کمیت و کیفیت || بهترین و به صرفه ترین تلویزیون ها برای نسل بعد کنسول ها (پست بروزرسانی میشود)

131208

با نزدیک تر شدن به نسل جدید کنسول های بازی حالا بهتر است کمی هم به فکر خانه تکانی جزئی در گوشه ای از خانه خود باشیم . منظورم دقیقا جلوی مبل شما ، یعنی تلویزیون شماست ( احتمالا تعویض میز هم لازم می شود) …

در این پست سعی شده که بهترین و به صرفه ترین تلویزیون هایی که می شود برای گیمینگ نسل بعدی خریداری کرد را معرفی شود تا با دید بهتری به استقبال نسل بعد برویم . در ابتدا کمی اطلاعات درباره مشخصات تلویزیون های نسل بعدی را ارائه می کنم .

وضوح تصویر 4K یا UltraHD … و Full HD
1200px-Resolution_of_SD%2C_Full_HD%2C_4K_Ultra_HD_%26_8K_Ultra_HD.svg.png

اگر در جریان اخبار چند سال اخیر صنعت بازی باشید قطعا می دانید که کیفیت 4K چند سالی می شود سهمی از بازار فروش محصولات مربوط گیمینگ را به لطف XBOX ONE X و حتی PS4 PRO دارد و صد البته قبل تر برای PC Gaming هم مورد استفاده قرار گرفته است. اما دقیقا تفاوت بین UHD و FHD در چیست ؟

به طور واضح این تفاوت در تعداد پیکسل های بیشتر استاندارد UHD نسبت به FHD و در نتیجه جزئیات بیشتر و در عین حال شگفت انگیز آن نسبت به برادر بزرگ ترش تعریف می شود .

در استاندارد کیفی 4K شما با وضوح 3840*2160 ، چهار برابر پیکسل بیشتری نسبت به وضوح 1920*1080 FHD دارید.(که خب با توجه به تجربه ای که با تلویزیون های الجی (سابقا) و تی سی ال که هم اکنون دارم واقعا تفاوت فاحشی بین 4K و HDTV وجود دارد)

دامنه پویایی بالا یا HDR
166991

hdr_example_1_w_755.jpg

خب این مورد به تنهایی می تواند دلیلی برای خرید تلویزیون های 4K باشد… چرا ؟ High Dynamic Range یا به اختصار HDR مربوط به کنتراست و رنگ ها به نمایش داده شده در تلویزیون شما می شود. در واقع با وجود کیفیت ذکر شده نه تنها مناطق تیره و روشن فیلم به درستی به تصویر کشیده می شوند بلکه با وجود استاندارد عمق رنگ 10 بیت به بالا می توانید از کیفیت رنگ های تصویر نهایت لذت را ببرید. در استاندارد معمولی SDR نمایشگر 8 بیت تنها 16 میلیون رنگ را نمایش می دهد این در حالی است که با HDR و عمق رنگ 10 بیت به رقم شگفت انگیز 1 میلیارد رنگ مجزا می رسیم !

نکته دیگری که قابل ذکر هست وجود انواع HDR است . ابتدایی ترین نوع HDR 10 نام دارد که از bit depth ده بیت پشتیبانی می کند و از بیشینه توان نور 1000 نیت تا 1500 نیت پشتیبانی می کند . نوع بعدی HDR 10+ نام دارد که تفاوت آن در ارسال متا داده های هر فریم به صورت مجزا و پردازش HDR آن فریم ها نسبت به static metadata در HDR 10 است. اما نوع آخر Dolby Vision که گران ترین نوع هست و تفاوت آن در پشتیبانی از عمق رنگ 12 بیت به بالا هست و تا 10000 نیت روشنایی را پشتیبانی می کند.

10bit-fg-2.png

166999

وجود عبارت 4K الزاما به معنی قرار داشتن استاندارد HDR در کنار آن نیست …. در واقع وجود لیبل HDR PREMIUM یا UHD PREMIUM نشان دهنده قابلیت فوق در تلویزیون است.

مشخصات کابل HDMI که باید خریداری کنید
131231

4k.com
samsung.com
wikipedia.org

تلویزیون هایی که از HDMI 2.1 پشتیبانی می کنند ( تا سال 2020):

پیوند به بیرون :
مقاله وبسایت یوروگیمر => بهترین تلویزیون های بازار برای شروع نسل 9

خب با این توضیحات بهتر است نگاهی به تلویزیون ها مناسب برای شما بیندازیم.

131201

پنل: LCD با وضوح 4K پشتیبانی از HDR 10,HDR 10+ , HLG و پشتیبانی از Billions Shaders Quantum Dot

Smart TV Gaming Mod

قیمت: شروع از 15 میلیون تومان

بهترین گزینه موجود در حال حاضر در بین UHDTV های سامسونگ قطعا این مدل به حساب می آید اگر بودجه خرید برایتان اهمیتی ندارد قطعا این مدل را در لیست انتخاب هایتان قرار دهید زیرا با وجود امکانات فوق العاده این تلویزیون واقعا نیاز شمابرای گیمینگ 4K را برطرف می کند.

مدل RU7100
131202

پنل: LCD Back Light LED با وضوح 4K و HDR 10 و PureColor

Smart TV Gaming Mod

قیمت: شروع از 9 میلیون تومان

یکی از جدید ترین مدل های معرفی شده توسط سامسونگ که برای بازی های نسل بعدی توصیه می شود. این مدل نه تنها از HDR پشتیبانی می کند بلکه با وجود PureColor انتظار رنگ های رویایی را می توان داشت.

مدل NU7900
131203

پنل LCD Back Light LED با وضوح 4K وپشتیبانی از HDR10

Smart TV Gaming Mod 60 fps Supported

قیمت: شروع از 8 میلیون تومان

به صرفه ترین تلویزیون 4K سامسونگ که در عین ارائه اکثر امکانات تجربه 4K به همراه 60 فریم را ارائه می کند.

مدل N6900
131206

پنل LCD Back Light LED با وضوح 1080p و نرخ 60 فریم با فناوری رنگ PureColor

Smart TV Gaming Mod

شروع قیمت از 6 میلیون تومان

مدل جایگزین RU 6900

اگر بودجه یک تلویزیون حرفه ای 4K را ندارید ولی با این حال خواستار لذت حداکثری از تصاویر هستید پیشنهاد این مدل آسان ترین راه ممکن هست. درست است که پشتیبانی از HDR در این مدل وجود ندارد ولی با وجود فناوری PureColor جبران مافات شده و می توانید از تصاویر عالی لذت ببرید در کنار اینها از موتور آپ اسکیل اختصاصی در این مدل استفاده شده تا کیفیت تصاویر پایین تر را نزدیک به 1080pبرساند.

132055

LG C9

پنل: OLED 4K UHD با قابلیت HDR 10+ , با نرخ بازسازی 120 هرتز
WebOS Gaming Mod , AI Upscale Engine
قیمت : 22 میلیون به بالا

132056
LG SK8000
پنل: EDGE LED Nano Cell با وضوح 4K Super UHD و قابلیت +HDR 10 با نرخ باز سازی 240 هرتز
WebOS Gaming Mod AI Upscale
قیمت: 16میلیون هشتصد هزار تومان به بالا
جایگزین : LG SM8600 با مشخصات
نزدیک و قیمت 11 میلیون تومان

132057
LG UM7450
پنل: LED با وضوح 4K UHD , Active HDR
WebOS Gaming Mod , AI Upscale
قیمت: 9 میلیون و سیصد هزار تومان

132059

LG UK6470 PLC
پنل: IPS LED با وضوح 4K UHD و قابلیت HDR 10
WebOS 3.5 Gaming Mod , UpScale mod
قیمت: هشت میلیون و هفتصد هزار تومان
مدل جایگزین: UK6400 با مشخصات مشابه و قیمت هفت میلیون تومان

این پست با معرفی تلویزیون های دیگر برند ها بروز رسانی می شود ...
'

Attachments

• 1600436370035.png
    1600436370035.png
    1.1 MB · مشاهده: 14
آخرین ویرایش:

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
مومن آخه سری ایکس رو میخوای بزنی به مانیتور ۲۰ اینچی ؟
کلا تو این سایز مانیتور درست و حسابی که برای این کنسول مناسب باشه نداریم .
بشین درستو بخون پسر جان سری ایکس میخوای ببری خوابگاه که چِ؟ :D
من یه mi ۴s گرفتم واقعا نسبت به قیمت فوقالعادس.دوستانی که توقع oled از یه tv ارزون قیمت ندارن حتما برن سمتش
مرتضی زحمت کشید همین مدل رو معرفی کرد
شما که گرفتی بی زحمت ی توضیحات کلی بده که اگه اوکی منم میخام بگیرم و اینکه چند اینچه و ضعف و معایبشم بگی ممنون میشم

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
مومن آخه سری ایکس رو میخوای بزنی به مانیتور ۲۰ اینچی ؟
کلا تو این سایز مانیتور درست و حسابی که برای این کنسول مناسب باشه نداریم .
بشین درستو بخون پسر جان سری ایکس میخوای ببری خوابگاه که چِ؟ :D
من یه mi ۴s گرفتم واقعا نسبت به قیمت فوقالعادس.دوستانی که توقع oled از یه tv ارزون قیمت ندارن حتما برن سمتش
تو رنج قیمت پایین واقعا گزینه ی بهتر از mi 4s و TCL P8S نیست واقعا ... مخصوصا شیائومی...

• Like
Reactions: dr.ice

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
واقعیتش لپ تاپ های گیمینگ خیلی خیلی گرون هستن و عملکرد ضعیف تری هم از کنسول ها دارن و خرید کنسول و مانیتور پرتابل با یک لپ تاپ به صرفه تره!
این سوال خیلی واسم مهمه:
به نظرتون توی خوابگاه مشکلی واسه کنسول و مانیتور پرتابل پیش نمی آید و واسه شرایطی که گفتم مناسبه؟
راستی، مشکلی با مانیتور پرتابل ندارم از لحاظ کیفیت(گرچه تا به حال نخریدم) با توجه به اعدادی که سازنده مانیتور گفته کیفیتش خیلی خوبه به نسبت قیمت و با مانیتور یک لپ تاپ ۳۵ میلیونی هم کیفیته!
مرتضی زحمت کشید همین مدل رو معرفی کرد
شما که گرفتی بی زحمت ی توضیحات کلی بده که اگه اوکی منم میخام بگیرم و اینکه چند اینچه و ضعف و معایبشم بگی ممنون میشم
من 43 اینچش رو گرفتم بعید می‌دونم فرقی با 55 داشته باشه .
تنها ضعفش زاویه دیدیشه که فکر کنم پنل va همشون همینطور باشن.
حالا من خیلی اصطلاحات و کارایی تلویزیون های پرچمدار رو نمیدونم ولی از لحاظ کیفیت واقعا خوبه .من فعلا کنسول نسل جدید نگرفتم ولی خوب رو ps4 هم کاملا راضیم .وقتی که گیم بازی می‌کنی حالت گیم تو آپشن تصویر اضافه میشه و از لحاظ لگ اینا هم واقعا خوبه تو این رنج قیمت .

• Like
Reactions: g4mer

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام سامسونگ q70t خوبه واسه سری ایکس تو سایت rrating تو ۵ تا اول هستش کسی اینجا خریده یا اطلاعاتی ازش داره؟

اگه مدل ۲۰۲۰ میخوای بگیری ترجیحا q80t بگیر که لوکال دایمینگ هم داشته باشه ولی در کل هر ۲ تا مدل عالی هستن

• Like
Reactions: payamrising

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
سلام ، لطفا میشه مانیتوری که لینکشو میفرستم بررسی کنید نظرتون رو بگید، برای سریز ایکس میخوام استفاده کنم فقط، پیسی ندارم فعلا ولی در آینده برای پیسی هم میخوام قابل استفاده باشه.
ROG Strix XG43VQ
رزولیشین هم زده 3840X1200 ولی من خیلی سر در نمیارم الان یعنی 2K هست یا 4K ?
قیمت تو اینترنت هست 38/790/000
به نظرتون تو این رنج قیمت همین مانیتور بهتره یا تلوزیون؟

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
سلام ، لطفا میشه مانیتوری که لینکشو میفرستم بررسی کنید نظرتون رو بگید، برای سریز ایکس میخوام استفاده کنم فقط، پیسی ندارم فعلا ولی در آینده برای پیسی هم میخوام قابل استفاده باشه.
ROG Strix XG43VQ
رزولیشین هم زده 3840X1200 ولی من خیلی سر در نمیارم الان یعنی 2K هست یا 4K ?
قیمت تو اینترنت هست 38/790/000
به نظرتون تو این رنج قیمت همین مانیتور بهتره یا تلوزیون؟
کلا برای کنسول ها مانیتور سوپر الترا واید مناسب نیس. ساپورت نمیکنن.

• Sad
Reactions: pvt.miller

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
BenQ EX3203R
23/300/000
Samsung G5
22/200/000
AORUS FI27Q-P
22/200/000
اینارو هم پیدا کردم همشون 2K 144-165Hz هستن و 32 اینچ
سامسونگه جک هدفون و اینا نداره
با این مشخصات به نظرتون کدوم بهتره؟ قیمت ها که تقریبا یکی هست.
و اینکه سامسونگه که جک نمیخوره یعنی تنها راه میشه هدست یا هندزفری وصل کنی به دسته؟ دیگه هیچ جوره نمیشه اسپیکر استفاده کرد؟

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
550
نام
Ahmadreza
توی بحث مانیتور اگر دنبال رزولوشن نیستید و صرفا نرخ فریم براتون مهمه کلی مانیتور خوب 144 هرتزی هست که از VRR پشتیبانی میکنن و خریدشون شدیدا مقرون به صرفه ست.
(به جز مدل های کرو تمام گزینه ها با پنل IPS هستن)
رزولوشن 2K
الان با توجه به رزولوشن ASUS TUF VG27AQ گزینه خوبیه. پنل IPS و 27 اینچ، 165 هرتز و نمره خوبی هم توی rtings داره. محدوده قیمتیش هم بین 15 تا 18 متغیره (البته از دیروز اکثر جاها ناموجود شده)
بنکیو EX2780Q هم یه گزینه عالیه ولی قیمتش نسبت به ایسوس بالاتره بین 18 تا 20 هست.
یه مدل گیگابایت هم هست F27Q که اونم 165 هرتزه و نمره خیلی خوبی داره.
اگر هم دنبال مانیتور کرو هستید Odyssey G7 با محدوده 17 تا 21 هست که اونم نمره بالایی داره و 240 هرتزه و مدل میانرده ترش G5 رو هم با 11 الی 14 (بسته به گارانتیش) میشه تهیه کرد.
فرق آنچنانی بین مدل ها (بدون در نظر گرفتن بحث کرو یا فلت) ندیدم. نظر خودم روی VG27AQ هست با توجه به قیمت و اینکه پشتیبانی تقریبا بهتری رو داره.

رزولوشن FHD
توی رزولوشن FHD اما کلی گزینه خوب میاد که هم قیمتش بهتره هم نمره های خیلی عالی دارن.
یکی از ارزون ترین هاشون GL650F-B ال جی هست که بین 9.5 تا 12 میشه تهیه ش کرد. 144 هرتز هست و طراحی بدی هم نداره.
اگر دنبال MSI هستید گزینه هایی مثل MAG274R هست که بین 12 الی 15 قیمتشه. از نظر طراحی و ارگونومیک نسبت به مدل همرده ش از برند ال جی بهتره (یه نوار کوچولو RGB هم داره :D)
ایسوس هم VG279Qش خوبه بین 11 تا 14 متغیره قیمتش. توی HDR کمی از بقیه گزینه ها ضعیف تره.

آخرین ویرایش:

Ali667294

کاربر سایت
Jun 12, 2021
7
نام
علی
بنده این مدل خریدم واسه هر دو کنسولم و خیلی عالیه رو فورت هم 120 فریم راحت داد رو ps5 البته امتحان کردم مدل تلویزیون هم سونی x9000h هست 55 اینچ از شهر خودمون خریدم 18200

Attachments

• IMG_20210612_142101.jpg
    IMG_20210612_142101.jpg
    388.3 KB · مشاهده: 60
  • Like
Reactions: John-117

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
230
بنده این مدل خریدم واسه هر دو کنسولم و خیلی عالیه رو فورت هم 120 فریم راحت داد رو ps5 البته امتحان کردم مدل تلویزیون هم سونی x9000h هست 55 اینچ از شهر خودمون خریدم 18200
سلام دوست عزیز، مشکلی باش نداشتین؟ همچی از همه نظر اوکی بوده؟
و اینکه کدوم شهر هستین؟ چون الان رنج قیمت این تی وی نزدیک ۲۰تومن هست

• Like
Reactions: meysam028

Ali667294

کاربر سایت
Jun 12, 2021
7
نام
علی
سلام دوست عزیز، مشکلی باش نداشتین؟ همچی از همه نظر اوکی بوده؟
و اینکه کدوم شهر هستین؟ چون الان رنج قیمت این تی وی نزدیک ۲۰تومن هست
سلام هیچ مشکلی نداره رو هر دو کنسول راحت 120 فریم میده البته فعلا که فقط رو فورت من تونستم بگیرم کیفیت تصویر عالیه از هر نظر فوق العادس بنده اهل بندر گناوه هستم دیگه مرکز تجارت این شهر معلوم قیمت 3 تا 4 تومن زیر جاهای دیگست

• Like
Reactions: Amir-Splinter

Digiman

کاربر سایت
Dec 30, 2010
59
کسی تجربه استفاده از برندهای داخلی برای XSX داره؟ روی شهاب 55 4k تست کردم که نتیجه بد نبود . داخل PES21 جاماندن تصویر مشهود بود . نظر دوستان درباره XVISION سری 8 و اسنوا چیه ؟ اینم بگم که شهاب از HDR در HDMI پشتیبانی میکنه

Attachments

• image_2021_6_16-23_41_36_215_1zyذ.jpg
    image_2021_6_16-23_41_36_215_1zyذ.jpg
    103.1 KB · مشاهده: 37

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
منم مانیتور دارم msi optix mag271cqr 144hz 1ms با رزولیشن 2کی حرف نداره فقط تنها موردش اندازشه به نظرم. ولی خب برای کنسولای نسل 9 همون تی وی های 60 هرتز هم کافین خیلی کم بازی داریم که بخاد رو 120 فریم بده. بازیای سنگین همشون رو 4کی 30 فریم اجرا خواهند شد تو بهترین حالت هم 60. یدونه رینبو یدونه هم فورت ارزش خرید مانیتور یا تی وی 120 فریم رو نداره به نظرم. اینم بگم کنسولم سریس ایکس

• Like
Reactions: Amir-Splinter

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر