کسلوانیا : اربابان سایه ؛ یا رساله در حکمت مطلقه ی " از ماست که بر ماست "

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
اول از همه از کلمات محاوره ای زیاد استفاده می کنی
داستان بازی رو خوب متوجه نشدی
گابریل برای انتقام نمی کشه بلکه میخواد زنش رو زنده کنه
در ضمن گابریل روحشم خبر نداشت که 2 تا ماسک وجود داره
کوجیما همچین بی تاثیر هم نبود.به نقد بازی سنتر مراجعه شود!:D
و بعضی کلمات رو پشت هم تکرار می کنی مثل "به شکل فجیع"
در کل باید نوشته طوری باشه که روان و زیبا خونده بشه
ترشی نخوری یه چیزی میشی!:D
ازینکه خوندیش ممنون آقا محمد ، منم الآن میرم میخونم نقد شما رو ;)
از تذکرات هم ممنوم ... :)

• Like
Reactions: Fëanor

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
گابریل برای انتقام نمی کشه بلکه میخواد زنش رو زنده کنه
این تیکه به نظر من کاملا درست نیستش. مطمئنی نمی خواست انتقام کشته شدن همسرش رو در کنار دوباره زنده دیدن او بگیره؟

همین دفعه اول که پیش pan دیدش برگشت بهش گفت ببخشید که تو اون لحظه پیشت نبودم و بعدش هم که دنبال اون سه تیکه ماسک افتاد تا جمع کنه و به کمک قدرت اون بتونه همسرش رو به صورت فیزیکی ببینه و لمس کنه. تو تمام این راه همه این موجودات شب رو مقصر و بانی مرگ عشق خودش می دونست و حتی زمانی که سومین ارباب رو داشت میکشت اون برگشت بهش گفت الان فرق تو با ما چی هست؟ تو برای رسیدن به اینجا و این ماسک خیلی از آدم ها رو قربانی کرده. البته به نظر خود من زمانی که pan رو که به صورت شوالیه بود کشت و فهمید که خود اون برای اینکه مسیر باز بشه باید خون بها رو پرداخت می کرد، ناراحت شد و به علت همین پاکی بود که زنش تونست باردیگه به حیات برش گردونه و به قول خود بازی Pure Heart بودش. البته این برداشت من هست که می خواست انتقام هم بگیره

پ.ن: منظورم از pan اگه متوجه نشدی همون نگهبان دریاچه هست.

enayati11_ballack1

کاربر سایت
Dec 18, 2007
121
نام
Ramin
واسه من که GoTY بوده تا اینجا و فکرم نکنم بازی دیگه ای جاشو واسم بگیره.اون مرحله ها که تو قلعه اتفاق میفته به شدت منو یاد بازی های Post mortem و Dracula میندازه.به حدی بازی کردنش واسم شیرینه که بیشتر از نیم ساعت مداوم بازیش نمیکنم که خدایی نکرده زود تموم نشه.هر چقدر GoW 3 زد تو ذوقم این سر ذوقم آورد.اگه Syberia نبود میگفتم این بهترین بازی زندگیمه(امسال واسه دومین بار لیست بهترین بازیام عوض شد :d ).این مشکل افت فریمو من که تا حالا ندیدم،ایشالا تا آخر بازیم نبینم(شاید بازیو نصب کردم اینطوریه.).

• Like
Reactions: Bayonetta

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
این تیکه به نظر من کاملا درست نیستش. مطمئنی نمی خواست انتقام کشته شدن همسرش رو در کنار دوباره زنده دیدن او بگیره؟

همین دفعه اول که پیش pan دیدش برگشت بهش گفت ببخشید که تو اون لحظه پیشت نبودم و بعدش هم که دنبال اون سه تیکه ماسک افتاد تا جمع کنه و به کمک قدرت اون بتونه همسرش رو به صورت فیزیکی ببینه و لمس کنه. تو تمام این راه همه این موجودات شب رو مقصر و بانی مرگ عشق خودش می دونست و حتی زمانی که سومین ارباب رو داشت میکشت اون برگشت بهش گفت الان فرق تو با ما چی هست؟ تو برای رسیدن به اینجا و این ماسک خیلی از آدم ها رو قربانی کرده. البته به نظر خود من زمانی که pan رو که به صورت شوالیه بود کشت و فهمید که خود اون برای اینکه مسیر باز بشه باید خون بها رو پرداخت می کرد، ناراحت شد و به علت همین پاکی بود که زنش تونست باردیگه به حیات برش گردونه و به قول خود بازی Pure Heart بودش. البته این برداشت من هست که می خواست انتقام هم بگیره

پ.ن: منظورم از pan اگه متوجه نشدی همون نگهبان دریاچه هست.

تمام این خونریزی ها برای زنده کردنه زنش بود نه دیدن دوباره اون.گابریل فکر می کرد ماسک می تونه زنش رو زنده کنه برای همین تمام هم و غمش بدست آوردن ماسک بود دیگه این وسط انتقام هیچ معنایی نداره واسه اون! چون فکر می کرد می تونه به تمام این بدبختی هاش پایان بده و زنش رو زنده کنه.وقته فکر کردن به انتقام رو نداشت و اصلا انتقام با ساختاز داستان نمی سازه
اگه خوب فکر می کرد مثلا راهی نیست و زنش از دست رفته، اون موقع می شد چنین تصوری کرد ولی با این فرضیه زنده کردن مردگان، نه!
حتی زوبک هم چون همین موضوع رو میدونست که گابریل چقدر زنش رو دوست داره از همین موضوع استفاده کرد و اونو تشویق به این کار می کرد که حتی توی تریلر معروف بازی هم هست که زوبک می گه: نمی دونی گابریل! (به شکل تعجب) تو می تونی اون رو برگردونی!

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
تمام این خونریزی ها برای زنده کردنه زنش بود نه دیدن دوباره اون.گابریل فکر می کرد ماسک می تونه زنش رو زنده کنه برای همین تمام هم و غمش بدست آوردن ماسک بود دیگه این وسط انتقام هیچ معنایی نداره واسه اون! چون فکر می کرد می تونه به تمام این بدبختی هاش پایان بده و زنش رو زنده کنه.وقته فکر کردن به انتقام رو نداشت و اصلا انتقام با ساختاز داستان نمی سازه
اگه خوب فکر می کرد مثلا راهی نیست و زنش از دست رفته، اون موقع می شد چنین تصوری کرد ولی با این فرضیه زنده کردن مردگان، نه!
حتی زوبک هم چون همین موضوع رو میدونست که گابریل چقدر زنش رو دوست داره از همین موضوع استفاده کرد و اونو تشویق به این کار می کرد که حتی توی تریلر معروف بازی هم هست که زوبک می گه: نمی دونی گابریل! (به شکل تعجب) تو می تونی اون رو برگردونی!
...
من فکر میکنم انتقام وجود داشته ...البته این درسته که قرار بوده خانومش رو زنده کنه با ماسک ... اما تمیتونیم بگیم حس انتقام جویی توس وجود گابریل نبوده

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
...
من فکر میکنم انتقام وجود داشته ...البته این درسته که قرار بوده خانومش رو زنده کنه با ماسک ... اما تمیتونیم بگیم حس انتقام جویی توس وجود گابریل نبوده

کیوان تو حسابش رو بکن که یکی میزنه ایسک باسکت و می شکونه
بعد یکی میگه من خسارتش رو میدم یدون نو برات می خرم ولی باید قول بدی پسر خوبی باشی!:D تو همه هم و غمت می شه پسر خوب بودن دیگه این وسط چکار داری که کی چی رو شکسته!مهم اینه که تو فقط می خوای جعبتون بدست بیاری و حالا هم یه راه پیدا شده و می تونی!:D
تو حالا هم میری ایکس باکس رو می گیری هم میری یه فس کتک به شکننده ایکس باسکت میزنی!:D نه! اگرم بری گابریل شبیهه تو نیست!:D

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
کیوان تو حسابش رو بکن که یکی میزنه ایسک باسکت و می شکونه
بعد یکی میگه من خسارتش رو میدم یدون نو برات می خرم ولی باید قول بدی پسر خوبی باشی!:D تو همه هم و غمت می شه پسر خوب بودن دیگه این وسط چکار داری که کی چی رو شکسته!مهم اینه که تو فقط می خوای جعبتون بدست بیاری و حالا هم یه راه پیدا شده و می تونی!:D
تو حالا هم میری ایکس باکس رو می گیری هم میری یه فس کتک به شکننده ایکس باسکت میزنی!:D نه! اگرم بری گابریل شبیهه تو نیست!:D
خو یه قضیه ناموسی فرق میکنه با یه XBOX ممد :D

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
اول ممنون از تقد خوبتون.

ولی من اگه میدونستم بازی قبلی این استدیو چی بوده سطح انتظاراتم خیلی پایین تر میرفت و حتما بیشتر حال میکردم با این بازی.

بازی واقعا خوبه ولی یک سری ایرادات داره که نمیذاره Goty با بهترین بازی عمر واسه من حداقل بشه.

یکیش به نظر من عمق هستش.بازی به نظرم عمق کافی رو (در سطح شاهکارهای این سبک) نداره.همین باعث میشه که نتونه در سطح اونا قرار بگیره.

برای مثال همین Boss های بازی.اصلا گیم پلی مبارزه با Boss های بازی در حد شاهکارهایی مثل God OF War یا Shadow Of Cloussus نیست.کاملا سطحی کار شده و یکی از نقاطی بود که همیشه منو آزار داد.یعنی اون باس های بزرگ بازی فقط ابهت گرافیکی داشتن.

به نظر من بازی از لحاظ گرافیکی فقط نمره کامل میگیره.به خصوص رو XBOX360
تو بقیه جهات تو هر زمینه که فکر کنی یک سری مشکلات(هر چند کوچیک در بیشتر مواقع)رو داره.که همین باعث میشه یک شاهکار فراموش نشدنی نباشه.

افت فریم هم نداشت (یعنی حداقل من حس نکردم)

در آخر یک بازی خوب ولی نه یک شاهکار(به نظر من) بود

• Like
Reactions: Bayonetta

I love truth

کاربر سایت
Oct 29, 2010
141
دوستان در مورد اینکه میگن این بازی یه کپی از god of war هست، من از این بازی بیشتر خوشم اومد
حتی god of war 3 رو نصفه کاره ول کردم چون کمتر از این سبک بازیها خوشم میاد
ولی از این بازی خوشم اومد و با اینکه بازی رو روی درجه سختی بالا بازی میکنم و بعضی مواقع غولهای بازی خیلی سخت هستند و حتی من کمتر میشه از غول تو بازیها خوشم بیاد اما در این بازی مبارزه با غولها برام جالب هست.

onlysonic

کاربر سایت
Mar 21, 2013
350
نام
سید محمد حسین
دوستان یکی تو اسپویلر به ما میگه آخر این بازی چی میشه ؟؟؟

بگیم هم مزّه نمیده.باید اون کات سین ابر سینمایی رو میدید(بعد تیتراژ)تا همه چی دستت بیاد.
کلّاً به همون کات سین هاش بود که این همه بازی حماسی بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر