گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

D.ace

کاربر سایت
Aug 6, 2011
795
نام
JoE
یادم نمیاد تو پست قبلیم به هیچ عنوان بحثی در مورد استریم کرده باشم.ضمنا در حال حاضر رسیدن به استریم واقعی امکانپذیر نیست چون بسترش آماده نیست.وقتی صحبت از نابودی می کنیم منظور فروش فاجعه بار احتمالی کنسول نسل نهم سونی (به خاطر عرضه محتویات حیتایش -بازی انحصاری برروی یه پلتفرم دیگه) به صورت سخت افزاری تولید و عرضه می شه نه یه پلتفرم استریم.
امیدوارم منظورم رو به صورت شفاف و واضح گفته باشم و شما هم متوجه شده باشید.
شما فکر میکنی چند نفر که کلا کنسول گیمر هستن چون بازی انحصاری اون کنسول بعد 3 سال واسه پیسی هم بیاد کلا قید کنسول رو میزنن؟!و از اونطرف فکر میکنی همه کسایی که پول ps4 دادن hardcore گیمر و بزرگسال هستن؟! طرف واسه کریسمس میخواد برا بچش یچی بخره باهاش بازی کنه حالا چون این قضیه پیش اومده نمیگه شت! گاد آف وار بعدی 3 سال بعد قرار برای pc هم بیاد جای ps5 میرم واسش سیستم میبندم :-??
اگه کسی فن خود بازی باشه نمیاد کلا بیخیال کنسول نسل بعد شه که بعد 3 سال شاید واسه pc هم بیاد!
اگه همزمان ریلیز شن وضعیت فرق میکنه
من نظرم این هست که سونی آخر نسلی یه سری انحصاری هاش رو احتمالا بیاره رو pc هم خود بازی فروش میره و سود میکنه هم احتمال اینکه pc گیمرهایی که از این بازی ها خوششون اومده نسل بعد به پلیر بیس کنسول اضافه بشن:)>-

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
من نمی دونم چرا وقتی دارم در مورد پی سی صحبت می کنم همه فکر می کنن تو ذهنم 2080Ti هست.:-??
عزیزان شما با حداقل سیستم اعلامی توسط شرکت سازنده هم می تونین بازی کنید به خدا8-|
همین حداقل سیستم رو همین الان هم خیلی ها دارن .لزوما همه نباید 4k بازی کنن که
شما اگه بحثت رو حداقل هست با کنسول های نسل بعد خروجی بهتری میگیری (در حال حاظر)
این قضیه مدتی بعد از شروع هر نسل برعکس می شه که خب اون موقع با این استراتژی میان نسلی که کلیدش رو زدن باز خرید کنسول میان نسلی به صرفه تره تا خرید سیستم حداقلی

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
شما فکر میکنی چند نفر که کلا کنسول گیمر هستن چون بازی انحصاری اون کنسول بعد 3 سال واسه پیسی هم بیاد کلا قید کنسول رو میزنن؟!و از اونطرف فکر میکنی همه کسایی که پول ps4 دادن hardcore گیمر و بزرگسال هستن؟! طرف واسه کریسمس میخواد برا بچش یچی بخره باهاش بازی کنه حالا چون این قضیه پیش اومده نمیگه شت! گاد آف وار بعدی 3 سال بعد قرار برای pc هم بیاد جای ps5 میرم واسش سیستم میبندم :-??
اگه کسی فن خود بازی باشه نمیاد کلا بیخیال کنسول نسل بعد شه که بعد 3 سال شاید واسه pc هم بیاد!
من نظرم این هست که سونی آخر نسلی یه سری انحصاری هاش رو احتمالا بیاره رو pc هم خود بازی فروش میره و سود میکنه هم احتمال اینکه pc گیمرهایی که از این بازی ها خوششون اومده نسل بعد به پلیر بیس کنسول اضافه بشن:)>-
عرضه بازی های انحصاری فرست پارتی پلی استیشن از ریشه برای پی سی اشتباهه چون باعث کاهش فروش سخت افزار میشه.فکر کنم این جمله ای که گفتم جز بدیهیات باشه.
حالا یه بحثی این وسط پیش میاد : که آیا سونی تا پیش از همه گیر شدن استریم قصد داره به عنوان یه تولید کننده سخت افزار ادامه بده؟
اگر قصد داره این کار رو انجام بده انتشار همزمان بازی های انحصاریش بر روی ویندوز تاثیر مستقیم بر فروش کنسول نسل بعدش داره چرا که همین الان هم کلی پی سی تو جهان وجود داره که کاربرا می تونن بازی های نسل بعد رو باهاش بازی کنن.این هم یه مسئله بدیهی هست.
البته این موضوع که شرکتها به دنبال بزرگ کردن جامعه مصرف کنندگانشون(Installment base) هستن رو قبول دارم و یکی از بچه هاهم بالا بهش اشاره کرد و شاید هم انتشار بازی ها برروی پی سی استراتژی جدید سونی برای مهاجرت به سمت استریم باشه چرا که فروشگاه Psn دیر یا زود پاش رو ویندوز هم باز می شه شاید هم به صورت استریم
اما اگر بحث انحصاری زمانی باشه (ضمن اینکه با کلیت موضوع مخالفم) با شما هم نظر هستم.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
نمیدونم این شایعه جدید چقدر به واقعیت خواهد پیوست :D
ولی بهترین کاری که سونی برای آوردن بازی‌ها روی PC میتونه بکنه اینه که یه لانچر اختصاصی ارائه بده با قابلیت تروفی :-" و بکوارد :D و بازی انحصاری :-" و پلاس :D و صد البته نیاز به چک کردن لایسنس برای اجرای بازی (مثل همون چیزی که تو خود پلی استیشن هست :D:-")

غلط کرده پلاس بیاره :D
الان داریم بی دردسر مولتی میزنیم امیدوارم شروع کننده این حرکت رو Pc نباشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
بعید میدونم این همه تدارکاتی که شایعات میگن سونی داره انجام میده، به همین ترفند ساده خلاصه شه (البته با توجه به صحت شایعات)

• Like
Reactions: D.ace

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
من نمی دونم چرا وقتی دارم در مورد پی سی صحبت می کنم همه فکر می کنن تو ذهنم 2080Ti هست.:-??
عزیزان شما با حداقل سیستم اعلامی توسط شرکت سازنده هم می تونین بازی کنید به خدا8-|
همین حداقل سیستم رو همین الان هم خیلی ها دارن .لزوما همه نباید 4k بازی کنن که
وقتی صحبت از PS5 باشه، حداقل سیستم باید با اون کنسول مقایسه باشه، شما فکر نکن بازی انحصاری نسل بعد سونی هم رو حداقل سیستم الان هم اجرا بشه (چون اون موقع دیگه نسل بعد نیست و قاعدتا رو PS4 هم باید اجرا بشه)، بعد درسته این نسل فروش PS از Xbox بهتر بوده، ولی این باعث مرگ کنسول ماکرو نشده!
مطمئن باشید نسل بعد که شروع بشه، به خصوص در ابتدای نسل قیمت یک PC که پرفورمنش مشابه به کنسول بده باز هم به مراتب بیشتره! و مدتی طول میکشه سخت افزار های PC با قیمت مناسبی برسند که بشه معادل یک پکیج کنسول. حالا دقیقا این صحبت به وجود میاد که الان وقتی از نسل بعد صحبت میکنیم انتظار 2080Ti ملت دارند، که همین الان قیمتش بالاتر از یک کنسول نسل بعدیه! بعد هم همون طور که نسل قبلی وضوح تصویر 720 بوده، و الان دیگه استاندارد 1080، نسل بعد هم انتظار وضوح بالاتر به هر شکل وجود داره. همین الانش هم One X دیگه تقریبا بیشتر بازی های رو Native اجرا میکنه!
در کل خیلی اینکه فکر کنید تاثیر منفی داره، به اون صورت نیست، شاید سود در واحد کم بشه، ولی تعداد مشتریا به شدتی بیشتر میشه که در نهایت سود بیشتری خواهد داشت.
در آخر هم شما صحبت قابلیت کرک کردن بازیا رو PC کردین! حالا بزارید اول بیاد، بعد ببینید اصلا کرک میشه، بعد از الان برای خودتون نسخه بپیچید. همین الان بازی های ماکرو خیلی گل و بلبل رو PC کپی خور در دسترسه دیگه حتما؟ (یکیش FH4 که بعد از 1 سال با هزار دنگ و فنگ بالاخره کرک شد، تازه آنلاین بازی رو هم که یک بخش بسیار مهمش هست رو تجربه نمیکنی، برای تغییر فصل هزار جور مکافات داری و....)

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
خيلي دودوتادچهار تائه پلاس و گلد و بسته بودن سيستم عامل نسبت به پيسي معايب كنسوله و حالا هركي ١٠٠٠ دلار گذاشته كنار حماقته كنسول بخره (پول گيم پد هم حساب كنين)
ولي كسي كه نمي خواد يا اونقدر نداره كه هزينه كنه كنسول هنوز هم بهترين گزينه است

نه بايد از يه كنسول ٥٠٠ دلاري خروجي پي سي ٨٠٠ دلاري (تو زمان عرضه اشون) رو داشت و مسلما پول بيشتر كيفيت بهتر و كامل تر رو مياره.
مثله اينكه بنز e300 رو با لامبو سستو المنتو مقايسه كنيم.
كنسول همون بنزه است خوب و با كيفيت اما يه موتور ٨ سيلندر ١٠٠٠ اسب بخاري و بدنه كربن فايبر و چرم دست دوز و سيستم بوس همون پي سي رو نداره.

در كل هرچي پول بدي آش مي خوري.

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
حالا بزارید اول بیاد، بعد ببینید اصلا کرک میشه، بعد از الان برای خودتون نسخه بپیچید.

عاشق ادبیات بچه های بازیسنتر هستم البته منظورم کلیه شما به خودت نگیر
لطفا قبل از خوندن پستهای من نگاهی به امضا(انجام ۲۰۷ بازی مختلف بر روی پلتفرمهای ps3,4) و پروفایلم بندازین.من به غیر از آی دی psn و استیم آی دی دیگه ای ندارم(اکس باکس لایو)
اما در پاسخ نظرات شما باید بگم که اگر سونی بازیهای انحصاریش رو همزمان برای برروی ویندوز هم منتشر کنه و کرک هم بشه من که هیچی همه بچه های بازیسنتر که هیچ بلکه کل ایرانی هایی که پی سی گیمینگ دارن (البته استثنا هم داریم) هجوم میارن برای دانلود بازی کرک شده.
یا ایها الناس من طرفدار سونیم اما اگه بازیهاش رو پی سی بده ps5 نمی خرم چون به من هوادارش احترام نگذاشته این جمله رو بارها و بارها تو همین انجمن گفتم.در ضمن به استثنای هیلو و گیرز هیچکدوم از بازی های انحصاری مایکرو برام اهمیت ندارن(افکار نازیسم:D) و با احترام به هوادارای مایکرو و فورتزا من ابدا وقتم رو برای این بازی (فورتزا) هدر نمی دم چون گرن توریسمو باز هستم از همون نسخه اول.
من تنها از سیاستهای احتمالی سونی در مورد انتشار بازی های انحصاریش برای ویندوز انتقاد می کنم و مخالف این قضیه هستم.
و این یعنی دیدگاه مخالف رادیکالیسم بعد دوستان من رو متهم می کنن به هواداری مایکرو جهان خوار :D
این آخرین ریپلای من در این خصوص هست ممنون از همه دوستانی که با اعلام نظراتشون باعث شدن نکات جدید (‌‌ولو کوچیک) رو یاد بگیرم

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
لطفا قبل از خوندن پستهای من نگاهی به امضا(انجام ۲۰۷ بازی مختلف بر روی پلتفرمهای ps3,4) و پروفایلم بندازین.من به غیر از آی دی psn و استیم آی دی دیگه ای ندارم(اکس باکس لایو)
اما در پاسخ نظرات شما باید بگم که اگر سونی بازیهای انحصاریش رو همزمان برای برروی ویندوز هم منتشر کنه و کرک هم بشه من که هیچی همه بچه های بازیسنتر که هیچ بلکه کل ایرانی هایی که پی سی گیمینگ دارن (البته استثنا هم داریم) هجوم میارن برای دانلود بازی کرک شده.
یا ایها الناس من طرفدار سونیم اما اگه بازیهاش رو پی سی بده ps5 نمی خرم چون به من هوادارش احترام نگذاشته این جمله رو بارها و بارها تو همین انجمن گفتم.در ضمن به استثنای هیلو و گیرز هیچکدوم از بازی های انحصاری مایکرو برام اهمیت ندارن(افکار نازیسم:D) و با احترام به هوادارای مایکرو و فورتزا من ابدا وقتم رو برای این بازی (فورتزا) هدر نمی دم چون گرن توریسمو باز هستم از همون نسخه اول.
من تنها از سیاستهای احتمالی سونی در مورد انتشار بازی های انحصاریش برای ویندوز انتقاد می کنم و مخالف این قضیه هستم.
و این یعنی دیدگاه مخالف رادیکالیسم بعد دوستان من رو متهم می کنن به هواداری مایکرو جهان خوار :D
این آخرین ریپلای من در این خصوص هست ممنون از همه دوستانی که با اعلام نظراتشون باعث شدن نکات جدید (‌‌ولو کوچیک) رو یاد بگیرم
شما رو نمی دونم ولی به طور کلی اونی که با این شدت دنبال کرکی زدنه رو همون پلی استیشن هم واسه اکانت هکی تحت تعقیبه و سونی گیرش بیاره از دم تیغ میگذرونه ش :-" خلاصه اگه فکر کردی سونی رو اینجور آدما اصلا حسابی باز کرده باید بگم که بدجور چاییدی :D

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
والا تو صحبتم بخصوص اون بخشی که نشون دادین که از لفظ درستی استفاده نکرده بودم، به طور کلی قصد جسارت به شمارو نداشتم. اون هم اشتباه از من بود و خوب بابتش شرمنده.

ولی در کل هنوز چیزی از سیاست سونی معلوم نیست، صحبت من اینه حتی اگر تصمیم به عرضه همزمان بشه، شک دارم به اون صورتی که شما میفرمایید فروش کنسول یک سوم بشه، حالا یک سری دلایل خلاف شما رو که تو پیام قبلی گفتم. در ادامه شمایی که حاضر همین الان پول بازی اورجینال بدی، اگر هم کرک بشه بازی، بازم ترجیح میدی بازی رو اصل خریداری کنی، چون همین الان هم راه های دور زدن روی کنسول سونی موجوده. (صحبت های خودم هم تا حدودی از موضوع اصلی پرت شده بوده).
در نهایت باید به قول شما سیاست های سونی رو دید، فعلا با اختلاف 3 سال یکی از بازی های انحصاری رو برای یک سیستم دیگه منتشر کردن واقعا شک دارم به فروش کنسول یا برند PS صدمه خاصی در کل وارد بشه. حتی اگر روزی همزمان هم منتشر کنه ولی به نظرم به اون صورت که شما میفرمایید مشکلی ایجاد نمیشه و حتی به نظرم شاید سود بیشتری هم داشته باشه.
(امیدوارم بازم از صحبت من ناراحت نشده باشید.)

• Like
Reactions: rezvideo

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
لانچر زدن مگه همینطوری الکیه مومنین؟:D کلی هزینه سرور و کوفت و زهر مار میخواد و سونی اگر بخواد اینکارو بکنه باید حتما یه تحقیقی توی زمینه استورها و PC گیمرا کرده باشه چون بستر PC گیمینگ کلا با کنسول فرق میکنه. یه زمانی مایکی اومد Xbox Live Gold رو بیاره روی PC و از این قرتی بازیا در بیاره که فیل شد:D کلا مایکی با اون عظمتش زیاد سعی کرده توی بازار PC تصمیمات خودش رو دخیل کنه ولی همشون فیل شدن (GFWL, Win Store, XLive Gold و ...). PC گیمرهای جماعت (به جز یه عده قلیل که درصد خیلی خیلی ناچیزی رو تشکیل میدن) هم یه قرون حاضر نیستن بابت اشتراک ماهیانه برای آنلاین زدن پول بدن (اصن جُکه براشون اونم با وجود عناوین F2P فوق العاده ای که هست. همین الان هم بازی های آنلاینی که مجانی نباشن و یه مشابه F2P با کیفیت داشته باشن، به شدت کارشون سخته توی فروش). بهترین کار برای سونی در صورت تایید این قضیه آوردن بازی هاش روی PC، اینه که از فن بیس عظیم استیم استفاده کنه و لذتشو ببره. البته من به شخصه مشکلی با اینکه سونی لانچر خودش رو بزنه ندارم اما اصولا تاریخ نشون داده لانچر و استور ساختن به همین سادگیا نیست و یه شالوده بسیار بسیار منظم و دقیق میخواد.
بنظره من بهترين راه براي مقابله با پايرسي همين سرويسهاي اشتراكيه كه با هزينه خيلي پايين ميشه هم ساپورت كرد ناشر رو و هم از همه جنبه ها خصوصا انلاين بازي بهره برد...
شما یه چند سالی دیر رسیدین به قافله:D اینکه الان پایرسی به شدت کمرنگه و بازار PC اینقدر سودآور شده (در حالیکه قبلا ناشرها محل سگ هم نمیدادن به این پلتفرم) به خاطر اینه که Valve اعتماد ناشر ها رو جلب کرد و بستری به وجود آورد که ملت بازی ها رو به صورت اوریجینال بخرن (مثلا همین Regional Pricing که نقطه عطفی بوده واسه عموم). یادمه زمانی که اومدم بازیسنتر، تاپیک های کرک و مشکلاتش همیشه برپا و حسابی شلوغ بود. ولی الان حتی با وجود اوضاع اقتصادی داغونمون، خیلی از بچه های اینجا که توان مالیش رو داشتن و دارن، رو آوردن به خریدن بازی ها به صورت اوریجینال و خیلی خیلی کم پیش میاد بازی رو به صورت کرک شده بازی کنن. خود من شاید 1 در 100 برم کرکی بزنم و اونم از سر ناچاری میرم. اینقدر بستری که Valve به وجود آورد (و GoG هم بهش اضافه شد) خوبه که واقعا ملت دلیلی نمیبینن برن کرک شده بزنن و با مشکلاتش دست و پنجه نرم کنن.
بهترین راه اینه که بازی هاتو جایی عرضه کنی که پلیرها هستن و حاضرن بابتش پول بدن.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر