پیشرفتهای گرافیکی God of War III نسبت به نسخه های اول و دوم

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
این مقاله چند وقت پیش در یکی از لینکهای N4G بودش که همینطوری ترجمه ش کردم و دیدم بد نیست که اینجا هم قرارش بدم...در مورد تفاوت گرافیکی بین دو نسخه ی دوم و سوم هستش...

اگه چند ماه گذشته توی غار زندگی میکردین و یا کلا از صنعت بازی به دور هستین (!) احتمالا نباید خبری از تریلر جدید God of War III داشته باشین که ماه پیش بیرون اومد و بعد از کرک و پر کردن تریلرهای دیگر خودش رو در مرکز توجهات قرار داد !

GOW نام سری ساخته شده توسط استودیوی Santa Monica ی سونی هستش که میشه ادعا کرد که تونسته سبک اکشن رو یک قدم نه ده قدم به سمت جلو ببره...دو قسمت اول بازی بر روی کنسول نسل قبل سونی یعنی PlayStation 2 ساخته شده و با ارائه ی PS3 همه منتظر بودن تا قسمت بعدی رو بر روی این کنسول ببینن و بعد از 2 سال طاقت فرسا، تیم خبره ی سازنده ی بازی با نشون دادن تریلری کرک و پر کننده از بازی که با موتور خود بازی بصورت Real-Time رندر شده بود، همه رو به حیرت انداخت !

تریلر بازی رو باید واقعا دید و اگه فقط عکسهاش رو ببینین متوجه قدرت گرافیکی و حجم اکشن هالیوودی بازی نمیشین ! ولی این مقاله برای اینکه در ایران که پهنای باندش مفت نمی ارزه نوشته میشه برای همین تمرکزش رو میگذاره روی یک سری از تفاوتهای گرافیکی بازی بر روی PS2 و نسخه ی جدیدش بر روی PS3 !

شروع میکنیم : (عکسهای سمت چپ برای PS2 و عکسهای سمت راست برای قسمت سوم بر روی PS3 هستند)

BC1-image01.jpg

همونطوری که در این عکس میبینین بر روی زنجیرهای بسته شده روی دست Kratos اینبار بر خلاف گذشته از افکت ذرات استفاده شده...این افکت میتونه هم سایه ایجاد کنه و هم نسبت به نور و به خصوص نورهایی که مبداء شون تکنولوژی HDR هستش عکس العمل نشون بده.
در نسل قبل این افکت شامل یک انیمیشن از پیش رندر شده ی Sprite Based بودش که همیشه و با هر ضربه تکرار میشد...یک روند تکراری و بی کیفیت...

BC1-image02.jpg

سیستم جدیدی به نام سیستم پوستی در این قسمت پیاده سازی شده که باعث میشه ضربات شما بر روی بدن دشمنان اثر بگذاره...این اثر میتونه شامل زخمهای عمیق و یا حتی بیرون ریختن امعاء و احشاء دشمنان با ضربه های شما باشه...در قسمت قبل سیستم پوستی یک سیستم بافت معمولی بودش که با Mesh Clipping بر روی بدن سایکلاپس ها و دیگر دشمنان اعمال میشد.

BC1-image03.jpg

بافتها در این قسمت پرش عظیمی داشتند...کارت گرافیک PS2 فقط 32 مگابایت قدرت ذخیره داشتش که در مقابل قدرت +256 مگابایتی کنسول PS3 حرفی برای گفتن نداره...شما میتونین در نسخه ی PS3 حتی برجستگی های روی پوست رو هم تشخیص بدین...و این به معنی انیمیشنهایی میشه که مثلا درشون کریتوس از نزدیک غولها و دیگر دشمنان رو با زاویه ی دوربین بینهایت عالی نابود میکنه و همه چی در کیفیت بالا صورت میگیره و دهانها رو کف میندازه !

BC1-image04.jpg

سیستم انیمیشن بازی پیشرفت واقعا قابل توجهی کرده به صورتی که در دموی ارائه شده در نسخه ی سوم کریتوس یک سری حرکات خیلی خفن انجام میده و بعد از بالا رفتن از سایکلاپس با ترفند همیشگیش میزنه و چشماش رو از حدقه در میاره ! این حرکت در نسخه ی قبلی شامل چند انیمیشن از پیش تعریف شده ی کوتاه بودش...

BC1-image05.jpg

بازی از سیستم حجمی خون استفاده میکنه و استفاده از Particle ها برای قطرات خون یک معنی خیلی خوب داره : اینکه قطرات خون نسبت به نور واکنش نشون میدن و میتونن بدرخشن و یا تیره بشن و یا حتی نوعشون رو با نزدیک شدن به نور به نمایش بگذارند...حتی به خاطر اینکه قطرات خون جزو کلاس ذرات هستند، این قطرات به هنگام پاشیدن دارای فیزیک اختصاصی و سایه پردازی پیشرفته خواهند بود...

این افکت در نسل پیش شامل افکت ذرات حالت پایه بود بدین معنی که خونها مثل بازی Tekken فقط یک لحظه معلوم میشدن و مثل اسپری بودن و بعدش غیب میشدند ! نه زمین میریختن و نه به جایی میچسبیدن ! فقط ظاهر و بعدش غیب میشدن !

این فقط یه خلاصه در مورد تکنولوژیهای گرافیکی استفاده شده در قسمت سوم بازی بودش و برای توضیح کامل این تکنولوژیهای یک مقاله ی گنده (این هوا !) لازمه که فعلا نه وقتش هست و نه انرژیش !

موفق باشید !

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
همون جور که معلومه گرافیک بازی هنوز خیلی کار داره و الان مقایسه این بازی با هر بازیه دیگه ای(دیگه خوداییش مقایسه با PS2 خیلی جالب بود) کار اشتباهیه.
ولی امیدوارم که حداقل قرار باشه که گرافیک از این بالا تر بره چون واقعا این گرافیک در حد اسم و رسم God of War نیست حالا هر چقدر هم می خواد از نظر فنی پیشرفته باشه

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
بنظر من تا زمانی که بیاد اگر کلا گرافیکش نصبت به ابن عکسها 4برابر نشه هیچ فرقی با نسخه ps2 نکرده .
چون من الان فرقی نمیبینم.
یعنی شما الان بین نسخه 2 و 3 فرقی نمیبینید :D چه جالب :D تازه اگر 4 برابر دیگه بشه با PS3 فرقی نکرده عجب !
اونایی که باید بخرن میخرن نگران نباش :D
در ضمن : نصبت نه نسبت :smile:

آخرین ویرایش:

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
خدا رو شکر هنوز به اون صورت بحث‌های الکی این تاپیک رو ویران نکردن!
امیدوارم برخی ه بیشتر رو پست‌هاشون فکر کنن.
دوست عزی
silent_hill54 شما هم بهتره با دقت پست اول رو مطالعه کنید چون جواب شما در اون داده شده و نیازی به ادامه دادن این بحث نیست. ضمنا دوستان میتونید مطمئن باشید بعد از انتشار بازی با یکی از زیباترین گرافیک‌های این نسل روبرو خواهید شد. این حرف منه تنها نیست. مستدل هم هست. کافیه تا اون موقع جای بحث‌های بیهوده کمی صبر کنید. (کس خاصی مد نظرم نیست)
ضمنا برای اون‌هایی که کاربر Nemesis رو نمیشناسن باید بگم که زحمت ترجمه این نوشته به عهده Nemesis عزیز یعنی مهدی حاجی اسماعیلی نویسنده خوب مجله بازیرایانه بوده که جا داره دوباره از ایشون بابت پست‌های خوب و مفیدش تشکر کنم. (نمونه کارهاشونو میتونید تو تاپیک سایلنت هیل مطالعه کنید که بسیار هم کامل هستش)
دست آخر میتونم فقط بگم صبر کنید. صبر... .

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
با اظهار شرمندگی از دوستان...حسابی ما رو شرمنده کردن بخصوص صادق عزیز

دیدم یه توضیحی در مورد تکنولوژی گرافیکی بازی بد نیست که بدم تا یه کمی قضایا روشنتر بشه...

سازندگان بازی د حال بحث با سونی سر استفاده از تکنولوژی جدید سونی برای نورپردازی و استفاده از Deffered Shading هستن...این نوع Shader همونی هستش که در Killzone 2 و InFamous استفاده میشه و کمک میکنه که در یک صحنه بتونین بیش از 100 منبع نوری قرار بدین و جالب اینجاست که این منابع دارای مختصاب مربوط به خودشون مثل افکتهای نوری، سایه پردازی و تاثیرگذاری به صورت HDR هستن...

مطمئنا بازیهایی رو دیدین که درشون یه عالمه منبع نور هستش ولی با وجود این منابع نور زیاد سایه پردازی درستی صورت نگرفته و فقط یک و یا دو تا از این منابع سایه دارن که مثال بارزش بازی Gears of War چه قسمت اول و چه قسمت دوم هستش...

مشکل اینجاست که سخت افزارهای نسل حاضر و حتی نسل بعد با الگوریتمهای نورپردازی نسل فعلی (به جز Deffered Shading) قدرت محاسبه ی پردازش مربوط به منابع نور بیشتر از 6 تا رو ندارن (اگر بخواهیم که در صحنه ی بازی یه عالمه جزئیات دیگر هم قرار دهیم مثل Gears of War) ولی به لطف دیفرد شیدینگ این امر ممکن میشه و روی رئالیسم تاثیر زیادی داره...

یه موضوع دیگه که در متن هم بهش اشاره شد، بافتهای بازی هستش که قابلیت تغییر حالت و جدا شدن دارن...تکنولوژی ZipperTech اسم تکنولوژی جدیدی هستش که برای این بازی ابداع شده و اصولا مخصوص تکه پاره کردن بدن و بالطبعش بافتهای آبجکتها هستش که تاثیر خوبی (!) دارن و یاشار عاشق این جور چیزاست !

یه موضوع دیگه انیمیشنهای کریتوس هستش که به 11 هزار تا رسیدن و این موضوع در مقایسه با بازیهای دیگر خیلی جالبه ‍! برای اینکه در بازی ایی مثل Assassin's Creed که شامل یه عالمه حرکات آکروباتیک و نرم بودش حدود 13000 انیمیشن توسط UbiSoft Montreal برای الطیر بهینه شده بود ولی در God of War III که اصولا کریتوس انیمیشنهای خیلی زیادی (در مقایسه با الطیر) نداره این رقم بسیار قابل توجه هستش...کسانی که Killzone 2 رو بازی کردن میدونن که انیمیشن در ایجاد رئالیسم چه تاثیر خفنی داره !

یه موضوع قابل اشاره ی دیگ نورپردازی از زاویه ی نزدیک بر روی کریتوس و اطرافش هستش...Bladed of Athena که هنوز در دستان کریتوس هستن به هنگام استفاده میدرخشن و همین نورپردازی اونها هم دارای تاثیر هستش بطوریکه با هر ضربه ایی، نوری حاصل میشه و این نور روی اطرافش تاثیر میگذاره و این تاثیر خیلی مهمه...
بعضی هاتون با برنامه نویسی گرافیکی آشنا هستین میدونین که شاید بشه گفت که نورپردازی مهمترین عنصر ایجاد رئالیسم در CG ها هستش و سیستم HDR استفاده شده در God of War III که بغیر از خود کریتوس، پوست بدنش و ابزارش، روی کاراکترهای اطراف و Terrain ها هم تاثیر میگذاره به خوبی میتونه به این رئالیسم اضافه کنه...

از طراحی کاراکتر فوق العاده ی بازی که بگذریم (سیستم پردازش عضلات بازی یکی از اون Never Before Seen ها هستش که باید توی عکسها و تریلر بازی بهش توجه کنین تا متوجه عمقش بشین !) موضوع دیگه طراحی مراحل و و جود تایتانها هستش...

مطمئنا یکی از عکسهای بازی رو دیدن که یکی از تایتانها شاهد مبارزه ی شما با یه مشت Undead Skeleton هستش...بزرگی و عظمت این تایتان قابل تحسین هستش ولی در قسمت دوم و در مرحله ی اول هم شاهد کاراکترهای بسیار بزرگ بودیم...چیزی که این تایتان رو متفاوت با بقیه میکنه، میزان جزئیات و Mapping ها بسیاری هستش که درش استفاده شده...از Normal Mapping برای کم کردن تعداد Polygon هاش گرفته تا Parallax Mapping برای ایجاد ناهمواریها در سطح پوستش که غول جزیره ی Rhode در قسمت دوم فاقد هر دو تای اینها بود !

یه موضوع قابل بحث دیگه ابرها و Particle های بازی هستش که توصیه میکنم بهشون توجه کنین...میتونه پاشیدن و چسبیدن خون باشه و یا نگاهی به ابرهای بازی در هنگامیکه گایا داره حرکت میکنه و کریتوس پشت یه Cyclops چسبیده و داره زرت و زرت کتکش میزنه و وقتی که زمین کج میشه، در آسمون و در بین ابرها صاعقه ایی زده میشه که واقعا تحسین برانگیز هستش...

در کل طراحی مراحل بازی و SkyBoxش واقعا بزرگتر و فراتر از هر بازی ایی که تا بحال دیدیم (در واقع هر بازی سوم شخص اکشنی که تا بحال دیدیم) هستش و بد نیست که همگی ما یک دفعه ی دیگر تریلر بازی رو با توجه به جزئیات گرافیکی نگاه کنیم...

GameTrailers یک نسخه از تریلر رو با مشخصه ی Pop Block خودش عرضه کرده و هر جایی که لازم باشه دمو رو نگه میداره و درباره ش توضیح میده...بد نیست که نگاهی به اون بندازین...

توضیحهایی مثل اینکه کاراکتر کریتوس در قسمت سوم بیش از 20 هزار polygon داره و یا توضیح در مورد اینکه تریلر برای ESRB سانسور شده و محتوای بازی بسیار Mature تر و خشن تر از داخل تریلر هستش و اینکه حتی خون هم بهمراه امعاء و احشا در بازی سانسور شده موضوعات جالبی هستند که فکر کنم قبلا هم در بازی سنتر در موردشون بحث شده باشه...

امیدوارم این اطلاعات تونسته باشن کمکی هر چند کوچک به دوستان کرده باشن...

موفق باشید

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
محمد عزیز ممنون از مطالبت. همچنین ممنون از اشاره به Pop Block ! الآن رفتم دانلودش کردم واقعآ جالب بود.
بعضی از چیزهایی که توی این ویدئو نمایش داده میشه رو شاید تا حالا نمیدونستین :

1. این تریلر معروفی که همگی دیدیم , به خاطر درجه بندی ESRB تعدیل شده و خشونت بازی اصلی به مراتب بیشتر از این تریلر هست.

2. همه چیز در این تریلر به وسیله انجین بازی رندر شده و نمایی کلی از بازی رو نشون میده.

3. Kratos با Blades Of Athena برگشته و البته این بار حرکات جدیدی هم در بازی وجود خواهد داشت.

4. اینجا دیگه اوج توجه به جزییات رو توی بازی میبینیم ! زخمی که در God Of War II به وسیله Blade Of Olympus روی شکم Kratos به وجود اومد رو توی God Of War III هم خواهیم دید !

5. حتی با وجود سانــسورهایی که توی این تریلر وجود داره , باز هم میشه خشونت همیشگی سری GOW رو دید.

6. سنتورها (Centaurs) فرماندهان میدان های نبرد هستند و حضور اونها در ابتدای خط نبرد باعث سخت تر شدن نبردها و قدرتمند تر شدن دشمنان میشه.

7. این ضربه ای که کار Centaur رو تموم کرده در نسخه نهایی وحشیانه تر و خونین تر هست و به لطف سیستم Zippertech دل و روده دشمن بیرون میریزه !

8. Undead Soldier ها به وسیله شکنجه و زخمی کردن Cyclops ها از اونها کار میکشن.

9. بازی توانایی پردازش 50 دشمن رو در یک صحنه داره.

10. خود Kratos از 20000 تا چند ضلعی (Polygon) تشکیل شده که حدودآ 4 برابر GOW II هست.

11. Kratos توانایی های جدیدی بدست آورده. مثلآ میتونه از دشمن خودش به عنوان Battering Ram (به معنی دژکوب , میشه گفت یه نوع سپر برای حمله به وسط دشمن) استفاده کنه.

12. صحنه هایی در بازی وجود داره که به وسیله ده ها دشمن محاصره میشین.

13. ولی دشمن ها هرچقدر هم زیاد باشن , نمیتونن جلوی فردی مثل Kratos رو بگیرن !

14. اسلحه جدیدی به نام Cestus در بازی وجود داره. همین طور میشه به طور همزمان و Real-Time اسلحه ها رو عوض کرد.

15. این اسلحه سنگین و قدرتمند میتونه موانع رو خیلی راحت از بین ببره.

16. Kratos میتونه روی دوش Cyclops ها بپره و اونها رو وادار به حمله به دشمن های نزدیک بکنه.

17. تکون خوردن های زمین بدون دلیل نیست !

18. در این صحنه یکی از قسمت های Harpy سانــسور شده که در نسخه نهایی این طوری نیست !

19. مراحل عظیم و در عین حال متحرک بازی , تعریف جدیدی رو برای اندازه محیط ها ارائه میکنن.

20. Kratos در حال رسیدن به قله کوه المپ (Olympus) هست تا انتقام خودش رو از خدایان بگیره.

این نکته رو در نظر داشته باشین که این عکسها رو از نسخه SD تریلر گرفتم و کیفیت تریلر HD به مراتب بالاتره ! به خاطر تنگی وقت نتونستم HD رو دانلود کنم :D

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
خیلی ممنون از توضیحات آقای حاجی اسماعیلی و آریا عزیز . استفاده کردیم.
اینطور که معلومه بازی نوآوری ها و پیشرفتهای زیادی داره

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
به نظر من این بازی دنیای گیم رو کنفه یکون می کنه.قووووووووووول میدم.واقعا سری GOD OF WAR میتونه به عنوان یه مرجع واسه بازی سازها باشه.:love:به شدت منتظرم.

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
ممنون از دوستان بابت اطلاعات بسیار خوبشون.
ضمنا من عادت به بزرگنمایی کار کسی ندارم. اینکه کسی مثل مهدی و یا آریای عزیز انقدر خوب و مفید پست میدن حقیقتی هستش که بارها ثابت شده و من به شخصه خیلی ازش استفاده کردم.
مهدی اشاره خوبی به جزئیات و نورپردازی داشتی خصوصا جزئیات واقعا شگفت‌انگیز تایتان‌ها. من موندم چطور برخی از دوستان میتونن همین گرافیک فعلی رو که جای پیشرفت هم داره رو با گرافیک نسخه دوم مقایسه کنن و تقریبا برابر بدونن؟! در کل همینکه به جای بسیاری از افکت‌های تخت و Fake قبلی از نمونه‌های همزمان و realistic استفاده شده خودش کلی پیشرفت محسوب میشه. فکر میکنم برای دید دوستانی که سطحی به گرافیک نگاه میکنن فقط جای استفاده فله‌ای از شیدرها و افکت‌های براق خالیه!!!‌(با عرض معذرت که اینطور رک نوشتم و ضمنا کس خاصی مد نظرم نبود)
آریا بابت توضیحات و عکس‌ها واقعا دستت درد نکنه. فکر میکنم این‌ها شواهد خوبی برای تائید پست‌های مفید مهدی باشن. فقط یکم دقت میخواد... .

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
GOW همیشه بازیه خوب و خفنی بوده این قسمتشم صد در صد همینطور میشه ولی من نمیدونم چه علاقه ای وجود داره که اون تریلر بازی رو خفن نشون بدن اگر 100 صفحه دیگه ام راجب اون تریلر چیز میز بنویسن که فلان بوده و چنان بوده باز اگر گرافیک بازی اون باشه هنوز خیلی باید روش کار کنن.
مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید.

ricosev

کاربر سایت
Mar 17, 2009
571
جالب اینجاست که این منابع دارای مختصاب مربوط به خودشون مثل افکتهای نوری، سایه پردازی و تاثیرگذاری به صورت HDR هستن...

این یک مورد خیلی جالبه ... من همون اول که بازیو گرفتم و بازی کردم متوجه شدم تاثیرات نور در منابع مختلف متفاوت هست

مثلا یک منبع نور سایه های خیلی دقیقی ایجاد می کرد و یک منبع سایه هایی متفاوت روی زمین ایجاد می کرد و این تفاوت در مراحل مختلف بازی و در جاهای مختلف واقعا شگفت انگیز بود
چیزی که واقعا نظر منوجلب کرد کنتراست تاریکی و روشنی بود...با این که بازی خیلی تاریک بود ولی مثل بازی های دیگه این تاریکی طوری نبود (( مثل این که یک بخش از صفحه ناپدید بشه)) و تمام محیط های تاریک جلوه واقع گرای فوق العاده ای داشتن

این تکنولوژِی Deffered Shading واقعا فوق العاده اس .... ولی فکر نمی کنم در GOW III استفاده بشه
اگه واقعا تصمیم داشته باشن بازی رو پایان سال منتشر کنن فکر کنم برای پورت بازی بر روی موتور جدید و ادامه مراحل ساخت و البته مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد و با توجه به بزرگی کار یک مقدار دیر شده

واقعا فکر نمی کنم سونی به این دلیل بازی رو عقب بندازه و بیشتر احساس می کنم می خواد یک تعطیلات حسابی برای PS3 بسازه
به هر حال این تکنولوژِی فوق العاده اس و بسیار واقع گرایانه فقط زمان مشخص می کنه چی می شه

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید.
با عرض معذرت دوست عزیز من نمیدونم شما مارو چطور عطار فرض کردی؟! من نه تو سونی کار میکنم و نه چیزی نظیر این. ضمنا اگر هم فن بوی باشم که قطعا نیستم بازم عطار و تعریف الکی به من و باقی دوستان نمیچسبه. این موضوع ضرب المثل دیگه‌ای داره.
در مورد اینکه شما نمیخواید قبول کنید گرافیک این بازی فوق‌العادست و یا توقعتون قد دموی CG کیلزون هستش نظر شخصیتونه و اگر دلیل و استدلالی پشتش ندارید با مطرح کردنش جو رو متشنج نکنید.
ضمنا امید به پیشرفت بیشتر این گرافیک هم قبلا از جانب دوستان مطرح شده که قطعا همینطور هم خواهد بود.
ممنون.
این تکنولوژِی Deffered Shading واقعا فوق العاده اس .... ولی فکر نمی کنم در GOW III استفاده بشه
اگه واقعا تصمیم داشته باشن بازی رو پایان سال منتشر کنن فکر کنم برای پورت بازی بر روی موتور جدید و ادامه مراحل ساخت و البته مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد و با توجه به بزرگی کار یک مقدار دیر شده
یعنی شما هیچ رگه‌ای از Deferred Shading در نورپردازی بازی ندیدید؟! بازتاب‌های همزمان و تاثیر‌پذیری آبجکت‌ها از نورهای متعدد و پویا تو همون تریلر SD هم مشخص بود که قطعا خیلی بیشتر از 6 منبع نوری بودن... .
این تکنیک همونطوری که مهدی عزیز در پست آخرشون نوشتن که فکر میکنم خیلی خونده نشد, قرار هستش در Infamous و GOW III استفاده بشه (شده) و نمونه قبلیش هم روی کنسول PS3, بازی Killzone 2 بود.
در نسخ قبلی GOW, نورپردازی برای اون نسل حرف نداشت ولی در کل در این زمینه علاوه بر استفاده از نهایت قدرت سخت‌افزاری کنسول PS2, از افکت‌های Fake زیادی هم استفاده شده بود و خبری از HDR و حتی Real time Shading به اون معنا نبود. (سایه‌زنی دقیق و تاثیرپذیر از منابع نوری مختلف برای اکثر آبجکت‌ها و کاراکترها)

در زمینه کنتراست هم علاوه بر قدرت انجین بازی در نمایش طیف وسیعی از رنگ‌ها,‌ خود رنگبندی بازی هم بینظیر بود که به هیچوجه حس اعصاب خوردکن تاریکی خیلی از بازی‌های دیگه رو القا نمی‌کرد.
ضمن اینکه برای وارد کردن یک تکنولوژی جدید به انجین بازی خصوصا روی یک سخت افزار مشخص مثل کنسول‌ها, نیازی به بازنویسی کامل انجین یا اون تشبیه عجیبتون راجع به پورت به انجین جدید! نیست.

ricosev

کاربر سایت
Mar 17, 2009
571
ضمن اینکه برای وارد کردن یک تکنولوژی جدید به انجین بازی خصوصا روی یک سخت افزار مشخص مثل کنسول‌ها, نیازی به بازنویسی کامل انجین یا اون تشبیه عجیبتون راجع به پورت به انجین جدید! نیست.

انشاالله .... ولی یک مورد به گفته خودتون در Infamous هم از Deferred Shading استفاده شده
و البته در clear sky و چند بازی دیگه هم از این شیوه استفاده شده اما یک مورد کلی رو جا انداختین در KILLzone تمامی آبجکت ها و کلا تمام انجین بازی Deferred rendering بود
استفاده از تکنیک برای نور پردازی کجا و انجین Deferred rendering کجا !!!!!

یک مورد دیگه منابع نور انجین هایی مثل آنریل( normal render ) حد اقل 30 هست و در بیوشاک حدود 45 بود فکر می کنم که 10 تا از نور پردازی های کلی سایه ایجاد می کرد و بقیه فقط تاثیر مثل نور های رنگی روی اشیاء رو داشتن
در KILLZONE2 تعداد منابع نوری از 200 هم بیشتر بود (توی مجله نوشته بود تا 400 هم می شده بشه!!)که برای من هیچ وقت مشخص نشد از این تعداد توی هر مرحله چند تا پویا و dynamic بود چند تا فقط تاثیر داشتن ؟
ولی اون چیزی که مشخه شیوه کامل رندر کردن انجین KILLZONE2 کاملا با بقیه متفاوت بود

مثل تفاوت بین دو انجین اگر قرار باشه یک چیزی مثل KILLZONE باشه انجین GOD III این تریلر چنین چیزی رو نشون نمی داد اگه فقط قرار باشه مثل Infamous به صورت محدود استفاده کنن می شه همون حرفی که شما زدین

اگه کاملا بخوان شیوه رندر رو تغییر بدن یعنی تغییر انجین و بدون شک پورت یا باز نویسی مجدد انجین

حالا نمی دونم دیگه باید چی بگم !!

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
محمد عزیز ممنون از مطالبت. همچنین ممنون از اشاره به Pop Block ! الآن رفتم دانلودش کردم واقعآ جالب بود.
بعضی از چیزهایی که توی این ویدئو نمایش داده میشه رو شاید تا حالا نمیدونستین :

1. این تریلر معروفی که همگی دیدیم , به خاطر درجه بندی ESRB تعدیل شده و خشونت بازی اصلی به مراتب بیشتر از این تریلر هست.

2. همه چیز در این تریلر به وسیله انجین بازی رندر شده و نمایی کلی از بازی رو نشون میده.

3. Kratos با Blades Of Athena برگشته و البته این بار حرکات جدیدی هم در بازی وجود خواهد داشت.

4. اینجا دیگه اوج توجه به جزییات رو توی بازی میبینیم ! زخمی که در God Of War II به وسیله Blade Of Olympus روی شکم Kratos به وجود اومد رو توی God Of War III هم خواهیم دید !

5. حتی با وجود سانــسورهایی که توی این تریلر وجود داره , باز هم میشه خشونت همیشگی سری GOW رو دید.

6. سنتورها (Centaurs) فرماندهان میدان های نبرد هستند و حضور اونها در ابتدای خط نبرد باعث سخت تر شدن نبردها و قدرتمند تر شدن دشمنان میشه.

7. این ضربه ای که کار Centaur رو تموم کرده در نسخه نهایی وحشیانه تر و خونین تر هست و به لطف سیستم Zippertech دل و روده دشمن بیرون میریزه !

8. Undead Soldier ها به وسیله شکنجه و زخمی کردن Cyclops ها از اونها کار میکشن.

9. بازی توانایی پردازش 50 دشمن رو در یک صحنه داره.

10. خود Kratos از 20000 تا چند ضلعی (Polygon) تشکیل شده که حدودآ 4 برابر GOW II هست.

11. Kratos توانایی های جدیدی بدست آورده. مثلآ میتونه از دشمن خودش به عنوان Battering Ram (به معنی دژکوب , میشه گفت یه نوع سپر برای حمله به وسط دشمن) استفاده کنه.

12. صحنه هایی در بازی وجود داره که به وسیله ده ها دشمن محاصره میشین.

13. ولی دشمن ها هرچقدر هم زیاد باشن , نمیتونن جلوی فردی مثل Kratos رو بگیرن !

14. اسلحه جدیدی به نام Cestus در بازی وجود داره. همین طور میشه به طور همزمان و Real-Time اسلحه ها رو عوض کرد.

15. این اسلحه سنگین و قدرتمند میتونه موانع رو خیلی راحت از بین ببره.

16. Kratos میتونه روی دوش Cyclops ها بپره و اونها رو وادار به حمله به دشمن های نزدیک بکنه.

17. تکون خوردن های زمین بدون دلیل نیست !

18. در این صحنه یکی از قسمت های Harpy سانــسور شده که در نسخه نهایی این طوری نیست !

19. مراحل عظیم و در عین حال متحرک بازی , تعریف جدیدی رو برای اندازه محیط ها ارائه میکنن.

20. Kratos در حال رسیدن به قله کوه المپ (Olympus) هست تا انتقام خودش رو از خدایان بگیره.

این نکته رو در نظر داشته باشین که این عکسها رو از نسخه SD تریلر گرفتم و کیفیت تریلر HD به مراتب بالاتره ! به خاطر تنگی وقت نتونستم HD رو دانلود کنم :D

خوب پسر خوب تو لینک تریلر رو هم میزاشتی بیشتر ثواب میکردی که! ( منظورم تریلری هست که این عکسها ازش گرفته شده!! هم لینک SD رو لطف کن هم HD) خیلی ممنون.

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
اما یک مورد کلی رو جا انداختین در KILLzone تمامی آبجکت ها و کلا تمام انجین بازی Deferred rendering بود
کمی دقت تو پست‌ها بکنید. برای همینه که تاکید می‌کنم پست‌ها خونده نمیشن.
این بخشی از پست مهدی عزیز:
این نوع Shader همونی هستش که در Killzone 2 و InFamous استفاده میشه
این هم پست قبلی من:
این تکنیک همونطوری که مهدی عزیز در پست آخرشون نوشتن که فکر میکنم خیلی خونده نشد, قرار هستش در Infamous و GOW III استفاده بشه (شده) و نمونه قبلیش هم روی کنسول PS3, بازی Killzone 2 بود.
اگه کاملا بخوان شیوه رندر رو تغییر بدن یعنی تغییر انجین و بدون شک پورت یا باز نویسی مجدد انجین
کاملا اشتباه می‌کنید. من نمی‌تونم ربط پورت و بازنویسی و تغییر انجین رو به هم و به Deferred Shading بفهمم؟!
در ادامه باید توضیح بدم که Deferred Shading یا سایه‌زنی تاخیری (یا یه همچین چیزی!), یک تکنیک برای پردازش نورها و سایه‌های پویا برای رهایی از محدودیت فعلی تعداد منابع نور Dynamic هستش. ضمنا استفاده از این قبیل تکنیک‌ها و وارد کردنشون به انجین بازی نیاز به بازنویسی یک انجین نداره بلکه فقط باید بخش یا بخش‌هایی رو برای فراخوانی بخش جدید (که میتونه آماده باشه مثلا بصورت Render Engine و یا نوشته و اضافه بشه) بازنویسی کنن.

ضمنا پورت یک بازی در اصطلاح به تغییر کد‌های انجین بازی, برای اجرا روی یک بستر سخت‌افزاری/نرم‌افزاری متفاوت گفته میشه و هیچ ربطی به موضوعات مطرح ‌شده نداره.

خواهش می‌کنم قبل از مطرح کردن یک موضع به میزان اطلاعاتتون بسنده نکنید و کمی هم تحقیق کنید. من خودم از این نظر پیش مهدی عزیز صفر هستم و برای همین اگر مطلبی به ذهنم برسه مطمئنا بدون استدلال بیانش نمی‌کنم.

خوب پسر خوب تو لینک تریلر رو هم میزاشتی بیشتر ثواب میکردی که! ( منظورم تریلری هست که این عکسها ازش گرفته شده!! هم لینک SD رو لطف کن هم HD) خیلی ممنون.
دوست عزیز تریلر رو میتونید در اینجا ببینید و داونلود کنید:
http://www.gametrailers.com/player/46468.html

این هم چند تا شات که از تریلر نسخه HD‌ گرفتم:

Mbg-Ev-4bWoT5gVaBuZ6eg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر