیکی شهوتران بیاری پایین در حق کتاب ظلم کردی ...

به نظرم تنها نکته مثبت بازی هنری، موسیقی زیبا و CGI خوب (واسه یه سریال) هستش و در عوض بعضی جاها واقعا کارگردانی و زاویه فیلمبرداری رو مخه.

پ.ن : کاری با حرکات SJW پسند نتفلیکس مثل سیاه کردن Fringilla Vigo و تریس و ... ندارم.
ولی دیگه انتظار نداشتم Calanthe بیاد با Law of Surprise مخالفت کنه چون مردایی که نمیتونن مادر شن اونو گذاشتن. :))
قشنگ طرز فکر فمنیسم رو دارن به زور جا میدن توی دنیای ویچر. :|
پ.ن.ن : تنها کاراکتری که به نظرم خوب در اومده و باهاش حال کردم Tissaia de Vries هستش. البته شاید چون توی بازی نبوده هیچوقت بهش نگاه بایاس شده ندارم.

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,430
نام
مسلم
خب من 4 قسمت ویچرو دیدم و حرف قبلیمو پس میگیرم. :D
به هیچ وجه به متریال اصلی وفادار نیست و خیلی از جزئیات ریز و درشت رو عوض کردند.
هر چند اقتباس هستش و نیمشه بهش ایراد گرفت که آقا شما چرا اومدی مثلا فلان چیزو عوض کردی. ولی دیگه بیای Foltest رو تا حد یه آدم خیکی شهوتران بیاری پایین در حق کتاب ظلم کردی ...

به نظرم تنها نکته مثبت بازی هنری، موسیقی زیبا و CGI خوب (واسه یه سریال) هستش و در عوض بعضی جاها واقعا کارگردانی و زاویه فیلمبرداری رو مخه.

پ.ن : کاری با حرکات SJW پسند نتفلیکس مثل سیاه کردن Fringilla Vigo و تریس و ... ندارم.
ولی دیگه انتظار نداشتم Calanthe بیاد با Law of Surprise مخالفت کنه چون مردایی که نمیتونن مادر شن اونو گذاشتن. :))
قشنگ طرز فکر فمنیسم رو دارن به زور جا میدن توی دنیای ویچر. :|
پ.ن.ن : تنها کاراکتری که به نظرم خوب در اومده و باهاش حال کردم Tissaia de Vries هستش. البته شاید چون توی بازی نبوده هیچوقت بهش نگاه بایاس شده ندارم.
منم بعد از دیدن سریال به این فکر میکردم که GOT شانس آورد که چند سال قبل از باب شدن این قضایای SJW شروع به پخش کرد وگرنه اونم همینطوری هر چی عشفشون میکشید قاطیش میکردن. اصلاً به این فکر نکردن که اولین مخاطب سریال حتماً طرفدارهای بازی یا کتاب ها هستن و نباید اینجوری به شعور این همه آدم توهین کنن و یه مشت توهمات ذهن بیمار خودشون رو به زور به خورد بیننده ها بدن.

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,353
نام
Matthew
مگه قراره ادامه بدن؟ به نظرم فصل چهارم خیلی آبکی بود مخصوصا پایان بندیش
آره چند ماه پیش گتیس و موفات مصاحبه کرده بودند گفتند که ایده بیاد شروع میکنیم.
مارتین فریمن هم گفته فقط در صورتی برمیگردند که یه ایده ی خیلی ناب داشته باشند برای ادامه..

من نمیدونم چرا انقدر نظرات مختلف راجبش هست، ولی من از تک تک سکانس های شرلوک لذت بردم و می برم. ایشالله برای بار چندم چند روز دیگه شروع میکنم :D

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
منم بعد از دیدن سریال به این فکر میکردم که GOT شانس آورد که چند سال قبل از باب شدن این قضایای SJW شروع به پخش کرد وگرنه اونم همینطوری هر چی عشفشون میکشید قاطیش میکردن. اصلاً به این فکر نکردن که اولین مخاطب سریال حتماً طرفدارهای بازی یا کتاب ها هستن و نباید اینجوری به شعور این همه آدم توهین کنن و یه مشت توهمات ذهن بیمار خودشون رو به زور به خورد بیننده ها بدن.
GoT هم فصلای آخرش از این موضوع رنج میبرد ولی خیلی کمتر ملموس بود.

آخه موضوع اینه دنیای ویچر اصلا دنیای "مردسالاری" نیستش و برعکس توش کاراکترای زن قدرت به مراتب بیشتری دارند و تو همین یونیورس حکمرانای زن Badassی مثل Meve، Calanthe, Saskia و ... وجود دارند.
اصلا نیازی نیست که بیان از خودشون دیالوگ بی ربط جا بدن توی فیلم!
ولی خب باید حتما افراط کنند که این افراطشون هم 10-15 سال دیگه به خودشون برمیگرده :)

پ.ن : نتفلیکس چرا OST سریال رو منتشر نمیکنه؟ آهنگاش واقعا خوبن و هیچ جا پیدا نتونستم بکنم :|
آهنگاش تک و توک پیدا میشن تو YT. این ولی واقعا خوبه ولی کوتاهه. کسی نسخه بلند تری پیدا کرد بفرسته

آخرین ویرایش:

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
بنده با توجه به پست زیر که قبلا گذاشتم:

دوستان یه موضوعی رو خواستم مطرح کنم،شاید براتون قابل توجه باشه...بسیار موضوع ساده ای هستش اما شاید جای بحث داشته باشه.

اصولا تو دنیای مالتی مدیا (فیلم،سریال،گیم و...) یه قسمت لذت بخش برای فن های هر حوزه،اون جو و جریانی که قبل و همزمان با پخش اون چیز به وجود میاد هستش و کاربرا دوست دارن با این جریان همراه شن و کارای به روز ببینن.

و اما در حوزه ی سریال...
عرضه ی سالانه فصول جدید از هر سریال که در بسیاری از موارد کاربر نمی تونه اطمینانی هم از کیفیت فصل بعد داشته باشه،باعث انبار شدن تعداد زیادی سریال نیمه پخش شده میشه و تعلیق بین فصلی این همه سریال در حال پخش،در بسیاری موارد باعث میشه کاربر وقت و تمایلی برای دیدن آثار مطرح و تراز اولی که تموم شده هستن نشون نده (به خصوص برای کسایی که مشغله های زیاد تری دارن و وقت کمتر برای سریال دیدن).

شمار زیادی از سریال بین ها،تعداد سریال هایی که دارن می بینن و راضی نیستن از روند سریال،از سریال های تموم شده ی تراز اول مورد نظرشون که وقت و همت نکردن ببینن بیشتره! و شاید این مورد براشون محسوس هم نباشه.

و این چرخه ی گیر کردن بین فصول سریال های در حال پخش و عدم داشتن وقت و تمایل برای دیدن سریال های تمام شده ی تراز اول ادامه پیدا می کنه... .

در کل به نظرم بهتره بیشتر به سمت سریال های تموم شده ی تراز اول بریم تا درگیر شدن با سریال های در حال پخش،این طور هم از نظر اطمینان از کیفیت کل سریال و دیدن آثار شاخص تاریخ تی وی و کمتر شدن دغدغه ی بین فصلی سریال ها،بیننده به نفعش تمام میشه.

حداکثر سعی‌ام رو کردم که هیچ سریال جدیدی رو شروع نکنم و سریال های تمام شده‌ و یا فاینال سیزنی رو فقط ببینم، که کاملا هم الان راضیم و فقط آثار تحسین شده رو می‌بینم، به شما هم توصیه می‌کنم :D.

و مخصوصا فکر اینکه معلوم نیست مثلا The Witcher در آینده چند فصل داشته باشه و چجور پیش بره و چند سال طول بکشه، اصن یه جوری می‌کنه آدمو :D.

در ارتباط با Witcher که من صرفا نقد ها و نظرات رو میخوندم، متوجه این قضیه شدم که فن های کتاب، که با این قضیه از سال ها پیش کنار اومده‌اند ؛ که داستان سرایی آثار فانتزی در تلوزیون و سینما، نمی‌تونه به کتاب برسه (حتی و حتی TLOFTR، فن های کتاب از بعضی موارد تو فیلم ها ناراضی بودند)، از سریال Witcher راضی بودند، خصوصا اینکه فصل اول از روی مجموعه داستان های کوتاه مقدمه فرم ساخته شده و هنوز به چپتر های اصلی نرسیده (باز هم میگم که سریال رو ندیدم و صرفا یادداشت و گزارش فرم این پست رو گذاشتم؛ در کل به نظر می‌رسه بیشترین قسمتی که گلایه بعضی بیننده ها به سریال وارده، بحث انتخاب بازیگر و برخی از جلوه های ویژه باشه).

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Albis

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,430
نام
مسلم
GoT هم فصلای آخرش از این موضوع رنج میبرد ولی خیلی کمتر ملموس بود.

آخه موضوع اینه دنیای ویچر اصلا دنیای "مردسالاری" نیستش و برعکس توش کاراکترای زن قدرت به مراتب بیشتری دارند و تو همین یونیورس حکمرانای زن Badassی مثل Meve، Calanthe, Saskia و ... وجود دارند.
اصلا نیازی نیست که بیان از خودشون دیالوگ بی ربط جا بدن توی فیلم!
ولی خب باید حتما افراط کنند که این افراطشون هم 10-15 سال دیگه به خودشون برمیگرده :)

پ.ن : نتفلیکس چرا OST سریال رو منتشر نمیکنه؟ آهنگاش واقعا خوبن و هیچ جا پیدا نتونستم بکنم :|
آهنگاش تک و توک پیدا میشن تو YT. این ولی واقعا خوبه ولی کوتاهه. کسی نسخه بلند تری پیدا کرد بفرسته

حالا خارج از این مسائل من کتاب ها رو نخوندم ولی سریال یه تفاوت هایی با بازی ها داره، میخوام بدونم واقعاً توی کتاب این اتفاق ها افتاده یا نه اینجا هم عشقشون کشیده که مثلاً فلان شخصیت رو به کل از داستان حذف کنن مثلا:

یادمه که شخصیت موسساک و سابرینا توی بازی ها زنده بودن ولی توی سریال کشته شدن. واقعاً توی کتاب هم همینطور بوده؟

Last edited by a moderator:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
والا من خیلی از فنهای سفت و سخت ویچر در یوتوب دیدم که شدیدا حال کردن باهاش و پیشنهادش هم کردن. مثلا انگری جو که همه میدونن چقدر فن ویچر هست و کتاباش هم کامل خونده بهش 8 داد و پیشنهاد کرد که همه ببیننش. خلاصه اینطوریا هم که شما میفرمایید نیست:D
خودمم خوشم اومدش و بنظرم کار خوبی در آوردن در عین حال ضعفهایی هم توی پیسینگش داره. انتخاب بازیگر Triss هم افتضاحه! ولی بنظرم پتانسیل واقعی کار در فصلهای بعدی بیشتر مشخص میشه.
میدونی چیه ویچر توی نت فن زیاد داره یعنی فقط کافیه یکی بهش بگه بالا چشش ابرو قشنگ فن ها خراب میشن سرش نابودش میکنن :D یـ چیزی مثل فن های نینتندو که زیادن تو سطح نت کلا احساس میکنم به شدت فن ها سر نظر دادن به سریال از خیلی از مشکلاتش چشم پوشی میکنن اینجا هم سر نقد Angry Joe هم خودش و هم اون دوتا دیگه هر سه تاشون فن ویچر 3 هستن خودشون هم اعتراف میکنن به این مورد واسه همینم هی دائم میگن "سریال آره مشکلاتی داره ولی ..." یعنی برا من باورش خیلی سخته اگه اسم و رسم بازی و چنین فن بیسی نبود با چنین نظرات مثبتی زمان فصل اول سریال رو به رو میشدیم قشنگ همه به قصد کشت سریال رو نقد میکردن و با تریلری از روش رد میشدن الان تو ساب رددیت بازی که میرم به به و چه چه از تک تک پستای اونجا میباره یعنی دریغ از یـ پست که به مشکلات سریال اشاره کرده باشه و UP Vote شده باشه بعد زیر هر پستی که میری میبینی هستن کاربرای که مشکلات سریال رو ذکر میکنن که خوب قشنگ اینجا یک چیز رو به من ثابت میکنه همه متفق القول میدونن مشکل داره سریال ولی دلشون نمیاد ازش یکمم بد بگن ! حالا همه اینا رو گفتم که بگم شما حق داری از سریال هرجور که خواستی تعریف کنی ولی خوب بازم تو کت من نمیره این همه نظر مثبت بدونه اینکه راحت از کنار مشکلات سریال رد شده باشن و با این تیم نویسندگی سریال هم هیچ امیدی ندارم در ادامه وضعیت سریال بهتر بشه !

آخرین ویرایش:

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,250
این سریال His Dark Materials چی بود دیگه دیدم :D
اصلا خوب نبود
کلا سریال مبهم بود
روایت داستان جالب نبود
بازیگر شخصیت اصلی دخترِ اصلا خوب نبود در واقع بازیگراش بجز مک آوی بقیه جالب نبودن
من کتاب ایناشو نخوندم ولی حس میکردم از یه سری مسائل زده بودن یجا یهو سریع پیش میرفت یه جا اصلا نمیفهمیدی چی شد کی بود چرا :D

فکر کنم از اون سریال‌هایی هست که باید کل فصل‌هاشو با هم ببینی :|

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
میدونی چیه ویچر توی نت فن زیاد داره یعنی فقط کافیه یکی بهش بگه بالا چشش ابرو قشنگ فن ها خراب میشن سرش نابودش میکنن :D یـ چیزی مثل فن های نینتندو که زیادن تو سطح نت کلا احساس میکنم به شدت فن ها سر نظر دادن به سریال از خیلی از مشکلاتش چشم پوشی میکنن اینجا هم سر نقد Angry Joe هم خودش و هم اون دوتا دیگه هر سه تاشون فن ویچر 3 هستن خودشون هم اعتراف میکنن به این مورد واسه همینم هی دائم میگن "سریال آره مشکلاتی داره ولی ..." یعنی برا من باورش خیلی سخته اگه اسم و رسم بازی و چنین فن بیسی نبود با چنین نظرات مثبتی زمان فصل اول سریال رو به رو میشدیم قشنگ همه به قصد کشت سریال رو نقد میکردن و با تریلری از روش رد میشدن الان تو ساب رددیت بازی که میرم به به و چه چه از تک تک پستای اونجا میباره یعنی دریغ از یـ پست که به مشکلات سریال اشاره کرده باشه و UP Vote شده باشه بعد زیر هر پستی که میری میبینی هستن کاربرای که مشکلات سریال رو ذکر میکنن که خوب قشنگ اینجا یک چیز رو به من ثابت میکنه همه متفق القول میدونن مشکل داره سریال ولی دلشون نمیاد ازش یکمم بد بگن ! حالا همه اینا رو گفتم که بگم شما حق داری از سریال هرجور که خواستی تعریف کنی ولی خوب بازم تو کت من نمیره این همه نظر مثبت بدونه اینکه راحت از کنار مشکلات سریال رد شده باشن و با این تیم نویسندگی سریال هم هیچ امیدی ندارم در ادامه وضعیت سریال بهتر بشه !

من کتاب هارو نخوندم ولی assassins of kings و the wild hunt بازی کردم. تا اونجا که میدونم بازی ها هم کامل به کتاب وفادار نبودن.
مطمئنا نمیشه 100% کتاب بدون تغییر تبدیل به فیلم و سریال کرد. نمونه موفق هم تو این مورد داشتیم LOFTR و GOT و...
دلیل اینکه بعضی ها به نحوه روایت سریال ایراد وارد می کنن هم درک نمیکنم. همیشه که قرار نیست اتفاقات از اول تا آخر بر اساس خط زمانی ارائه بشه یا اینکه بعد از هر کات خوردن پایین صفحه سال و مکان هک بشه.
نحوه روایت در حد westworld گنگ نیست از قسمت 3-4 میفهمی که کدومش زمان حال است و کدوم گذشته.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
من کتاب هارو نخوندم ولی assassins of kings و the wild hunt بازی کردم. تا اونجا که میدونم بازی ها هم کامل به کتاب وفادار نبودن.
مطمئنا نمیشه 100% کتاب بدون تغییر تبدیل به فیلم و سریال کرد. نمونه موفق هم تو این مورد داشتیم LOFTR و GOT و...
دلیل اینکه بعضی ها به نحوه روایت سریال ایراد وارد می کنن هم درک نمیکنم. همیشه که قرار نیست اتفاقات از اول تا آخر بر اساس خط زمانی ارائه بشه یا اینکه بعد از هر کات خوردن پایین صفحه سال و مکان هک بشه.
نحوه روایت در حد westworld گنگ نیست از قسمت 3-4 میفهمی که کدومش زمان حال است و کدوم گذشته.
GoT کجا موفق بود؟ :D
از وقتی که مارتین از تیم جدا شد گند زدن به خط داستانی و آخرشم نتونستند جمع کنند.

حالا خارج از این مسائل من کتاب ها رو نخوندم ولی سریال یه تفاوت هایی با بازی ها داره، میخوام بدونم واقعاً توی کتاب این اتفاق ها افتاده یا نه اینجا هم عشقشون کشیده که مثلاً فلان شخصیت رو به کل از داستان حذف کنن مثلا:

یادمه که شخصیت موسساک و سابرینا توی بازی ها زنده بودن ولی توی سریال کشته شدن. واقعاً توی کتاب هم همینطور بوده؟
من الان قسمتی که Mousesack رو میکشن دیدم. :| والا تو بازی که جزو کاراکتر های اصلی بود. توی کتاب هم تا جایی که یادمه زنده میمونه.
نمیفهمم چرا شخصیت Cahir رو اینقدر بد نشون میدن. انگار طرف رمزی استارکه.

• Like
Reactions: ce7en44

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر