چرا دخترها و زنها کمتر گیمر میشوند؟!

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
چرا نباشیم؟ واسه انسان هایی که اخلاقیات و پاک منشی هنوز واسشون مهمه این قضیه هم مهمه که همسر آینده اشون چه انسانی بوده و هست الان با تفکر ما مشکل داری؟ به جهنم اما دخالت نکن و توهین نکن که ما چرا اینجوری فکر می کنیم و حجری هستیم یا هر چیز دیگه ای به شما ربطی نداره. به نظر یکی مثل من فرق هست بین دختر و زن هیچ کس هم حق توهین نداره که چرا اینجوری فکر میکنیم.
کی دقیقا تو کارشما دخالت کرده ؟ الان کسی اینجا گفته چجوری زن بگیری ؟ :D پاک منشی هم تعریف های مختلف داره و در یک بعد خلاصه نمیشه بعد هم تفکیک کردن ربطی به زن گرفتن نداره شما هر وقت یاد گرفتی یک جنسیت رو تفکیک فیزیکی نکنی و یعنی چی صحبت رو میشه پیش برد البته این که توهین دیدی این ماجرا رو و به خودت میگیری و به خودتم میگی حجری در صورتی که کسی چیزی نگفته نشون میده شما خودت به اعتقادات خودت ایمانی نداری.:))یک نمونه پاک منشی اینه که به کسی اتهام نزنین شما همین الان اتهام این که تو کارتون دخالت شده به شما توهین شده و حجری گفته شده در صورتی که میدونیم تنها حرف های خودتون هست نه فرد دیگه حالا از پاک منشی برامون بگین.همونطوری که گفتم سفسطه و مغالطه رکن اصلی پست شما هم هست که میخوای نشون بدین به شما توهین شده و خودت رو قربانی جلوه بدی.

بله اشتباه کردید. چون مطمئن هستم هر تغییری در آینده داشته باشم اما عقایدم هرگز روزی مثل شما گندیده نخواهد شد (همون زنگ زده بمونه بهتره تا بگنده). منم طبق شخصیت و روحیات خودم قضاوت و رفتار میکنم شما نه زیاد حرص بخور نه توهین بکن.
نمونه پست یک فرد پاک منش :D

آخرین ویرایش:

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
همونطوری که گفتم سفسطه و مغالطه رکن اصلی پست شما هم هست که میخوای نشون بدین به شما توهین شده و خودت رو قربانی جلوه بدی

ببین :

خوشم میاد مردها خودشون جر میدن خودشونم میدوزن

من چی رو جر دادم و دوختم ؟

هستن خیلی هم زیاد اما اونقدر از بی شعوری مردها مخصوصا ایرانیها دیدن که بروز نمیدن

این جمع بستن همه ( آقایون ) نیست ؟

دلیل اصلی فقر بیسوادی و 100%تربیت غلط مردم تو این 40 سال شکست هست

من کاری به چهل سال و این مسائل ندارم ، ولی فقر بیسوادی و صد در صد تربیت غلط مردم چه معنی میده ؟

هنوز درگیر دختر و زن بودنین.

خب چرا وقتی توهین میکنید جمع میبندید ؟ این همه حس کینه برای چی هست ؟

فرق خانم یا خانوم رو هم نمیدونین

چرا فکر میکنید غلط و درست نوشتن کلمات خیلی خیلی خیلی مهمه ولی منظور نویسنده اصلا مهم نیست ؟!

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
ببین :

من چی رو جر دادم و دوختم ؟

این جمع بستن همه ( آقایون ) نیست ؟

من کاری به چهل سال و این مسائل ندارم ، ولی فقر بیسوادی و صد در صد تربیت غلط مردم چه معنی میده ؟

خب چرا وقتی توهین میکنید جمع میبندید ؟ این همه حس کینه برای چی هست ؟

چرا فکر میکنید غلط و درست نوشتن کلمات خیلی خیلی خیلی مهمه ولی منظور نویسنده اصلا مهم نیست ؟!
اولا که اگر با دوست عزیزمون منهتن مشکل دارین با خودشون صحبت کنین من نمیتونم جای ایشون صحبت کنم.
شما هنوز یعنی نمیدونی خانم و خانوم هر 2 از نظر املایی درست هستن؟ وقتی میگم نمیدونین یک واقعیت هست خانم مودبانه تر از خانوم هست تفاوتش این هست و بیشتر در نوشتار از خانم باید استفاده بشه. این رو شما باید در دوره تحصیلیتون یاد میگرفتین :-bd
این که حس میکنی بقیه به شما کینه دارن این چیزی که شما بخاطر این که به اعتقادات خودت ایمان نداری داری حس میکنی اگرنه من چه کینه ای باید داشته باشم ؟ واقعا چجوری ؟ ^#(^
این که هنوز در گیر زن و دختر بودین هستن رو من جمع بستم چون اسم تاپیک هست و درگیر این موضوع بودن توهین نیست یک موضوع فرهنگی هست شما توهین به خودت گرفتی چون گفتم این برمیگرده به درون شما .
در اخر شما برای موضوعات مطرح شده جوابی نداشتی جز این که شما خیلی میفهمی و میتونی از تک تک کلمات من ایراد بگیری (که این پست هم سفسطه و مغالطه ای بیش نیست) که در واقعیت میدونیم نمیتونی واقعا از تک تک کلماتم ایراد بگیری.
شما هم با طرح این موضوع که توهین شده میخوای قربانی جلوه کنی البته این یک سیستم دفاعی ناخود اگاه هست.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
اولا که اگر با دوست عزیزمون منهتن مشکل دارین با خودشون صحبت کنین من نمیتونم جای ایشون صحبت کنم.
شما هنوز یعنی نمیدونی خانم و خانوم هر 2 از نظر املایی درست هستن؟ وقتی میگم نمیدونین یک واقعیت هست خانم مودبانه تر از خانوم هست تفاوتش این هست و بیشتر در نوشتار از خانم استفاده میشه این رو شما باید در دوره تحصیلیتون یاد میگرفتین :-bd
این که حس میکنی بقیه به شما کینه دارن این چیزی که شما بخاطر این که به اعتقادات خودت ایمان نداری داری حس میکنی اگرنه من چه کینه ای باید داشته باشم ؟ واقعا چجوری ؟ ^#(^
این که هنوز در گیر زن و دختر بودین هستن رو من جمع بستم چون اسم تاپیک هست و درگیر این موضوع بودن توهین نیست یک موضوع فرهنگی هست شما توهین به خودت گرفتی چون گفتم این برمیگرده به درون شما .
در اخر شما برای موضوعات مطرح شده جوابی نداشتی جز این که شما خیلی میفهمی و میتونی از تک تک کلمات من ایراد بگیری (که این پست هم سفسطه و مغالطه ای بیش نیست) که در واقعیت میدونیم نمیتونی واقعا از تک تک کلماتم ایراد بگیری.
شما هم با طرح این موضوع که توهین شده میخوای قربانی جلوه کنی البته این یک سیستم دفاعی ناخود اگاه هست.
دوست دارم با سر برم تو دیوار از این همه عدم توانایی در درک حرفای من ، داری شوخی میکنی نه ؟ یعنی واقعا دوست داری اذیت کنی ؟
خدا به همه مردان صبر بده تا تحمل کنیم این چند روز دنیا را ! تو این شب که خیلی برام عزیزه از همه گذشتم
من که به کسی توهین نکردم ولی بی خیال ، ایام به کام

• Like

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
فقط توی ایران این چیزا رو میبینی، یه تاپیک میزنی برای دلیل نبود یا کم بودن خانم ها توی فضای گیم و فروم های بازی و بعد در آخر میرسی به تفکیک خانم ها به دختر و زن از نظر جسمی!!!!!!!!!!

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
دوست عزیز، @manhatan کاملا داره راست میگه. واقعا دلیل کاملا واضحی داره که چرا دختر ها گیمر نمیشن یا اگه میشن هم اصلا بروز نمیدن و فعالیت خاصی توی فروم ها ندارند. اکثر دختر ها تا خودشون رو نشون میدن و بقیه پلیرهای مرد میفهمن که خانمم یا مزاحمشون میشن یا مدام بهشون توهین میکنن. من چند ساله دارم گیم آنلاین میزنم، دختر زیاد دیدم که آنلاین میزنه، (البته نه به اندازه ی آقایون ). طرف اومده بود توی گیم ما تا فهمید این دختره، سریع فحش داد. توی همین بازیسنتر داریم همدیگه رو روزی صد بار ترول و مسخره میکنیم برای چیزای خیلی ساده، واقعا اگه یه دختر بودی میومدی اینجا پست بزاری؟ وقتی جو اصلا خوب نیست (نمیگم افتضاحه ولی خیلی هم خوب نیست). استریمر دختر هست میگه اصلا توی بازی حرف نمیزنم، تا بفهمن که دخترم روانی ام میکنن، اسم یوزرشون رو عوض میکنن و ....
تو این خراب شده که سیستم اموزشی که از همون اول دوتا جنس رو از هم جدا میکنه طرف به جنس مخالف به چشم آدم فضایی ها نگاه میکنه و مثل بچه 10 ساله میخواد جفتک بندازه جلو بزرگ ترها وقتی میبینتش با این حال به نظرم دلیل نمیشه که به این خاطر شرکت نکنن تو محیط های انلاین خیلی راحت میتونن طرف رو ریپورت کنن یا میوتش کنن اینجوری هم طرف رو آدمش میکنن حساب کار میاد دستش نشه مثل قضیه شرکت کردن خانوم ها تو ورزشگاه که به جای ادم کردن رفتار مردها زن ها باید محروم بشن یا قضیه حجاب و هزار قضیه دیگه توی این مملکت که اکثرا در جریانیم در مورد جوامع خارجی هم باز جای بحث زیاده و به نظرم کلا نباید با جامعه داخلی دوستان قاطیش کنن کلا ما تو دنیا حسابمون جداست LOL

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
ببین :

من چی رو جر دادم و دوختم ؟ من از مردها انتقاد کردم نه شما!

این جمع بستن همه ( آقایون ) نیست ؟ بیشعوری زن و مرد نداره

من کاری به چهل سال و این مسائل ندارم ، ولی فقر بیسوادی و صد در صد تربیت غلط مردم چه معنی میده ؟ نشون از فاجعه فرهنگی

خب چرا وقتی توهین میکنید جمع میبندید ؟ این همه حس کینه برای چی هست ؟ شما رو اسم بردم؟شما هنوز معنی حرفام رو هضم نکردی سوزنت روی توهین گیر کرده

چرا فکر میکنید غلط و درست نوشتن کلمات خیلی خیلی خیلی مهمه ولی منظور نویسنده اصلا مهم نیست ؟! واژه خانوم بیشتر برای زید و دوست دختر و ...بکار میبرن...مثل این میمونه با هوی! صدات کنن.حتی بدتر
هنوزم سر حرف هام هستم این تاپیک تا زمانی که مردها توش نظر میدن چیز مفیدی ازش بیرون نمیاد

• Like

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
هنوزم سر حرف هام هستم این تاپیک تا زمانی که مردها توش نظر میدن چیز مفیدی ازش بیرون نمیاد
کاری به بحثت ندارم ولی قرار نبود چیزی از تو این تاپیک در بیاد داریم در مورد یـ مسئله صحبت میکنیم قانون تو مجلس که وضع نمیکنیم ؟ دیگه اینی که هیچ خانومی پا پیش نمیزاره تو فروم گیمینگ بازیسنتر تقصیر کاربر های اینجا نیست اون عزیزان ترجیح میدن توی توئیتر و بقیه جاها فعال باشن تا فروم گیمینگ .....

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
کی دقیقا تو کارشما دخالت کرده ؟ الان کسی اینجا گفته چجوری زن بگیری ؟ :D پاک منشی هم تعریف های مختلف داره و در یک بعد خلاصه نمیشه بعد هم تفکیک کردن ربطی به زن گرفتن نداره شما هر وقت یاد گرفتی یک جنسیت رو تفکیک فیزیکی نکنی و یعنی چی صحبت رو میشه پیش برد البته این که توهین دیدی این ماجرا رو و به خودت میگیری و به خودتم میگی حجری در صورتی که کسی چیزی نگفته نشون میده شما خودت به اعتقادات خودت ایمانی نداری.:))یک نمونه پاک منشی اینه که به کسی اتهام نزنین شما همین الان اتهام این که تو کارتون دخالت شده به شما توهین شده و حجری گفته شده در صورتی که میدونیم تنها حرف های خودتون هست نه فرد دیگه حالا از پاک منشی برامون بگین.همونطوری که گفتم سفسطه و مغالطه رکن اصلی پست شما هم هست که میخوای نشون بدین به شما توهین شده و خودت رو قربانی جلوه بدی.

نمونه پست یک فرد پاک منش :D

آخه انقدر همتون شبیه به هم هستید که واقعا فرقی بین شماها نمی بینیم. اونهایی که افکار شما رو دارن همه سریع تو هر بحثی میپرن وسط و یه چیزی در مورد جنس مونث پیدا میکنن و شروع میکنن به داد و ناله که چرا مثلا به خانم گفتی زن!!! خسته شدیم از این همه ناله و ایراد گرفتن اونم سر موضوعات بی ارزش. 1% این انتقادها رو به جای مسائل زیر شورتی به اقتصاد داشتن الان اقتصاد ایران مثل آمریکا شده بود. هرکی هم که به اخلاقیات پایبنده و از بی حیایی خوشش نمیاد با جملات سطحی و تکراری مثل حجری و متحجر و عقب افتاده و این جملات توهین آمیز جمع می بندید انگار همه انسان ها فقط 2 دسته هستن یا متحجر و حجری هستن یا زناکار انگار حد وسطی وجود نداره.
منم آدم پاک و با شخصیتی نیستم اما انقدر وجدان دارم از کارهای بدم دفاع نکنم. نگم چون خودم فساد اخلاقی دارم پس اونی که نداره متحجره و این حرفها. تو ایران هم به دختری که باکره نیست میگن دیگه زن شده و به پسرها هم چون علائمی ندارن بعد از یه سنی میگن مرد شده این دیگه ناله کردن و توهین و جو سازی داره؟ سر اقتصاد و مسائل مهم ناله کنید قابل قبوله اما امروز تو جامعه سر هر موضوعی همه دارن ناله میکنن حال مارو هم بد میکنن بعد میگن جامعه نشاط نداره همه عصبانی هستن.

• Like

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
نمیخوام طرف یه گروه بگیرم اینوری یا اونوری
ولی خیلی بده انقد از دونستن خودتون مطمئنید و جایی برا بحث نمیذارید
یه سوال تو این تاپیک مطرح شده و حالت سالمش اینه بیای بگی خب نظر من اینه
پستای دیگه ام بخونم ببینم فاکتورای دیگه چی میتونن باشن
ولی چیزی که میبینیم خیلیا میان میگن جواب اینه: ___ والسلام، همه شما ام که بحث میکنید اوشکول و نفهمید، خدافس :D
و این درباره سوالی هست که بشدت مبهم هست و جز مسائل طبیعت/تربیت که خود صاحب نظرام نمیتونن نظر قطعی بدن،
ولی اینجا یه سری جواب قطعی دارن گویا.

• Like

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
شما هم آزادی هر کاری دلت میخواد بکنی و هر چی دلت میخواد بگی ، اما من سعی میکنم از این به بعد از کلمه خانم استفاده کنم نه خانوم تا کسی ناراحت نشه

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,757
نام
مراد حلیمی
حالا نمیگم همه این موارد ولی مطمئن باش یه بخش از همه اینهایی که گفتی صرفا کلیشه های جنسی هست که از طریق جامعه و سیستم در طی سالیان طولانی به ماها تحمیل شده ولی الزاما خواسته واقعی انسانها نیستش.
صددرصد کلیشه هایی که برخاسته از فرهنگ و سنن و نگرش و .... هست تاثیر داره ولی نمیشه گفت اگر کلیشه ها هم نبودن یا جور دیگه ای بودن خیلی از این موارد باز هم اینطوری نبودن(یعنی باید یه تحقیق درست و حسابی بشه و با قاطعیت کسی نمیتونه بگه)

برخی چیزها واقعا در بین دو جنس فرق میکنه که من برخیشو مثال زدم (که برای بعضیشون واقعا کلیشه ای هم نبوده و حتی از زمان انسانهای اولیه هم که هنوز جامعه کلیشه سازی نکرده بود وجود داشت)

+

کلا من دلیل زدن این تاپیک رو اینطوری میبینم که انگار اگر در جهان کلیشه ای نبود مونث و مذکر همه علایق و امیال و خواسته هاشون عین هم میشد که این اصلا امکان نداره.....اره کمی شاید نزدیک هم میشد و با کلیشه های دیگه تفاوتهایی تو چینش کنونی علایق بین دو جنس بوجود می اومد ولی واقعا این دوجنس تفاوتهای ذاتی دارن که همشم به کلیشه ها برنمی گرده

تفاوت در علایق لزوما مشکل نیس که بشینیم بررسیش کنیم و به زمین و زمان گیر بدیم و مقصر پیدا کنیم

.

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,243
صددرصد کلیشه هایی که برخاسته از فرهنگ و سنن و نگرش و .... هست تاثیر داره ولی نمیشه گفت اگر کلیشه ها هم نبودن یا جور دیگه ای بودن خیلی از این موارد باز هم اینطوری نبودن(یعنی باید یه تحقیق درست و حسابی بشه و با قاطعیت کسی نمیتونه بگه)

برخی چیزها واقعا در بین دو جنس فرق میکنه که من برخیشو مثال زدم (که برای بعضیشون واقعا کلیشه ای هم نبوده و حتی از میلیون ها سال قبل و زمان انسانهای اولیه هم که هنوز جامعه کلیشه سازی نکرده بود وجود داشت)

+

کلا من دلیل زدن این تاپیک رو اینطوری میبینم که انگار اگر در جهان کلیشه ای نبود مونث و مذکر همه علایق و امیال و خواسته هاشون عین هم میشد که این اصلا امکان نداره.....اره کمی شاید نزدیک هم میشد و با کلیشه های دیگه تفاوتهایی تو چینش کنونی علایق بین دو جنس بوجود می اومد ولی واقعا این دوجنس تفاوتهای ذاتی دارن که همشم به کلیشه ها برنمی گرده

تفاوت در علایق لزوما مشکل نیس که بشینیم بررسیش کنیم و به زمین و زمان گیر بدیم و مقصر پیدا کنیم

.
قطعا بین هر دو جنس تفاوتهای مهمی هستش و هر کی فکر کنه کاملا برابریم بنظرم ابلهه:D منتها میگم یه سری از این تفاوتها ریشه ساختگی و تحمیلی داره. منم واقعا محقق نیستم و نمیتونم همشون رو ریشه یابی کنم برا همین گفتم یه بخشی از مواردی که گفتی میتونه کلیشه های ساختگی باشه

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
به خاطر اینکه از اول این ذهنیت به وجود اومده که گیم برای پسر ها ساخته شده درست مثل ورزش فوتبال که الان شاهد ظهور تیم های بانوان هستیم و دیگه فوتبال به مرد ها تعلق نداره . اگر توجه کنید حتی در ویدیو های تبلیغاتی هم سعی شده تا دختر ها رو هدف قرار بده و دیگه تو تبلیغات شاهد دو تا پسر بچه نیستیم که از بازی با کنسول لذت میبرن . در اینده شاهد گیمر های بیشتری از بانوان خواهیم بود .

چون کلیشه ها از قبل تو جامعه هستن
مثلا تو خود کنسول ها از اسم هایی استفاده شد و لا رابطه غیر مستقیم با مرد ها داشتن
مثلا کنسول gameboy
یا طرفدارا دو آتیشه یه کنسول یا گیم میگفتن fanboy
یا pepsiman
همش گفته شده boy یعنی پسر و مرد

البته فیزیولوژیک مرد و زن فرق داره مردا دوست دارن پیش هم بشینن تو خونه بگن بخندن و fifa بزنن
و خانوما بیشتر دوست دارن با دوستاشون برن گردش و ...

• Like
Reactions: residen and rosgod

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر