گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
اقا حالا دستت تو جیب خودت هست ایول، ولی حداقل الان سیستم شما High-End نیست (و تقریبا هم از اولش هم قطعات قویتر و برند های بهتر موجود بوده). منم با PC بزرگ شدم، ولی همیشه کنسول هم دمه دست بوده، هیچ وقتم فن یک وسیله بازی نبودم! هر کدوم تجربه بهتری رو برام داشته رفتم سمت اون!
میانه روی خیلی بهتره! (حالا شما شرایطت جوری هست میتونه پول پراید بدی برا سیستم ولی چرا Showoff)
همچنین بعضیا اینجا صحبت میکنند رو حداکثر گرافیک بازی میکنیم و این حرفا که انگار همه Titan RTX دارند با Core i9 9980XE با یک صفحه نمایش حرفه ای 2k HDR ready 144Hrz!
در کل خیلی هم خوبه که این بازی به نظر داره برای کامپیوتر میاد. ولی این صحبتی که بعضیا میکنند درباره درصد خیلی کمی از جامعه PC گیمر صادقه. (شاید کمتر از 15 درصد PC گیمر ها سیستم های واقعا قوی تری دارند که با اختلاف با کنسول های بین نسلی الان عمل میکنه خیلی راحت هم میتونین جدول زیر رو تو استیم نگاه کنید و ببینید من بیراه نمیگم:)
Steam Hardware & Software Survey
در ضمن همونطور که PC کرک داره (حالا با هزار جور دنگ و فنگش). کنسول هم راه هایی داره که خیلی ارزون تر تموم بشه و تازه قابلیت تجربه آنلاین بازی برای فرد فراهم بشه.
از اون ور هم بعضی طرفدار های سونی البته بد جور نظر های رادیکالی دارند، بازی داره بعد از 3 سال میاد، شما رسش رو کشیدی ایول! حالا یک گروه دیگه دارند تجربه میکنند، حالا شما بیا رجز خوانی کن انگار کجا رو گرفتی یک بازی رو زودتر تجربه کردی! خودمم این بازی رو روی PS پلات کردم، ولی در صورت انتشار حتما روی PC تجربه میکنم.
منم روی صحبتم با سهند همین بود عرض کردم هر کسی سلیقه ایی داره کسی نمیتونه بگه اینی که من میگم درسته.مثلا ps5 بازیهای انحصاری خودشو داره برای تجربش حتما باید خریدش

در کل چیزی که مهمه Horizon: Zero Dawn برای PC منتشر شده و این از همه چی مهم تره.

با توجه به استانداردهای نسل بعد بازی‌ها که احتمالا اجرای عناوین در رزولیشن 4k و ۶۰ فریم و نهایتا rt روشن هست، هیچ سیستمی در حال حاضر وجود نداره که بتونه نسل بعد رو کامل ساپورت کنه! ببینید حتی سری 20 انویدیا هم بدرد نسل بعد نمیخوره! به خاطر اینکه همین الانم کارت پرچمدارش توی اجرای بازی ها با رزولیشن 4K و RT روشن گیر کرده! حالا قیمت همین کارت ۱۵ تومن به بالا هست(قیمت دوتا ps5)هم کاری نداریم! حالا باید ببینیم سری 30 و Rdna 2 عملکردشون چطوریه اما باز هم بعید میدونم کل نسل رو جواب بدن!
اگر این حرفا درست بود که الان هیچکسی سمت pc نمیرفت الانم همچین خبری وجود نداشت

خودتون بهتر میدونید ما پی سی گیمرها همه چیز رو مدیون استیم هستیم . بقدری استیم عملکرد بینظیری ارائه داد و سیل عظیمی از گیمرهارو سمت خودش جذب کرد که تمام نگاه ها سمت پی سی برگشت
بوجود امدن اپیک استور و.. مایکروسافت عاشق چشم ابرو ما نبود اونم متوجه این مهم شده بود که سفره خودشو دوباره برای پی سی گیمرها پهن کرد . الانم سونی متوجه شده سیاست انحصار طلبی تعصب گرایی چیزی جز از دست دادن سود نداره
یه جورایی داره نرمش قهرمانانه انجام میده

آخرین ویرایش:

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
این قیمتایی که راجب PC داده میشه به شدت جوکه یک سال از شروع نسل بعد بگذره به راحتی با یه قیمت معقول میشه سیستمی بست که نسل بعد رو راحت قورت بده
من این نسل 10 میلیون فقط پول بازی و پلاس دادم که تازه مدت زیادیش رو با دلار 3 هزار تومنی بود خود کنسول رو کلا 1 میلیون خریدم ولی الان به همون میزان که اوضاع پی سی بهم ریخته و گرونه کنسول گرون شده از خود کنسول که 7 میلیون راحت هست بگیرید تا پلاس یک میلیونی برای همون سال اول تا هر بازی 800 هزار تومن من برای همین لست 2 فقط یه گیفت 60 دلاری خریدم 700 هزار تومن!الانم شده 800 خلاصه میخوام بگم پی سی گیمینگ جلو کنسول گیمیگ بخصوص تو ایران رسما مفت حساب میشه

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
حین بازی توی PS واقعا حسرت میخوردم چرا نمیتونم این بازی رو با موس تجربه کنم، دوستانی که بازی رو رفتن میدونن که ربات ها هر کدومشون نقاط خاصی رو دارن که اگه هدف گرفته بشن خیلی راحت تر میشه اونارو از پا درآورد که البته اینکار سرعت عمل بالاییم میخواد و اینم میدونیم که هیچ جوره نمیشه با آنالوگ به دقت و سرعت عمل موس رسید، در نتیجه فقط از نظر گیم پلی، بازی روی PC یه سرو گردن بالاتر میره.
گرافیک بازیم که قطعا باید کولاک کنه، به نظر من یکی از چشم نوازترین طراحی های محیط رو داشت.
به لحاظ داستانم که همونطور دوستان گفتن بسیار بسیار داستان عمیق، احساسی و زیبایی داره که اگه حال و حوصله پیگیری دقیقشو داشته باشید کف میکنید ازین ستینگ بازی.
به هر حال خبر بسیار خوبیه.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,162
نام
سبحان
حین بازی توی PS واقعا حسرت میخوردم چرا نمیتونم این بازی رو با موس تجربه کنم، دوستانی که بازی رو رفتن میدونن که ربات ها هر کدومشون نقاط خاصی رو دارن که اگه هدف گرفته بشن خیلی راحت تر میشه اونارو از پا درآورد که البته اینکار سرعت عمل بالاییم میخواد و اینم میدونیم که هیچ جوره نمیشه با آنالوگ به دقت و سرعت عمل موس رسید، در نتیجه فقط از نظر گیم پلی، بازی روی PC یه سرو گردن بالاتر میره.
گرافیک بازیم که قطعا باید کولاک کنه، به نظر من یکی از چشم نوازترین طراحی های محیط رو داشت.
به لحاظ داستانم که همونطور دوستان گفتن بسیار بسیار داستان عمیق، احساسی و زیبایی داره که اگه حال و حوصله پیگیری دقیقشو داشته باشید کف میکنید ازین ستینگ بازی.
علاوه بر موضوع هدف گیری ،تجربه بازی روی 30 فریم برای من عذاب بود واقعا!مخصوصا که انفجارهای زیادی تو بازی بود و درگیری های شلوغ! یه دی ال سی هم دادن که من نرفتمش،و شاید بخاطر همون دی ال سی بگیرم بازی رو
چیزی دیگه ای هم که انتظارش رو دارم معرفی نسخه دومش هست که احتمالا برای لانچ پی اس ۵ هست
که اگه یک سال بعد از لانچش هم برای پی سی منتشر کنن صبر میکنم و روی پی سی میرم

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,435
نام
علی
علاوه بر موضوع هدف گیری ،تجربه بازی روی 30 فریم برای من عذاب بود واقعا!مخصوصا که انفجارهای زیادی تو بازی بود و درگیری های شلوغ! یه دی ال سی هم دادن که من نرفتمش،و شاید بخاطر همون دی ال سی بگیرم بازی رو
چیزی دیگه ای هم که انتظارش رو دارم معرفی نسخه دومش هست که احتمالا برای لانچ پی اس ۵ هست
که اگه یک سال بعد از لانچش هم برای پی سی منتشر کنن صبر میکنم و روی پی سی میرم
رویه پرو فریم یه جهشه باورنکردنی داره! من هم رو معمولی هم رو پرو رفتم اصن فریم ریت رو پرو عجیب میره بالا! مطمئن نیستم 60 باشه ولی خیلی روونتر از معمولیه.

• Like
Reactions: Sobhan_23

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,314
نام
Rashed
فک کن دو برابر پول ps5 رو پول pc بدی هنوز سه سال نگذشته باز باید ارتقا بدی, ماشالا گرافیکش پول یه ps4 هست، کل انحصاریهای سونی با فاصله چه عرض کنم همون لحظه برای pc هم بیاد من باز کنسول میگیرم،تنها انحصاری ای که از سونی دوست دارم سری gran turismo هست ولا غیر اونم حتی روی pc بیاد باز ناراحت نمیشن فقط ای کاش سری گیرز اف وار برای کنسول‌های سونی میومد حاضرم کل انحصاریهای سونی برای مایکرو منتشر بشه ولی فقط این بازی برای کنسول سونی بیاد
فکر کن با ps4 بتونی با ایتبس ساختمون طراحی کنی یا هزارتا کار دیگه ای که با pc میشه کرد رو باهاش انجام بدی.
مساله اینا نیستن.الان منی که ps4 ندارم مجبور نیستم بخاطر بازیاش کنسول بگیرم.جریان گرافیکم که گفتی اصلا درست نیست.من ۳ سال پیش ۱۰۷۰ گرفتم.سه سال دیگه هم عالی کار میکنه

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,629
رویه پرو فریم یه جهشه باورنکردنی داره! من هم رو معمولی هم رو پرو رفتم اصن فریم ریت رو پرو عجیب میره بالا! مطمئن نیستم 60 باشه ولی خیلی روونتر از معمولیه.

فریم ریت هورایزن رو پرو 30 هست. هر دو نسخه ی بازی فقط فریم ریت 30 رو هدف قرار دادن. ممکنه علاوه بر نسخه PC، رو PS5 هم یه آپدیت بدن که فریم ریت رو به 60 ارتقا بده.

• Like
Reactions: J. Constantine

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
اینجاست که دلم میخواست سونی یه کولاک کنه مثلا بازی بروی سیستم عامل ویندوز مایکرو عرضه نشه و مثلا روی steam OS بیاد بدون هیچ ارتقا گرافیکی جز رزلوشن که واقعا عالی میشد و هزینه پورت هم پایین میومد و هم بازی های بیشتری رو می دیدیم اما از اونجایی که بازی روی اپیک هم عرضه میشه 100% ویندوز و اینطور نخواهد بود!!!!
در کل فروش این بازی تعیین کنندست.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
اینو یادتونه.که وقتی ازش پرسیدن ،نسخه pc بازی horizon
میگفت pc چیه.الان هر چی میپرسن .دیگه جوابی نمیده. خودمم دو بار پرسیدم. جوابی نداد. تو پستهای قبلیش
2020-01-18_0-15-44.jpg

اینم با مزه هست

2020-01-18_0-39-01.jpg

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
اینو یادتونه.که وقتی ازش پرسیدن ،نسخه pc بازی horizon
میگفت pc چیه.الان هر چی میپرسن .دیگه جوابی نمیده. خودمم دو بار پرسیدم. جوابی نداد. تو پستهای قبلیش
View attachment 127338

اینم با مزه هست

View attachment 127339
این حرفی که شینو بی میزنه، به طرز خنده داری ابلهانه است... یعنی چند صد هزار یا دو سه میلیون نسخه بیشتر از یه بازی فروختن.. که تازه باید سهم هم بدن بیشتر از درآمد میکرو ترانس اکشن ها و اشتراک پلاز و و و و سهم 30 درصدی روی هر بازی در میاد برای سونی؟؟؟ یه بخش ماجرا رو میبینن... بخش ریزشی ماجرا رو نمیبینن؟؟؟

این حرفا رو جدی میزنن؟ وقتی اون پنچر میشه تحلیل گر صنعت بازی، اینها هم میشن اینفلوئنسر هاش

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
این حرفی که شینو بی میزنه، به طرز خنده داری ابلهانه است... یعنی چند صد هزار یا دو سه میلیون نسخه بیشتر از یه بازی فروختن.. که تازه باید سهم هم بدن بیشتر از درآمد میکرو ترانس اکشن ها و اشتراک پلاز و و و و سهم 30 درصدی روی هر بازی در میاد برای سونی؟؟؟ یه بخش ماجرا رو میبینن... بخش ریزشی ماجرا رو نمیبینن؟؟؟

این حرفا رو جدی میزنن؟ وقتی اون پنچر میشه تحلیل گر صنعت بازی، اینها هم میشن اینفلوئنسر هاش
واقعا نمیقهمید؟
یک بازی تک نفره که الان 10$ میشه تهیه اش کرد.
خدمتشو کرده! عنوان لانچ - انحصاری و.....
الان سونی میاد بازی رو پلتفرم دیگری عرضه میکنه با قیمت کامل. در استوری مثل استیم وقتی سونی قرار داد میبنده 30% رو به استیم میده! ( قبل این قرارداد valve اومده با مایکروسافت و سایرین بسته و تنها وجه رو به ولو میپردازه ) پس سونی چیزی حدود 40-42 دلار براش میمونه. فروش نسخه ps4 چقدر بوده؟ 10 میلیون؟ هر چه بود شما بگو pc حدودا 50% گمتر بفروشه! ( بلند مدت ) کوتا مدت 1 میلیون !! محاسیه کنید پول خوبی مبشه برای عنوانی که دیگه سود نداره. (اپیک 12 % )
بحث ریزشی هم اون فن های بی عقل کمتر از 5 درصد هستند. جدا از اون بحثی که مثلا gow را من روی پلی 4 گرفتم اگر روی pc هم بیاد 60 دلار هم اونجا میدم.......

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر