گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
نمیدونم این شایعه جدید چقدر به واقعیت خواهد پیوست :D
ولی بهترین کاری که سونی برای آوردن بازی‌ها روی PC میتونه بکنه اینه که یه لانچر اختصاصی ارائه بده با قابلیت تروفی :-" و بکوارد :D و بازی انحصاری :-" و پلاس :D و صد البته نیاز به چک کردن لایسنس برای اجرای بازی (مثل همون چیزی که تو خود پلی استیشن هست :D:-")
اینطوری عملا فروش پلی استیشن ۵ یک سوم می شه شاید هم کمتر مهمترین دلیل خرید یک کنسول بازی های انحصاریش هست.مایکروسافت این نسل از این ناحیه ضربات سختی خورده به همین دلیل فروشش کم بوده

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
اینطوری عملا فروش پلی استیشن ۵ یک سوم می شه شاید هم کمتر مهمترین دلیل خرید یک کنسول بازی های انحصاریش هست.مایکروسافت این نسل از این ناحیه ضربات سختی خورده به همین دلیل فروشش کم بوده
متوجه نشدی یه تیکه سنگین تو حرفاش بود... وگرنه اهمیتی نداره چه طوری این کار رو بکنه،در هر حالتی به کنسول گیمینگ ضربه سنگینی وارد میشه...

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
متوجه نشدی یه تیکه سنگین تو حرفاش بود... وگرنه اهمیتی نداره چه طوری این کار رو بکنه،در هر حالتی به کنسول گیمینگ ضربه سنگینی وارد میشه...
چرا متوجه شدم اما تفاوتی تو اصل ماجرا نمی کنه این حرکت منجر به مرگ برند پلی استیشن می شه

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
چرا متوجه شدم اما تفاوتی تو اصل ماجرا نمی کنه این حرکت منجر به مرگ برند پلی استیشن می شه
داش داری از کدوم مرگ صحبت میکنی؟
خوبه همین چند صفحه پیش لینگ گذاشت یکی از بچه ها که اکثر سیستم بازهای استیم هنوز 1060 دارن یعنی حتی اپگرید به 1070 نکردن و توی ایران هم فقط شاید 10درصد PC گیمرها سیستم مناسب نسل بعدی داشته باشن
بعد داری از مرگ کنسولی حرف میزنی که قراره یکی از سریع ترین SSD ها در کنار حداقل 10/5 ترافلاپس با قیمت بسیار بسیار کمتر از یک سیستم رده بالا رو میده؟؟
این حرف ها رو از کجا میارین؟
مگه سیستم بستن کم حرفیه و کم هزینه داره که با کنسول بخت برگشته که راحت 7 سال ساپورت میشه مقایسه میکنین و مرگش رو میبینید
عمرا با 499 دلار بتونه کسی سیستمی در حد سری اکس و PS5 با اون SSD های کاستومایزشون ببنده

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
داش داری از کدوم مرگ صحبت میکنی؟
خوبه همین چند صفحه پیش لینگ گذاشت یکی از بچه ها که اکثر سیستم بازهای استیم هنوز 1060 دارن یعنی حتی اپگرید به 1070 نکردن و توی ایران هم فقط شاید 10درصد PC گیمرها سیستم مناسب نسل بعدی داشته باشن
بعد داری از مرگ کنسولی حرف میزنی که قراره یکی از سریع ترین SSD ها در کنار حداقل 10/5 ترافلاپس با قیمت بسیار بسیار کمتر از یک سیستم رده بالا رو میده؟؟
این حرف ها رو از کجا میارین؟
مگه سیستم بستن کم حرفیه و کم هزینه داره که با کنسول بخت برگشته که راحت 7 سال ساپورت میشه مقایسه میکنین و مرگش رو میبینید
عمرا با 499 دلار بتونه کسی سیستمی در حد سری اکس و PS5 با اون SSD های کاستومایزشون ببنده
نه دوست عزیز لازم نیست همه سیستم ببندن همین الان هم خیلی ها پی سی گیمینگ دارن علی الحساب همین ها رو از تعداد کسایی که می خوان ps5 بخرن کم کن.
ضمنا ایران اصلا جز آمار نیست در نتیجه نگرانیت در مورد بی پول بودن بقیه مردم دنیا هم موضوعیت نداره

• Like
Reactions: Kratos-_-0_0

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,568
نام
Mehrdad
به شخصه تا زمانی که میشه کنترلر رو گرفت تو دست و لم داد و با یک کیفیت خوب رو TV بازی کرد تقریبا 100% راضیم, خیلیم فرق نمیکنه بازی از کنسول ران میشه یا استریم یک سرویس اینترنتی روی مثلا سیستم عامل TV. می خوام بگم در صورت وجود یک اینترنت قوی و قابل اعتماد (در حد یک سخت افزار افلاین) با تبدیل شدن کنسول ها به سرویس های اینترنتی هم مشکلی ندارم :D چه برسه به مولتی شدن بازی های سونی :D

البته به نظرم حتی در اینده ی قابل پیشبینی که با یک سخت افزار + اینترنت میشه به تمام محتوای گیمینگ دسترسی داشت(همه چی.. 100% همه گیر نه مثلا استدیا) باز هم "بازی انحصاری" در یک حدی نیازه (مثلا همین انحصاری زمانی) چون بلاخره یوزر جدید باید یک دلیل مرتبط به بازی ( و نه فقط کیفیت و پیشینه و شهرت سرویس) برای انتخاب پلتفرم داشته باشه (هر چند 100% انلاین و در دسترس همگان)
به نظرم در این مسیر بهترین حالت میشه اینکه به جایی برسیم تا ماهیت انحصار "محدود به اکانت" باشه نه هیچ چیز دیگری. یه چیزی شبیه وضعیت همین الان پلتفرم های مختلف دیجیتال رو PC.

همین که این فرایند باعث محو سینگل پلیر نشه واسه من کافیه (که به نظرم نمیشه) در واقع تنها دغدغه ام همینه (بعد از اینترنت ایران -_- )

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
نه دوست عزیز لازم نیست همه سیستم ببندن همین الان هم خیلی ها پی سی گیمینگ دارن علی الحساب همین ها رو از تعداد کسایی که می خوان ps5 بخرن کم کن.
ضمنا ایران اصلا جز آمار نیست در نتیجه نگرانیت در مورد بی پول بودن بقیه مردم دنیا هم موضوعیت نداره
عزیز من به ایران چکار دارم
امار استیم رو دارم میگم که سیستم بازهاش توی 1060 هنوز گیرن
همین صفحه پیش لینکش موجوده کی از ایران حرف زد
چرا شما فکر میکنی مردم دنیا همه پولدارن همه هم توی خونه شون 2080 دارن کی همچین حرفی زده
امار چند برابری فروش بازی ها و کنسول ها توی تخفیفاتی مثل جمعه سیاه قشنگ داره نشون میده ملت چطوری خرج میکنن

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
وقتی فقط دو قدم اون ور ترتون رو میبیند همین میشه دیگه سونی به فکر 10 سال دیگش هست بعد دوستان از مرگ برند PS میگن شمایی که میگی برند سونی نابود میشه چهار روز دیگه که سرویس های اینترنتی رواج پیدا کردن با خودت بشین الان 2+2 کنن ببین سونی از کجا باید پلیر بیس بیاره ؟ وقتی بالا 100+ میلیون پلیر بیس بلقوه PC گیمینگ جلو روت هست و میتونی برند خودت رو گسترش بدی واسه اون زمان چرا نباید این کار رو بکنی ؟ درک این مسئله خیلی راحته تا چند وقت پیش همین نتفلیکس تک و تنها داشت برا خودش جولون میداد شبکه های کابلی به هیجاشون نبود ولی از پارسال تا حالا دارن خودشون رو میکشن واسه اینکه شبکه اینترنتی خودشون رو ایجاد کنن یـ سریا الان متوجه نیستن صنعت گیمینگ هم داره به این سمت حرکت میکنه فک میکنن ماکرو داره خاک تو چاه میرزیه اونم از سر ناچاری نخیر الان 10 سال پیش نیست 10 سال دیگه هم الان نیست غول های سرگرمی دارن خودشون رو جر میدن تا به بیس بزرگتری از مشتری دسترسی داشته باشن فرقی نمیکنه میخوان از بقال سرکوچتون هم مشتری در بیارن آینده گیمینگ توی دسترسی راحت تره و اگه سونی دست نجومبونه اتفاقا اون وقت ـه که داره گور خودش رو میکنه الان داره آینده نگری میکنه ....

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
الان شما فکر کردی در خارج ایران در هر خونه ای رو بزنی یه ابر کامپیوتر با دو تا 2080 تی آی دارن؟

همه جای دنیا خرج کردن چند هزار دلار فقط واسه یه سیستم کار سختیه. حالا یه عده تنها سرگرمیشون گیمه اونا جزو همون معدود افرادی هستن که دیگه سیستم های اند می بندن ولی عمده افراد اگه پی سی باز باشن و حتما بخوان سیستم ببندن همون کارت های میان رده رو استفاده می کنن یا هم اگه براشون پی سی و کنسول فرقی نکنه و حوصله درد سر های پی سی رو نداشته باشن می رن سراغ کنسول...

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
من نمی دونم چرا وقتی دارم در مورد پی سی صحبت می کنم همه فکر می کنن تو ذهنم 2080Ti هست.:-??
عزیزان شما با حداقل سیستم اعلامی توسط شرکت سازنده هم می تونین بازی کنید به خدا8-|
همین حداقل سیستم رو همین الان هم خیلی ها دارن .لزوما همه نباید 4k بازی کنن که

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
وقتی فقط دو قدم اون ور ترتون رو میبیند همین میشه دیگه سونی به فکر 10 سال دیگش هست بعد دوستان از مرگ برند PS میگن شمایی که میگی برند سونی نابود میشه چهار روز دیگه که سرویس های اینترنتی رواج پیدا کردن با خودت بشین الان 2+2 کنن ببین سونی از کجا باید پلیر بیس بیاره ؟ وقتی بالا 100+ میلیون پلیر بیس بلقوه PC گیمینگ جلو روت هست و میتونی برند خودت رو گسترش بدی واسه اون زمان چرا نباید این کار رو بکنی ؟ درک این مسئله خیلی راحته تا چند وقت پیش همین نتفلیکس تک و تنها داشت برا خودش جولون میداد شبکه های کابلی به هیجاشون نبود ولی از پارسال تا حالا دارن خودشون رو میکشن واسه اینکه شبکه اینترنتی خودشون رو ایجاد کنن یـ سریا الان متوجه نیستن صنعت گیمینگ هم داره به این سمت حرکت میکنه فک میکنن ماکرو داره خاک تو چاه میرزیه اونم از سر ناچاری نخیر الان 10 سال پیش نیست 10 سال دیگه هم الان نیست غول های سرگرمی دارن خودشون رو جر میدیدن تا به بیس بزرگتری از مشتری دسترسی داشته باشن فرقی نمیکنه میخوان از بقال سرکوچتون هم مشتری در بیارن آینده گیمینگ توی دسترسی راحت تره و اگه سونی دست نجومبونه اتفاقا اون وقت ـه که داره گور خودش رو میکنه الان داره آینده نگری میکنه ....
داش احمد واقعا فکر کردی این جماعت به فکر سونی هستن؟؟
بابا این جماعت فقط از این ناراحت هستن که دیگه اگر سونی بازیاش رو بیاره روی PC دیگه نمیتونن اینجا بیان ترول بازی دربیارن اون ترول هایی که برای مایکرو میکردن الان دیگه سره خودشون اومده دیگه خبری از پزه فلان بازی نیس همین
وگرنه این ملت رو چه به دل سوزی برا سونی و گور کندن PS

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
534
نام
مسعود
به نطرم بهترین حرکتی که سونی می تونه بزنه اینه که تو تستور خودش رو ویندوز همیشه بازیهای انحصاری یک نسل قبل از کنسول فعلیش رو بزاره و بازیهای مولتی رو همزمان بزاره، یا مثلا انحصاری ها رو یک بازه زمانی دو یا سه ساله انحصار کنسول نگه دا ه و بعد بیاره رو استور pc. اینطوری مخاطب بیشتری هم جذب می کنه و فروش کنسولش هم تاپ میمونه

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
وقتی فقط دو قدم اون ور ترتون رو میبیند همین میشه دیگه سونی به فکر 10 سال دیگش هست بعد دوستان از مرگ برند PS میگن شمایی که میگی برند سونی نابود میشه چهار روز دیگه که سرویس های اینترنتی رواج پیدا کردن با خودت بشین الان 2+2 کنن ببین سونی از کجا باید پلیر بیس بیاره ؟ وقتی بالا 100+ میلیون پلیر بیس بلقوه PC گیمینگ جلو روت هست و میتونی برند خودت رو گسترش بدی واسه اون زمان چرا نباید این کار رو بکنی ؟ درک این مسئله خیلی راحته تا چند وقت پیش همین نتفلیکس تک و تنها داشت برا خودش جولون میداد شبکه های کابلی به هیجاشون نبود ولی از پارسال تا حالا دارن خودشون رو میکشن واسه اینکه شبکه اینترنتی خودشون رو ایجاد کنن یـ سریا الان متوجه نیستن صنعت گیمینگ هم داره به این سمت حرکت میکنه فک میکنن ماکرو داره خاک تو چاه میرزیه اونم از سر ناچاری نخیر الان 10 سال پیش نیست 10 سال دیگه هم الان نیست غول های سرگرمی دارن خودشون رو جر میدیدن تا به بیس بزرگتری از مشتری دسترسی داشته باشن فرقی نمیکنه میخوان از بقال سرکوچتون هم مشتری در بیارن آینده گیمینگ توی دسترسی راحت تره و اگه سونی دست نجومبونه اتفاقا اون وقت ـه که داره گور خودش رو میکنه الان داره آینده نگری میکنه ....
یادم نمیاد تو پست قبلیم به هیچ عنوان بحثی در مورد استریم کرده باشم.ضمنا در حال حاضر رسیدن به استریم واقعی امکانپذیر نیست چون بسترش آماده نیست.وقتی صحبت از نابودی می کنیم منظور فروش فاجعه بار احتمالی کنسول نسل نهم سونی (به خاطر عرضه محتویات حیتایش -بازی انحصاری برروی یه پلتفرم دیگه) به صورت سخت افزاری تولید و عرضه می شه نه یه پلتفرم استریم.
امیدوارم منظورم رو به صورت شفاف و واضح گفته باشم و شما هم متوجه شده باشید.

• Like
Reactions: Cait Sith

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
داش احمد واقعا فکر کردی این جماعت به فکر سونی هستن؟؟
بابا این جماعت فقط از این ناراحت هستن که دیگه اگر سونی بازیاش رو بیاره روی PC دیگه نمیتونن اینجا بیان ترول بازی دربیارن اون ترول هایی که برای مایکرو میکردن الان دیگه سره خودشون اومده دیگه خبری از پزه فلان بازی نیس همین
وگرنه این ملت رو چه به دل سوزی برا سونی و گور کندن PS
دوست عزیز به کار بردن واژه ترول رو به عنوان توهین به شخص خودم تلقی می کنم محض اطلاع بگم من از سال ۱۳۶۰ تا به امروز گیمز هستم(نمی‌ دونم شما چند سالتونه) هر چند تاریخ عضویت نشون می ده تازه واردی.
فقط برای اینکه بدونی تو کدوم جبهه هستم می گم من به هیچ عنوان از یک کیلومتری پلتفرمهای مایکروسافت منهای پی سی هم رد نمی شم چه برسه به اینکه بخوام پول بابتش بدم.هر چی که گفتم هم صرفا نگرانی از اشتباهات سونی برای عرضه بازی های انحصاری برای ویندوز هست.
پ.ن:
تمام عمرم رو با محصولات سونی سر کردم و جز وفادارترین هوادارای این شرکت بودم حالا آخر عمری باید چه حرفهایی از تازه واردها بشنویم.
خدایا وقت ظهور خودت فرا رسیده دیگه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر