چگونه Modern Warfare 3 به نوب بی کلاس 3 تغییر کرد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
نمیدونم زبان فارسی دیگه تو مدارس یاد نمیدن.من خودم طرفدار Call هستم و این مطالب رو نوشتم که بگم چرا الکی به این بازی میگید نوب بعد میام نظرات رو میخونم میبینم یارو یه کلمه نخونده واسه خودش همین طوری حرف زده.
من کل حرفم اینه که میگم که این بازی رو ناشرش خراب کرده نه استودیوی سازنده اش.
محض اطلاعتون من برای خرید این بازی تو اوج سرما رفتم تهران و بازی رو گرفتم چون عاشق این بازی بودم و هستم.محض اطلاعتون بگم وقتی که برگشتم خونه تا چند روز از درد پا نمیتونستم راه برم.فقط به عشق این بازی.

در این تاپیک که من باز کردم قصد ندارم دعواهای گذشته ای رو که طرفدارای 2 بازی که خودتون اسماش رو بهتر میدونید شروع کنم و آخرش به همدیگه توهین کنیم.پس لطفا از مقایسه این دو عنوان به شدت خودداری کنید و تاپیک رو قفل نکنید.

در این تاپیک قصد نداریم حرف های تکراری بزنیم که مثلا موتور گرافیکی بازی Iw Engine چه قدر پیشرفت داشته و یا چه قدر Copy+Paste از سری قبل بوده.پس لطفا در این مورد هم بحثی نکنید تاپیک های زیادی هست که میتونید ویژگی های این نسخه رو پیدا کنید.;)

حالا سوال پیش میاد که چرا اصلا این تاپیک رو زدم.جوابش دقیقا اون بالاس "چگونه Modern Warfare 3 به نوب بی کلاس 3 تغییر کرد".

جنگ های مدرن از کجا شروع شد؟؟؟
سال 2007 عنوانی از سوی شرکت Activision عرضه شد که میشه گفت سبک اول شخص رو سال ها به جلو برد.بازی ای که با خدای گرافیک اون زمان یعنی Crysis رقابت تنگاتنگی داشت.اون بازی Call of duty 4 : Modern Warfare بود و دقیقا زمانی بود که جنگ EA و Activision برای به دست آوردن بازار اول شخص به وجود اومد.
شکی نیست که EA در اون زمان با شکست بزرگی بدرقه شد.گرافیک بسیار خوب Crysis در برابر گرافیک چشم نواز Modern Warfare که با هر سیستمی اجرا می شد ، خریداران رو به طرف این IP نسبتا جدید سوق میداد.

صحنه های سینمایی ، شخصیت سازی بسیار عمیق ، جنگ مدرن و خیلی چیز های دیگر این عنوان رو از تمام اول شخص های زمان خودش برتر جلوه میداد و همه ی اینها مدیون 2 چیز بود:اول کارگردان خوش ذوق استودیوی Infinity Ward یعنی آقای Jason West و همچنین موتور بسیار قوی IW Engine که بدون شک یکی از بهترین موتور های زمان خودش بود.مولتی پلیر بازی بسیار عالی و انعطاف پذیر طراحی شده بود به طوری که حتی تا بعد از عرضه ی نسخه ی دوم کسانی بودند که در سرور های این بازی مشغول بودند.

سال 2009 بازی دیگری باز هم بدون سر و صدا از Infinity Ward عرضه شد که ادامه دهنده ی Modern Warfare بود.نسخه ی دوم این بازی که میخواست بهترین بازی سال شود ولی مقابل رقبایی مثل Uncharted 2 حرفی برای گفتن نداشت.

این دفعه همه چیز در عالی ترین شکل ممکن قرار داشت.گرافیک بازی آنچنان تغییری نکرده بود ولی نور پردازی به شکل محسوس یهتر شده بود و محیط بازی بسیار طبیعی تر به نظر میرسید.
آهنگ ساز بازی آقای Hans Zimmer موزیک های بسیار زیبایی رو آماده کرده بود.
برای کسانی که آقای Zimmer رو نمیشناسند بگم ایشون برنده ی چندین جایزه ی اسکار و نامزدی در اکثر سال ها برای اسکار بوده اند.
گیم پلی بازی بسیار سرعتی تر و متنوع تر بود.به جد میشه گفت که هیچ دو مرحله ای شبیه هم نبودند.

همه ی حرفای بالا مقدمه چینی بود که نوب شدن بازی برسیم.
متاسفانه فروش بازی به رقم بی سابقه ی 1 میلیارد دلار رسید و Infinity Ward منتظر پاداشی بود که Activision به آنها قول داده بود.ولی Activision زیر بار این مسئله نرفت و بقیه اش رو هم خودتون بهتر میدونین.EA که این مسئله رو دید با یک حرکت ناجوانمردانه استودیوی Respawn رو تاسیس کرد و اکثر کارمندان IW رو به استخدام خودش در آورد.

از اینجا بود که Activision کل سری رو به گند کشید.اول استودیوی SledgeHammer خبر از عرضه ی بازی در سبک سوم شخص را داد.هفته ی بعد گفته شد بازی سبک ماجراجویی خواهد داشت و همین طور الی آخر حاشیه دست از سر Call برنداشت.تا اینکه اولین تریلر ها از بازی BF3 امد و خبر از یک بازی سرتاسر اکشن با گرافیک بسیار بالا داد که امروز مشخص شده که هایپی بیش نبوده.

شرکت Activison هم در یک حرکت فوق احمقانه نسخه ی سوم بازی رو معرفی کرد با یک تریلر فوق کپی+پیست شده همه چیز رو به گند کشید.

بقیه ی قضیه رو هم که بهتر میدونید روزی یک خبر از Dice میومد و هایپ بازی همچنان ادامه داشت و انتظار ها رو انقدر بالا برد که کار برای طرفداران ندای وظیفه انقدر سخت شد که لقب نوب باز 3 رو بهشون دادن و بعد از عرضه ی بازی هم با بلاگ های متفاوت ، امضا ها و .....غیره سری بازی ای رو که شاید بعد از Doom سهم بسیار بزرگی رو در پیشرفت صنعت بازی رو داشت به این شکل خراب کنند.بازی ای که حتی عکس روی جلد بازی هم کپی برداری محض از روی این سری فوق العاده جذاب رو داشت.

تمام مطالب بالا نظر شخصی بنده نسبت به این بازی هست و امیدوارم بقیه هم به نظر من احترام بذارن و انواع پماد های سوختگی رو بهم معرفی نکنن.:d

Modern_Warfare_2_cover.PNG
>>>>>>>>>>>>>>>>
Bf3-pc-cover.jpg

پ.ن 1:
دوست عزیز واسه ی نظر شخصی هم مگه تاپیک میزنن؟
نظر شخصی نبود.استنباط بنده از اتفاقاتی بود که تو این چند ساله افتاد و این سری رو که من عاشقش بودم و هستم رو خراب کرد.

پ.ن 2:
سعی کنیــد با لحن عامیانه نگارش نکــنید،و از کلماتی مثل به گند کشید و .... استفاده نکنـــید تا مقاله ی شما جدی تر و فنی تر جلوه کنه!
ما چیکاره ایم که نقد فنی بدیم:d

آخرین ویرایش:

momtaz

کاربر سایت
Feb 25, 2011
29
نام
محمد
دستت درد نکنه رفیق....مقاله خوب و عادلانه ای بود:d
حقایق را گفتی...ممنون.
..................................................................
امیدوارم مورد عنایت دوستان قرار نگیریم:d

Dastan Persia

کاربر سایت
Sep 17, 2011
578
نام
Reza
9.3 میلیون یه نظری دارند این آقا هم یه نظر دیگه!

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
تقلید کاور که خوبه داستانش کپی BO هست=))

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
اونوقت به من گیر میدن میگن چرا چرت و پرت میگی.
این تاپیک هم احتمالا تاپیکی موفق، با بحثهای منطقی و بدور از مغلطه و توهین خواهد بود و تا 21 دسامبر 2012 باز خواهد ماند.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
ممنــون زحمت کشیدید.ولی معمولا وقتی مقاله ای عمومی رو مینویسید،سعی کنیــد با لحن عامیانه نگارش نکــنید،و از کلماتی مثل به گند کشید و .... استفاده نکنـــید تا مقاله ی شما جدی تر و فنی تر جلوه کنه!
تقلید کاور که خوبه داستانش کپی BO هست=))
داستان بازی اصلا ربطی به BO نداشت، فقط نحوه ی روایت داستان (در قالب بازجویی) به BO شبیه بــود!

Fallen Soul

کاربر سایت
May 15, 2009
1,656
نام
ali
9.3 میلیون یه نظری دارند این آقا هم یه نظر دیگه!
پس نمره ای که مردم 1.8 و 2.7 و 3.1 دادن کشکه ؟؟
کسایی که خریدن راضی نبودن !! دوتا سایت گیم اسپات و ... دیدن نمره خوب داده گرفتن (پیش فروش که هیچ ! ) ! من موندم چه جوری به این MW3 دادن 8.5

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
دوست عزیز واسه ی نظر شخصی هم مگه تاپیک میزنن؟ شرمنده ولی من با نظر شما مخالقم. اولا از بحث cod که بگذریم چون انصافا امسال بدون هیچ ادعایی و هایپی(نسبت به نسخه های قبل) اومد و بسیار موفق ظاهر شد این به کنار. سوال من اینه که ea با تاسیس respawn چه حرکت ناجوانمردانه ای انجام داده؟ این استودیو تاسیس شده و داره روی یه عنوان جدید کار میکنه حالا این کجاش ناجوانمردانست؟ سر bf3 هم اگه خود ea اینقدر هایپ سر این بازی نمیکرد الان خیلی بازخوردها نسبت بهش مثبت تر بود. طوری این بازی رو توی بوق و کرنا کرد که توی همین سایت همه میگفتن میانگین این بازی 9.5 یا 10 میشه ومیانگین cod اگه خیلی بشه 7 یا 8 بیشتر نمیشه. ولی دیدید که از لحاظ نمره دو بازی تقریبا در یک سطح ظاهر شدن. (البته از لحاظ چذابیت ممکنه خیلی با هم فرق کنن و هر کدوم یه سری سلیقه هارو جذب کنن که من به شخصه 100 تا bf3 رو به یدونه cod نمیدم البته فقط سینگل چون اصلا مولتی بازی نمیکنم.)

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
کسایی که خریدن راضی نبودن !! دوتا سایت گیم اسپات و ... دیدن نمره خوب داده گرفتن (پیش فروش که هیچ ! ) ! من موندم چه جوری به این MW3 دادن 8.5
کسایی که خریدن راضی بودن GF3 فنا راض نبودن
میدونی چرا همیشه مینویسم GF3 و چرا نمینویسم GF?چون تمام فن ها هایپ زده شده بودن و نمیدونستن اصلا GF چیه

• Like
Reactions: uriel

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
دوست عزیز واسه ی نظر شخصی هم مگه تاپیک میزنن؟ شرمنده ولی من با نظر شما مخالقم. اولا از بحث cod که بگذریم چون انصافا امسال بدون هیچ ادعایی و هایپی(نسبت به نسخه های قبل) اومد و بسیار موفق ظاهر شد این به کنار. سوال من اینه که ea با تاسیس respawn چه حرکت ناجوانمردانه ای انجام داده؟ این استودیو تاسیس شده و داره روی یه عنوان جدید کار میکنه حالا این کجاش ناجوانمردانست؟ سر bf3 هم اگه خود ea اینقدر هایپ سر این بازی نمیکرد الان خیلی بازخوردها نسبت بهش مثبت تر بود. طوری این بازی رو توی بوق و کرنا کرد که توی همین سایت همه میگفتن میانگین این بازی 9.5 یا 10 میشه ومیانگین cod اگه خیلی بشه 7 یا 8 بیشتر نمیشه. ولی دیدید که از لحاظ نمره دو بازی تقریبا در یک سطح ظاهر شدن. (البته از لحاظ چذابیت ممکنه خیلی با هم فرق کنن و هر کدوم یه سری سلیقه هارو جذب کنن که من به شخصه 100 تا bf3 رو به یدونه cod نمیدم البته فقط سینگل چون اصلا مولتی بازی نمیکنم.)

EA از خیلی وقت پیش ها منتظر یه فرصتی بود که بتونه IW رو ماله خودش بکنه.قضیه برمیگرده به زمان عرضه ی Call of duty 2 که اون زمان یادمه یه خبرایی بود که EA میخواد کارمندای IW رو استخدام کنه که Activision نمیدونم چی کار کرد نشد.قضیه ماله خیلی وقت پیشه اصلا یادم نمیاد دقیق چی بود.
ولی از اون موقع به بعد EA دنبال چنین کاری بود و تا دید خبرایی داره میشه دست به کار شد.اصلا تا 2 ماه قبل از این قضیه ی استعفا West خبری از استودیوی جدید EA نبود.تا دیدن West و Zampella اومدن بیرون استخدامشون کردن در حالی که هنوز با Activision قرار داد داشتن.اینجاش نامردی بود.:d
البته فرقی نمیکنه این 2 نفر کجا باشن مهم اینه که بازی جدیدی که میسازن بدون هایپ بهترین بازی منتشر توسط EA میشه.فقط هم به خاطر این دو نفر:

JasonWest-VinceZampella.jpg

ممنون بابت اینکه نظرتون رو بدون توهین کردن زدین.....;)

Dastan Persia

کاربر سایت
Sep 17, 2011
578
نام
Reza
کجای این بحث منطقی هست این بازی 9.3 میلیون تو روز اول فروشته یعنی روکورد جهانی رو زده سه برابر بتلفیلد 3 فروخته کل مردم دنیا میگم بهتر بازی هست حالا این یارو میگه نوب هست تو یکی تخریب پذیری برات مهم هست اینو بدون کسی تو دنیا گرافیک بالا براش مهم نیست
اگه بازی نوب و تکراری بوده چرا سه برابر بتلفیلد 3 فرخته؟

SILSIN

کاربر سایت
Aug 3, 2008
40
چند تا ....:
1- call of duty چه ربطی به انچارتد داره ؟
2- این فروم صاحب نداره که هر چند وقت یک بار با زدن این جور تاپیک ها باعث راه افتادن دعوا خواهید شد ؟
3- شما خسته نشدید ؟ بازی اومد فروشش رو هم کرد سازنده ها پولش رو خوردن و تموم شد هنوز شما داری سرش بحث می کنی ؟

Dastan Persia

کاربر سایت
Sep 17, 2011
578
نام
Reza
تو این رای گیری فقط 5 هزار نفر رای دادن که اینم امکان داره همش طرف داران بتلفیلد باشن مثل اینکه این سایت رای گیری بزاره همه به بتلفیلد رای بدن و کاربران با این حساب بگن بتلفیلد بهتره
بخدا تو مولتی بتلفیلد نقش های بزرگی داره یک ساعت طول میکشه بری وسط نقشه بعدش هم میان میزننت و دوباره این مسیر باید بری این مولتی بتلفیلد هست

---------- نوشته در 03:18 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:15 PM ارسال شده بود ----------

EA یه اشتباهی کرد که خط داستانی BAD COMPANY ادامه نداد اگر BF3 رو مثل بد کمپانی میزد میتونست کالاف شکست بده

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
این تاپیک موفق میتونه باشه؟! کسی که انقدر سطحی راجع به همچیم عنوانی نظر میده چه انتظاری میشه ازش داشت؟ از هیچی بازی نمیشه ایراد گرفت گیر دادن به گرافیک! دیدیم اون گرافیک باحاله چطور از آب درومد!
امتیازای 10 از 10 بازی خودش گویای همه چی هست حال دبه دراریم بگیم یوزر اسکور 1 شده! هرکی نظر داد هرکس داد 1 به همچین بازی ایی اسمش و گیمر میزاریم؟!
واقعا متاسفم من در این باره دیگه ندارم آقای داود یه فکری به حال خودت کن برادر با این تاپیک ها که همه رو به جون هم میندازی هیچی ثابت نمیشه بازی طرفداراشو داره خوشحالم ازین که از اون عنوان داغون 3 بهتر ظاهر شد هیچکی ام فکرشو نمیکرد...هرکی دسته دستش گرفت واسه ما شد منتقد!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر