پی گیری طرح شکایت از ISP ها به علت عدم رعایت قانون عدم محدودیت اینترنت.

با توجه به اندک آشنایی که با زیر ساختها دارم
میتونم بگم که Ping به شدت با این کلمه در ارتباطه
به شدت

واقعا خنده داره
نه؟

---------- نوشته در 05:59 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:56 PM ارسال شده بود ----------

البته منظور شما اینه که پینگ ها بالا رفته دیگه ؟
در ضمن اگه اینجا شب خوابیدی و صبح پا شدی دیدی google رو ***** کردن ( تمثیل کار عجیب )
نباید تعجب کنی .
یه پینگ خراب شدن که ارزش این حرفا رو نداره :))
پینگ به چند عامل بستگی داره : 1 - فاصله 2 - روتینگ (خطوط عبور اطلاعات اینترنت ) 3 - پهنای باند ISP که از مهمترین عوامل هست !!! *****ینگ در بدترین شرایط 5 الی 15 میلی ثانیه روی پینگ تاثیر میزاره ! پینگ سیگنال :x با سرور آمریکا و اروپا 90 هست ! یعنی اینترنت اون از *****ینگ عبور نمیکنه ؟؟؟ روتینگ که فعلا در ایران در سطح متوسط هست ! یعنی با بهترین روتینگ پینگتون با 4.2.2.4 دیگه زیر 110 یا 120 میلی ثانیه نمیاد ! اگه میخواین ببینین روتینگ داخلیتون مشکل داره یا نه دستور زیر رو در CMD اجرا کنید : tracert 4.2.2.4 ! leg hdk : lk jh ] من روتینگم بد نیست ! تا IP هشتمی که IP های داخلی بودن پینگم زیر 100 بود ولی هشتمی به بعد که میخوره به سرور های خارجی میپکه که اینجا با فیبر نوری اطلاعات منتقل میشن و سرور های خارجی بهترین کیفیت ممکن رو دارن که به این نتیجه میرسیم پهنای باند (بین المللی) کم اومده و دیگه روتینگ تاثیری نداره ! البته تا دیروز من روتینگم نابود بود ! به IP هشتمی که میرسیدم پینگم میشد 250 ! دوستان پینگ فعلان مربوط میشه به پهنای بند ISP ها ! اگه اینترنت ها نامحدود بشن دیگه پهنای بند واقعی به همه کاربر ها میرسه ! دیگه هیچ جا نمیاد 128 کیلو بیت رو 2 مگ ببندند که اینجوری بشه ! البته برای رقابت هم که باشه میان بیشتر کنن مثلا 128 رو 256 یا حد اکثر 384 ببندند که دیگه اگه یارو عقده ای باشه و بخواد نون بقیه رو هم سنگ کنه دیگه حد اکثر میاد 512 میبنده که یک چهارم 2 مگ هست ! اینجوری اگه روتینگتون مشکلی نداشته باشه یعنی با IP های داخلی زیر 100 باشه که ماله من به دلایلی بالای 50 و زیر 100 هست ! به طور طبیعی من پینگ خوبی با داخل ندارم نسبت به بقیه ! تو سرور کال اف ایران پینگ بچه ها بین 30 تا 100 هست و من 130 ! یعنی اگه با IP های داخلی 90 میگیرم 90 درصد بچه ها بین 20 تا 60 میگیرند ! تا اینجا که خوب بوده ! اگه همه جا نامحدود بشه که پهنای باند یکمیش خالی میشه (الان تا خرخره پره به خدا اگه پهنای باند اورکلاک میشد اینا میترکوندنش) ! با خالی شدن پهنای باند بین المللی اگه پینگ ما IP های داخلی متوسط 50 باشه با IP های خارجی 50 میلی ثانیه (زیاده زیادش) بیشتر هست ! این یعنی اینکه پینگ نتوسط هر ایرانی میشه 100 ! و این یعنی LOL !
نقل قول از سیگنال :
امیدوارم همین طور باشه! ;;):d .... اینم دو تا تست دیگه:

فرانسه:

1454993721.png

آمریکا:

1454992832.png

میتونی توی زمان پینگ باهام رقابت کنی و رو دستم را بیاری؟! :d
اینم لینک یکی از پست هاش : http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=32235&p=1576605&highlight=#post1576605 ! دیدین ربطی به *****ینک نداره ! روتینگ هم زیاد موثر نیست ! آقای سیگنال اگه اشتباه نکنم 128 داره ! نگا کنید سرعتش چقدره ! اگه نامحدود بکنن ISP ها ما دقیقا میشیم مثل سیگنال جان ! سرعت که کم باشه پهنای باند اضافه شرکت بیشتر میشه و پهنای باند بین المللی هم آزاد میشه و پینگ تایم تا میزان قابل توجهی (الان متوسط پینگ همه 250 هست بعد میشه 100 ) یعنی به طور متوسط 150 میلی ثانیه پینگ کمتر میشه !
یادم رفت بگم : فعلا در شرایط فعلی مشکل ما نه فاصله هست و نه روتینگ ! تنها مشکل ما همون پهنای باند هست که با مثالی که از آقای سیگنال زدم همه متوجه شدید ! حالا اگه همه مثل سیگنال جان بودیم و میگفتیم یارو تو خارج پینگش بافلان سرور 20 هست ! چرا ماله ما نیست ؟ اینجا میگیم که فاصله زیاده و روتینگ با بعضی جاها مشکل داره ! اینم بگم روتینگ با فاصله رابطه ی مستقیمی داره ! هر چی روتینگ بهتر فاصله کمتر ! روتینگ مثل جاده میمونه برای ماشین ! هر چی مستقیم تر فاصله کمتر !

آخرین ویرایش:
فعلا که هیچ تغییری تو Isp های شاتل و داتک و پارس انلاین نیست فعلا !!
از داتک کسی زنگ زده گزارش بده ؟

این تعرفه خود مخابرات که خودش نامحدود داره کسی اطلاع داره چطوریه ؟ برای بازی خوبه پینگش ؟
مثلا 128 فکر کنم همین 10 تومن میده.
سلام
دوست من 128 مخابرات داره نا محدود پینگش شب و روز 160 است ولی شاید برا همه اینطوری نباشه ولی مطمیا باشید که مثل این شرکتا شبا حداقل بخاطر اینکه همه استفاده میکنن پینگ رو 500 اینا نمیاد همیشه یه جوره

• Like
Reactions: MN Prince
سلام
دوست من 128 مخابرات داره نا محدود پینگش شب و روز 160 است ولی شاید برا همه اینطوری نباشه ولی مطمیا باشید که مثل این شرکتا شبا حداقل بخاطر اینکه همه استفاده میکنن پینگ رو 500 اینا نمیاد همیشه یه جوره
بعضی جاها که کلا نامحدود میدن پینگشون ثابت هست !

سلام

خوب من هم اینترنتم شـــــــــــــــــــــــاتل هست :
چند تا نکته رو در مورد شاتل بگم :

1- اولا که شاتل کیفیتش نصبت به بقیه isp ها تقریبا خوب تره . اما گاهی قاطی میکنن . من که خونمون نزدیک مخابرات منمطقه هست سرعتم خوبه و اصلا مشکلی ندارم . روزها که اصلا از 65 تا 70 پایین تر نمیاد و شبها هم که تا 2 سا 3 مشکل درام تقریبا و از اون موقع تا صبح با 65 تا 70 دانلود دارم . سرعتم هم 512 هست .

2- اما شاتل اذیت هم میکنه . مثلا میبینه که شما هر شب دانلود در حد 2 گیگ داری ( یه دفعه 1 یا 2 شب اذیت میکنه و سرعت رو دستکاری میکنه ) . مشکلش فقط همینه . پینگش هم که خوبه . مثلا بهترین پینک من تا الان 230 بوده که ( برای ایران با این شرایطش خوبه به نظرم ) و بدترین اون هم 1800 بوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در مورد این دوستمو : مسعود :

ببین پیشنهاد میکنم برای اینکه کارت به سر انجام برسه تو امام فروم های کامپیوتری ایران این کار رو انجام بدی . هر کسی دیگه ای هم که عضو هست این پست مسعود رو تو همین صفحه اول برداره و اونجا کپی کنه تا یه چیزی مثل یه جنبش راه بی افته و همه زنگ بزنن سازمان مقررات رادیویی تا فشار بیاره به این isp ها .

اما یه چیز رو نفهمیدم . دیدم تو برخی از پست ها بعضی ها نشوته بودن اینترنت 1 گیگ دارم !!!!!!!!!!!!!!!! یعنی چی 1 گیگ ؟؟؟

یعنی مثلا 900 مگ هم بالاتر ؟؟؟؟؟؟؟؟ طرف 10 مگ بایت داره داره میره فضا باهاش اون وقت 1 گیگ یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خود مراکز isp ( مدیرانشون ) برای خودشون تا جایی که میدونم و دیدم بین 10 تا 20 مگ فقط برای خودشون دارن ( حالا بقیه خطی که تو بقیه جاهای شرکت شیر هست کاری ندارم ) ، اونوقت طرف میگه 1 گیگ اینترنت دارم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کسی میتونه در این مورد ما رو ملطفت :d کنه ؟؟؟؟ یا مثلا بگه از کجا یا چه طوری میشه بگیریم ؟؟

http://www.hesabgar.net/
این ISP تو کرمانشاه نامحدود کرده .
2 . نسبت اشتراک 1 به 10 می باشد .

دوست عزیز شرکت حسابگر که خیلی وقته این نوع اشتراک ها رو میده(که معروفه به مخابراتی)و هیچ ربطی به این جریان ها نداره.

خودم کرمانشاه هستم و از همین میگیرم

مسعود میدونه تو همه سایت های دیگه هم زده همون اول !
بعد کی گفت 1 گیگ ؟! اون 1 گیگ رو کره جنوبی و ... دارن . 1 گیگ تو ایران مثل رویاست !!! . الان تو ایران هرکی 10 مگ داشته باشه که سهله با 5 و 2 مگ هم میرن فضا رفقا !!

بقول یکی از بچه ها تا دقیقه ی اخر محدود میمونه این سرویسا
گندشون بزنن
ممکنه نامحدود نشه؟
امکان هرچی اینجا هست !! هرکاری بخوان میتونن بکنن !
ولی احتمالش کمه . نا محدود کن ولی قیمت ها متواوت ولی مخابراط با همین قیمت ها . چون اگه خوب نکنن مردم میرن سراق چمدون ! وگرنه همیچین کاری نمیکردن !

• Like
Reactions: Soap McTavish
قسمت مهم قضیه را نفهمیدم!چرا یک شرکت برا رقابت وقتی دیگه محدودیتی نیست که از ما پول اضافه بگیرن باید سرعت بیشتر از قرارداد بده؟ یعنی این سرعت بیشتر هزینه بیشتر براشون نداره؟ممکن نیست دست به یکی کنن سرعت را بالا نبرن یا پول خیلی بیشتر بگیرن؟و زمانی که محدودیت سرعت 128 بشه 512 باز هم روندی که شما گفتی ادامه پیدا میکنه؟

قسمت مهم قضیه را نفهمیدم!چرا یک شرکت برا رقابت وقتی دیگه محدودیتی نیست که از ما پول اضافه بگیرن باید سرعت بیشتر از قرارداد بده؟ یعنی این سرعت بیشتر هزینه بیشتر براشون نداره؟ممکن نیست دست به یکی کنن سرعت را بالا نبرن یا پول خیلی بیشتر بگیرن؟و زمانی که محدودیت سرعت 128 بشه 512 باز هم روندی که شما گفتی ادامه پیدا میکنه؟
این طرح اجرا هم بشه بازم بارشون سود هست ولی در حال حاظر این سود خیلی خیلی زیاده
سرعت برای جمع کردن مشتری زیاد میکنن اونم نه در حد اینکه 128 را اندازه 512 ببندن مثلا مخابرات بجای 128 رو 160 میبنده حالا برای شروع شرکتا باید 128 را روی 200 ببندن تا مشتری جزب کنن

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or